Efekt generowania dodatkowego 10% złota od posiadanej ilości (na początku każdego tygodnia) przez budynek Skarbiec, kumuluje się, gdy posiadamy kilka takich budynków w naszych Bastionach. Czyli przykładowo posiadając 10 skarbców generowane jest dodatkowo 100% złota.
Od autora:
To nie jest klasyczna mapa, lecz historia oparta na wyborach i narracji. Jeśli szukasz tradycyjnej rozgrywki, wybierz inną mapę.
WAŻNE: aby uniknąć błędów, ustaw każdego gracza jako startującego ze złotem.
v1.5
Człowiek
Przystań
CPU
CPU
Cytadela
CPU
Bastion
CPU
Nekropolia
CPU
Zamek
Ciekawy pomysł na mapę polegający na wybieraniu konkretnych opcji, po wybraniu jednej z nich blokowany jest dostęp do innych. Problem jest z balansem tych opcji, jak ktoś już się zorientuje, a zna zasady gry zawsze wybierze dostęp do więzienia z bohaterem, ponieważ przy braku możliwości wykupienia kogoś w karczmie i dystansu jaki mamy do pokonania jest to najlepszy wybór. Nie sprawdzałem innych opcji, ale wydają się dużo za słabe do pokonania mapy. Jeżeli można to proponowałbym dodanie pewnych elementów przyspieszających zbieranie jednostek takich jak: portale, bramy miast, miejski portal.
Mapa ma dużo niewykorzystanego miejsca i znalazłem dwóch strażników misji do ominięcia 165/109/0 i 92/108/0. Dobrze dobrane artefakty i czary z jednym wyjątkiem czar klonowania powoduje, że ostatnie starcie jest banalnie łatwe. Wzmocniłbym również strażników na terytorium z zamkami.
Mapkę ukończyłem w piątym miesiącu, moja ocena dotycząca obecnej wersji to czwórka z minusem. Po zmianach i może rozbudowie ma zadatki na coś fajnego.
Trochę pograłem na tej nowej wersji i mniej więcej po pokonaniu bohaterów i miast bagiennych rozgrywka stała się niezwykle nużąca. Monotonne przemieszczanie się z punktu A do B, robiąc po drodze nieinteresujące, proste walki i omijając śmieci leżące na drodze, które potem zbierają hirkowie z więzień. Aspekt ekonomiczny praktycznie nie istnieje, bo zamki są już rozbudowane, więc te kopalnie i leżące licznie surowce istnieją chyba tylko po to, by to wszystko mielić w markecie na złoto. Dziwne tylko, że czasem z kupki surowca wypada 20 000 złota, a czasem 100 xd
Ogółem mapa jest zbudowana na prostej zasadzie: każda strefa zawiera w sobie jedną frakcję i liczne siedliska+kopalnie z nią związane. Przechodzimy z jednej frakcji do drugiej i tak dalej, aż się mapa skończy. W międzyczasie armie rosną do co raz to większych rozmiarów, a straty nie mają znaczenia, bo zawsze można sobie poczekać i kupić nową armię. Mapa przypomina w budowie słynnego Wayfarera, tylko jest łatwiejsza i mniej atrakcyjna do gry. Ja za takimi nie przepadam, ale może trafi w gusta jakichś niedzielnych graczy...
PS
Może dobrym pomysłem jest udostępnienie graczowi zielonych butów, które zniwelują kary za poruszanie się po bagnie? W przeciwnym razie, droga poprzez przystań zawsze będzie lepsza niż przez zamek, zwłaszcza że atrakcyjniejsze obiekty są od strony przystani - dużo siedlisk gnolla + strefa z rojowiskami ważek, co daje graczowi turbo wzmocnienie. Jednostki nie-bagienne szybko można porzucić, bo i tak tylko psują morale no i dają te potężne kary ruchu 75% (poruszając się poza drogami).
PS2
Chyba warto zbanować część słabych lub niepotrzebnych umiejętności, bo można sobie łatwo zepsuć bohatera. Jakieś tam nawigacje czy inne finanse to nie jest coś, co chcemy mieć na głównym bohaterze :P
- strażnik misji, o którym pisałem, nadal jest możliwy do ominięcia. obok niego leży skrzynka ze złotem - zbierasz ją i przechodzisz ukosem xd
- tak samo ukosem omijasz jeden z pierwszych eventów, nad pierwszymi nomadami do pokonania.
- event o wężu na wodzie informuje o 1 sztuce, tymczasem eventy są 2 i można złapać 2 węże. i skoro wg eventu jest to ryzykowne, to może najpierw gracz powinien walczyć z tym wężem, żeby go poskromić?
- co właściwie czarodziej robi w armii piratów? jest to jakoś fabularnie uzasadnione?
już pierwszy event, jaki pojawia się na mapie, jest możliwy do ominięcia, a zaraz potem są kolejne. niby niektóre z nich są na drodze i raczej ciężko, by gracz je ominął, ale niesmak pozostaje xd polecam przyjrzeć się lokacji początkowej i bagnom, korzystając z narzędzie edytora wyświetlającego kratki na czerwono i żółto (ctrl+P). a potem przejrzeć resztę mapy. zbyt wiele tego jest, by ktoś miał odwalać czarną robotę za cb :P
a strażnik misji, którego można pominąć, ma współrzędne 55,128
czy mapa była przetestowana? jest sporo eventów (i nawet strażników misji), które można nieopatrznie pominąć. na tego typu mapie takie błędy nie powinny mieć miejsca. zastrzeżenia budzi też siła gracza komputerowego na bagnach. jak z czymś takim rywalizować, mając taką gówno-armię bez możliwości rozwoju? Gerewulf idzie i jebaszy, nie bierze jeńców...