Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Jakie jednostki są w stanie wygrać z wyższymi poziomami?
Autor Wiadomość
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-08-31, 23:04   

Universalny napisał/a:
nawet nie ma szans z ptakiem gromu.
To "nawet" mogło coś takiego sugerować. Dwa poprzednie zdania to pytania retoryczne, a potem na początku kolejnego pojawia się "nawet". Chociaż może źle Cię zrozumiałem, bywa. ;-) Cieszę się, że uznajesz siłę ptaków, bo były już na tym forum osoby, które ich nie doceniały, argumentując to sakramentalnym "szybko mi giną". ;-)

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-08-31, 23:05   

Universalny napisał/a:
z pierwszym sie nie zgadzam.
ziemniak rozwali lisza, gorgone, czy ulepszonego minosa?
nawet nie ma szans z ptakiem gromu.


Myślę, że ziemniak nie rozwali NIC z 5 lvla (ew. kapłanów), a i wiele jednostek 4 lvla powinno dać sobie z nim radę.
 
Universalny
myślenie nie boli


Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 22
Wysłany: 2010-08-31, 23:06   

sa u mnie na 2 miejscu, najlepsze sa gorgony zdecydowanie.

nie pogardze tez miec w armii czartów ulepszonych.

offtop, no dobra, trudno



to, do jutra.

p.s.
zniszcze cie! >:D

jesli ma ktos ochote na walke
pisac gg 9677764
 
Gryf królewski 
nie pamiętam



Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 67
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-18, 21:18   

Ja rozwaliłem raz obserwatorami żywiołaków ognia.Żyw. są dość słabe a oczy są jedną z najlepszych jednostek ze swojego poziomu.A i jeszcze jedno.Grałem Artem który ma umiejętność zwiększania ataku i obrony oczów.

Moim podpisem jest jego brak :)
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-09-18, 21:45   

Gryf królewski napisał/a:
Grałem Artem
Ajitem chyba :roll: Zresztą to słaby bohater.
Gryf królewski napisał/a:
Ja rozwaliłem raz obserwatorami żywiołaków ognia
Wow, a ja rozwaliłem rusałkami wilczych rycerzy. I co? Czy to znaczy, że wilki są słabe? Pomyśl trochę. Ogień istotnie jest cienki, ale większość neutralnych potworów zwykle łatwo rozwalić i nie można od razu na tej podstawie uznawać ich za słabe (może dlatego właśnie kiedyś sporo osób tutaj wychwalało tytany, nie doceniając hydr^^).

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Gryf królewski 
nie pamiętam



Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 67
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-18, 21:47   

Cytat:
wychwalało tytany, nie doceniając hydr^^).

Hydra rozwali tytana.Może tytan strzela ale hydra wręcz ma lepszy atak.

Moim podpisem jest jego brak :)
 
Lowcakur 
von Hackfleish



Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 910
Skąd: Drakmoor
Wysłany: 2010-09-18, 23:28   

Gandalf,, Ajit nie jest zlym bohaterem jest nawet calkiem niezly, fajnie sie robi rzeznie oczami(w Lochu, tylko Shakti, Gunnar, Dace i sa od niego lepsi).

One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-09-19, 00:27   

Na około 20 lvl dodaje jakieś 3 A/D oczkom - rzeczywiście, rzeźnia... IMO to nawet niektórzy magowie z lochu są od niego lepsi.
 
 
Player 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 299
Wysłany: 2010-09-19, 00:49   

Gryf królewski napisał/a:
Cytat:
wychwalało tytany, nie doceniając hydr^^).

Hydra rozwali tytana.Może tytan strzela ale hydra wręcz ma lepszy atak.
Hydra (ulepszona) nie ma żadnej ze statystyk lepszej od Tytana. Może dzięki powstrzymywaniu kontrataku by coś zdziałała, ale to zależy od tego w jakich ilościach mieliby się ze sobą mierzyć.
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-09-19, 00:56   

Player napisał/a:
Hydra (ulepszona) nie ma żadnej ze statystyk lepszej od Tytana.
Tjaaa... Tylko, że "surowe" statystyki nie mówią wiele o jednostce. Hydra jest tańsza (budynek też, i to znacznie), a poza tym ma fenomenalny zestaw umiejętności (nie mniej istotny od wspomnianego przez Ciebie powstrzymywania kontry jest atak na wszystkich przyległych wrogów, który stwarza duże możliwości taktyczne). Ch** z tym, jak wypadłaby hydra w pojedynku z tytanem - jest po prostu praktyczniejsza. ;-)

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Player 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 299
Wysłany: 2010-09-19, 01:56   

Gryf królewski napisał o pojedynku, a ja tylko nawiązałem. Co nie oznacza, że dla mnie wyznacznikiem jakości jednostki jest jedynie wynik pojedynku. Osobiście akurat lubię i Cytadelę i Fortecę i dla mnie każda z tych jednostek dobrze spełnia swoje zadanie, że tak ogólnikowo powiem. Zresztą to jest temat o porównywaniu jednostek z różnych poziomów, więc może zakończmy już ten wątek. :-)
 
maurice



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 70
Wysłany: 2010-09-19, 10:08   

Lowcakur napisał/a:
Gandalf,, Ajit nie jest zlym bohaterem jest nawet calkiem niezly, fajnie sie robi rzeznie oczami(w Lochu, tylko Shakti, Gunnar, Dace i sa od niego lepsi).


do tego Damacon, Arlach nie jest gorszy, i zostaje jak byk, że z overlordów tylko dwóch bohaterów jest od Ajita gorszych ;d

_________
Co do tematu - w przypadku WŻ nie bierzecie pod uwagę większego przyrostu (a wypada, jeśli chcemy mieć jakąś bazę do porównania to chyba trzebaby walczyć tygodniowym wykupem jednostek na tygodniowy wykup) oraz tego, że nie tracąc wiele na bohaterze możemy konkretną klasę jednostek podpakować. W takiej sytuacji nie wiem, czy np wykup Energy Elementali z Fiurem w roli generała nie byłby w stanie pokonać wykupu mnichów.
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-23, 14:35   

Gorsza jest tylko Lorelei chyba, jabym nawet Syncę postawił od niego wyżej (zawsze to chimera ma 1 punkt ruchu więcej co zwiększa jako tako inicjatywę, no a poza overlordami są jeszcze Alamar, Jedite i Deemer).


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
maksym 
Przyszły Informatyk



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 54
Wysłany: 2010-11-11, 15:28   

Krzyżowiec > Żywiołak Magmy ;-)
Po prostu magmas powinien być na poziomie 4-tym

Lubię tworzyć miasta i jednostki
A ty? Bo ja nie XD
 
Sandro123 
poprawny politycznie



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 108
Wysłany: 2011-02-22, 18:32   

Taką jednostką jest z pewnością alp lub jak kto woli wampirzy lord. Jednostka potężna, a gdy wspomożesz go jakąś fajną magią np spowolnienie to żaden neutral nie wyrobi, przeciwnik z pewnością również wolałby walczyć ze 100 dżinów niż 100 alpów. Silne neutrale ładnie koszą też nimfy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 5 z 7
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group