Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Przesunięty przez: Malekith
2009-07-19, 13:19
Online wars
Autor Wiadomość
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2010-06-08, 15:19   

To teraz ja wrzuce screny z ostatniej mojej gry . Co ciekawe wzialem Tower na Jebusa a co trzeba sie wszystkim sprawdzac fb bylo w 1-2-6
moja Nelka

Neela

a To Fb grałem z Goku on zlamil troche

Fb

To tak opis gry pierwszy tydzien slaby tylko 3 lvl trudna logistycznie mapa ale bogata bo 1-3-1 ja stawiam up gigantow i wszytsko wykupuje ale nie bylem w stanie na pustynie wbic za duze straty bby byly i mialem mass wode zebralem ze 2 puchy i wbilem na pustynie 1-4-2 mialem guarda 30 aniolow wiec nie taki latwy jak na Tower.... zaraz po wejsciu ogrnalem ksiazke ziemi i wpadl mass slow no i wiedzialem ze bedzie ciekawie... Goku wbil na pustynie dopiero w 6 tyg dzien przed fb wiec niewielemogl zrobic jego staty 22-7-10-12 czy cos takiego ale zalozyl kulke przeciwstawienia i nie poczarowalem alei takmialem duza przewage statów i zdejmowalem 4 smoki Tytanami... krotkie fb bo nie mial sznas staty bardzo dobre mialem on srednio... da sie i towerem grac ale gdyby wczesniej wbil roznie by moglo byc
a Nie mailem dwela gigantow i poprosilem zeby przeciwnik tez nie zajmowal stad tak malo ich

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2010-06-08, 16:47   

fb chyba w 2-2-6:P Ogólnie Goku zlamił i tu się nie ma co zastanawiać, miał za mało ataku żeby coś zdziałać i z obroną też nieciekawie, a nelka na 23 lvl'u ze swoim specem robi swoje. Jakie dmg zadawały kulki?
 
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2010-06-08, 17:02   

oj niepamietam dokladnie ale wiem ze zdjalem 65 oczek na hita

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-06-15, 17:15   

Gandalf: Boss18 1:0 (a może 1:1?:>)
Po fb: http://img576.imageshack.us/i/niele.png/
Jebus XL, Castle (Tyris) vs Tower (Neela); fb 1/4/3
Miałem 21 level i staty jakoś 20/21/16/18, przeciwnik 13/15/21/13 albo jakoś podobnie.
Wygrałem fb, ale nie zostało mi żadne wojsko - Boss miał więcej mocy i od samego początku przyzywał żywiołaki powietrza (nie wiem, czemu nie ma ich w stratach, przyzywał 84 na turę, ja chyba 64 na turę, ale najpierw (ze 3-4 tury) bawiłem się łańcuchem piorunów i masówkami.
Mapa dla mnie bardzo bogata (ale w karczmie byli sami magowie, żadnego materiału na maina:/). 1 tydzień to anioły z zamkiem i... 20k w zapasie! Miałem już wtedy 8 bohów (nie licząc siedzącego w zamku <lol>). W 1/2/1 nabiłem 10 level (puszka z expem), 1/2/2 ulepszenie anioła :-) Zbierałem puchy, czyściłem krypty, etc. Do końca tygodnia miałem 15 level (a może 16?). W 3 tygu wbiłem na pustynię (dokładnie 1/3/4) z 8 archami (dwell zajęty 1/2/6, guard: mnóstwo arcymagów). Horda czempów (wolałem to od watahy up ptaków) nie stanowiła specjalnego wyzwania. Niestety straciłem 1 archa na hordzie kawalerzystów broniącej puchy 20k expa (nie miałem wtedy jeszcze mass ziemi, a trochę mnie poniosło i "hajda do przodu":/). Do utopii ubiłem 120 minosów bez strat (mass slow już było)
i zgarnąłem m. in. hełm +6 all, a w utopii (2 czarne) księgę powietrza i artefakt +4 atak/obrona :-) A tu patrzę (1/3/6), że Boss włazi do mojej strefy. Pozwoliłem mu odnowić manę (zajął moje inferno) i sam ją odnowiłem (wycofałem się do castle'a), po czym nastąpiło fb, gdzie mało brakowało, a bym wtopił (ale ze mnie lama:D).
Boss grał dobrze, ale mapka mu nie podeszła (nie miał chyba dwella giganta, o czym przekonał się dość późno). Dziękuję za grę i proszę o konstruktywną krytykę :-)

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2010-06-15, 20:22   

to co moj komentarz hm tak pierwszy tydzien niby dobry ale sredni zajalem 3 dwele dzinów ale nie mialem dwela giganta i to strasznie bolalo w 2 tyg zrobilem cud ktorego bym sie nie spodziewal uzbieralem full kasy na gownianych szczerze mowiac bankach i nabilem neelka 16 lvl cudujac z lancuszkami jak malo kiedy... no i chyba nawet wczesniej wbilem na pustynie o dzien nadal bez dwela gigantow co dalo sie odczuc na szczescie byl mass slow... zebralem tarcze 4 all i co patrze a tu juz Gandalf mialem 15 many a on mial przewage w statach wiec sobie wymyslilem wbic do jego strefy jeszcze jak na zlosc chcialem zajac jego zamek ale w zla droge poszedlem no i chcialem mane uleczyc;/ jak juz poszedlem w zla strone zajalem inferno i uleczylem ta mane mialem tylko 130.... no i zaczelo sie fb( nie bralismy nowych populacji... fb jedno z ciekawszych przeciiwnik na sile walil na poczatku masowkami a ja co ture 84 burzaki no niestety w ostatniej chwili gandalf skapnal sie ze zaczyna przegrywac i sam zaczal przyzywac no i wygral a zostalo mu chyba 2 sloty po 50 burzakow gdybym mial 5 wiedzy wiecej bym to wygral

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-06-15, 20:58   

Boss18 napisał/a:
no i chyba nawet wczesniej wbilem na pustynie o dzien
Wbiłeś w 1/3/4, tak, jak ja (tylko jako że byłeś czerwonym, Twoja tura była przed moją). ;-) Przynajmniej taki wniosek wyciągnąłem z tego, co pisałeś (zawsze mogłeś ściemniać^^). A, i zapomniałem wypisać skille mojego maina: exp dowodzenie, taktyka, ziemia, woda, powietrze, atak, płatnerz, basic balistyka (alternatywą była nawigacja :evil: ).

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-06-15, 22:52   

Chyba coś z plikami macie nie tak, skoro Wam nawigację proponuje, brak dwella 7 poziomu na jebusie to wg mnie tragedia, jeśli przeciwnik ma.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-06-15, 23:09   

A przepraszam, mój błąd, finanse, a nie nawigacja. Myślałem, że Boss zajmie mojego castle'a i tam będzie się bronić, więc wolałem balistykę.

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2010-06-16, 08:39   

troche nie przyfarcilem po pierwsze z tym dwellem ktory badz co badz wiem ze nie zawsze sie losuje... a po drugie z tym moim zajmowaniem jego miasta... ale graty Gandalf teraz trzeba jakis rewanz zagrac

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Redalion 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2010-06-16, 14:27   

Nie do końca się z tym zgodzę, generalnie brak 7 lvl sprawia, że jesteśmy sporo do tyłu, ale można to wyrównać aniołkami i wiwkami z konsów/rojów. Brak dwela 7 lvl to w 3 tyg. najwięcej 4 jedn. 7 lvla straty (jak przeciwnik nie widzi w 1 tyg. to mniej), czyli jedna syta gryfiarnia. Kojarzę coś, że Kobra na Frenzy Attack miał pod koniec 1 tyg. prawie 40 wiwek- oddałbym za takie coś dwel 7lvl. ^^
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-06-17, 00:25   

KobRa to jeden z najlepszych graczy na świecie (miał ich chyba ponad 40). Poza tym nie zawsze da się tak obrobić ważkarnie w 1 tygodniu (jeśli już są w miarę wygodnie rozłożone po mapie i jest ich w miarę dużo), a gryfiarnię zrobisz tylko minimalną. Jasne, że różnica w bankach może przechylić szalę na korzyść jednego z graczy, niemniej ja zdecydowanie wolę mieć dwell 7lvl niż go nie mieć.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2010-10-20, 09:04   

zeby miec mozliwosc obrabiania wazkarni w 1 tyg trzeba najlepiej zgarnac jakas puche z expem i trafic na poczatku ze 2 minimalne wazkarnie a potem to juz z gorki

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Dawidu91


Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 136
Wysłany: 2010-10-29, 19:18   

Pewnie grał Dungiem i shaktim na czele :P max wazkarnie odrazu w 1 dniu można robić a potem idzie już z górki :) i gryfownie nawet maxa można w 1 tyg zrobić jak się parę ważkarni zrobi ;) nie dawno miałem 25 wywern i 3 anioly w 1 tyg albo w innej grze 60 wywern pod koniec 2 tyg ale to wszystko zalezy od mapki ;] jak miał full wypas mape to i 40 nałapał :P
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2202
Wysłany: 2012-05-15, 08:44   

Nikt już screenów ciekawych nie wrzuca?
 
 
Zadar


Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 34
Wysłany: 2012-11-01, 14:23   

Odświeżę temat, może lepsi gracze udzielą mi jakichś rad.
Pisałem w czasie teraźniejszym, w przerwach między turami.
Gramy bez zasad, tutaj akurat na 80%, także jak nooby (dzisiaj już na 160% pykamy)
Gramy M z podziemiami, ja ramp + Ryland, on strong + Crag
up centków póki co poszedł w pierwszym dniu
Drugi bastion namierzyłem, szkoda, żę głównym hirkiem poszedłem w drugą stronę, ale i tak byłem zablokowany, więc teraz się wracam i zajmuję drugi bastion, pewnie w 7 dniu. Zaczęło się dobrze. Up centów w pierwszym dniu wyszedł tu niepotrzebny, bo mam 5 dzień a z niczym jeszcze nie walczyłem, bo nie musiałem.
A jak mam przewagę, że mam dwa takie same miasta, to też mu tak szybko wjeżdżać?
Ostro kasy brakuje, wykupiłem do 6 poziomu budynki w tym drugim rampie i krucho z kasą.
Zdobyłem tarczę potępionych +6 do obrony.
Wjechał mi pod ten drugi bastion, ale zaatakował tylko pobocznego hirka z 1 centkiem, wojo miał słabe, więc się wycofał, jakbym był bliżej Rylandem to bym go dojechał. Teraz ogarniam 2 zamki i więcej chodzę obok tego, przy którym był żeby w razie co go bronić.
zdjęcia:
http://zapodaj.net/2bea68af02394.bmp.html
http://zapodaj.net/c38138db2bb58.bmp.html
http://zapodaj.net/1338348247c4c.bmp.html
ul krasnali 130, a nie 30
Co sądzicie? Co powiniennem poprawić?
On miał farta, dwóch punktów ruchu mi zabrakło żeby do niego dopaść, zamek mi zabrał jakoś niespodziewanie, i bez many mnie złapał, i tak miałem jej tylko 20. I na 2 razy mnie ubił, jedną walkę wygrałem. Zmiotłem go w niej.

Podsumowując, nie potrafię zrobić szybkiego wjazdu. Jak ja go nawet nie namierzam w 2 tygodniu, a co tu mówić o wjeździe pod koniec 2...
Teraz ustawiłem na 160% żeby nie było tyle kasy, bo rozsądnie ją wydaję, więc może teraz wygram.
Walkę z teraz też potem wstawię.

Budować na 160% ratusz w drugim tygodniu w lochu? Bo po pierwszym mam ul trogi, harpie, oka, meduzy i minosyi cytke. Teraz początek drugiego tygodnia, mam 5k i zdecydowałem, że wybuduję radę najpierw. Trafił się też boh od kasy +350, zawsze takich brać? Teraz wziąłem.

A siedlisko mantikor to w ogóle budować? Chyba postawię na 1-5 z pełnym wykupem, bez tych mantikor. Wpadła mi dyplomacja u Shatkiego, więc może się coś przyłączy.
Jestem zablokowany przez hordę roków... Także teraz dokańczam swoją strefę- horda żywiołaków ognia zostanie rozbita w 1/4/1-2 i zgarnę puchę pandory i artefakt. Potem ruszę na te roki i oby się przyłączyły. Jeszcze mam parę hydr chaosu i puchę, więc też zawalczę.
W 1/3/2 postawiłem kapitol
Wyczekałem do końca tygodnia, żeby więcej jednostek było i chciałem atakować hordę żywiołaków ognia, ale okazało się, że ich się zrobiła wataha... Wbiłem szczurem żeby sprawdzić ile ich jest, a tam 130 rozbite na wszystkie sloty, to sobie darowałem póki co
http://zapodaj.net/cad37d28e5186.bmp.html
Takim wojskiem miałem atakować. Dobrze, że odpuściłem czy było walczyć? Masówek żadnych nie mam jeszcze. Blessa bym dał na oka i to tyle.
Szkoda woja według mnie.
Idę na hordę roków.
Ubiłem 9 hydr, 15k expa z puchy wpadło, yeah. Straty małe.
Ubiłem 111 żywiołaków ognia. Straciłem 33 up trogi. 10k expa z puchy. Łącznie 25k expa z puch. 15 lvl. Mimo bycia zablokowanym przez roki idzie mi całkiem nieźle. Teraz idę właśnie je pokonać.

Prawie fb:
http://zapodaj.net/c7891f5e8a3a4.bmp.html
http://zapodaj.net/1fe138c71cc12.bmp.html
Powinien takie bęcki zebrać, że szok. Miał farta, że miał pierwszy ruch, to rzucił slowa, a ja nawet nie mogłem go masowo zdjąć.
Drugi raz mnie zaatakował w tej samej turze. Z 5 many byłem. Znowu wygrałem.
http://zapodaj.net/2030b2a8221b6.bmp.html
http://zapodaj.net/f00598bee846c.bmp.html
Teraz pora wrócić do zamku po manę i wojsko. Mogłem atakować jego cytadele, ale zrezygnowałem, za małe wojo a i tak bym nie utrzymał jej pewnie długo.

Przyszedł do mnie pod zamek i dostał do na co zasłużył. Nie zdążył uciec, artefakty moje.
http://zapodaj.net/84d264011369e.bmp.html
http://zapodaj.net/80daec6b6a525.bmp.html
http://zapodaj.net/1451ac97b61cb.bmp.html

Wygrałem, poddał się, bo stracił głównego boha.

[ Dodano: 2012-11-02, 18:23 ]
Cytadela Tazar (ja) vs. Forteca Neela (on)
Screen Tazara przed fb http://zapodaj.net/60d1bc54c1404.bmp.html
W zamku mnie będzie atakował. Wtopiłem dużo armii w smoczej utopii, a tak gówniane artefakty. Tarczę +12 obrony mam po meduzach, w puszcze trafiło mi się 30 dzików, tragedia. Mnóstwo zamków na mapie, miałem 7 przez chwilę, ale mi poprzejmował wszystko słabszymi hirkami, bo nie pilnowałem ich i nie budowałem zamku.
Mam ziemię na mistrzu, ale bez slowa. Pokaże screeny z fb i po.
Mam najwyższe morale i szczęście, max manę. +2 do obrony i +2 do ataku przy obronie. Armia słaba, ale jestem aż ciekaw jakie mi będzie obrażenia zadawał, jak na hydrze będę miał 52 defa :lol: .
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 37 z 38
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group