Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 3 dni
Odpowiedz do tematu
Przesunięty przez: Malekith
2009-07-19, 12:19
Online wars
Autor Wiadomość
Daffodil 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 445
Wysłany: 2010-06-06, 21:24   

LaEa napisał/a:
Aa no tak , źle zrozumiałem , moja wina. Przecież Ci chodziło żeby mnie zjechać (tzn myślisz, że mnie urazi, że nie potrafię grać twierdzą) .



Tak...,a może jeszcze zgnębić?
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-06-06, 21:30   

LaEa napisał/a:
trzeba umieć grać
A ja nie umiem i to chyba wszystko wyjaśnia. To, że nie umiem grać, wcale nie zmniejsza skali porażki :-P Zlamiłem właśnie strasznie, ale nie zamierzam się poddać i w końcu nauczę się grać porządnie:D
A tak swoją drogą:
Gandalf napisał/a:
Na fb nie miałem many

Gandalf napisał/a:
W fb nie miałem też many

Zastanawiam się, co brałem, ale jakoś nie mogę sobie przypomnieć :lol: Na szczęście większość tutaj uważa mnie za starego nudziarza i nie czyta moich postów 8-)
A Wasza kłótnia jest bez sensu, bez sensu i jeszcze raz bez sensu.
LaEa napisał/a:
No i też trzeba wybrać albo dobre przedmioty ze słabszym wojskiem albo lepsze wojo ze słabszymi artefaktami na takim poziomie gry.
Ale nie aż tak słabsze wojo;) Zresztą mocnych artów też niedużo miałem...
Dobra, wezmę się w końcu za fizę, może będzie 4 na koniec ;-)

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2010-06-07, 09:21   

Cytat:
Stronghold jest za cienki w pojedynku z Castle
Proszę Cie nie mów takich głupot bo chyba nigdy samemu dobrze nie grałes strongiem;) To jedno z nielicznych miast ktorym przy odrobinie szczescia i umiejetnosci albo nawet nie odrobinie wjazdna pustynie jest mozliwy w 2 tyg gry tzn tak 1-2-5 a im wczesniej wbijamy na pustynie tym opponent ma trudniej bo zbierzemy wiecej puch artow itp.... tylko castle i cytka sa w stanie to zrobic choc cytadela to tez nie jest tak latwe...troche treningu i bedzie ok

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2202
Wysłany: 2010-06-07, 09:58   

Ale macie problemy. Strong, zamek i cytka mogą wbić na pustynie w 2 tygodniu, ale strong ma cienko z utopią. I ja nie wiem czemu niektórzy mają manie. Pół roku temu wszystko kręciło się wokół PC2, a teraz wokół jebusa.
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2010-06-07, 11:58   

Cytat:
Pół roku temu wszystko kręciło się wokół PC2, a teraz wokół jebusa.

Bo łatwo tam rozbudować miasta.

Mnie już powoli denerwują te gry.
Może to was trochę niechęci:
Grałem raz jebusa z żywym graczem i może raz na singlu, wasze 20 razy są nieporównywalnie gorsze. Dodatkowo stoczyłem może z 10 meczy z żywym graczem... tak tylko żeby was dobić to mówię.
Nie musicie wrzucać z każdej gry screena i pisać "oceniajcie" to nie nasza-klasa (lub coś w tym stylu), zagrajcie coś ciekawego i wtedy się pochwalcie

 
 
LaEa 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 1178
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2010-06-07, 13:03   

@Skwer
Przecież to jest do nabijanie postów :lol:
@Boss18
Napisałem, że moim zdaniem, a nie że ogólnie, bo nie uważam się za geniusza tej gry i mam małe doświadczenie. Najgorzej jest z utopiami(jak napisał Xenofex), ponieważ zanim zaczniemy to złoty i czarny mają pierwszy ruch.
 
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2010-06-07, 14:30   

To wrzucanie screenow nie jest tylko aby wrzucic bo nie kazdy skwer jest ,, taki zajebisty" ze zagra 1 mecz jebusa i jest on lepszy od innych 20 i wrzucajac screeny mozna sie czegos nauczyc dowiedfziec np co zle sie robi ... ja osobiscie jak gre zlamie jakos no roznie bywa to nie wrzucam tego tu ale niekazdy odrazu jest dobry...a co do Utopi to prawda Strong ma tam przesrane i szczerze mowiac nie wyobrazam sobie zrobic utopi bez dobrych czarow w 3 tyg bez strat co jest wykonalne Cytka i Zamkiem

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2202
Wysłany: 2010-06-07, 14:59   

Z wrzucania screenów niczego się nikt nie nauczy, bo to tylko sucha wiedza. W praktyce i tak nie będzie umiał jej zastosować. Myślę, gdybyśmy ja, alt i boss zaczęli wrzucać screeny ze wszystkich naszych gier to zapewne Online wars urosłoby do rozmiarów UTP.
 
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2010-06-07, 16:15   

moze i to prawda ale zawsze moze ktos uslyszec jakas krytyke... choc niektore screeny to az zalosne

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2010-06-07, 17:20   

Boss18 napisał/a:
To wrzucanie screenow nie jest tylko aby wrzucic bo nie kazdy skwer jest ,, taki zajebisty" ze zagra 1 mecz jebusa i jest on lepszy od innych 20 i wrzucajac screeny mozna sie czegos nauczyc dowiedfziec np co zle sie robi ... ja osobiscie jak gre zlamie jakos no roznie bywa to nie wrzucam tego tu ale niekazdy odrazu jest dobry...a co do Utopi to prawda Strong ma tam przesrane i szczerze mowiac nie wyobrazam sobie zrobic utopi bez dobrych czarow w 3 tyg bez strat co jest wykonalne Cytka i Zamkiem

nie chodzi o chwalenie się, a racja że z tymi screenami z robił się już spam - ileż można?
zagracie coś ciekawego to wrzucie i opiszcie z chęcią poczytam, ale wrzucanie każdej gry pisanie że się zlamiło... sory ale ja tu sensu nie widzę - kiedyś lubiłem tu posty czytać (można było się czegoś nauczyć), ale teraz zrobił się to temat noobów

 
 
Redalion 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2010-06-07, 17:32   

Boss18 napisał/a:
a co do Utopi to prawda Strong ma tam przesrane i szczerze mowiac nie wyobrazam sobie zrobic utopi bez dobrych czarow w 3 tyg bez strat co jest wykonalne Cytka i Zamkiem

Tak sobie czytam te posty na temat stronga (tu akurat post Bossa, chodzi mi bardziej o krytykę LaEa) i wklejam tu taki oto screen:
http://img13.imageshack.us/i/gundula.png/

Jest 1/3/3 na razie jeszcze nie skończyłem ( :-P ). Moja mapka praktycznie wyczyszczona (zostawiłem niepotrzebne rzeczy- ale dwele, konsy , roje, puchy i arty dla maina wszystkie zrobione, zostawiłem jakieś kupki złota czy słabe arty, niekóre banki typu impownie),plus wyczyszczona pustynia (moja strefa to prawie 1/3 mapy), na którą wbiłem 1/2/4 przez 14 czarnych smoków (mogłem wybrać nie po drodze hordę upg czartów- łatwiejszy guard, ale strata puntów ruchu, na smokach i tak padły 4 orki + namiot medyka :-D ). U mnie żadnych utopii i reliktów, dopiero na pustyni 2 utopie (pierwsza 1/2/7, druga 1/3/2 pod koniec pustyni- w utopie akurat mapka uboga bardzo, na szczęście np. dweli było dużo ( 1x beh w 1/1/3 4x ptaki- 3 w 1 tyg., 3x cyklopy- 2 w 1 tyg., 7x gobasy(ze 4-5 w 1 tyg.), 2x wilki (wszystkie 1 tyg.) i 1 ork) , rojów i konsów przeciętnie). Z ciekawszych rzeczy w 3 dniu uwaliłem 19 gorgon (5 up), 29 złotych golemów, 15 up ptaków gromu i jakieś tam spora magów, zbrojnych i up bazyli, utopia w 2 tyg. zrobiona ze stratą 3 centów (pozdro Boss :-P ), w 1/2/7 jeszcze uwalone 20 tytanów (padła 1 ważka, ale to już po zaaw. czyszczeniu pustyni- miałem już wszystkie czary z puchy- czyli exp rez, mass prayer etc.- tą ważkę mogłem w sumie sobie wskrzesić, ale nie było po co) i poboczny Dessa (na pewno poboczny? :-) ) ma 20 lvl! (nie dostałem go z więzienia, zwyczajnie wyszkoliłem, w 1 tyg. miał chyba 13 lvl). Nie da się grać strongiem? Da się, ale trzeba umieć (ja jeszcze nie do końca potrafię, to 1sza gra, która mi tak ładnie poszła, mam jeszcze dużo mięsa- w odwecie 20 up ogrów, 57 up orków i prawie 400 up gobasów, nie doniesiony 1 up beh, z 10 ptaków i 6 cyców z dwela chyba). A utopie można zrobić bez strat w 2 tyg. (znaczy ze stratą jakiegoś mięsa), tylko trzeba mieć 6 up behów, trochę uip ptaków/ aniołów/wiwek, a najlepiej wszystkiego :P, to samo z wejściem 2 tyg. na pustynie. Generalnie każdym miastem można wejść w 2 tyg. na pustynie, tylko nie przy każdym guardzie/ sytuacji, w 3 tyg. wejdą raczej wszystkie zawsze.
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Pomógł: 25 razy
Wiek: 29
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1066
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2010-06-07, 18:09   

Redalion, bardzo ładnie. Chciałbym zaznaczyć, że my gramy bez tych plików 2.2 (btw. skąd można je ściągnąć? już mam nieważne) więc o aniołkach z konserw i dwellach można pomarzyć. Jest to jedna z przyczyn, dlaczego nasza gra jest na dużo niższym poziomie.
Tak w ogole to czemu masz mapę odkrytą? Nie gracie na regulaminie "AW"?

Szanse jeden na milion maja to do siebie, że sprawdzają się w 9 na 10 przypadków.
 
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2202
Wysłany: 2010-06-07, 18:38   

Po prostu on już ją spenetrował dokładnie wzdłuż i wszerz.
 
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2010-06-07, 19:43   

legendy heroes to jest liga tam wszytsko jest... No redalion ladnie ladnie wiem ze do zrobienia jest utopia ale no musi byc szybko tez slow malo strzelakow na mapie troche zorganizowania dobrze ulozona mapalogistycznie troche szczescia i da sie tak grac

co do utopi widze ze pewnie szybko zlapales kulke oslabienia stad tak latwe obrobienie jej spróbuj to zrobic bez kulki ale i tak swietna gra

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Redalion 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2010-06-08, 06:46   

Co do tej mapy odkrytej, to przed zrobieniem screena wpisałem kod na odkrycie (ta gra taka o w singlu z kompem), żeby jeszcze na screenie minimapę zmieścić, ale zapomniałem, że ekran hirka ją zakryje, więc zrobiłem screen minimapy jeszcze raz :P :
http://img413.imageshack.us/i/minimapa.png/

Co do postu Bossa fakt mapa ułożona logistycznie + Dessa w karczmie (dużo ruchu) pozwoliło ją ładnie obtrzaskać. Utopie robiłem bez tej kulki (w ogóle czaru nie rzuciłem), po prostu utopia w 2 tyg. to nie problem pod warunkiem, że mamy dobrego hirka (mój około 15/15 miał wtedy) i w miarę wojo (6 up behów, 30 up ptaków, wiwki i anioły- blacks i golds biją centaury, potem następuje twój ruch i redukujesz je do tego stopnia (lub całkowicie), że nie ma strat.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 36 z 38
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group