Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Konkurs MapMaker AW 2018 zakończony - PODSUMOWANIE
Odpowiedz do tematu
Huzia na wikinga 2.0
Autor Wiadomość
Atarosek

Wysłany: 2018-10-05, 18:56   Huzia na wikinga 2.0

Witam poszukujemy testerów i doradców do tworzenia ulepszonej mapy Huzia na Wikinga. Na dole znajdziecie plik z mapą, prosimy o sugestie itd. ;-)

Huzia na wikinga.h3m
Pobierz Plik ściągnięto 15 raz(y) 77 KB

Begrezen 
MapMod

Wysłany: 2018-10-05, 19:50   

-przesunac wlochy we wlasciwe miejsce
-sam kontynent jest spłaszczony, ale skoro mapa ma być jeszcze huzią to można przymknąć oko, ale wlochow nie daruję
-uzupelnic wodę i wyspy(chodzi tu glownie o ich zawartosc i brak straznikow)
-wyeliminować problem nadmiaru miast(USUWAJĄC JE) i zbalansowac ich ilosc pod kątem stref graczy
-w garnizonach miast umiescic straznikow by nie byly puste
-umiescic straznikow na sciezkach
-zablokowac czesc obiektow z miastach pobocznych i neutralnych
-wzmocnic straznikow stoczni i ogolnie stworkow na mapie, by nie mozna bylo od tak sobie od 2 tygodnia brykac po calej mapie
-wywalic polowe sciezek, ktore za bardzo przyspieszaja ekspansje gracza
- 15,125,0 do poprawy
- 21,120,0 co to ma być? 110.72,0 to samo
- wyglad podziemi pozostawia sporo do życzenia
-w afryce nie ma zywej duszy xD
-gdzie jakis balans obiektow w strefach graczy? gdzie banki?
-zdarzenia AI support to jest jakaś kpina. co to ma być, co tydzień +1000 złota? Tyle to sie dostaje za odwiedzenie jednego młynu. A zdarzenie w 112 dniu mozna sobie odpuscic, bo tyle gra trwac nie bedzie.

edit
no i jeszcze opcja "Sprawdz mapę" do wglądu xD

Odnowione Heroes Chronicles PL
Poradnik MapMakera
Członek Stowarzyszenia Pogromców Map i honorowy mapmaker IV stopnia.
Ostatnio zmieniony przez Begrezen 2018-10-05, 20:19, w całości zmieniany 1 raz  

Rakso

Wysłany: 2018-10-05, 19:58   

Zrób mapkę odwzorowującą grę Medieval 2 Total war i jej fabułę tak, żeby z 5-6 frakcjami można było poprowadzić przygodę o podbój europy i pokonania złotej hordy mongołów, rozgrywka powinna przebiegać w sposób przygotowań i fabularnych zdarzeń dla każdej frakcji poprzedzające to zdarzenie i ostatecznie rozrachunek z nim, żeby gracz mógł się w czuć w średniowiecze i odnieść wrażenie, że rzeczywiście kończąc scenariusz mógł z dumą powiedzieć, że osobiście miał wpływ na przebieg historii.

Jeśli chodzi o estetykę mapy to popracuj nad nią, twoja mapka jest po prostu "prosta" estetycznie, może nawet i zbyt prosta jak na moje oko, co nie za bardzo zachęca do gry, gdyż każdy zna Huzię jaką jest i osobiście byłoby mi wszystko jedno czy odpalę w menu domyślną, czy Twoją(pewnie nawet bym nie zauważył). Polecam Ci poprzeglądać sporo najpopularniejszych map ze złotej ery mapmakerki H3 i zaczerpnąć z nich inspiracji estetycznych i pomysłów mechanicznych. Twórców takich jak Season, DarkLord, Nautilus(Biobob), Andrew Tanzi itp.

Odnoszę wrażenie, że bot dalej jest słabawy po samym spojrzeniu w edytor, możesz mu pomóc się lepiej rozwinąć między innymi eventami z boostami między granicami państw, obczaj sobie eventy na mapce mojego autorstwa "Annexation", zrozumiesz o co mi chodzi.

Nie rób mapki na odwal, bo mam wrażenie, że tak była robiona, byle wrzucić jak najszybciej na portal. Możesz mnie męczyć nawet na pw, z chęcią Ci pomogę obsypać Cię rozwiązaniami i sugestiami realizacji twoich pomysłów, oczywiście mapki za Ciebie nie będę robił. Masz w wstępie już cały pomysł na mapkę ode mnie, po prostu go pieczołowicie zrealizuj i włóż w to serce, im więcej czasu poświęcisz mapie, tym bardziej Ci się to opłaci. Hej

"Po grze gdy zajrzałem do edytora uśmiałem się nieco gdy zauważyłem, że autor nagminnie kopiował mój pomysł stworzenia w edytorze mapy do Heroes 3" - Słynny AW catchphrase

Atarosek

Wysłany: 2018-10-06, 10:15   

Mapa jest tworzona z AzethMeron'em bo widzę że zwracacie się do nas w liczbie pojedynczej :P

Leance 
Mieczyki <3

Wysłany: 2018-10-07, 17:50   

Nie lubię "Huzi na wikinga" jako mapy mającej odwzorowywać Europę. Uważam, że jeśli chodzi o mapy "Europy", to po przerobieniu dużo lepsza byłaby jedna z poniższych 2 map. Wojna w Europie wg mnie szczególnie ma potencjał, tylko wschód i Afryka są mega puste.

Wojna w Europie.h3m
Pobierz Plik ściągnięto 12 raz(y) 62,12 KB

Europe_v1.3.h3m
Pobierz Plik ściągnięto 9 raz(y) 66,08 KB

Odpowiedz do tematu
Skocz do: