Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Gadanina o MapMaker AW 2018
Autor Wiadomość
Volkor
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-10, 14:13   

Cytat:
Szkoda, że ze swoją mapą się nie wyrobiłem na konkurs.

Lepiej dopracować mapę powoli by była idealna. Ja tez nie robiłem w tym roku, mam kilka zaczętych map ale brak mi czasu. Jak je skończę to może wrzucę hurtem kilka.
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2018-08-10, 15:21   

Volkor napisał/a:
Lepiej dopracować mapę powoli by była idealna.

Nie ma idealnych map. Wszystkim graczom nie dogodzisz.
Volkor napisał/a:
Ja tez nie robiłem w tym roku

jak to? :-( zawiodłem się :cry:

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Volkor
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-10, 16:55   

No niestety, nie dałem rady, ale mam wytypowane 2 faworytki z tej edycji po zerknięciu w edytor, nie grałem jeszcze w żadną ;-)
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2018-08-14, 20:13   

Ups. Czyżby w paczce map w newsie, nie było ostatecznych wersji map z 1.08. tylko te z dni, gdy autor tylko opublikował mapę? Właśnie widzę jedną z map, która miała zmieniany opis. W paczce jej opis jest stary, taki jaki był w dniu publikacji, różniący się od tego, który jest teraz na portalu. Ci, którzy wrzucili wcześnie swe mapy, a potem aktualizowali chyba mają pecha...

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2018-08-14, 21:25   

Begrezen napisał/a:
Ups. Czyżby w paczce map w newsie, nie było ostatecznych wersji map z 1.08. tylko te z dni, gdy autor tylko opublikował mapę? Właśnie widzę jedną z map, która miała zmieniany opis. W paczce jej opis jest stary, taki jaki był w dniu publikacji, różniący się od tego, który jest teraz na portalu. Ci, którzy wrzucili wcześnie swe mapy, a potem aktualizowali chyba mają pecha...

1. Wskaż mapę. Inaczej nie jesteśmy my jako organizatorzy ocenić czy rzeczywiście jest taka mapa. Na szybko sprawdziłem mapy i nie zauważyłem różniących się opisów od tej ze strony (a pobrałem wszystkie mapy z tej paczki).
2. Z tym, że są to mapy świeżo wstawione to się nie zgodzę, bo np. "Władcy Słońca" mieli wstawioną wersję 1.2.4, a później autor zaktualizował to do wersji 1.2.5. W paczce jest wersja 1.2.5. Więc na pewno nie jest to paczka ze świeżo wstawionych map.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Huntka
Łowca



Wiek: 40
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 89
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-08-16, 22:24   

Volkor napisał/a:
Cytat:
Szkoda, że ze swoją mapą się nie wyrobiłem na konkurs.

Lepiej dopracować mapę powoli by była idealna. Ja tez nie robiłem w tym roku, mam kilka zaczętych map ale brak mi czasu. Jak je skończę to może wrzucę hurtem kilka.


Ja tam wolę byle co wstawić, np jakąś S-kę, żeby zaznaczyć swoją obecność na konkursie niż olać zupełnie. S-ka to kilka godzin roboty, a konkurs jest raz na rok ;p
 
Clanger


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 110
Wysłany: 2018-08-24, 08:03   

Czy też tak macie że jak widzicie że mapa ma 5 recenzji to nie macie ochoty jej włączać?
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2018-08-24, 08:56   

Nie mamy tak. :-P
 
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2018-08-24, 10:37   

Begrezen napisał/a:
Czyżby w paczce map w newsie, nie było ostatecznych wersji map z 1.08. tylko te z dni, gdy autor tylko opublikował mapę? Właśnie widzę jedną z map, która miała zmieniany opis. W paczce jej opis jest stary, taki jaki był w dniu publikacji, różniący się od tego, który jest teraz na portalu.

W paczce mapy są aktualne, natomiast wystąpił inny problem z dwoma mapami.

Nie wszyscy mieli okazję dodać mapę na AW, dlatego w skrócie: po dodaniu mapy istnieje możliwość wrzucenia nowej wersji: do wybrania jest plik z poprawioną mapą i podanie numeru wersji.


W momencie kliknięcia na przycisk "Pobierz mapę" strona sprawdza czy były dodane aktualizacje i wybiera tę z najwyższym numerem. Wszystko wydaje się w porządku, ale problem pojawia się gdy autor mapy nie numeruje wersji po kolei - w takim przypadku strona wybiera nie "najświeższą" wersje, lecz z najwyższym numerem.

Taka sytuacja zdarzyła się w przypadku dwóch map konkursowych. Ich autorzy zostali powiadomieni o problemie, nie wprowadzali znacznych poprawek i akceptują zaistniały problem.
Błąd zostanie poprawiony zaraz po zakończeniu konkursu, aby każdy gracz miał tę samą wersję mapy.

PS. Problem dotyczy wszystkich map na stronie, nie tylko konkursowych.
 
Clanger


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 110
Wysłany: 2018-08-25, 00:04   

Czy jeśli recenzja jakiegoś recenzenta wyda się gronu wzajemnej adoracji zbyt mało treściwa to będzie on mógł jeszcze uzupełnić swoją wypowiedź?
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2018-08-25, 00:10   

Clanger napisał/a:
Czy jeśli recenzja jakiegoś recenzenta wyda się gronu wzajemnej adoracji zbyt mało treściwa to będzie on mógł jeszcze uzupełnić swoją wypowiedź?

To jest jeszcze do uzgodnienia pomiędzy organizatorami, ale na pewno nie będziemy kasować ocen bez powiadomienia (wyjątek - oceny wystawione tuż przed końcem konkursu przez trolli). Nie chodzi nam przecież o to, aby komuś na siłę zaniżać liczbę recenzji czy żeby mapa nie miała tych 5 recenzji.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
SIRWilczek 
Także tego



Dołączył: 17 Maj 2015
Posty: 34
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2018-08-28, 22:40   

Tak w sumie to robi się trochę nerwowo bo mamy już 28 (a w zasadzie prawie 29, piszę to o 22:40) a magiczny próg 5 recenzji przekroczyło jedynie 10 map, czyli niecała połowa

Brain dead, eye drops
Pain meds, cyclops
Daybed, iPod
"May-back", Maybach
Trainwrecks, sidewalks
Payless, high-tops
K-Fed, iHop
Playtex, icebox
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2018-08-28, 22:48   

do 1 pazdziernika jeszcze drugie tyle czasu

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
SIRWilczek 
Także tego



Dołączył: 17 Maj 2015
Posty: 34
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2018-08-28, 22:59   

Begrezen napisał/a:
do 1 pazdziernika jeszcze drugie tyle czasu


aaaa czyli jestem debi... mało inteligentną osobą. Pardon

Brain dead, eye drops
Pain meds, cyclops
Daybed, iPod
"May-back", Maybach
Trainwrecks, sidewalks
Payless, high-tops
K-Fed, iHop
Playtex, icebox
 
Huntka
Łowca



Wiek: 40
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 89
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-08-29, 09:11   

Ktoś kiedyś zaproponował (nie pamiętam czy na forum/ shoutboxie/ czy pod newsem) taki inny system oceniania, żeby nie było potrzeby tych 5 reców, aby mapa znalazła się ostatecznym podsumowaniu. Dziś widzę, że byłoby to lepsze, bo zniknąłby ten stres związany z tym czy czyjaś mapa w ogóle weźmie udział w klasyfikacji. Nikt by się nie zmuszał do gry w to co mu się nie podoba od samego początku.
Z tego co pamiętam system miał wyglądać tak, że na samym początku każda mapa z góry dostaje jedną ocenę 1, a każda kolejna ocena podnosi jej średnią. W chwili gdy mapa osiąga limit 5 recenzji ta początkowa ocena znika. W ten sposób na koniec mapy bez wymaganych 5 recenzji będą miały jedną jedynkę, ale nie będą odrzucane z generalnej klasyfukacji, a jedna ocena np 5* dla takiej mapy nie ustawi konkursu ;p
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 7 z 12
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group