Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Gadanina o MapMaker AW 2018
Autor Wiadomość
Lwikcrg


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2017
Posty: 89
Wysłany: 2018-08-04, 15:44   

Zagralem i ocenilem juz 3 mapy + 2 rozpoczalem i nasuwa mi sie jeden wniosek rozbierznosc poziomow jest ogromna trafily mi sie mapy doskonale i trafily mi sie fatalne. Co do tych fatalnych w tamtej edycji az takich slabych map jak niektore z tych w ktore gralem nie bylo. Tylko ze w mapki z tamtej edycji gralem juz po konkursie wiec moze wrazenia odrobinke inne byly.
 
Volkor
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-04, 15:48   

Bo poprzedni konkurs był przepełniony ego maperów wielkości ego Lecha Wałęsy :D i jeden drugiemu pod pseudonimami anonimów zaniżali oceny, stąd niskie oceny niektórych map nieprzystające do faktycznego poziomu danej mapy.
 
Clanger


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 110
Wysłany: 2018-08-04, 16:10   

Volkor napisał/a:
Bo poprzedni konkurs był przepełniony ego maperów wielkości ego Lecha Wałęsy :D i jeden drugiemu pod pseudonimami anonimów zaniżali oceny, stąd niskie oceny niektórych map nieprzystające do faktycznego poziomu danej mapy.


A najbardziej zaniżał twój idol Michael. Ani jednej piątki nie dał. He he he
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2018-08-04, 17:58   

Volkor napisał/a:
Cytat:
Częściowo tą kwestię poprawia HD-Mod. Z nim grafika wcale już nie jest taka beznadziejna.

Hd Mod a oficjalny remake h3 w HD to graficznie przepaść na korzyść tego drugiego. Żal, że nie poprawili Armageddon's Blade i SoD'a...zabrakło cierpliwości i chęci, a mogli zarobić fortunę po raz drugi.

nie. zabrakło kodu źródlowego. mieli kod tylko podstawki. a czy jest to ładniejsze to kwestia gustu, ja wole oryginał(ofc z hd modem xD). poza tym samo poprawienie grafik nic by nie dało, nawet z dodatkami, opcje z hd moda są niezastąpione i będąc do nich przywczajonym, ciezko sie bez nich obejsc.

Volkor napisał/a:
Co do konkursu zaś, to jest w Polsce 3-5 dobrych maperów prezentujących wysoki poziom, mających unikatowy styl, których mapy można rozpoznać na kilometr, zaliczam do nich (kolejność przypadkowa) Maxina, Begrezena, Michaela, Veracruza i kilku innych w drugiej lidze, reszta nie nadaje się do grania :)

Bez przesady. Nawet jeśli mowa o polskiej mapmakerce. Jest wielu dobrych mapmakerów, którzy jednak nie są tak aktywni jak my, co nie znaczy, że tworzą gorsze mapy.

Volkor napisał/a:
Powinni oni stworzyć jakąś porządną kampanię, bo pojedyńcze mapy to dla nich nie wyzwanie ;)

2 lata temu pojawił się taki pomysł i zgadnij jak się skończył. Sam przecież byłeś członkiem tej grupy osób, więc powinieneś to wiedzieć. A założycielem był ten, co zarzekał się że kończy z h3, ale wiadomo ile takie obietnice są warte xD Grupa powstała i rozpadła się równie szybko. Został tylko założyciel i ja. Ostatecznie wyszło na to, że tylko ja zrobiłem swoją część(1 misję, połowę drugiej i trzeciej), a druga strona wywijała się od zrobienia swojej i nie zrobiła nic(mogła twierdzic ze zrobila, ale nic nie wydała w kazdym razie xD). Swoją drogą kampanie są jeszcze mniej popularne od map, no i dużo bardziej czasochłonne. Nic dziwnego, że nikt ich nie tworzy - jest to gra niewarta świeczki.

btw. Wyzwaniem nie są mapy, ani kampanie, tylko ilość wolnego czasu :-P

[ Dodano: 2018-08-04, 18:08 ]
co do mojego poprzedniego postu. tu nie chodzilo o to, że gra niszowa. ludzi, którzy grają lub grali w h3 jest naprawdę dużo. ale oni nie mają pojęcia o tym konkursie, bo niby skąd? chodziło tylko o odpowiednie rozreklamowanie konkursu. o to, by info o konkursie dotarło do jak największej ilosci osób związanej z h3, zainteresowanej grą singleplayer. a dotarło głównie yy... nigdzie? Parę jednostkowych przypadków z innych portali + stali bywalcy konkursowi. Jak za rok temat będzie tak samo olany, to map będzie jeszcze mniej. A za dwa lata może już nie bedzie po co robić konkursu, jak zostaną sami wyjadacze?

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2018-08-04, 22:35   

Pytanie dla osób grających w mapę: "Amulet Dziewięciu Istnień-hota". Czy jest jakiś sposób na wykonanie misji ze zdobyciem jednego czarodziejskiego smoka w chatce proroka? Może jestem ślepy i nie widzę możliwość zrobienia tej misji?

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Lwikcrg


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2017
Posty: 89
Wysłany: 2018-08-04, 22:41   

w jednej z map jest chamska reklama co prawda i tk nie wiem kto ja wykonal ale map modzi moze sie zczaja ;-)
 
Michael 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 247
Wysłany: 2018-08-04, 23:56   

Oj begrezenku, begrezenku nie podpadaj, bo ty to niejeden grzech masz na koncie. Nawet w tej edycji, razem z Mbehemotem odkryliśmy co nieco na temat twojego udziału w usuniętych mapach i to tych nieładnych, więc proszę grzeczniej, nie pyskuj na forum bo nie chcemy wywoływać kolejnej burzy z twoim udziałem. Nie zamierzam zniżać się do odpowiadania na twoje dalsze prowokacje więc możesz już teraz sobie darować.

Wracając do tematu, po rozegraniu większości map, w tej edycji konkursu jest kilka całkiem interesujących, w tym jedna która absolutnie zasługuje na wysokie noty, niezależnie kto jest jej autorem.
 
Maxin17


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 64
Wysłany: 2018-08-05, 00:12   

Volkor napisał/a:
Co do konkursu zaś, to jest w Polsce 3-5 dobrych maperów prezentujących wysoki poziom, mających unikatowy styl, których mapy można rozpoznać na kilometr, zaliczam do nich (kolejność przypadkowa) Maxina, Begrezena, Michaela, Veracruza i kilku innych w drugiej lidze, reszta nie nadaje się do grania :) Powinni oni stworzyć jakąś porządną kampanię, bo pojedyńcze mapy to dla nich nie wyzwanie ;)


Bezcenne wyróżnienie, gdy legendarny maper AW wlicza cię do najlepszych :D Dzięki! Co do projektu to szkoda, że został zamrożony. Liczę, że kiedyś uda się odstawić podziały na bok i stworzyć taką grupę. Byłoby to trudne, bo jak pisał Begrezen brakuje czasu na tworzenie map. Sam tworzę kampanię, ale nie mam czasu, a co gorsza zapał wygasa.

Teraz z innej beczki: jak ukończyć mapę "Robin Hood" kolorem czerwonym?

Jednak czerwony ma możliwość podbicia wszystkich miasta. Bałem się, że utknąłem, ale wszystko gra.
 
Rakso
Rakso



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 42
Wysłany: 2018-08-05, 02:17   

Michael napisał/a:
Wracając do tematu, po rozegraniu większości map, w tej edycji konkursu jest kilka całkiem interesujących, w tym jedna która absolutnie zasługuje na wysokie noty, niezależnie kto jest jej autorem.

Mówisz o mapie której dziwnym trafem styl jest niesamowicie podobny do tego, który sam prezentujesz? :-P
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2018-08-05, 08:22   

teorie spiskowe incomming xDDD

[ Dodano: 2018-08-05, 08:44 ]
Maxin17 napisał/a:
Co do projektu to szkoda, że został zamrożony. Liczę, że kiedyś uda się odstawić podziały na bok i stworzyć taką grupę.

wiesz, ja byłem skłonny zakopac topór wojenny(i zawsze będę). gdyby michael napisal do mnie na pw z "propozycją" pogodzenia się to bym się zgodził, nawet teraz, nawet za rok. ten konflikt do niczego dobrego nie prowadzi. i ma śmieszne podłoże, niczym kłótni gromadki dzieciaków o zabawkę. ale nie. swoistym testem był upload mojej mapki. michael go oblał, czepiając się na siłę jednej nieistotnej rzeczy na mapie. to pokazało jak bardzo chce się pogodzić. ale się tym nie przejmuję. w końcu od nienawiści blisko do miłości, czyż nie? <3 michael daj buzi na zgodę!

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Lwikcrg


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2017
Posty: 89
Wysłany: 2018-08-05, 11:42   

Begrezen napisał/a:
teorie spiskowe incomming

Brakuje anonimkow wiec teorii nie bedzie

napisał/a:
W tegorocznej edycji konkursu zwracamy szczególną uwagę na opisowe uzasadnienie oceny liczbowej. Chcemy mieć pewność, że recenzent rzeczywiście rozegrał dany scenariusz, a ocena liczbowa jest dobrze uargumentowana.

Jak dobrze uargumentowac ocene liczbowa jak i tk kazdy wystawia ja tak na wyczucie, pozatym to nie na podstawie recenzji opisowej powinno byc widoczne czemu taka ocena a nie inna?
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2018-08-05, 16:07   

Lwikcrg napisał/a:
Jak dobrze uargumentowac ocene liczbowa jak i tk kazdy wystawia ja tak na wyczucie, pozatym to nie na podstawie recenzji opisowej powinno byc widoczne czemu taka ocena a nie inna?

Tutaj raczej chodzi o to, aby nie było recenzji typu "Fajna mapa. 2/10." czy "Kocham psy. 10/10". Twoja recenzja powinna zawierać uzasadnienie dla danej oceny (czyli jak mapa jest dobra to dlaczego lub jak mapa jest zła to też dlaczego) Jeżeli uważasz, że twoje uzasadnienie jest wystarczające to pewnie tak jest. Organizatorzy konkursu umieją myśleć i będą odrzucać tylko te recenzje, które mają za zadanie zawyżyć lub zaniżyć ocenę mapy (a takie recenzje łatwo poznać). Zawsze możesz też wstawić zapis bądź screen z gry co zwiększy wiarygodność twojej recenzji (możesz też opisać grę jak lubisz się rozpisywać).

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2018-08-05, 18:05   

Pierwsza mapa z pięcioma reckami!! :mrgreen:
Właśnie dzięki mnie, przed chwilą "Ziemia obiecana" osiągnęła niezbędne minimu :lol: Aż mnie ciekawi, czy pozostali recenzenci będą podzielać moje zdanie na jej temat ;-)
 
Clanger


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 110
Wysłany: 2018-08-05, 20:33   

5 szybkich reców nie zwiastuje sukcesu :p
 
Maxin17


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 64
Wysłany: 2018-08-08, 16:50   

Mapa "Trwoga", zadanie z 5 artefaktami, nie mogę odnaleźć Amuletu Śmierci (Pendant of Death ) :/ Pomoże ktoś :P?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 5 z 12
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group