Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Gadanina o MapMaker AW 2018
Autor Wiadomość
Michael 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 247
Wysłany: 2018-06-27, 23:48   

Atarosek napisał/a:
A jeśli np. mapa została oceniona na 1.0 i recenzja pomija wszystkie dobre aspekty i czepia się wszystkiego a inne recenzje będą znacznie odbiegać od podanej, to taka recenzja będzie tolerowana?


Mapa może zostać oceniona na 1.0 jednakże musi to zostać uargumentowane zgodnie z regulaminem konkursu. Odsyłam do regulaminu http://www.heroes3.eu/forum/viewtopic.php?t=3517 (Etap II Ocenianie Map -> punkt 2).

Moderatorzy konkursowi czuwają nad moderacją ocen konkursowych, a zatem nad jakością nadsyłanych recenzji i nad weryfikacją ich ocen. Odsyłam do regulaminu: http://www.heroes3.eu/forum/viewtopic.php?t=3517 (Etap II Ocenianie Map -> punkt 3).
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2018-06-28, 13:28   

Atarosek napisał/a:
A jeśli np. mapa została oceniona na 1.0 i recenzja pomija wszystkie dobre aspekty i czepia się wszystkiego a inne recenzje będą znacznie odbiegać od podanej, to taka recenzja będzie tolerowana?

I tak i nie. Wszystko zależy od okoliczności. Są błędy, które mogą skutkować dostaniem natychmiastowej oceny 1/5 (np. brak możliwości ukończenia misji, wróg który niby jest zablokowany i ma dużą armię ma szansę na wydostanie się szybko ze swojego terytorium i zniszczenie gracza itd.). Dla mnie takie rzeczy nie oznaczają natychmiastowej 1 (każdy robi przecież błędy), najwyżej zaniża znacząco ocenę. Jednak jeżeli ktoś za to da 1 to nawet jeżeli mapa jest 5/5 to nic nie mogę z tym zrobić, bo recenzja to subiektywna ocena i taki błąd mógł kogoś bardzo mocno zdenerwować.

Jeżeli jednak założymy, że mapa nie ma krytycznych błędów to wciąż będziemy musieli uznać ocenę 1/5 jeżeli będzie odpowiednio uzasadniona. W skrajnych przypadkach (jeżeli są 4 oceny 5/5 i 1 ocena 1/5) pewnie skontaktuję z autorem recenzji, żeby wiedzieć dlaczego tak niska ocena.

Zresztą były już mapy z poprzednich edycji w których recenzje wahały się od 1/5 do 5/5 (np. 1 Return to the Old School), więc różne rzeczy mogą się zdarzyć.

[ Dodano: 2018-08-01, 00:12 ]
Pisałem już o tym w jednej z recenzji (tych negatywnych), ale powtórzę. Wszystkie mapy, które są w konkursie (czyli nie mają negatywnej oceny moderatorów) zostały zakwalifikowane do drugiego etapu. Nie będę więc wyrzucał żadnej mapy z konkursu (mimo iż mam jeszcze czas według regulaminu).

Jak zwykle proszę o możliwość pobrania wszystkich map za jednym kliknięciem (żeby można było winrarem otworzyć i szybko wstawić do folderu maps).

Miłej gry.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Michael 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 247
Wysłany: 2018-08-01, 01:48   

Jako drugi moderator konkursowy także nie mam zastrzeżeń do map konkursowych znajdujących się w poczekalni, można je wszystkie przepuścić na główną.

Link do pobrania wszystkich map za jednym kliknięciem: http://www.heroes3.eu/pob...ystkie-mapy.zip
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2018-08-01, 11:10   

I jak, jakieś pierwsze wrażenia?

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2018-08-01, 11:25   

Tragicznie mało map :-)

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2018-08-01, 12:48   

Begrezen napisał/a:
Tragicznie mało map :-)

Dużo HotA powyżej XL'ki. Co nie zmienia faktu, że ja również liczyłem, że będzie ponad 30. Zaczynamy granie i zobaczymy, czy się chociaż poziomem wykonania uratują ;-)
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2018-08-01, 13:14   

polecam speedrun na pierwszej mapie konkursowej xD

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Maxin17


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 64
Wysłany: 2018-08-01, 13:54   

Rzuciłem okiem w edytorze na wszystkie mapy i nie jest aż tak źle. Wydaje się być dużo solidnych, ale nie wybitnych map. Po ograniu, na pewno z tych map wyłowi się perełki. Zacząłem grać w jedną bardzo intrygującą mapkę i póki co jestem bardzo zadowolony, tym bardziej, że kiedyś chciałem stworzyć coś podobnego do niej.
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2018-08-01, 14:36   

Ja na razie jestem dość zawalony PvP, ale w najbliższym czasie na pewno na coś spojrzę, bo mapy wyglądają solidnie

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Huntka
Łowca



Wiek: 40
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 89
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-08-01, 18:51   

W tym roku mapy są lepsze jakościowo i to znacznie, przynajmniej jeśli chodzi o wizualność. Takie jest moje pierwsze wrażenie. Dziwię się, że narzekacie iż map jest mało ... ciekaw jestem czy recenzji nie będzie jeszcze mniej ... Generalnie wolałbym konkurs z dziesięcioma mapami, bo wtedy można każdą zrecenzować .. przy 25 to już jest problem.
 
As098


Dołączył: 25 Lis 2015
Posty: 35
Wysłany: 2018-08-01, 21:11   

W sumie wymagania co map są duże a graczy grających w nie jest mniej niż map...
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2018-08-01, 22:21   

As098 napisał/a:
W sumie wymagania co map są duże a graczy grających w nie jest mniej niż map...

Nie tyle co graczy, a recenzentów. Liczba unikatowych pobrań niektórych map już jest wyższa niż liczba map w konkursie. Gdyby każdy kto pobiera mapę (albo przynajmniej 10%) recenzowało by je to mielibyśmy masę recenzji.

Begrezen napisał/a:
Tragicznie mało map

Lepiej żeby było 25 map dobrze wykonanych niż 36 z czego 11 jest zrobionych byle jak. Konkurs oczywiście pokaże, które mapy nadają się do wyrzucenia, ale miejmy nadzieję, że autorzy będą skłonni do aktualizacji i żadna mapa nie będzie na tyle zła, żeby skończyć w koszu.

Zresztą nie róbmy jeszcze spekulacji do tego jak wypadnie tegoroczna edycja Mapmakera AW. Czas pokaże jak dobre (lub złe) są mapy konkursowe. Zdarzały się przecież mapy, które niby fajnie wyglądają, a gra na nich to katorga. To samo tyczy się ilości recenzji (więc piszcie je porządnie, albo dołączajcie zapisy i screeny, aby później nie trzeba było ich kasować).

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Rakso
Rakso



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 42
Wysłany: 2018-08-01, 22:28   

New Year napisał/a:

Begrezen napisał/a:
Tragicznie mało map

Lepiej żeby było 25 map dobrze wykonanych niż 36 z czego 11 jest zrobionych byle jak.

:mrgreen: lol Made my day.
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2018-08-01, 22:38   

mój faworyt, mapa G z wyspami na dwóch graczy, którą można skonczyc w 1 tygodniu, bez zadnych walk z neutralami.. to sie nazywa dobrze wykonana mapa? pojawiaja sie opinie, że w tym roku mapy robią dobre pierwsze wrazenie, ale chyba ogladaliscie tylko kilka takich, co rzeczywiscie jest dobrze wykonanych. niestety tych gorszych map jest nie mniej niz tych dobrych. rok temu bylo lepiej, wiecej map i mniej tych kompletnie slabych, taka jest prawda. trzeba byc realistą i nazywac rzeczy po imieniu :-D

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Maxin17


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 64
Wysłany: 2018-08-01, 23:38   

Begrezen, mam nadzieję, że recenzje będziesz pisał w taki sposób, aby osoby które rozpoczęły przygodę z edytorem, miały ochotę ją kontynuować :mrgreen: . Jak tak dalej pójdzie, to maper znajdzie się w zestawieniu wymarłych profesji.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 3 z 12
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group