Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Gadanina o MapMaker AW 2018
Autor Wiadomość
Volkor
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-29, 09:38   

Żeby realnie zaistnieć w konkursie i tak musiałaby mieć 5 recenzji. Trzeba przyjąć jakieś kryteria. To tak jakby dostać 99 pkt z egzaminu, w którym do zdania potrzeba 100 . Zawsze będą pretensje i szukanie luki :D. W zeszłym roku chyba wszystkie mapy miały minimum recenzji.
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2018-08-29, 21:21   

Huntka napisał/a:
Z tego co pamiętam system miał wyglądać tak, że na samym początku każda mapa z góry dostaje jedną ocenę 1, a każda kolejna ocena podnosi jej średnią. W chwili gdy mapa osiąga limit 5 recenzji ta początkowa ocena znika. W ten sposób na koniec mapy bez wymaganych 5 recenzji będą miały jedną jedynkę, ale nie będą odrzucane z generalnej klasyfukacji, a jedna ocena np 5* dla takiej mapy nie ustawi konkursu ;p

Dokonajmy analizy przydatności tego. Załóżmy, że dostajesz cztery 5/5 i zgodnie z tą zasadą masz dostać 1/5 i brać udział w generalnej klasyfikacji. Obliczmy średnią. 21/5=4,2 co daje ci 4 miejsce w konkursie (poza podium). Oczywiście to działa tylko jeśli będziesz mieć same 5/5. Przy niższych ocenach mapa może wypaść jeszcze gorzej. Komu więc to ma pomagać? Też wątpię, aby mapmakerzy byli zadowoleni z niższej średniej ocen na rzecz jakiegoś tam rankingu o którym za kilka miesięcy każdy zapomni.

Tak na poważnie to nie przejmujcie się tą klasyfikacją. Dobra mapa sama się wybroni bez żadnej klasyfikacji. Też sam system na razie nie ma zastosowania, bo dobre mapy jak na razie osiągały próg 5 recenzji.

Huntka napisał/a:
Nikt by się nie zmuszał do gry w to co mu się nie podoba od samego początku.

Ja w poprzednich edycjach się zmuszałem, a teraz przestałem się tym przejmować. Wszystko zależy od podejścia człowieka. Jak ktoś chce grać w mapy na siłę to może (jak na kubek to po części trzeba się zmusić). Ja o kubki już nie walczę, bo dwa spokojnie mi wystarczą. Moja aktualna liczba recenzji jest pewnie o wiele mniejsza niż reszty osób walczących o kubek.

Volkor napisał/a:
Żeby realnie zaistnieć w konkursie i tak musiałaby mieć 5 recenzji. Trzeba przyjąć jakieś kryteria. To tak jakby dostać 99 pkt z egzaminu, w którym do zdania potrzeba 100 . Zawsze będą pretensje i szukanie luki :D. W zeszłym roku chyba wszystkie mapy miały minimum recenzji.

Jedna nie dostała, ale tego nie widać gdybyś zobaczył wyniki z poprzedniej edycji, bo w wyniku jakieś aktualizacji skasowane recenzje wliczyły się do normalnych. Nie była to dobra mapa, więc krzywdy jakieś nie ma.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Volkor
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-30, 07:54   

Ja recenzowałem w zeszłym roku mapy, które nie miały wystarczającej liczby ocen, trochę je podratowałem ze wsparciem z innymi stałymi bywalcami. W tym roku pewnie tez tak zrobię ;-)
 
Clanger


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 110
Wysłany: 2018-08-30, 19:51   

Co tam miśki? Rozdałem już dwie piątki i trzy oceny 4,5
W zeszłym roku chyba byłem mniej hojny.
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2018-08-31, 02:25   

New Year napisał/a:
Ja w poprzednich edycjach się zmuszałem, a teraz przestałem się tym przejmować.

Przybijmy sobie piątkę :lol: Ja też jakoś w tym roku odpuściłem, choć parę map zagrałem i jeszcze pewnie kilka dorzucę do tego. Ale nie sądzę, żebym z tak małą ilością recenzji (nawet obszernych) załapał się na kubek. Choć w moim przypadku to nawet nie jest niechęć do hirków, a bardziej ilość zajęć poza hobbystycznych.

Clanger napisał/a:
Co tam miśki? Rozdałem już dwie piątki i trzy oceny 4,5
W zeszłym roku chyba byłem mniej hojny.

No toś zaszalał! U mnie ani jednej piątki (póki co) i tylko dwie mapy z ocenami 4,0 i powyżej ;-)
 
Clanger


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 110
Wysłany: 2018-09-05, 18:40   

Ja myślałem, że to ja jestem hojny w ocenianiu, a tu prawie same oceny 4.5, 5.0 w tym konkursie. Swoją drogą ciekaw jestem kto komu dał 1.0 ? Bo wg mnie żadna z map w które grałem nie kwalifikuje się do tak beznadziejnego poziomu. A do zrecenzowania zostało mi tylko 6.
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2018-09-07, 13:34   

Ode mnie poszła jedna 1.0. Za trzy tygodnie się dowiesz komu i za co ;-)
 
SIRWilczek 
Także tego



Dołączył: 17 Maj 2015
Posty: 34
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2018-09-09, 19:57   

To ja się przyznam, iż ja również dałem komuś ''jedyneczke''. Zapewne mnie za tą recenzje zlinczuje autor, bądź grono recenzentów ale co tam.
Subiektywność ftw

Brain dead, eye drops
Pain meds, cyclops
Daybed, iPod
"May-back", Maybach
Trainwrecks, sidewalks
Payless, high-tops
K-Fed, iHop
Playtex, icebox
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2018-09-09, 20:36   

SIRWilczek napisał/a:
Zapewne mnie za tą recenzje zlinczuje autor, bądź grono recenzentów

Jeśli dobrze uargumentowałeś tą jedynkę, to niby czemu mieli by Cię zlinczować? :roll:
 
SIRWilczek 
Także tego



Dołączył: 17 Maj 2015
Posty: 34
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2018-09-10, 13:23   

heroes3 napisał/a:
SIRWilczek napisał/a:
Zapewne mnie za tą recenzje zlinczuje autor, bądź grono recenzentów

Jeśli dobrze uargumentowałeś tą jedynkę, to niby czemu mieli by Cię zlinczować? :roll:


Część może stwierdzić iż nie miałem prawa do oceny tejże mapy :p

Brain dead, eye drops
Pain meds, cyclops
Daybed, iPod
"May-back", Maybach
Trainwrecks, sidewalks
Payless, high-tops
K-Fed, iHop
Playtex, icebox
 
Boombox

Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 1
Wysłany: 2018-09-13, 00:27   

Witam, czy ktos moglby mi pomoc w sprawie nowej mapy TRWOGA ? Nie moge znalezc Amuletu smierci. Zacialem sie na kilka godzin i nie moge go znalezc. Czy ktos moglby mi pomoc tutaj lub odpowiedziec na maila:
motyka.kuba@gmail.com ?

Z gory bardzo dziekuje
 
Huntka
Łowca



Wiek: 40
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 89
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-09-13, 10:02   

Boombox napisał/a:
Witam, czy ktos moglby mi pomoc w sprawie nowej mapy TRWOGA ? Nie moge znalezc Amuletu smierci. Zacialem sie na kilka godzin i nie moge go znalezc. Czy ktos moglby mi pomoc tutaj lub odpowiedziec na maila:
motyka.kuba@gmail.com ?

Z gory bardzo dziekuje


Amulet jest na zielonej wyspie schowany za magicznym źródłem ;p
 
Atarosek


Dołączył: 24 Cze 2018
Posty: 8
Wysłany: 2018-09-13, 20:41   

Jestem ciekaw, jaki jest wasz faworyt tej edycji :V
 
Volkor
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-21, 09:24   

Mam jedną podpowiedź dla recenzentów. Jakby ktoś nie wiedział/nie zauważył, po zalogowaniu się do serwisu i kliknięciu w listę map konkursowych wyświetlają się wszystkie mapy, które dany użytkownik ocenił. Jest to bardzo przydatne w uporządkowaniu i odhaczeniu map rozegranych i nierozegranych. Dajcie chociaż twórcom szansę na bycie sklasyfikowanym.
 
Clanger


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 110
Wysłany: 2018-09-25, 14:30   

nie no skandal! Michael mi pisze że mam zmniejszyć ocenę dla tear of the dragon, bo w jego mniemaniu mapa jest niegrywalna. To jakiś absurd.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 8 z 12
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group