Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Heroes Edytor map
Autor Wiadomość
TheUlf


Dołączył: 06 Sty 2017
Posty: 19
Wysłany: 2017-11-11, 19:18   Heroes Edytor map

Siemanko,mam pewien problem
Gdy pobiore mape,i np chce cos w niej zmienic,i do mapy dodaje Maga,ktory daje zdolnosci,i dam do niego np,Town Portala ,ale w grze jak odpale mape,to i tak ten mag daje i tak zwykła zdolnośc typu Attack,Defense.Ale gdy dam zwoj z zakleciem to zwoj mi sie zmienia i daje to co chciałem ,wiec próbuje zapisac mape pod inna nazwa,i wtedy wogule w H3 nie mam tej mapy :/
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2017-11-11, 19:27   

Otwórz słownik ortograficzny, przeczytaj go, a później wróć do nas i powiedz nam jaki masz problem, bo nic nie rozumiem.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
Ostatnio zmieniony przez New Year 2017-11-11, 23:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
kellavend 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Lip 2017
Posty: 7
Wysłany: 2017-11-11, 19:37   

Witam.

Pierwszy problem dotyczy chyba tego, że kolega dodał sobie na mapce uczonego z ustawionym w edytorze miejskim portalem jako zaklęcie, którego będzie można się od niego nauczyć. Gdy już odpala scenariusz, to wspomniany uczony daje mu np. +1 do ataku/mocy itp. Jeśli chcesz, żeby bohater poznał ten czar, to musisz najpierw mieć odpowiednią umiejętność - mądrość poziom zaawansowany. Bez tego ani rusz.

Druga sprawa (jeśli też dobrze zrozumiałem) - zapisując mapę pod inną nazwą wrzuć ją do folderu maps, wtedy normalnie uruchamiając grę już ją zobaczysz.

Pozdrawiam
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2017-11-11, 19:40   

strzelam, że chodzi ci o uczonego? jeśli tak, żeby bohater mógł nauczyć się tego zaklęcia, musi posiadać umiejętność "mądrość" przynajmniej na poziomie zaawansowanym.
co do nazwy mapy, należy odróżniać nazwe pliku od nazwy mapy, którą się zmienia w ustawieniach. w twoim przypadku w grze znajdziesz ją pod nazwą "bez nazwy". w razie wątpliwości polecam przeczytać to: http://www.heroes3.eu/por...ap-bez-tajemnic

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
TheUlf


Dołączył: 06 Sty 2017
Posty: 19
Wysłany: 2017-11-11, 19:42   

Gdy pobiorę mapę ,i chce ja zmienić.W przypadku tej mapy dodać Town Portala.A więc daje Uczonego koło zamku i daje my Town Portala,i zapisuje mape w Katologu z pobranymi mapami.Po odpaleniu H3 poprzez Hd moda mapa jest w tym katalogu,Uczony jest dodany ale daje mi tylko Obrone albo Attack,a nie jak ustawiłem Town Portala.
Wiec wchodze z znów do Edytora,i w edytorze Uczony ma Town Portala,a w grze już nie.
Na mapie zostawiam Uczonego i daje Zwój i daje do niego Town Portala,i w grze uczony dalej nie ma Town Portala ,lecz zwój już tak.
Zapisuje mape pod inna nazwa,w katalogu z pobranymi mapami,w plikach mapy mam ta mape tam w katalogu,ale w grze juz nie.

[ Dodano: 2017-11-11, 20:18 ]
Hm,zrobiłem to co pisaliście ,dałem bohaterowi Madrośc na Experta,i dalje nic ,dalej dostaje atak albo obrone :/
 
kellavend 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Lip 2017
Posty: 7
Wysłany: 2017-11-11, 20:28   

A czy bohater ma księgę zaklęć? Bo bez niej czaru też się nie nauczy nawet jeśli ma umiejętność:)
 
TheUlf


Dołączył: 06 Sty 2017
Posty: 19
Wysłany: 2017-11-11, 20:46   

Hahhah dzikuje! Bohater nie miał ksiegi xd
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group