Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana poziomu trudności w kampaniach
Autor Wiadomość
Krashang 


Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 10
Wysłany: 2017-09-05, 14:44   Zmiana poziomu trudności w kampaniach

Witam, czy można zmienić poziom trudności w kampaniach podstawki oraz Ostrza Armageddonu? Cień Śmierci daje taką możliwość, ale pozostałe kampanie nie. Czy jest jakiś mod, patch czy cokolwiek innego co pozwoli mi wybrać poziom trudności w RoE i AB? Utknąłem mniej więcej w połowie podstawowej części gry a bardzo chciałbym poznać dalszą część linii fabularnej i zwyczajnie cieszyć się grą dostosowaną do moich umiejętności
 
kabanos 

Dołączył: 18 Sie 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-09-05, 16:07   

nie wiem czy jest możliwość zmiany poziomu trudności w tamtych kampaniach, ale polecam Ci bardziej się skupić, przeanalizować błędy, pooglądać na youtube różne taktyki, na forum poczytać i napewno przejdziesz każdą kampanie i satysfakcja będzie większa niż jeśli zmniejszysz poziom na pionka.
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2017-09-05, 16:07   

Trzeba rozpakować kampanie, przerobić w edytorze i wstawić do działu maps. Możliwe, że znajdę właściwe pliki na moim komputerze, a jeżeli nie to na pewno ktoś je wyśle.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Krashang 


Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 10
Wysłany: 2017-09-05, 16:11   

kabanos, kombinuję, próbuję przechytrzyć przeciwnika, ale jak przejął mi "pustą" Twierdzę (z wykupionymi przeze mnie wcześniej wszystkimi jednostkami), a ja go zaatakowałem następnego dnia (w środku tygodnia) to aż nie wierzyłem własnym oczom że znikąd ma 4 starożytyne behemoty. Nie wiem czy coś przeoczyłem czy komputer zwyczajnie oszukuje, ale ta sytuacja odebrała mi mnóstwo frajdy z rozgrywki, więc chcę sobie ją "przywrócić" i zmniejszyć poziom trudności. Rozumiem zaciekłą walkę przeciw taktycznie myślącemu komputerowi, ale to nie to samo co walka przeciw maszynie, która oszukuje
Edit: Doszedłem teraz do momentu, w którym poziom przestawia się już na "wieżę", a obawiam się, że później podskoczy jeszcze bardziej

[ Dodano: 2017-09-06, 18:30 ]
podbijam
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2017-09-06, 21:43   

patch do kampanii podstawki
http://www43.zippyshare.com/v/PgOuq0d7/file.html

co do ab, musisz sam wypakowac z plikow gry i je edytowac, innego sposobu nie ma. jak to zrobić? google nie boli, takich tematów było wiele. nikt za ciebie tego nie zrobi, jesli tego oczekiwales ;__;

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Krashang 


Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 10
Wysłany: 2017-09-09, 15:17   

Co daje tamten patch? Przez podstawkę jakoś przebrnąłem pomagając sobie kodami (komp tak oszukiwał że musiałem zniżyć się do jego poziomu), a teraz zacząłem Ostrze Armageddonu i jest jeszcze gorzej niż tam.
Nie umiem wypakować i zedytować plików w grze, czy jest ktoś kto zmienił pliki .lod i kto mógłby je tutaj zuploadować?
Granie z kodami odbiera 50% funu, drugie 50% tracę trafiając na kompa z takimi armiami, że co najwyżej mogę stoczyć z nim "mecz o honor"
 
tactic


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Gru 2016
Posty: 41
Skąd: z Polski
Wysłany: 2017-09-10, 01:34   

Po pierwsze poziom mapy jest z góry ustawiony(AB) i zwykle im więcej map w kampanii przejdziemy tym wyższy poziom.Po drugie jeżeli nie umiesz edytować plików możesz zawsze poszukać poradników do przejścia kampanii.Też mogę napisać ci parę wskazówek ale musiałbyś mi napisać na jakiej misji jesteś
 
Lwikcrg


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2017
Posty: 89
Wysłany: 2017-09-10, 08:18   

tactic napisał/a:
.Też mogę napisać ci parę wskazówek ale musiałbyś mi napisać na jakiej misji jesteś

Ja również mogę dać tobie parę porad (przechodziłem Ab inaczej niż piszą w większości solucji.
tactic napisał/a:
poziom mapy jest z góry ustawiony(AB) i zwykle im więcej map w kampanii przejdziemy tym wyższy poziom.

I ten poziom jest bardzo dobrze ustawiony RoE to takie przetarcie a Ab jest już dla dobrych graczy(Nie dla propsów czy jakichś weteranów turnieji ale dla graczy grających przynajmniej na 130,160% )
 
Krashang 


Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 10
Wysłany: 2017-09-10, 11:00   

Myślę, że ze wskazówkami nie ma to raczej sensu bo wieża i w górę jest dla mnie nie do przejścia, czyli musielibyście mi objaśniać kampanię po kampanii
Szkoda że twórcy nie pomyśleli o tym, że również słabsi gracze chcieliby się dobrze bawić w trakcie przechodzenia kampanii
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2017-09-10, 11:02   

https://www.dropbox.com/s..._hq_rPsD3a?dl=0
Kampanie z AB.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Krashang 


Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 10
Wysłany: 2017-09-10, 11:07   

Super, gdzie należy to wrzucić?
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2017-09-10, 11:10   

Krashang napisał/a:
Super, gdzie należy to wrzucić?

Folder maps.
PS:Druga misja kampanii Kilgora jest lekko zmieniona, ale sam to zauważysz.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Krashang 


Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 10
Wysłany: 2017-09-10, 11:23   

Wrzuciłem, odpaliłem grę i ku mojej uciesze, wszystko zdaje się działać, dzieki!

Ciekaw mnie jedno, bowiem w folderze Maps są pojedyńcze scenariusze, a przynajmniej tak mi się wydaje sądząc po nazwach. Jakim cudem wrzucenie tam kampanii AB zadziałalo na tryb kampanii a nie wrzuciło po prostu mapek z AB w formie scenariuszy?:)
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2017-09-10, 11:56   

Krashang napisał/a:
Ciekaw mnie jedno, bowiem w folderze Maps są pojedyńcze scenariusze, a przynajmniej tak mi się wydaje sądząc po nazwach.

Jest też plik tutorial (tut).
Krashang napisał/a:
Jakim cudem wrzucenie tam kampanii AB zadziałalo na tryb kampanii a nie wrzuciło po prostu mapek z AB w formie scenariuszy?:)

Wrzucając oddzielnie scenariusze jak sama nazwa mówi wskazuje na to, że będziesz je włączał oddzielnie. Te pliki nie są w żaden sposób połączone, więc nie mogą stanowić kampanii. Pierwsza i druga misja Kilgora będzie do odpalenia oddzielnie co rujnuje grę, bo bohaterowie nie przechodzą pomiędzy scenariuszami. Takie mapy będziesz odpalać poprzez pojedyncze scenariusze.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Krashang 


Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 10
Wysłany: 2017-09-10, 12:02   

Zastanawiam się więc jakim cudem po wrzuceniu Twoich plików magicznie odpaliła się możliwość zmieniania poziomu trudnosci w kampanii - nie wiem jak i dlaczego, ale bardzo mi to na rękę :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group