Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprawione kampanie Heroes Chronicles
Autor Wiadomość
Qrthgarr


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2017
Posty: 33
Wysłany: 2017-07-29, 18:37   

Cd. misji trzeciej:

Pierwsze trzy tygodnie:
Płaszcz odwrócenia jest za słabo broniony.
Walki mają czynnik losowy tzn. czy na początku walki będzie spowolnienie czy nie.
Czerwony pasywny

PS. znalazłem kapliczkę z spowolnieniem :P
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2017-07-29, 19:16   

Qrthgarr napisał/a:
Cd. misji trzeciej:

Pierwsze trzy tygodnie:
Płaszcz odwrócenia jest za słabo broniony.

w oryginale płaszcz był jeszcze słabiej broniony, no ale moge go dorzucić do innej kostki z silniejszymi strażnikami, mi tam bez różnicy :P

Qrthgarr napisał/a:
Walki mają czynnik losowy tzn. czy na początku walki będzie spowolnienie czy nie.

na to nie mam wpływu :P jeśli chcesz, zeby rzucali na start spowolnienie to kombinuj, np. ustaw gargulce przed czarodziejami, żeby się pierwsze ruszały i wykonaj jakiś ruch tzn. broń się/czekaj/zmien położenie, wtedy masz szanse na to, że w którejś z tych kombinacji wyjdzie spowolnienie :-)

Qrthgarr napisał/a:
Czerwony pasywny

to źle? to mapa S, wrogowie niby są upchnięci, ale w obrębie swoich stref poruszają się swobodnie ;-) chociaż w sytuacji gdy grasz na pionku, to różne rzeczy mogą się dziać :-D poza tym, gdybyś nie rashował, tylko czekał w strefie, 2 inferna na powierzchni mogli by połączyć armie, a wtedy byłoby niewesoło :-P

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Qrthgarr


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2017
Posty: 33
Wysłany: 2017-07-29, 20:46   

Ok misja za mną. Walki z głównymi bohaterami wroga coraz trudniejsze.

http://imgur.com/Ej32ozT

Pod ostatnim zamkiem wroga, do tej strefy ruszyłem na początku 3 miesiąca. Na końcu zapomniałem o jeszcze jednym siedlisku do zdobycia.

http://imgur.com/NkdTPBg

Kolejna mapa widzę bagna i woda.
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2017-07-29, 21:16   

jak to się stało, że po lewej stronie pola bitwy nie ma twojego bohatera? ;O

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Qrthgarr


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2017
Posty: 33
Wysłany: 2017-07-29, 21:23   

Begrezen napisał/a:
jak to się stało, że po lewej stronie pola bitwy nie ma twojego bohatera? ;O


A nie wiem, nie zauważyłem tego.
 
Homm3 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 23
Dołączył: 21 Lip 2017
Posty: 187
Wysłany: 2017-07-29, 21:39   

Qrthgarr,
A mówiłeś że do testów się nienadajesz.Dobrze ci idzie .
A ja pokonałem Wymiar ziemi w misji 5 . ;-)

[ Dodano: 2017-07-29, 21:42 ]
Screenów nie będzie bo jego bochaterowie do biblioteki się udali i do czerwonego i nienapotkałem oporu ze strony wym ziemi.
Mam jeszcze jedne dziwne pytanko czemu komp najlepszym bochem chodził z 400 rusałkami ten co miał arty a resztą poszedł na mnie i bibliotekę oświecenia z dużą armią i bez artów? :shock:

[ Dodano: 2017-07-29, 22:01 ]
Begrezen,
Spójż tu co ja mam .


http://homm3.imgur.com/all/
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2017-07-29, 22:25   

Homm3, to jeszcze nie przeszedles tej mapy? :-D

a ja wlasnie skonczylem robic 1 misje kampanii buntu :-) myśle, że nawet wrzucilbym ją do dzialu map, żeby wiele osob moglo sie wypowiedziec, a przy okazji zrobic malą autoreklame hehe

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Homm3 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 23
Dołączył: 21 Lip 2017
Posty: 187
Wysłany: 2017-07-29, 22:48   

Wygrałem!!!
Uwagi do ostatniej mapy:
+Milion razy lepsza niż orginał.
+Wciąga.
+Trudna.
-Troche zbyt duże staty mają wrogowie.
Spoiler:
--- Pokaż ---

Mapę najłatiej przejść tak :
premia : komplet legionisty
Początek : czyścimy na 4 bochów dobrze mieć naukę czarów to pasisa ich nauczymy.Czyścimy 2 siedliska ptaków na północ od naszego zamku tego najbardziej na prawo.
4 tydzień rozwalamy garnizony.
potem idziemy na wymiar wody.ale pilnujemy zamku obok wymiaru ziemi.
Kolejny wymiar do rozbicia to woda a w międzyczasie bochaterowie czerwonego i j.nieb
Gdy ziemie rozwalimy to juz z górki idziemy na ogień blizej do niego niż do powietrza na koniec po zdobyciu jego włości idziemy na powietrze bez obaw arty Tarnuma grają u mnie to były eliksir życia i miecz anielskiego.
Jak go pokonamy to kończymy dzieło.

Uwagi do kampanii.
nie będzie ich dużo bo na bieżąco mówiłem.
+Trudna
+Nigdy nie można używać auto-walki
+wykorzystanie zdolności tarnuma to co w tym mi sie bardzo podoba to pomysł z mnichami.
+Brak księgi magii powietrza.
+Ostatnia i 6 mapa bardzo fajnie się w nie gra.
-Misja w wymiarze ziemi zbyt duże przyrosty jednostki 5 poziomowej
-Wymiar wody nie ma tam czasu na maxing tylko rush i czekanie by mieć 2 tygodniówkę cytadeli
+poprawki autora te o których mówiłem i zostały już wykonane Min:
Wymiar wody usunięcie rozbitków.
W 2 misji łańcuch piorunów jako zwój by początek kolejnej niebył zbyt łatwy ale też żeby kula w tej misji a zwłaszcza bitwa o nią miała sens.
Płaszcz odwrócenia misja 5
Poprawienie stat bochaterów wroga ostatnia mapa.
Poblokowanie wrót wymiarów misja 3
poblokowanie czarów bochaterów ze specjalizacjami.żeby w 2 misji thane nie nauczył się od solmyra łańcuszka a później Tarnum od Thane.
Usunięty 4 boch który przechodzi do misji 5 i kolejnych. 8-)
Screeny:
http://homm3.imgur.com/all/
są tam bochaterowe i tarnum vs bos pow bo ogień już ich nie miał bo pokonałem przedtem.
Czas ukończenia 3 mies 2 tydz 5dzień.
Więcej screenów nie dam bo save'y usunołem i kosz opróżniłem bo dysk 200 save'ów zaśmieca Xd.
Begazen ostateczną aktualizację wyślesz mi po tym jak testerzy skończą tą grać?
Ostatnio zmieniony przez Homm3 2017-07-30, 07:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2017-07-29, 23:30   

no więc gratulacje!
aktualizację mogę wysłać już teraz. jeszcze zrób screena wyniku końcowego w "najlepszych wynikach" w menu :P a co do misji 5 płaszczu odwrócenia chyba nie dałem jeszcze xd a tą instrukcje jak przeszedłeś ostatnią misję lepiej daj pod spojler
Spoiler:
--- Pokaż ---

tako
;-)

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Homm3 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 23
Dołączył: 21 Lip 2017
Posty: 187
Wysłany: 2017-07-30, 08:13   

Nie wyślij mi po tym jak wszyscy testerzy się wypowiedzą.
A płaszcz jeszcze dodasz.
Już dodałem jako spoiler. ;-)
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2017-07-30, 18:03   

dodałem dziś parę rzeczy do kampanii władców żywiołów wg waszych sugestii:
-w misji 8 zmieniłem opcje wynajmu bohaterów(poprzednio gracz mógł kupić napakowanych bohów cpu), dodałem doświadczenie(19lvl) dla każdego boha, którego może kupić gracz, a dla bohów których może kupić cpu więcej doświadczenia :-P
- w misji 5(wymiar ziemi) dodałem płaszcz odwrócenia jako nagrodę u jasnowidza, za pokonanie geona(boha, który jest w podziemiach, przy wrotach żywiołów)
- w misji 3(wymiar ognia) płaszcz odwrócenia, którego otrzymywało się w puszcze pandory, został zamieniony miejscami z lunetą(luneta miała silniejszych strażników, teraz jest odwrotnie xd)

zastanawiałem się nad zmianą płaszczu odwrócenia na kulę przeciwstawienia, w którejś z tych misji (3,5,8), wtedy byłby większy dylemat czy jej używać :P co sądzicie?

i jeszcze pytanko co do premii w ostatniej misji: co byłoby odpowiednio silną premią, na 'poziomie przydatności' statuy legionów i zbroi przeklętego? jakaś błyskawica tytana? moc ojca smoków chyba za silna :P
---
co do nowej kampanii, 1 misja już gotowa, właśnie ją przechodzę. myślę, że wrzucę ją do działu map, ale już po terminie wrzucania konkursowych map, by nie utknęła gdzieś daleko :P

[ Dodano: 2017-07-30, 20:08 ]
dobra, 1 mapka gotowa i przetestowana, jak ktoś chce zagrać/przetestować to pw zapraszam ;-)

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Qrthgarr


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2017
Posty: 33
Wysłany: 2017-07-30, 21:13   

Cytat:
zastanawiałem się nad zmianą płaszczu odwrócenia na kulę przeciwstawienia, w którejś z tych misji (3,5,8), wtedy byłby większy dylemat czy jej używać :P co sądzicie?


Sama kula już jest mocna według mnie, bo gdy ją mamy to wróg już nie spamuje przywołaniem żywiołaków.

Pierwszy tydzień czwartej misji za mną. Udało mi się znaleźć w tawernie Jeremego, darmowa armata :D

Nie wiem czy dziś ją dokończę, a od jutra mnie nie będzie przez parę dni.

Begrezen, wyślij misję na pw :) obejrzę w edytorze.
 
Maxin17


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 64
Wysłany: 2017-07-30, 21:43   



















 
Homm3 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 23
Dołączył: 21 Lip 2017
Posty: 187
Wysłany: 2017-07-31, 08:56   

Begrezen napisał/a:
zastanawiałem się nad zmianą płaszczu odwrócenia na kulę przeciwstawienia, w którejś z tych misji (3,5,8), wtedy byłby większy dylemat czy jej używać :P co sądzicie?

Może w 3 tam jeszcze słabo czarujemy.
Begrezen napisał/a:
w misji 8 zmieniłem opcje wynajmu bohaterów(poprzednio gracz mógł kupić napakowanych bohów cpu), dodałem doświadczenie(19lvl) dla każdego boha, którego może kupić gracz, a dla bohów których może kupić cpu więcej doświadczenia

Dobrze ale czy np: gdy pokonamy takiego fiura to będziemy go mogli nająć.Bo nwm.
Begrezen napisał/a:
i jeszcze pytanko co do premii w ostatniej misji: co byłoby odpowiednio silną premią, na 'poziomie przydatności' statuy legionów i zbroi przeklętego? jakaś błyskawica tytana? moc ojca smoków chyba za silna :P

Może dobrym rozwiązanim będzie 25 feniksów na start bo w krótszym czasie to jest dobre ale mapa trwa długo i trzeba się zastanawiać co lepsze dobry start czy dobry przyrost.
Begrezen napisał/a:
w misji 5(wymiar ziemi) dodałem płaszcz odwrócenia jako nagrodę u jasnowidza, za pokonanie geona(boha, który jest w podziemiach, przy wrotach żywiołów)

O właśnie to dobry wybór bo gry nie ułatwi zbyt zanim się do geona zajdzie lub on do nas.
Maxin17,
Gratulacje . U cb też tak żywiołakami spamował.
To tyle. :-)
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2017-07-31, 11:14   

Homm3 napisał/a:
Dobrze ale czy np: gdy pokonamy takiego fiura to będziemy go mogli nająć.Bo nwm.

Nie będziemy mogli. Cpu ma swoich bohów, my mamy swoich. :-)

Homm3 napisał/a:
Może dobrym rozwiązanim będzie 25 feniksów na start bo w krótszym czasie to jest dobre ale mapa trwa długo i trzeba się zastanawiać co lepsze dobry start czy dobry przyrost.

No tak średnio bym powiedział. Wtedy w strefie wszystko byśmy jechali na autowalce. Garnizon można by było szturmowac już na początku gry.

Homm3 napisał/a:
Maxin17,
Gratulacje . U cb też tak żywiołakami spamował.

Maxin grał w wersje bez płaszcza w ostatniej misji, to spamik pewno był :-P

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 6 z 12
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group