Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Historia Ciebie jako hirołsowca
Autor Wiadomość
5boro 
KRYMINALISTA!


Wiek: 26
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 27
Wysłany: 2012-02-02, 18:09   

SirBartek napisał/a:

Nie lubię podawać wieku w internecie...


ACTA cie namierzą że się tak boisz?Piracie ty...;>
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-02-02, 18:12   

5boro napisał/a:
ACTA cie namierzą że się tak boisz?Piracie ty...;>


Od kiedy namierza się ludzi po wieku? Jest coś takiego jak ip.. :roll:

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Biesman 



Wiek: 26
Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 24
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-08-07, 22:24   

Spieszę z opowieścią, jednocześnie współczując możliwym czytającym.
Jak wspomniałem, lubię pisać :)

Zaczęło się w podstawówce, zwyczajowe obdarowywanie się prezentami na wigilii klasowej.
Kumpel wręcza mi pudełko z grą "Heroes Chronicles". Tytuł mi znany, jednak nigdy nie grałem wcześniej w żadną z części (!). Powrót do domu, odpalenie gry. Po chwili wściekłość, myślałem że to demo. Myślałem, że aby poruszać bohaterem trzeba mieć pełną wersję gry itp.
Po kilku godzinach (!) odkryłem przycisk klepsydry, który z czasem wprowadził mnie w najwspanialszą grę :D I tak już będzie 6 czy 7 lat. Zaczęło się od Kronik, następnie Trójka, później Piątka. Lata mijają, 3DO splajtowała, Ubisoft wydaje nowe części, a ja... nadal, stale grywam w epicką trójkę. To tyle, cała historia :-D

http://humanitarni.pl

 
Kane22 



Wiek: 33
Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 45
Wysłany: 2012-08-08, 10:51   

Biesman napisał/a:
I tak już będzie 6 czy 7 lat.


W profilu masz 14 lat. Czyżbyś dostał Heroesa na wigilii klasowej w wieku 7-8 lat?


Przy okazji opiszę swoją historię.

Roku Pańskiego 1996 mój brat z łona matki mojej i mego ojca nasienia, który dziewięć zim ode mnie więcej przeżył, przyniósł do domu skarb...

Była to pierwsza część HoMM ;). Młodym dzieckiem byłem jeszcze, więc najwięcej się przypatrywałem, jak brat grał. Po niedługim czasie postanowił, że mnie nauczy, bo widział, że mi się podoba, a wiadomo, że Heroes ludzi łączy gorącymi pośladami najbardziej. No i zacząłem grać. Wiadomo, z początku bardzo słabo. Zainspirował mnie też edytor map ( :mrgreen: ). Mapy były raczej wtedy tylko rozszerzeniem zabawy klockami Lego, bo o graniu w owe mapy nie można było mówić. Po jakimś czasie kochany brat przyniósł HoMM2. No, to był już kosmos. Nowe zamki (ulubionym była Nekropolia :roll: ), nowe obiekty, jednostki, drogi (!), No i zajebiaszczy rozwój bohatera! To była klasa. Szybko się przestawiłem i grałem tak mniej więcej do roku 1999, może 2000, nie pamiętam dokładnie.
Pewnego wieczoru wchodzę do pokoju, a tu brat siedzi i gra. Patrzę i pytam co to jest? On mówi, że Heroes 3. Pamiętam dokładnie, że oblegał wtedy jakieś Inferno. Zwróciłem od razu uwagę na gogi na wieżyczkach. Nie pamiętam jakim grał zamkiem. Powiem szczerze, że trochę się dziwnie czułem. Parę lat grałem w 1 i 2, gdzie grafika była bardziej cukierkowa, a tu Heroes 3 wygląda trochę inaczej. Wiem, że to było jeszcze RoE. No, ale po jakimś czasie przyglądania się i dalszego grania w dwójkę, zacząłem też trójkę. Potem był SoD. Tutaj moje szczęście osiągnęło maksimum. Grałem, grałem, grałem, robiłem mapy, grałem. Potem zagrałem w HoMM5 (czwórkę całkiem pominąłem, nie będę się z tego spowiadał). podobała mi się, ale nie przywiązałem większej uwagi. Jakieś 2 lata temu zacząłem robić te mapki do HoMM3 coraz lepsze i dalej je robię :).
Po krótce tyle :P

Moje mapki do HoMM3. Zapraszam do gry! :)

http://www.heroes3.eu/forum/viewtopic.php?t=2253
 
Biesman 



Wiek: 26
Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 24
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-08-08, 12:25   

Kane22 napisał/a:
Czyżbyś dostał Heroesa na wigilii klasowej w wieku 7-8 lat?


Owszem, gdzieś tak w tym wieku dostałem dokładnie "Heroes Kroniki: Antologia", czyli jedyne 4 części Kronik, które zostały wydane w Polsce. Podejrzewam, że dziwią cię tu lata tego podarunku. No niestety, teraz już nie znajdziemy kronik w żadnym sklepie.

A tak przy okazji, w jednym z postów, o Kronikach właśnie, ktoś stwierdził, że wszystkie 8 części kosztuje 90 dolarów. Otóż nie, teraz możemy bezproblemowo kupić na gog.com za 6-7$, a na e-bayu cena jest nie wyższa niż 20$ (jeżeli pamięć mnie nie myli)

I... zerknę na te Twoje mapki. Sam jestem początkującym kartografem. Myślę, że kiedyś uda mi się tu zamieścić owoc mojej pracy :)

http://humanitarni.pl

 
Kane22 



Wiek: 33
Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 45
Wysłany: 2012-08-08, 12:32   

Biesman napisał/a:
I... zerknę na te Twoje mapki. Sam jestem początkującym kartografem. Myślę, że kiedyś uda mi się tu zamieścić owoc mojej pracy :)


Bardzo mi miło :). Zachęcam do komentowania ich w temacie podanych w mojej stopce ;).

Moje mapki do HoMM3. Zapraszam do gry! :)

http://www.heroes3.eu/forum/viewtopic.php?t=2253
 
Slasc


Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 10
Skąd: Bytom
Wysłany: 2012-08-20, 02:18   

Ludzie mówią że gry tylko psują dzieci. W moim przypadku było nieco inaczej. Dlaczego? Już opowiadam:

"Hirołsi" wpadli w moje ręce (a właściwie w ręce mojej starszej siostry) gdzieś pomiędzy 1999-2001 rokiem. A jako że urodziłem się w 1994 roku miałem jakieś 5-7 lat, w każdym bądź razie czytać jeszcze nie umiałem. Byłem jednak dzieckiem zapoznanym z komputerem gdyż PeCet był w domu właściwie od zawsze, a jako że wtedy jeszcze nie było tak głośno o złym wpływie komputera na wychowanie dzieci to kochane starsze siostrzyczki przyuczały malutkiego Piotrusia co i jak jeśli o komputer. Podstawy "Hirołsów" załapałem dosyć szybko. Co dawały budynki wiedziałem, wystarczyło mi raz powiedzieć i to zapamiętywałem. Gorzej jednak było z opisami scenariuszy czy tabliczkami wyskakującymi w trakcie gry. Siostrzyczki po jakimś czasie miały dość odczytywania mi wszystkiego wpadły na chytry plan dzięki któremu Piotruś który wcześniej z literkami stał na bakier nauczył się czytać. Pierw nauczyły go dokładnie wszystkich literek a potem już dostawał do czytania opisy scenariuszy.

I w ten oto sposób zaczęła się moja przygoda z Heroes III oraz nauczyłem się czytać jeszcze przed pójściem do podstawówki.
 
Tarnoob 
stary wyjadacz



Pomógł: 24 razy
Wiek: 28
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 611
Skąd: Warmia
Wysłany: 2012-08-20, 08:34   

I bardzo dobrze. Widocznie wkurzający interfejs to większa motywacja do nauki niż te wszystkie słoneczka, groźby że się będzie nikim… :)

W sumie zastanawiam się już nie pierwszy raz, czy w przyszłości nauka pisania i czytania w szkołach będzie konieczna, bo dużo dzieci wynosi to już z domu.

Rozród nie jest prawem człowieka.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2017-01-04, 16:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2202
Wysłany: 2012-08-20, 09:01   

Niedługo to nie będą widzieć co to zeszyt i długopis tylko będą robić wszystko na komputerze.
 
 
SS Cytadela 
Tazar, Bron i inni


Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 16
Skąd: Bóbrka k. Soliny
Wysłany: 2013-03-30, 11:52   

Ja rozpocząłem w wieku 6-7 lat. Widziałem jak brat w to gra i czasami sam grałem. Potem, w wieku 10 lat, ten sam brat ściągnął "trójkę". I teraz, kiedy mam 11 lat rżnę w to czasami 10h na tydzień.

Lewą ręką zabijam, a prawej sam się boję
 
Frost 
Dark Free Soul



Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 11
Wysłany: 2013-09-12, 06:42   

A ja z Hirołsami moją przygodę zacząłem w wieku dziesięciu lat. Kiedy dostałem na komunię notebooka, podkradłem ojcu płyty i na internecie zacząłem ogarniac "jak instalować programy" xDD zaintrygowały mnie i już po kilku dniach po opieprzu od ojca to właśnie ojciec nauczył mnie grywać ;-) potem w multi graliśmy i w końcu grałem już samodzielnie.

Dark Free Soul
>Kroniki Mroku<
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 7 z 7
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group