Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Gadanina o MapMaker AW 2017
Autor Wiadomość
Veracruz 
veracruz



Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 223
Wysłany: 2017-10-05, 15:44   

Huntka napisał/a:
Może zróbmy tak żeby głosować można było za pośrednictwem konta na FB. Wtedy będzie pełna jasność kto ocenia.

Nimom fejsbuka.

Zwykła kaczka
 
Lwikcrg


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2017
Posty: 89
Wysłany: 2017-10-05, 15:47   

Pozatym na fb też są multi lub fake'owe konta.
Zawsze możesz nazywać się np: Jan Kowalski a dać Genowefa Nowak.
I tak jak vrancuz powiedział że niema tak też inni mogą nie mieć nie dodawać przez swojego fb recenzji
 
Veracruz 
veracruz



Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 223
Wysłany: 2017-10-05, 16:10   

Lwikcrg napisał/a:
vrancuz

Wypraszam sobie!

Zwykła kaczka
 
Huntka
Łowca



Wiek: 40
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 89
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-05, 17:10   

To na skype, jak wam FB śmierdzi. Grunt, żeby widać było kto i jaka ocena.
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2017-10-05, 18:14   

Miałem to napisać w podsumowaniu, ale napiszę to teraz.

Wiem w czym jest problem. Aktualnie nie mogę zacytować, bo Michael usunął mapę, ale było tam napisane, że tworzył on mapę 11 miesięcy. To mnie najbardziej martwi. W związku z tym proszę, aby mapmakerzy nie tworzyli mapy przez xy miesięcy tylko dwa, max. trzy.

Konkurs ma być przede wszystkim zabawą, a nie walką o milion złotych. Nagrody są symboliczne (spośród listy nagród na 100% każdy wygrany znajdzie coś dla siebie, kubki nie są wiele warte). Dlatego proszę teraz wszystkich, aby nie traktowali tego konkursu zbyt poważnie.

Po konkursie mapmakerzy, którzy chcieli poprawić swoją mapę zaczęli odpisywać na recenzje. Oceny konkursowe często były dość skrajne. Autorzy czasami nie zgadzali się z opinią recenzenta. Ja też czytając recenzje innych czasami zastanawiałem się skąd taka niska/wysoka nota końcowa. Jednak proszę, aby wszyscy mapmakerzy pamiętali, że każda recenzja jest subiektywna i można się z nią nie zgodzić.

Osoby które piszą, że mbehemot źle przeprowadził edycję. Chciałbym abyście wy wszyscy zauważyli, że zmiany były związane z poprzednią edycją konkursu, która była inna.

We wszelakich programach telewizyjnych jak np. Masterchef ludzie rywalizują ze sobą o główną nagrodę. Na samym początku jest łatwo, bo nie trzeba się zbytnio starać. Jednak w finale różnica w poziomie rywali jest minimalna i pojedynczy błąd może zaowocować przegraną. Czy oni też wykłócają się gdzie się da? Trzeba zauważyć, że tam nagrody są znacznie większe niż tutaj. Dlatego proszę wszystkich, aby przede wszystkim dobrze się bawili.

Pewnie niektórzy mi zarzucą, że w Masterchefie ocenia jury. Chciałbym jednak zauważyć, że ocena sędziów też jest subiektywna i można się z nią nie zgodzić.

Osobom, które wciąż widzą problem w zdaniu powyżej chciałbym przypomnieć, że mapmakerzy też nie zgadzali się z recenzją "osób zaufanych".

Jeżeli zaczniecie się stosować do rad powyżej to następna edycja będzie znacznie przyjemniejsza.

Teraz pozwolę sobie odpowiedzieć na kilka stwierdzeń.

Huntka napisał/a:
To na skype, jak wam FB śmierdzi. Grunt, żeby widać było kto i jaka ocena.

Może jeszcze trzeba będzie przesłać swoje własne zdjęcie, życiorys, pokazać swoją aktywność na innych forach? Nie przesadzajmy z tym systemem głosowania. Proszę wszystkich, aby zauważyli, że nie ma i nie będzie idealnego systemu. Zawsze będzie w nim luka, albo będzie tak skomplikowany, że zacznie zniechęcać do wystawiania ocen.

Michael napisał/a:
Chciałem tylko zaznaczyć, że rezygnuję z roli map moda i to nie ze względu na begrezena, tylko dlatego że nie mam ochoty brać dalej udziału w czymkolwiek związanym z heroes 3.
Konkurs zniechęcił mnie do jakiejkolwiek dalszej pracy związanej z tą grą. Absurdalne bluzgi i hejty, niesprawiedliwe oceny pozostające bez żadnego odzewu.
Za bardzo spalałem się myśląc w swojej naiwności, że skoro ja oceniam innych uczciwie spędzając nad każdą z map godziny testów to inni tak samo będą oceniali moją pracę. Widać, że tak nie jest.

Skoro 2 użytkowników podważa rzetelność moich recenzji konkursowych zatem usuwam je wszystkie podobnie jak własne mapy i bardzo proszę o nieumieszczanie ich ponownie.

Chciałbym zauważyć, że Michael nie ma problemu z recenzjami, anonimami, Begrezenem, Huntką itd. On nie wygrał konkursu. Tu leży pies pogrzebany. Gdyby Michael wygrał to żadnego problemu by nie było. Jednak zajął on drugie miejsce. Jedenaście miesięcy nie było wystarczające. Gwarantuję wam, że gdyby tworzył on mapę kilka miesięcy to aż tak by się nie obraził. Nie bez przyczyny prosiłem wyżej aby mapmakerzy nie tworzyli długo map. Mniejszy czas tworzenia skończy się mniejszym zawodem w przypadku przegranej. Dlatego proszę wszystkich, żeby wyciągnąć prawidłowe wnioski z zachowania Michaela.

heroes3 napisał/a:
Ja również po tej edycji konkursu mam dość, bo nie oszukujmy się (sorry mbehemot za szczerość, ale dałeś ciała dając anonimom prawo głosu i pisania na forum - to nie wypaliło!) ilość pozytywnych i rzetelnych uwag od anonimów to była kropla w morzu. Jeżeli w przyszłorocznej edycji (o ile w ogóle dojdzie do skutku) nie zajdą drastyczne zmiany w regulaminie, to ja też się zacznę bardzo poważnie zastanawiać nad sensem udzielania się w konkursie. Z tymże, w porównaniu do Michael ja póki co nie rezygnuję z pisania recenzji i mapmoderatorstwa. Mimo wszystko uważam, że są w życiu ważniejsze sprawy i nie ma co poświęcać całej swojej siły na walkę z trollami. Heroes3 to ma być hobby i zabawa, a nie cel główny w życiu. Nie każdy ma ochotę użerać się z trollami, psującymi całą tą zabawę jaką był konkurs.

Tak jak już mówiłem powyżej nie traktujcie tego konkursu aż tak poważnie. Zmiany oczywiście będą jednak nie każdy problem da rady rozwiązać. Temat zmian w konkursie poruszyłem w Grocie MapModeratorów. O zmianach dokładnie powiem w podsumowaniu, które pojawi się mniej więcej wtedy gdy mbehemot da odpowiedni news na stronę główną.

Pozwolę sobie teraz powiedzieć kilka ważnych rzeczy.

Jeżeli komuś zależy tylko na wygraniu i nagrodach to proszę, aby nie brał udziału w konkursie.

Konkurs nie jest walką o milion złotych, więc proszę podchodzić do niego z dystansem.

Mam nadzieję, że nie wywołałem kolejnej awantury na forum z powodu tego postu.

Dziękuję za poświęcenie odrobiny czasu na przeczytanie tego postu.

PS:Trochę czasu zajęło mi pisanie postu. Niestety, ale zachowanie Michaela sprawiło, że lista wyników się zepsuła.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
Ostatnio zmieniony przez New Year 2017-10-05, 22:05, w całości zmieniany 5 razy  
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2017-10-05, 18:46   

Przede wszystkim zepsuł się Michael, lista wyników jest drugorzędna, jeśli odejście tak dobrego gracza i mapera miałoby być na poważnie

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-10-05, 19:09   

Huntka napisał/a:
Może zróbmy tak żeby głosować można było za pośrednictwem konta na FB. Wtedy będzie pełna jasność kto ocenia.

Weź ić stont albo zacznij myśleć.

[ Dodano: 2017-10-05, 19:16 ]
New Year napisał/a:
Jednak w finale poziom rywali jest minimalny

Coś tu nie gra.
New Year napisał/a:
Czy oni też wykłócają się gdzie się da? Trzeba zauważyć, że tam nagrody są znacznie większe niż tutaj.

Zapomniałeś, że oni nie są anonimowi i występują przed kamerami. A i to nie przeszkadza się niektórym zbłaźnić (patrz ostatni odcinek).

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2017-10-05, 19:16   

Nie sądziłem, że ten konkurs może wywołać tyle emocji xD Michael obraził się jak panienka. Jeden recenzent dał mu niską notę, zapewne niesprawiedliwą (mówię zapewne, bo mapy nie sprawdzałem), ale on sam też nie był zbyt pobłażliwy wobec konkurentów, większość ocen 3/3,5.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Ergon 



Dołączył: 31 Lip 2017
Posty: 20
Wysłany: 2017-10-05, 19:19   

Ravciozo napisał/a:
Przede wszystkim zepsuł się Michael, lista wyników jest drugorzędna, jeśli odejście tak dobrego gracza i mapera miałoby być na poważnie

Szanuje podejście NewYear do sprawy, ale takie jeszcze bardziej. Naprawdę propsuję! Nie każdy jest w stanie spojrzeć na to z takiej strony jak Ravciozo.
Michaelu, nie ma co się tak spinać... spójrz na mnie...30 i 23 miejsce. Mnie wyniki, za przeproszeniem, gówno obchodzą.
To, że wstawiłem mapy i wyłożyłem to co mi się nie podobało, aby poprawić jakoś mojej i mapy innych w następnej edycji to jedno. To że robiłem je przez plus-minus 3 tygodnie, a ty przez rok, to drugie.
W następnej edycji może powalczę już z bagażem doświadczeń, na poważnie. Teraz chciałem głównie zobaczyć jak wygląda przebieg takiego konkursu, bo to mój pierwszy konkurs takiego typu. Ciebie takie "rozczarowanie"(to tylko gra dlatego cudzysłów) powinno jakoś przygotować do następnej edycji.
Poza tym, oczywistą oczywistością jest to, że do Heroes III wrócisz, chociażby prywatnie bez udziału na forum.
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2017-10-05, 19:42   

Ergon napisał/a:
Poza tym, oczywistą oczywistością jest to, że do Heroes III wrócisz, chociażby prywatnie bez udziału na forum.

^to

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Lwikcrg


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2017
Posty: 89
Wysłany: 2017-10-05, 20:09   

New Year napisał/a:
Konkurs nie jest walką o milion złotych, więc proszę podchodzić do niego z dystansem.

Mam nadzieję, że nie wywołałem kolejnej awantury na forum z powodu tego postu.

O i tu jest prawidłowy tok myślenia ale to nie tyczy się samych map-makerów ale też osób które wpisują recenzje na sztuki po zdaniu dwa tylko by kubek mieć.
A twoje słowa są wyważone i prawdziwe więc gówno burzy nie powinno być.
Mikus napisał/a:
Weź ić stont albo zacznij myśleć.

I za to lubię czytać twoje posty! :mrgreen:
Veracruz napisał/a:
Wypraszam sobie!

Sory czasem mam problemy z czytaniem nicków.
Huntka napisał/a:
To na skype, jak wam FB śmierdzi. Grunt, żeby widać było kto i jaka ocena.

Weź bo już robisz z konkursu niewiadomo co jeszcze może,pesel to ktoś na cb kredyt weźmie :-P
Michael prawie na pewno wróci (myśle że to taki typowy foch forever na 5 minut)
hrabo napisał/a:
Jeden recenzent dał mu niską notę, zapewne niesprawiedliwą

Akurat była nie sprawiedliwa w moim odczuciu sprawdziłem mapkę w edytorze,zagrałem kawałek(potem znudziła mi się) i była ona ok,A Huntka, ocenił mape niesprawiedliwie przyczepiając się do "grafiki" (chyba minimapy-bo grafika to raczej w grze a nie w mapie) i ze 2 takie gówno powody.
Choć michael sam minusował konkurencje i najlepszą mapę fabularną czyli przedsionek piekieł ocenił na 3 sam już przeszedłem i bardzo mi się spodobł.Z drugiej strony każdy może dać ocene jaką chce przecierz ocenia się na podstawie swoich odczuć co do mapy a człowieki różnią sie.
 
Huntka
Łowca



Wiek: 40
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 89
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-05, 20:34   

Trzeba było przeczytać całą moją recenzję, a nie czepiać się jedynie grafiki. To, że ktoś robi mapę 11 miesięcy wcale nie oznacza, że inni powinni patrzeć na jego działo bezkrytycznie i dawać mu wysokie noty tylko dlatego, ze się napracował. Sam stwierdziłeś, że zagrałeś kawałek i ci się znudziła .. czy taka powinna być dobra mapa? Zresztą, czy ty w ogóle coś oceniłeś?
 
Maxin17


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 64
Wysłany: 2017-10-05, 20:36   

Michael napisał/a:
Ja tam tworzę mapy bo po prostu lubię to robić :-) W końcu w tej całej zabawie chodzi o przyjemność, a tej w konkursie mi nie zabrakło. Po ograniu prawie wszystkich map mogę z całą pewnością powiedzieć, że ta edycja stoi na znacznie wyższym poziomie niż poprzednia zatem konkurs odniósł duży sukces. Niemniej jednak burdy w tym wątku pewnie wymuszą jakieś zmiany w kolejnej edycji.
@Maxin17
Jeśli dostałeś ode mnie reckę to gwarantuje, że na pewno będzie rzetelna i wyczerpująca. ;-)


Zburzyłeś sobie pomnik. Jak ja piszę podczas trwania konkursu o uznaniu w oczach innych, o docenienie twórczości to bardzo szlachetnie napisałeś o swoim podejściu, szkoda, że po konkursie twoje zachowanie zupełnie temu zaprzeczyło.
 
Lwikcrg


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2017
Posty: 89
Wysłany: 2017-10-05, 20:44   

Znudziła mi się bo mało fabularek jak do tej pory polubiłem
A co do jego mapki to troche mi się nie podoba jak ktoś całą koncepcje przekłada na minimape i zawijas to średnia rozrywka.
Ale za samą mini bym dał 3
Ostatnio zmieniony przez Lwikcrg 2017-10-05, 20:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
Huntka
Łowca



Wiek: 40
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 89
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-05, 20:45   

Homm3 też miał zaraz wrócić, a nie ma go już miesiąc ...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 56 z 58
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group