Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Konkurs MapMaker AW, ad 2017, kiedy?

Z jakim wyprzedzeniem powinna być podana informacja o starcie konkursu w 2017 r.?
1 miesiąc
12%
 12%  [ 3 ]
2 miesiące
12%
 12%  [ 3 ]
3 miesiące
40%
 40%  [ 10 ]
4 miesiące
16%
 16%  [ 4 ]
5 miesięcy
20%
 20%  [ 5 ]
Głosowań: 25
Wszystkich Głosów: 25

Autor Wiadomość
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2016-11-20, 22:28   

hrabo napisał/a:
Maxin17 napisał/a:
Chyba większość tutaj stanowią dorośli ludzie którzy umieją przegrywać i obiektywnie oceniać walory mapy, nawet jeśli jakiś bubel znalazłby się w czołówce dzięki oszustwie, koneserzy H3 wyłapie taką nieprawidłowość


No, tylko że właśnie to się zdarzyło w tym roku:P


i trzeba dodać, że nikt z tym nic nie zrobił :evil:

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2016-11-20, 23:04   

Zaryzykuję tym stwierdzeniem ale nie chcę map typu wog w tym konkursie. Wiem że mozna byłoby mi zarzucić że ograniczam twórców map itd ale bądźmy szczerzy. W woga nikt nie gra. Te mapy są zazwyczaj nierecenzowane. Łatwiej jest na nich zabijać pozytywnych recenzji. Unikniemy też przypadku że ktoś da sobie same 5 a później będzie miał wysokie miejsce bo w końcu nikt już w to nie gra.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2016-11-22, 10:18   

II edycja na pewno się odbędzie. W tym momencie planuję jedną na rok, jeśli większej liczbie osób zależałoby na dwóch edycjach na rok, to da się zrobić, tylko nagrody będą mniejsze.

Dziękuję za wszystkie sugestie odnośnie struktury konkursu, z pewnością będzie kilka zmian, na tą chwilę ciężko dokładnie jeszcze powiedzieć jakich, chciałbym m.in, wprowadzić grupę moderatorów, która będzie oceniać czy recenzja nie jest tylko "nabijaniem" oceny, i "kwalifikacje", tzn. wstępna ocena mapy przez grupę moderatorów.

Poprawiać mapy w czasie trwania oceniania na pewno NIE będzie można, będzie odpowiedni czas aby przygotować i przetestować mapę, min. 3 miesiące, tak jak większość sugeruje w ankiecie.
 
Petrus Maximus
Gość
Wysłany: 2016-11-27, 16:45   

Szanowni Gracze,
może warto byłoby uprościć zasady oceniania map? Każdy oceniający miałby do wykorzystania np. 3 oceny. Najlepszej jego zdaniem mapie przyznałby 3 punkty, średniej 2 a ostatniej 1. O zwycięstwie w konkursie decydowałaby suma uzyskanych punktów. Oczywiście ocen może być więcej np. 5, 6 albo 10. W takim systemie nie można głosować na swoje mapy. Warto wtedy zrobić 2 albo nawet 3 etapy, w zależności od tego ile map wystartuje w konkursie. W każdym etapie odpadałyby te najsłabsze. Albo można od razu ustalić, że np. do II etapu przechodzi 20 map a do III 10.
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-11-27, 16:48   

To by zakładało, że każdy oceniający ograł bardzo dużą liczbę map. A ja np. w poprzedniej edycji ograłem jedną, a drugiej nie skończyłem. Chyba trudno, żebym dał tej jednej 3 punkty i na tym skończył?

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2016-11-27, 17:04   

Petrus Maximus napisał/a:
Szanowni Gracze,
może warto byłoby uprościć zasady oceniania map? Każdy oceniający miałby do wykorzystania np. 3 oceny. Najlepszej jego zdaniem mapie przyznałby 3 punkty, średniej 2 a ostatniej 1. O zwycięstwie w konkursie decydowałaby suma uzyskanych punktów. Oczywiście ocen może być więcej np. 5, 6 albo 10. W takim systemie nie można głosować na swoje mapy. Warto wtedy zrobić 2 albo nawet 3 etapy, w zależności od tego ile map wystartuje w konkursie. W każdym etapie odpadałyby te najsłabsze. Albo można od razu ustalić, że np. do II etapu przechodzi 20 map a do III 10.

Pomysły zakładające to, że oceniający zagrają we wszystkie mapy są z góry skazane na porażkę. Metoda którą zaproponowałeś jest o tyle zła, że do dalszego etapu mogłyby dostać się mapy przeciętne bo większa ilość osób w nią grała. Od razu przegrały by duże mapy pod Hotę bo nikt by nie zdążył w nie zagrać. Też trudno to rozplanować sensownie w czasie. Trzeba dać czas na zagranie w mapy a głosowanie niepotrzebnie by przedłużało czas trwania konkursu.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-11-27, 18:48   

Petrus, Twój pomysł jest o tyle nietrafiony, że żeby miał powodzenie to trzeba by przynajmniej 60-70 osób, które oddają głosy. Musi być więcej osób niż map, a map w tym roku w konkursie wystartowało 38 (o ile dobrze pamiętam). A ilu mieliśmy głosujących? No bo raczej za dużo ich nie było.
Przy 38 mapach, gdybyśmy uzbierali minimum 70 głosujących, to pomysł byłby wart rozważenia.
 
Petrus Maximus
Gość
Wysłany: 2016-11-27, 19:08   

Nie brałem udziału w poprzedniej edycji konkursu. Jak to było? Każdy nawet niezalogowany mógł oceniać mapy?
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-11-27, 19:14   

Tak mogli też niezalogowani, ale musieli podać dodatkowo uzasadnienie (pisemną ocenę, nie tylko punktową).
 
Petrus Maximus 


Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 14
Wysłany: 2016-11-27, 19:21   

Wiem, że to zamach na wolność, ale czy nie powinniśmy się ograniczyć tylko do podstawowej wersji gry + dwa oficjalne dodatki? Nie wiem jak z popularnością tych nieoficjalnych.

[ Dodano: 2016-11-27, 19:26 ]
hrabo napisał/a:
To by zakładało, że każdy oceniający ograł bardzo dużą liczbę map. A ja np. w poprzedniej edycji ograłem jedną, a drugiej nie skończyłem. Chyba trudno, żebym dał tej jednej 3 punkty i na tym skończył?


Niekoniecznie. Jeśli ustawimy 3 oceny dla każdego to musisz ograć 3. Oczywiście, możesz ograć więcej.

[ Dodano: 2016-11-27, 19:31 ]
New Year napisał/a:
Petrus Maximus napisał/a:
Szanowni Gracze,
może warto byłoby uprościć zasady oceniania map? Każdy oceniający miałby do wykorzystania np. 3 oceny. Najlepszej jego zdaniem mapie przyznałby 3 punkty, średniej 2 a ostatniej 1. O zwycięstwie w konkursie decydowałaby suma uzyskanych punktów. Oczywiście ocen może być więcej np. 5, 6 albo 10. W takim systemie nie można głosować na swoje mapy. Warto wtedy zrobić 2 albo nawet 3 etapy, w zależności od tego ile map wystartuje w konkursie. W każdym etapie odpadałyby te najsłabsze. Albo można od razu ustalić, że np. do II etapu przechodzi 20 map a do III 10.

Pomysły zakładające to, że oceniający zagrają we wszystkie mapy są z góry skazane na porażkę. Metoda którą zaproponowałeś jest o tyle zła, że do dalszego etapu mogłyby dostać się mapy przeciętne bo większa ilość osób w nią grała. Od razu przegrały by duże mapy pod Hotę bo nikt by nie zdążył w nie zagrać. Też trudno to rozplanować sensownie w czasie. Trzeba dać czas na zagranie w mapy a głosowanie niepotrzebnie by przedłużało czas trwania konkursu.


Nie ma w mojej wypowiedzi takiego założenia - to normalne, że nikt nie miałby czasu i często też ochoty grać we wszystkie. W poprzedniej edycji też mogły wygrać mapy przeciętne, bo większa ilość osób w nie zagrała i np. wystawiła dobre oceny, bo nie chcieli już więcej grać.

[ Dodano: 2016-11-27, 19:34 ]
heroes3 napisał/a:
Petrus, Twój pomysł jest o tyle nietrafiony, że żeby miał powodzenie to trzeba by przynajmniej 60-70 osób, które oddają głosy. Musi być więcej osób niż map, a map w tym roku w konkursie wystartowało 38 (o ile dobrze pamiętam). A ilu mieliśmy głosujących? No bo raczej za dużo ich nie było.
Przy 38 mapach, gdybyśmy uzbierali minimum 70 głosujących, to pomysł byłby wart rozważenia.


Dokładnie! Właśnie zbyt mała liczba oceniających jest tutaj problemem. Szczerze myślałem, że większość osób będzie wolała testować to co zrobili inni, a okazało się, że ludzie wolą coś swojego stworzyć i na tym koniec.
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-11-27, 20:13   

Petrus Maximus napisał/a:
Niekoniecznie. Jeśli ustawimy 3 oceny dla każdego to musisz ograć 3. Oczywiście, możesz ograć więcej.


Zauważ jednak, że wcale nie musiałem wybrać tych "najlepszych map". W praktyce wygrywałyby mapy mniejsze i atrakcyjniejsze wizualnie, bo gracze częściej by je wybierali. Zobacz ile map ocenili topowi recenzenci w poprzedniej edycji. System przyznawania oceny 1-5 może nie jest idealny, ale generuje moim zdaniem mniej patologii przy tej formie konkursu.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Petrus Maximus 


Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 14
Wysłany: 2016-11-27, 20:23   

Masz rację. Popatrz na to jeszcze z innej strony: A czy w poprzedniej edycji nie wygrywały właśnie mapy mniejsze i atrakcyjniejsze, bo z braku czasu albo logicznie gracze wybierali je w pierwszej kolejności? Poza tym ryzyko wybrania "nie najlepszych" map istnieje zawsze, jeśli wybierasz z jakiegoś zestawu a nie możesz przetestować każdego elementu.
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2016-11-27, 20:23   

Petrus Maximus napisał/a:
Nie ma w mojej wypowiedzi takiego założenia - to normalne, że nikt nie miałby czasu i często też ochoty grać we wszystkie. W poprzedniej edycji też mogły wygrać mapy przeciętne, bo większa ilość osób w nie zagrała i np. wystawiła dobre oceny, bo nie chcieli już więcej grać.

To jest aktualnie nieprawda. W poprzedniej edycji liczyła się średnia. Nie wiem skąd wziąłeś wniosek, że ludzie wystawiają dobre oceny bo nie chce im się grać w kolejne mapy. Ktoś zagrał, uznał, że mapa jest przeciętna i wystawił 3/5. Wziął kolejną, nie skończył i nic się nie stało.

Petrus Maximus napisał/a:
Masz rację. Popatrz na to jeszcze z innej strony: A czy w poprzedniej edycji nie wygrywały właśnie mapy mniejsze i atrakcyjniejsze, bo z braku czasu albo logicznie gracze wybierali je w pierwszej kolejności? Poza tym ryzyko wybrania "nie najlepszych" map istnieje zawsze, jeśli wybierasz z jakiegoś zestawu a nie możesz przetestować każdego elementu.
Zerknij
Top 10 to L i XL. To chyba mówi samo za siebie.

Petrus Maximus napisał/a:
Wiem, że to zamach na wolność, ale czy nie powinniśmy się ograniczyć tylko do podstawowej wersji gry + dwa oficjalne dodatki? Nie wiem jak z popularnością tych nieoficjalnych.

Hota jest popularna. Wog nie.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Petrus Maximus 


Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 14
Wysłany: 2016-11-27, 20:33   

Kurcze, po wymianie kilku postów stwierdziłem, że to faktycznie prościej jest zrobić mapę niż ustalić sprawiedliwe zasady konkursu. Jest jeszcze coś: jak rozwiązać sprawę multikont?
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2016-11-27, 22:24   

ale halo halo, co to za offtop? chcesz się dowiedzieć jak wyglądała poprzednia edycja konkursu to wejdź w odpowiedni dział i sobie poczytaj, albo napisz komuś pw żeby ci streścił, jak jesteś tak leniwy...

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 6
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group