Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Playoffy
Autor Wiadomość
Cez 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 163
Skąd: Wschód
Wysłany: 2016-11-18, 20:44   

Moje zdanie
- 6 graczy (z uwzględnieniem wspomnianego wcześniej 1:0 na start);
- 8mm6a XL+U, 6lm10a XL+U, Jebus Cross XL, Clash of Dragons XL, Spider XL+U, PC2/balance (L), mini-nostalgia L+U i 2sm4d(3) L+U;
- odrzucanie, tak jak proponuje Ravciozo;
- domyślny WoH, po dogadaniu HW (ja tak grałem i było dobrze);
- opcjonalnie HoTa (jak wyżej).
 
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-11-18, 20:44   

Jeśli chciałeś stream z losowania par już wcześniej, mogłeś pisać do Hrabo - pewnie by Ci taki załatwił ;]

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Jaris 


Wiek: 43
Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 24
Wysłany: 2016-11-18, 20:54   

Ravciozo napisał/a:
Jeśli chciałeś stream z losowania par już wcześniej, mogłeś pisać do Hrabo - pewnie by Ci taki załatwił ;]

sęk w tym że wcześniej nie widziałem potrzeby w tamtej fazie turnieju, a teraz nie uważasz że byłoby to ciekawe i czy to aż taki duży problem ? ;)
 
 
[HA]Imm0rt4l 
will never die



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 103
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-11-18, 22:30   

Mi generalnie odpowiada to, co proponuje Cez. Temple, jakie bym na pewno widział, to: Jebus, Clash, Mini-Nostalgia, Spider. Pomysł z PC2L też dobry. Zasady WoH opcjonalnie, kto chce, niech gra na zasadach HW (ja raczej preferuję WoH rules, ale jak ktoś mnie namówi na HW rules i wyjaśni co nieco, pewnie też zagram;))
 
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-11-18, 23:20   

Co do losowania par - skoro gracie każdy z każdym, to równie dobrze można ogłosić start playoffów i powiedzieć - róbta co chceta, umawiajcie się na dziko i kiedy komu pasuje. Przynajmniej przyspieszyłoby to imo zakończenie turnieju:P

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Jaris 


Wiek: 43
Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 24
Wysłany: 2016-11-18, 23:49   

ok, nie ma problemu to poproszę ostatecznie o zestaw templi (czy te 9 Cez-a) i jazda z koksem, rozumiem że tylko z Dawidem w naszej pierwszej grze mam prawo do odrzucania map jako pierwszy, a w innych robią to w pierwszej grze moi przeciwnicy, a pytanko jeszcze jedno w takim układzie jak się ma tu kolor już w samej grze ? czy gracz z niższą punktacją w pierwszej grze jest automatycznie jako niebieski ? a w drugiej grze z tym graczem zamiana ? Sprecyzujcie proszę te rzeczy i faktycznie nie ma na co czekać ...
 
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-11-19, 12:08   

Jaris napisał/a:
Ravciozo napisał/a:
Jeśli chciałeś stream z losowania par już wcześniej, mogłeś pisać do Hrabo - pewnie by Ci taki załatwił ;]

sęk w tym że wcześniej nie widziałem potrzeby w tamtej fazie turnieju, a teraz nie uważasz że byłoby to ciekawe i czy to aż taki duży problem ? ;)


Nie, to nie jest problem i oczywiście, że wystarczy, że napiszesz do niego. Tylko tak dla sprostowania: o jakie losowanie par Ci chodzi? Bo w play-offach żadnych par już nie ma. Gra każdy z każdym (FFA) i wystarczy po prostu rozegrać wszystkie gry. A to, kiedy z kim nie ma znaczenia. Możesz zacząć od Dawida, możesz od Ceza, a możesz pierwszy mecz grać z Hudzinem. Możesz nawet grać te mecze równolegle ;]

Edit: a ok, Hrabo już to napisał :D

Co do koloru: no ja preferuję uniknąć zamieszania z aktualizowaniem kolorów i niech wyżej rozstawiony ma zawsze red. Niżej blue. Tak było w zasadniczej, ale tam ciągle aktualizowaliśmy kto jest rozstawiony wyżej, a kto niżej. Tu trzymamy się rozstawienia z zasadniczej, tak będzie prościej ;]

[ Dodano: 2016-11-19, 12:10 ]
Skoro nie ma jednomyślności do HW rules (zawsze możecie umówić się w parze sami), to domyślny pozostaje WoH. Zestaw templi, jaki podał Cez widzę, że też odpowiada. Otwieram temat na raporty i tabelę (tzn. kiedy taką przygotujemy). Jak macie jeszcze jakieś pytania, to walić śmiało ;)

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Dawidu91


Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 136
Wysłany: 2016-11-19, 20:55   

Troche to slabe... mialy byc play offy a jest kazdy z kazdym... to niezly PLAY OFF... nie trzyma sie to wcale kupy😂 tak naprawde to juz nudne jest granie 2-3 razy z tymi samymi graczami. Trzeba sie trzymac jakis zasad a nie zmieniac co chwile nawet nie zdazylem tego przeczytac a juz ruszylo lol...
Systemu rozgrywek sie nie zmienia mial byc swiss potem play off i tak powinno pozostac...
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-11-20, 01:30   

W sumie od samego początku playoffy miały być na zasadzie każdy z każdym, tylko rozszerzyliśmy liczbę uczestników.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Dawidu91


Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 136
Wysłany: 2016-11-20, 09:51   

to niezla nazwa play off :lol:
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-11-20, 10:54   

1) Przeczytaj temat 'zasady gry' - masz tam wzmiankę o playoffach FFA. Co, dalej "zmieniamy zasady"?
2) Powiedz mi, od kiedy playoff nie może być FFA...? Są to po prostu dodatkowe rozgrywki, po rundzie zasadniczej.

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-11-20, 11:11   

To prawda, że playoffy są zwykle w trybie turniejowym, ale co tam, pogracie więcej:P

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
[HA]Imm0rt4l 
will never die



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 103
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-11-20, 11:13   

Dawidu, i tak byś grał z tymi samymi graczami, z którymi już grałeś w swissie, tyle że teraz zagrasz z każdym najprawdopodobniej jedną grę, bo zaczynasz zawsze z 1:0, a w standardowych playoffach zagrałbyś z 2-3 przeciwnikami do dwóch wygranych. Więc ilość gier podobna. Poza tym nie grałeś jeszcze z każdym, bo nie grałeś ze mną w tej edycji, z Jarisem też jakoś za długo nie pograliście z tego co pamiętam, no i chyba z Dorsajem, bo poddali gry. Także może nie będzie tak nudno:)
 
 
Olenus 


Dołączył: 29 Kwi 2016
Posty: 45
Wysłany: 2016-11-20, 13:50   

Propozycja moja jest taką zebyście nagrywali swoje meczce, napewno bedzie to kilka ciekawych lekcji dla słabszych graczy. Ma ktoś ochotę?
 
 
[HA]Imm0rt4l 
will never die



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 103
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-11-20, 15:50   

Z nagrywaniem może być ciężko, ale na pewno pojawią się jakieś streamy dla zainteresowanych.
Piszcie kiedy kto ma czas na partyjkę, będzie łatwiej się ustawić. Ja mam zwykle czas w weekendy, nawet dziś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 3 z 4
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group