Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Playoffy
Autor Wiadomość
Hudzin



Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 35
Wysłany: 2016-10-25, 20:14   

Generalnie to ja bardzo dobrze czuję się na dużych templach :) Chodziło mi raczej żeby wyrobić się do wiosny :D Moja propozycja 2 duże mapy (spider, clash of dragons całkiem spoko) 2 mniejsze ( Moze PC2L, i ? A graczy też myślę, że im więcej tym ciekawiej, oby aktywni.. 1:0 dla "lepszego" może być.
 
Dawidu91


Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 136
Wysłany: 2016-10-25, 21:43   

Mapy 8mm6a 6lm10a Jebus Clash Spider PC2 L( moze byc)balance mini i 2sm i mamy 8 map i najlepiej odrzucanie w 1 grze zaczyna jeden w 2 na odwrot odrzucanie a w 3 coinflip
ps. co do rega?? bo widzialem ze pare osob gralo HW :) i jestem jak najbardziej za nim :D
 
Jaris 


Wiek: 43
Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 24
Wysłany: 2016-10-26, 10:27   

podpisuję się pod postem Dawida ad templi, "odrzucanie map" spoko opcja (dodatkowa zabawa) no i sądzę sprawiedliwie. Jeżeli jednak gry miałyby być do wyniku 1:0 to od razu conflip trzeba zastosować (bez HWmod-a 1,38 nie zrobisz conflipa), więc tu pozostawiam decyzję sędziom. Faktycznie, też szczerze przyznam że sporą część swoich gier w fazach wcześniejszych rozegrałem właśnie na HW rules, dlatego może jak już będzie lista osób do play-off - głosowanie ???
 
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-10-26, 12:14   

Dawidu91 napisał/a:
ps. co do rega?? bo widzialem ze pare osob gralo HW :) i jestem jak najbardziej za nim :D

Jaris napisał/a:
dlatego może jak już będzie lista osób do play-off - głosowanie ???

Nie widzę problemu, jednak zapisując się na turniej każdy zgadzał się na WoH, więc fajnie jakby była jednomyślność. Z perspektywy czasu stwierdzam, że HW generalnie byłoby lepsze, trzeba o tym pamiętać rozpisując następny turniej.

Dobra, na tę chwilę widziałem takie propozycje:
4 osoby w playoffach, BO3,
6 osób w playoffach, 2 gry, przy czym osoba wyżej w swissie zaczyna na 1:0,
6 osób w playoffach, do jednego zwycięstwa.

Mapy:
Większość chce draft z puli map, zestaw rzucony przez Dawidu jest dobrym punktem odniesienia, jak chcecie coś modyfikować to piszcie.

Z mojego punktu widzenia (obserwatora) korzystne wydaje się być rozszerzenie playoffów, więcej gier i ciekawsze rozstrzygnięcie swissa (sporo uczestników skończy z 15 punktami):P Tak czy tak, zrobimy głosowanie.
 
Hudzin



Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 35
Wysłany: 2016-10-26, 12:19   

Jeżeli jednak gry miałyby być do wyniku 1:0 to od razu conflip trzeba zastosować (bez HWmod-a 1,38 nie zrobisz conflipa), więc tu pozostawiam decyzję sędziom. Faktycznie, też szczerze przyznam że sporą część swoich gier w fazach wcześniejszych rozegrałem właśnie na HW rules, dlatego może jak już będzie lista osób do play-off - głosowanie ?? "

4. REGULAMIN
Używamy regulaminu polskiej ligi World of Heroes (Regulamin) i co nagle zmiana zasad? To reedukujcie mnie, bo ja ich nawet do końca nie znam i protestuję :D
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-10-26, 12:36   

O tym własnie pisałem, każdy zapisywał się na turniej z WoH rules, więc nie możemy tak po prostu zmienić zasad jeśli nie będzie jednomyślności.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Jaris 


Wiek: 43
Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 24
Wysłany: 2016-10-26, 13:27   

hrabo napisał/a:
Większość chce draft z puli map
- o jakiej większości mowa ? ;) z tego co widzę jak na razie Dawid i ja wypowiedzieliśmy się ad wyboru mapy w tym temacie :)
Chyba lepiej że gracze którzy mają rozegrać mecz(bądź 2,3) sami zadecydują na jakiej mapce ?
Reg mnie wsio ryba, może być WOH, może być HW tak czy siak zaczynając grę pytam opo na jaki reg gramy ;)
 
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-10-26, 14:09   

Cez jeszcze wspominał o wybieraniu mapy z puli czterech, odebrałem to jako propozycję draftu:P Reszta na ten temat się nie wypowiadała, może przesadziłem z większością, ale innych propozycji nie było.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Jaris 


Wiek: 43
Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 24
Wysłany: 2016-10-26, 14:39   

hrabo napisał/a:
wybieraniu mapy z puli czterech
- jak dla mnie brzmi to bardziej jak "odrzucanie" :D wybieranie z 4, tak.... to zdecydowanie odrzucanie ;)
Zresztą znam Cez-a i może lepiej niech sam się wypowie, czy wolałby zagrać ze mną np jebusa, który dostanie od sędziego czy w pierwszej kolejności podczas odrzucania map mi go wyrzucić :P ;) poza tym to wciąż 3 głosy :) czyli połowa :P jak reszta ? ...
 
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-10-26, 16:01   

Co do zasad, to jeśli zapisywaliśmy się na WoH, to grajmy oficjalnie na WoH, a jak będą w parze dwie osoby, które wolą hw, to zagracie na hw, tak, jak w rundzie zasadniczej. Wydaje mi się to być najlepszym rozwiązaniem :) Większość i tak woli HW, ale nie możemy robić tego osobom (tego = zmieniać teraz zasadniczego rega), które zapisały się na regu WoHu i chcą przy nim pozostać.

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
[HA]Imm0rt4l 
will never die



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 103
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-10-26, 18:54   

Jak dla mnie odrzucanie z takiej puli, jak wymieniono powyżej, jest ok. Co do HW rules, jeśli ktoś bardzo będzie chciał na nich grać, mogę się dostosować, tylko niech mi pokrótce wyjaśni co i jak (nie grałem jeszcze na tym) :)
 
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-11-18, 19:32   

Ok, możemy startować z play-offami. Problem tylko w tym, że Hudzin i Imm0rt4l mają oboje 15 pkt, więc Arena musi policzyć Bucholtza, żeby wyłonić zwycięzcę. Jednak większość jest za grą w 6 osób przy starcie z 1:0 dla wyżej rozstawionej (3 osoby na 5 wypowiadających się tutaj), więc to będzie domyślna opcja. Proponowaliście też następujące temple - 8mm6a, 6lm10a, Jebus Cross, Clash, Spider, PC2 balance (L), mini-nostalgia i 2sm4d(3) oraz żeby odrzucać te mapy. Dawidu proponował odrzucanie map najpierw przez osobę jedną, potem drugą (jeśli gramy od 1:0, to nie będzie trzeciej gry). Ja tu widzę raczej osobę rozstawioną niżej jako tego, kto będzie zaczynał odrzucanie (uprzywilejowany?), bo wyżej rozłożony ma i tak spory bonus w postaci jednego punktu.
Co do regulaminu, to póki nie ma jednomyślności, nie mogę ogłosić, że HW, więc domyślny będzie WoH. Natomiast jakaś para chce grać na HW? Grajcie na HW. Jedna osoba chce HW, jedna WoH? WoH. Tylko ustalajcie zawsze przed wyborem miast, bo to ma znaczenie (wiem, że to wiecie) :P
Reszta zasad z "zasady gry" nie stoi chyba w sprzeczności z systemem play-off.

Jak przyjdzie hrabo, żeby wklepać wszystko do Areny, to będzie oficjalnie. Niestety, żeby powyższe pomysły przeszły, potrzebujemy twardych głosów.

dotychczasowe głosy na ilość graczy:
dawidu - 4
Jaris -
Cez - 6
Hudzin/Imm0 - 6 (oboje mówią, żeby 6)
(p.s. Jeśli ktoś zastanawia się, czemu wpisałem mu taką czy inną wartość, wyślę cytat)

Dlatego możemy mieć 3 głosy na 6 lub 2 głosy na 6. W przypadku równowagi głosów, zarówno ja, jak i Hrabo jesteśmy za opcją 6 graczy, więc...gramy w szóstkę.

Dlatego całą szóstkę proszę o głos:
1) Jakie mapy?
2) Odrzucanie?
3) WoH domyślny czy jednomyślność do HW?

Co do top 6, mamy tam 4 głosy na "pomysł Ceza" - grę BO3 ze stanem początkowym 1:0 dla wyżej rozstawionego, więc ten pomysł uzyskuje większość i przechodzi.

GŁOSUJCIE I MOŻEMY ZACZYNAĆ

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Jaris 


Wiek: 43
Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 24
Wysłany: 2016-11-18, 20:21   

jak dla mnie chyba się wypowiedziałem już wyżej że im więcej graczy tym lepiej, więc może być opcja play-off z 6 graczy ... pomysł Cez-a +1 też spoko, co do templi odrzucanie jak wcześniej napisałem z ustalonej listy map... reg WOH bądź HW - obojętnie. Jak co proszę tylko z mojej strony o w miarę rozsądny terminarz rozgrywek (choć do tej pory nie było z tym problemu) z uwagi na to iż na HW wystartowały dwa nowe turnieje w których biorę udział i niestety terminy mnie gonią strasznie ...
 
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-11-18, 20:28   

Szczególnego terminarza nie będzie, po prostu gdy wystartuje turniej (tzn. możecie już zaczynać grę, ale oficjalnie jeszcze trzeba poczekać), to dostaniecie określoną ilość czasu na wszystkie mecze. Tylko jeśli ktoś będzie miał jakieś 0 rozegranych np. po miesiącu, to zacznie się sprawa komplikować :)

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Jaris 


Wiek: 43
Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 24
Wysłany: 2016-11-18, 20:29   

uważam jeszcze że dodatkowa opcja - fajna opcja stosowana również na turniejach HW strem z samego losowania play-off par ... tak by nikt nie miał nic nikomu do zarzucenia ;) ja osobiście z chęcią wpadłbym na taki strem by zerknąć i czekać w napięciu na kogo trafię :P ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 4
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group