Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Wspólna gra w "Hirołsy" :)
Autor Wiadomość
Gruby1968 



Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 42
Wysłany: 2016-08-19, 17:27   Wspólna gra w "Hirołsy" :)

Witam!
Od wielu lat grywam wręcz nałogowo :-D w Heroes of Might And Magic, szczególnie trójeczkę :-P .
Tęskno mi do wspólnych rozgrywek z kolegami w gimnazjum na informatyce, w bibliotekach, kawiarenkach internetowych i tym podobnych :mrgreen: Tak więc przechodząc do sedna sprawy, proponuję Wam, drodzy koledzy i koleżanki(jeśli w ogóle są :lol: ) wspólną rozgrywkę w Heroes 3 The Shadow Of Death poprzez niedawno przeze mnie odkryte Game Ranger, lub inne tego typu programy wybrane przez Was ;-)
Więcej informacji pod numerem GG 59700689 lub mailem bardzogruby1968@tlen.pl :-)
Jak na razie oferuje Wam screen z mojej aktualnej mapki, rozpoczętej przedwczoraj :-P
Co o tym sądzicie? :mrgreen:

heroes 3.jpg
Plik ściągnięto 251 raz(y) 214,31 KB

 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-08-19, 17:38   

Nie znam scenariusza, ale armia strasznie licha jak na 7. miesiąc:P
Napiszę to, co innym: ściągnij sobie HD moda (nie Heroes 3 HD ze steama, tylko HD moda) z tej strony, nie zmienia treści gry, ale znacząco ulepsza formę i przyspiesza pewne operacje. Prawie wszyscy na tym jadą. Ja teraz na grę nie bardzo mam czas, ale może ktoś będzie chętny. Generalnie jesteśmy w połowie turnieju, także sporo aktywnych graczy jest zajęta właśnie tym.

Od siebie polecę jeszcze mod HotA, który jest niesamowicie profesjonalnie wykonany, naprawia bugi, balansuje frakcje, dodaje bardzo dobry content i wygląda dosłownie jak trzeci dodatek do gry. Większość w to nie gra, bo to betoniaki, ale nie patrz na nich:D
 
Gruby1968 



Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 42
Wysłany: 2016-08-19, 17:48   

Dzięki za szczerą uwagę i pozdrawiam. A jeśli znajdziesz trochę czasu to ponownie Cię zapraszam do wspólnej rozgrywki :-)
P.S Armia słaba, ponieważ akurat byłem po kilku bitwach, więc wiesz...
Scenariusz to pojedynczy scenariusz "Powrót" :mrgreen:
Bohaterów miałem początkowo więcej, ale pozwalniałem część tych niepotrzebnych. :-/
Tak duży czas gry jest wynikiem tego, że grając nie zwracam za bardzo na to uwagi, dla mnie liczy się tylko rozgrywka :-P
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-08-20, 22:03   

http://www.heroes3.eu/forum/viewtopic.php?t=226
Tutaj masz temat do tego typu postów, Twój jak dla mnie do usunięcia.

Co do mapy to nie wiem jakich odpowiedzi oczekiwałeś, niewiele można sądzić po jednym screenie, może tyle, że mega niezbalansowana mapa skoro mimo tak marnej armii posiadasz takie ilości zasobów.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Gruby1968 



Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 42
Wysłany: 2016-08-22, 12:59   

Zwróć uwagę, drogi kolego na datę dodania tamtego posta. Zauważ, że po 9 latach może on już być dawno nieaktualny. A co do tej armii, to łaskawie mógłbyś zwrócić uwagę na informacje w moim poprzednim poście o przebyciu tym bohaterem kilku bitew i "niedoładowaniu" ich później. Pragnę zaznaczyć, że mam w tym momencie równo 15 miast i mogę wyrekrutować sobie wiele razy większą armię. ;-)
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-08-22, 13:05   

Temat stary, ale są też posty z tego roku. Taka tablica ogłoszeń.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-08-22, 14:23   

Kolego najpierw to zwróć uwagę na to, że tamten temat na 32 strony i nadal znajdują się w nim aktualne posty. A co do tej pseudo mapy to nadal nie wiem co miał wnieść ten screen do Twojej wypowiedzi.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Gruby1968 



Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 42
Wysłany: 2016-08-22, 20:20   

Dobrze, uznam to za minimalny ślad pomocy. Zaś jeśli chodzi o pseudo mapę, jak to szanowny kolega raczył określić dodałem w celu ocenienia moich postępów na nowo rozpoczętej mapce "Powrót". Dodatkowo, z racji tego,że jeden z kolegów przytoczył fakt iż zamieściłem tylko jednego screena z gry, zamieszczam teraz kolejnych kilka, ukazujących moje kolejne postępy w rozgrywce.
P.S Niestety nie dodaje, screenów z żadnego z miast, ze względu na ich zbyt dużą ilość. Mam jeszcze kilku bohaterów, ale ze względu na to, że pełnią podrzędne funkcje(odkrywanie terenów,kontrolowanie "statów" w kryjówce złodziei)ich nie dodaje.

6.jpg
To moje wszystkie zasoby i ich źródła.
Plik ściągnięto 31 raz(y) 31,23 KB

5.jpg
To Pasis, bohater patrolujący okolice moich najlepszych i ulubionych miast (Wrota Żywiołów)
Plik ściągnięto 59 raz(y) 109,92 KB

4.jpg
To jest Kalt, jeden z pomniejszych dowódców, zrekrutowanych "na szybko"
Plik ściągnięto 226 raz(y) 105,72 KB

3.jpg
To Erdamon, prawa ręka Ufretina
Plik ściągnięto 185 raz(y) 114,52 KB

2.jpg
To Ufretin, mój najlepszy bohater.
Plik ściągnięto 269 raz(y) 115,14 KB

1.jpg
To takie jakby "staty" odnalezione w kryjówce złodziei.
Plik ściągnięto 68 raz(y) 111,85 KB

 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-08-22, 20:57   

Hm, patrząc na rozwój bohaterów na pewno można udzielić kilku rad.
Zawsze warto wziąć magię ziemi jako umiejętność, portal miejski daje bohaterowi gigantyczną mobilność, nawet jeśli nie ma na mapie wielu miast, a mass slow to podstawowy czar bitewny. Podobnie ma się sprawa z magią powietrza, wrota wymiarów i lot + mass haste. Przewaga w mobilności to możliwość wystrzelania przeciwnika, inicjatywa w pierwszym natarciu, generalnie ważna rzecz. Do tego polecam brać logistykę kim się da, jeśli jest taka możliwość, więcej ruchu to zawsze dobry bonus.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2016-08-22, 21:39   

Ja też udzielę kilku rad jak mogę.
1. Dość słabe specjalizacje mają twoi główni bohaterowie. Są dziesiątki bohaterów którzy mają lepsze specjalizacje.
2. Brak mądrości i magii na Ufretinie i brak magii na Erdamonie. Magia jest potężna i niejeden raz się o tym przekonałem. Mass slow, portal miejski, błogosławieństwo, klonowanie, berserk i jeszcze kilka innych czarów mogą dać ogromną przewagę. Każda magia ma swoje zalety ale osobiście uważam, że magia ziemi może zdziałać najwięcej.
3. Wziąłeś kilka niepotrzebnych skilli które można zastąpić właśnie mądrością i magią ziemi (jak np. artyleria).
4. Dałbym części legionisty i artefakty dające zasoby bohaterowi który siedziałby w zamku ale w tym przypadku to i tak nie ma większej różnicy bo dominujesz na mapie ewidentnie.

Trudno właściwie coś więcej powiedzieć w tak późnym momencie twojej gry. AI i tak zostało już pokonane a ty sam masz masę wojska.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-08-22, 21:48   

Na 80% to grasz, że przeciwnicy takie staty mają?

Serio chce wam się udzielać rad komuś, kto na maina bierze Ufretina dodatkowo nie grając w ogóle Bastionem? On powinien zacząć od kompletnych podstaw, których na tym forum znajdzie od groma.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-08-22, 21:56   

A czemu nie? Jak ktoś jest żółtodziobem to mamy mu nie odpowiadać? Zresztą dobór umiejętności to akurat całkiem podstawowa sprawa.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-08-23, 06:29   

Jestem zwolennikiem twierdzenia, że lepiej dać człowiekowi wędkę niżeli rybę. Dużo lepiej dać komuś link do jakiegoś tematu tudzież zasugerować przeszukanie kilku gdzie znajdzie mnóstwo przydatnych wskazówek niż odpowiadać w kółko na te same pytania i wałkować ciągle te same kwestie.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2016-08-23, 10:22   

Cytat:
kontrolowanie "statów" w kryjówce złodziei
bardzo poważne zadanie xD przecież mając tyle miast można sprawdzić siłę przeciwników w tawernie w mieście...

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-08-23, 12:36   

@Mikuś
To fakt, może zbierzmy takie linki do odpowiednich tematów i będziemy przeklejać gotową pastę:P

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 3
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group