Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Edytor Map - problemy
Autor Wiadomość
Michael 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 247
Wysłany: 2016-08-09, 20:59   Edytor Map - problemy

Mam kilka pytań, które nasunęły mi się odnośnie edytora map:
1) czy jest jakakolwiek możliwość na stworzenie zaplanowanych plag, czy w ogóle da się zapanować nad tym jaki będzie kolejny tydzień?
2) czy można utworzyć zdarzenie, które polega na tym że niszczony jest już istniejący budynek?
3) czy da się po upływie paru miesięcy usunąć wydarzenie stale dostarczające armię do zamku?
4) na czym polega opcja patrolu w ustawieniach bohatera (brak, w miejscu, w promieniu 1 pola itd.)?
Byłbym mega wdzięczny za jakąś pomoc bo już dosyć długo nad tym myślę i nie potrafię znaleźć rozwiązania :-)
 
The Judas Kiss 
Maci3k


Wiek: 35
Dołączył: 05 Lip 2012
Posty: 21
Skąd: Opatów, Lublin
Wysłany: 2016-08-09, 21:06   

To i ja dorzucę pytanie co do edytora map.

1) Czy da się ustawić wydarzenie na mapie, które usuwa obiekt np. górę czy drzewo, lub dodaje jakiś obiekt? Wiem że w WoG w jakiejś misji w kampanii było coś takiego.
2) Czy da się ustawić na mapie Klucznika, który automatycznie znika np. po 60 dniach gry?
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2016-08-09, 21:08   

Michael napisał/a:
1) czy jest jakakolwiek możliwość na stworzenie zaplanowanych plag, czy w ogóle da się zapanować nad tym jaki będzie kolejny tydzień?

Nie. Jedyne co można zrobić to wyłączyć tygodnie stworzeń i tydzień plagi z puli tygodni w Hota.
Michael napisał/a:
2) czy można utworzyć zdarzenie, które polega na tym że niszczony jest już istniejący budynek?

Burzenie budynków nie jest dozwolone ani w Sod ani w Hota. Jest dostępna taka opcja w Wogu ale nie wiem czy można takie zdarzenie ustawić.
Michael napisał/a:
3) czy da się po upływie paru miesięcy usunąć wydarzenie stale dostarczające armię do zamku?

Wydaje mi się, że nie.
Michael napisał/a:
4) na czym polega opcja patrolu w ustawieniach bohatera (brak, w miejscu, w promieniu 1 pola itd.)?

Brak patrolu- bohater ma pełną swobodę ruchu.
Stoi w miejscu- bohater stoi w tym samym miejscu przez całą grę (w skrócie nie rusza się).
Patrol w promieniu 1 pola- bohater może poruszać się tylko po polach oddalonych o 1 krok od miejsca od którego zaczął (w tym przypadku będzie mógł poruszać się po kwadracie o wymiarach 3x3 gdzie on sam znajduje się na samym jego środku).
Patrol w promieniu 2 (itd.) pól- to samo co wyżej tylko większe pole manewru.

[ Dodano: 2016-08-09, 21:12 ]
The Judas Kiss napisał/a:
1) Czy da się ustawić wydarzenie na mapie, które usuwa obiekt np. górę czy drzewo, lub dodaje jakiś obiekt? Wiem że w WoG w jakiejś misji w kampanii było coś takiego.

Skrypty i jeszcze raz skrypty w Wogu czyli masa roboty. Faktycznie skryptami można zrobić prawie wszystko tylko, że to zajmuje dużo czasu.
The Judas Kiss napisał/a:
2) Czy da się ustawić na mapie Klucznika, który automatycznie znika np. po 60 dniach gry?

Możesz ustalić limit czasowy dla strażnika misji. Jeżeli nie wyrobisz się z poleceniem to strażnik zamyka ci drogę na zawsze. W tym przypadku mógłbyś zamknąć tego klucznika. Odpowiedź na pytanie brzmi jednak nie. No chyba, że rozważasz skrypty.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Michael 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 247
Wysłany: 2016-08-09, 22:24   

Dziękuję za szybką odpowiedź New Year :) przynajmniej sytuacja się wytłumaczyła. Eh trzeba będzie obejść jakoś ten problem :/
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group