Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Gadanina o MapMakerAW
Autor Wiadomość
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-08-23, 00:27   

mbehemot napisał/a:
Niestety nie ma możliwości edycji wystawionej oceny, nie mogę zrobić wyjątku. Ktoś już zgłaszał podobną chęć, dlatego w następnej edycji konkursu będzie taka opcja.

Ok, rozumiem.
 
Veracruz 
veracruz



Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 223
Wysłany: 2016-08-25, 07:17   

Przeszukałem regulamin i nie znalazłem. A więc: czy można łatać mapkę w trakcie konkursu, czy muszę czekać na zakończenie?

Zwykła kaczka
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2016-08-25, 20:39   

ja się dziwię, że wgl jest coś takiego możliwe, powinno to być zablokowane :O jak sobie to wyobrażasz, ktoś da ci recenzje, ty sobie poprawisz błędy a potem idealna mapka, to nie byłoby sprawiedliwe wobec innych uzytkownikow, ktorzy do czasu rozpoczęcia konkursu sami musieli testowac swoje mapki(może nie musieli, ale powinni xD), po za tym wtedy sama rywalizacja już by polegała na tym, że im ktoś szybciej i więcej recenzji dostanie, tym lepiej wyedytuje mapke i wyeliminuje bledy i wady ;/
jeśli na ten moment nie da sie zablokowac opcji aktualizacji mapy, to proponowalbym dodac taki pkt do regulaminu, albo po zakonczeniu konkursu sprawdzic, czy ktos sobie edytowal mape w trakcie konkursu i takiego delikwenta odpowiednio wynagrodzic xD

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Veracruz 
veracruz



Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 223
Wysłany: 2016-08-25, 21:16   

Można było napisać w jednym zdaniu. Zrozumiałbym:P

Zwykła kaczka
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2016-08-25, 22:53   

można było, ale ten post bardziej miał na celu przekonanie admina strony do wybrania któregoś z zaproponowanych rozwiązań aniżeli wyczerpującą odpowiedź for you xD

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Veracruz 
veracruz



Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 223
Wysłany: 2016-08-26, 07:13   

To jest już ketchup po obiedzie; mlyko się wylało;P. Jak znam życie, to na pewno znajdzie się ktoś, kto podszprycował swoją mapkę w trakcie trwania konkursu. Niemniej inicjatywa zacna.
Ja od siebie dodałbym:
- Brak możliwości oceniania przez osoby biorące udział w konkursie;
- Rozdzielny konkurs dla nowicjatu i wprawionych mapmaker'ów[Teraz to wygląda jak wsadzenie do jednej ligi ŁKS Łomża i FCB];
- Oraz kurs dla oceniających, mający za zadanie nauczyć ich jaka jest różnica między subiektywizmem a obiektywizmem:P.

Zwykła kaczka
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2016-08-26, 07:48   

Veracruz napisał/a:
Jak znam życie, to na pewno znajdzie się ktoś, kto podszprycował swoją mapkę w trakcie trwania konkursu. .

być może, ale to i tak wyjdzie w praniu raczej, np. jak w pierwszej recenzji ktos napisze, że wróg ma w zamku 5k błekitnych i sie nie da przejsc tej mapy, a druga recenzja bedzie juz chwalila znakomity balans :P

Veracruz napisał/a:
Brak możliwości oceniania przez osoby biorące udział w konkursie

Tylko problem w tym, że biorących udzial w konkursie jest dosc spora liczba ludzi, gdyby ich wykluczyc to tym bardziej ciężko by było zebrać te 5 recenzji dla jednej mapy :(

Veracruz napisał/a:
Rozdzielny konkurs dla nowicjatu i wprawionych mapmaker'ów[Teraz to wygląda jak wsadzenie do jednej ligi ŁKS Łomża i FCB]

Dziwnie by to wyglądało, ciekawe czy ktoś by wgl ruszał te mapki dla nowicjatu(mapy typu plaga zombie), bo ja raczej nie ;_; No i wiadomo jak to jest, ktoś przeciętny mógłby na siłe się wepchał do amatorów, żeby mieć większe szanse. Więc jak dla mnie ta opcja odpada.

Veracruz napisał/a:
Oraz kurs dla oceniających, mający za zadanie nauczyć ich jaka jest różnica między subiektywizmem a obiektywizmem:P.

Tego mogą nauczyć się sami jeśli tylko tego zechcą, google nie boli xD

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Veracruz 
veracruz



Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 223
Wysłany: 2016-08-26, 07:56   

Begrezen napisał/a:
być może, ale to i tak wyjdzie w praniu raczej, np. jak w pierwszej recenzji ktos napisze, że wróg ma w zamku 5k błekitnych i sie nie da przejsc tej mapy, a druga recenzja bedzie juz chwalila znakomity balans :P


W sumie... tys prowda. Z drugiej strony: co stoi na przeszkodzie oceniającemu, żeby obniżyć ocenę innemu konkursowiczowi. Dzięki temu jego mapa miałaby większe szanse na wygraną.

Begrezen napisał/a:
Dziwnie by to wyglądało, ciekawe czy ktoś by wgl ruszał te mapki dla nowicjatu(mapy typu plaga zombie), bo ja raczej nie ;_; No i wiadomo jak to jest, ktoś przeciętny mógłby na siłe się wepchał do amatorów, żeby mieć większe szanse. Więc jak dla mnie ta opcja odpada.


Czyli jak nie urok, to sraczka:). I tak źle, i tak niedobrze. Jest dużo racji w tym co mówisz, choć nie zmienia to faktu, że nowicjusze będą chłopcami do bicia".

Zwykła kaczka
Ostatnio zmieniony przez Veracruz 2016-08-26, 08:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2016-08-26, 08:24   

Veracruz napisał/a:
A więc: czy można łatać mapkę w trakcie konkursu, czy muszę czekać na zakończenie?

Oczywiście, że NIE MOŻNA, nikomu nie chciało się sprawdzić zakładki Aktualizuj? :)
 
The Judas Kiss 
Maci3k


Wiek: 35
Dołączył: 05 Lip 2012
Posty: 21
Skąd: Opatów, Lublin
Wysłany: 2016-08-26, 08:25   

Veracruz napisał/a:
Przeszukałem regulamin i nie znalazłem. A więc: czy można łatać mapkę w trakcie konkursu, czy muszę czekać na zakończenie?


"Trwa II etap konkursu "MapMaker AW 2016", aktualizacja map jest niedostępna."

Myślę, że u wszystkich pojawia się taki komunikat więc nie da się aktualizować map konkursowych :)
 
Veracruz 
veracruz



Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 223
Wysłany: 2016-08-26, 08:45   

mbehemot napisał/a:
nikomu nie chciało się sprawdzić zakładki Aktualizuj


Pff... Oj tam. Nie śmiałem nawet kliknąć, żeby mnie nie kusiło:)

Zwykła kaczka
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-08-26, 09:53   

Veracruz napisał/a:
- Oraz kurs dla oceniających, mający za zadanie nauczyć ich jaka jest różnica między subiektywizmem a obiektywizmem:P.

Ocena to ocena, nie podejrzewałbym jej o obiektywizm. Jak chcesz obiektywnie ocenić fabułę, poziom trudności, estetykę etc.? xD

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-08-26, 10:09   

Veracruz napisał/a:
- Brak możliwości oceniania przez osoby biorące udział w konkursie;

Ale z tego co ja pamiętam, to już jest taki zapis w regulaminie. Zakładam więc, że osoba zliczająca oceny odrzuci po prostu recenzję od samego autora i nie wliczy jej do końcowej noty.

Veracruz napisał/a:
- Rozdzielny konkurs dla nowicjatu i wprawionych mapmaker'ów[Teraz to wygląda jak wsadzenie do jednej ligi ŁKS Łomża i FCB];

Popieram zdanie Begrezen, choć ja bym dla przyjemności z chęcią zagrał te mapy od nowicjuszy. A nóż widelec trafi się ktoś ze zdolnościami. Bardziej bym się skłaniał ku propozycji nagrody ekstra dla osoby, która pierwszy raz bierze udział w konkursie i zajmie najwyższe miejsce wśród debiutujących (bez względu na to, które miejsce zajmie mapa w ogólnej klasyfikacji wszystkich map). Nie musi to być jakaś super-hiper nagroda. Bardziej dodatkowy upominek.

Veracruz napisał/a:
- Oraz kurs dla oceniających, mający za zadanie nauczyć ich jaka jest różnica między subiektywizmem a obiektywizmem:P.

Bardziej bym się skłaniał ku nauce uczciwości oceniania map, które faktycznie się przeszło i faktycznie ma się o niej coś do powiedzenia. Bo każda ocena jest zawsze w jakimś tam stopniu subiektywna.
Problemem jest też to, kiedy możemy grać wszystkimi ośmioma kolorami. Jeden kolor ma łatwiej od innego. Ciężko więc, bym grał tą samą mapę 8 razy, żeby ocenić każdy z możliwych do wyboru graczy. Stąd nawet ta sama mapa może mieć odrobinę różne recenzje. Dlatego ja już od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy pisząc recenzję nie dodać jakim kolorem i na jakim stopniu grałem, żeby inni wiedzieli i mieli porównanie do innych kolorów na start.
 
Veracruz 
veracruz



Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 223
Wysłany: 2016-08-26, 10:46   

heroes3 napisał/a:
Ale z tego co ja pamiętam, to już jest taki zapis w regulaminie. Zakładam więc, że osoba zliczająca oceny odrzuci po prostu recenzję od samego autora i nie wliczy jej do końcowej noty.


Jeśli dobrze kminie, to siem nie rozumiemy. Nie chodziło mi o ocenianie własnej mapy - bo takiej możliwości nie ma - tylko o brak możliwości oceniania map przez inne osoby biorące czynny udział w konkursie. Rodzi to pewne konflikty i niesprawiedliwości, a także daje szanse nieuczciwcom [nikogo nie posądzam, zęby nie było] na obniżenie oceny konkurencji.

Nie upieram się na tworzenie jakiegoś osobnego konkursu dla nowicjuszy. Chciałem zwrócić uwagę na to, że takie typki, teoretycznie, nie mają najmniejszych szans z doświadczonymi maperami. Nagroda pocieszenia, to zacna idea:).

Jeśli chodzi o sub i obiektywizm, to siem nie będę rozpisywał. Powiem tylko, że oceny typu: to mi się nie podoba, bo ja bym to zrobił inaczej/lepiej; tego nie lubię; brakuje mi tego i tego - albo wytykanie braku fabuły na mapie, która stricte nie jest mapą fabularną jest jak kopniak w jajca o poranku.
Wiem, że być może dużo wymagam, ale jeśli już ktoś bierze się za ocenianie, to niech to robi w miarę sprawiedliwie, i wytyka błędy w rozgrywce: balans, estetyka, pomysł, wykonanie, fabułę[pod warunkiem, że mapa aspiruje do tego]; ew. poziom trudności, większe błędy uniemożliwiające przejście mapy itd.

Zwykła kaczka
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-08-26, 12:05   

Veracruz napisał/a:
Jeśli dobrze kminie, to siem nie rozumiemy. Nie chodziło mi o ocenianie własnej mapy - bo takiej możliwości nie ma - tylko o brak możliwości oceniania map przez inne osoby biorące czynny udział w konkursie.

Faktycznie, nie zrozumieliśmy się ;-) Teraz już wiem o co Ci chodzi i znów muszę się zgodzić z Begrezen. Odrzucając noty autorów map, ciężko by nam było zebrać potrzebną ilość ocen. Popatrz na to, co już się dzieje. Przedłużono ocenianie o dwa tygodnie, bo chyba połowa map nie ma jeszcze odpowiedniej ilości ocen, a są i takie, które nie mają żadnej oceny!
Ale na to przyjdzie czas po konkursie. Kiedy dowiemy się kto jest autorem, potem kto i jak oceniał mapy i będzie można się domyślić, czy ktoś nie zaniżał celowo ocen konkurencji.

Veracruz napisał/a:
Powiem tylko, że oceny typu: to mi się nie podoba, bo ja bym to zrobił inaczej/lepiej; tego nie lubię; brakuje mi tego i tego - albo wytykanie braku fabuły na mapie, która stricte nie jest mapą fabularną jest jak kopniak w jajca o poranku.

No już bez przesady. Nie wiem jak inni, ale u mnie nigdy mapa nie dostała niższej oceny za brak fabuły. Zawsze jeśli już szła ocena w dół, to było ta za fabułę plus jeszcze coś innego.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 5 z 10
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group