Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Opisy Szablonów
Autor Wiadomość
Cez 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 163
Skąd: Wschód
Wysłany: 2016-05-01, 14:01   Opisy Szablonów

Zamieszczam tutaj krótkie opisy szablonów, aby każdy z graczy wiedział jaki schemat ma mapa.
Schematy graficzne
Balance L-U

1, 2- strefy startowe, teren odpowiada rodzimemu terenowi danego zamku. W strefie Zamek i wioska tego samego rodzaju. Raczej biedne.
6, 7, 8, 9 – strefy z wioską, teren nie musi odpowiadać rodzajowi wioski.
3, 4 – strefy nekro/conflux. Znajduje się w nich po jednym zamku: nekropolii lub Wrót Żywiołów.
5- pustynia – strefa bez zamku, z większą ilością artefaktów i pojedynczymi rojowiskami oślizgów.
6 – strefa bez zamku, bogata, z bardzo dużą ilością rojowisk oślizgów, strzeżona przez silnego strażnika.

Jebus Cross XL

1, 2, 3, 4 – strefy startowe, teren odpowiada rodzimemu terenowi danego zamku. Bogate strefy. W strefach są po 2 losowe wioski.
5- pustynia. Bardzo bogata strefa. Znajduje się na niej min. 1 zamek. Dużo potężnych artefaktów, reliktów, banków i innych lokacji.

2sm4d(3) L+U

1, 2 – strefy startowe graczy, teren odpowiada rodzimemu terenowi danego zamku
4, 8 – strefy startowe graczy komputerowych, teren odpowiada rodzimemu terenowi danego zamku
6, 7 – strefy z zamkiem, teren odpowiada rodzimemu terenowi danego zamku
3, 5, 9, 10 – strefy treasure, bogate, zawierają banki, relikty, itp.

Mini-Nostalgia L+U

1, 2 – strefy startowe graczy, teren odpowiada rodzimemu terenowi danego zamku
4, 5, 6, 7, 8, 9 – strefy startowe graczy komputerowych, teren odpowiada rodzimemu terenowi danego zamku
3 – strefa treasure bez wioski, tzw. środek.
10, 11, 12, 13, 14, 15 – strefy treasure, bogate, zawierają banki, relikty, itp. Posiadają wioskę. teren nie musi odpowiadać rodzajowi wioski.
 
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-05-05, 12:05   

Dostałem informację, że podobno nie wszyscy wiedzą, czym są template'y, czyli szablony map losowych i jak ich używać. Już tłumaczę:
Mapy losowe, jeśli mieliście kiedyś okazję grać na takich, nie są oczywiście wcześniej przygotowane (takie mapy wcześniej przygotowane to tzw. "fixy"), ale same generują się po wciśnięciu 'start gry'. Szablony natomiast powodują, że mapy losowe generują się....losowo, ale według pewnego schematu. Jeśli używasz programu HDmod (a jest to program obowiązkowy na turnieju), to większość szablonów masz już wgranych. Po wciśnięciu 'nowa gra', 'gra wieloosobowa' itd., otwiera się okno wyboru map i miast. Na dole, nad poziomem trudności, jest przycisk 'mapy losowe'. Po kliknięciu tam, otwiera się panel map losowych. Na samej górze widnieje pasek, na którym wybiera się właśnie taki szablon. Z tego paska wybierasz, co chcesz (w pierwszej kolejce turnieju - "Jebus Cross"). Niżej wybierasz ilość graczy (2), wielkość mapy (XL), Odznaczasz (żeby nie było) podziemia, zaznaczone jako "U" (jeśli coś jest wybrane, to świeci na złoto, U ma nie świecić), wybierasz ilość wody: brak i siła potworów: silni. Potem, w momencie rozpoczęcia gry, mapa najpierw się wygeneruje (wylosuje) i wtedy gra się rozpocznie. Dzięki opisom szablonów i grafikom z nimi związanymi, można mniej więcej zrozumieć, jak mapa wygląda już na początku gry, ale każda wylosowana (wygenerowana) mapa jest unikalna i żaden z graczy jej nie zna na wylot, więc szanse są równe. Jeśli coś jest w dalszym ciągu niejasne - piszcie.

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
szachinista 
Zawodowy hazardzista

Dołączył: 07 Paź 2016
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-10-07, 22:28   

Niewiele z tego rozumiem.

Gdzie jest ten program HDmod?
Tu go nie ma:
http://www.heroes3.eu/download/pliki (stare pliki z 2011 lepiej usunąć, bo niepotrzebnie ściągnąłem)

Zacznijmy od tego, że nie wiem czy mam właściwą wersję Heroes III.
Moja nazywa się po prostu Heroes of Might and Magic III Complete.

W Regulaminie widzę, że preferowana jest wersja Shadow of Death. Jak ją zdobyć?
Gra nie jest już w sprzedaży z tego co wiem.

Chciałbym sobie poćwiczyć przed turniejem, ale nie mam map i nie wiem jak ich zdobyć.

Nie mam GG. Już go nie używam, bo to złodziej czasu.
Myślę, że większość ma teraz Skype albo facebook. Może taka alternatywna forma?

Pisałem już do admina: proponuję rozważyć "wpisowe" do następnego turnieju po 5 PLN.
Każdego stać na piwo, a dzięki temu nagrody jakieś sensowne będą :)

http://SureBety.pl - szkoła zakładów bukmacherskich
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-10-07, 22:54   

szachinista napisał/a:
Gdzie jest ten program HDmod?

http://h3.heroes.net.pl/download
Tam masz link odsyłający do oficjalnej strony o HD-Mod:
https://sites.google.com/site/heroes3hd/eng/description
Po angielsku, ale myślę że sobie poradzisz ;-)

szachinista napisał/a:
Moja nazywa się po prostu Heroes of Might and Magic III Complete.

W Regulaminie widzę, że preferowana jest wersja Shadow of Death. Jak ją zdobyć?

No to teraz zaczynamy podstawy podstaw :mrgreen:
Gra 'Heroes of Might and Magic 3' składa się z trzech części:
a) 'Restoration of Erathia' - czyli podstawa oraz z dwóch dodatków
b) 'Shadow of Death'
c) 'Armagedon Blade'
Także 'Shadow of Death' to nazwa dodatku, która jest o tyle najlepsza, że jest po prostu kompatybilna z innymi częściami. Stąd jej popularność.
Natomiast 'Złota Edycja' oraz 'Heroes of Might and Magic III Complete', to nazwy wydań. Pod takimi nazwami wydawnictwa wypuściły na rynek grę. Każde z tych wydań zawiera wszystkie w/w części. Wydania różnią się tylko nieznacznie detalami. Większość z nas używa 'Złotej Edycji'.

szachinista napisał/a:
Myślę, że większość ma teraz Skype albo facebook. Może taka alternatywna forma?

No i fajnie. Może być. Tylko na fb trzeba by się ujawniać personalnie, więc nie wiem czy każdy by chciał podawać swoje fb ;-)
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2016-10-07, 23:00   

szachinista napisał/a:
Gdzie jest ten program HDmod?
Tu go nie ma:
http://www.heroes3.eu/download/pliki (stare pliki z 2011 lepiej usunąć, bo niepotrzebnie ściągnąłem)

Zacznijmy od tego, że nie wiem czy mam właściwą wersję Heroes III.
Moja nazywa się po prostu Heroes of Might and Magic III Complete.

W Regulaminie widzę, że preferowana jest wersja Shadow of Death. Jak ją zdobyć?
Gra nie jest już w sprzedaży z tego co wiem.

Chciałbym sobie poćwiczyć przed turniejem, ale nie mam map i nie wiem jak ich zdobyć.

HD mod
Heroes 3 complete - ROE+AB+SOD (Shadow of death) - dołącz jeszcze HD mod do tego to będziesz mógł grać w turnieju.
W HD modzie są tzw. templaty. Po prostu są to schematy dzięki którym są tworzone losowe mapy. Wystarczy, że wejdziesz w pojedyńczy scenariusz->mapa losowa a u góry będziesz miał masę templatów. Opis ich już masz.
szachinista napisał/a:
Nie mam GG. Już go nie używam, bo to złodziej czasu.
Myślę, że większość ma teraz Skype albo facebook. Może taka alternatywna forma?


[ Dodano: 2016-10-07, 23:00 ]
Jaki problem jest zainstalować gg? Jeżeli przeszkadza ci to, że wyświetla się zawsze gdy włączasz komputer to włączaszodpowiednią opcję . Zawsze możesz informować, że wolałbyś byś wpierw informację przez forum (prywatne wiadomości) a po turnieju możesz go zostawić albo odinstalować twoja wola.
szachinista napisał/a:
Pisałem już do admina: proponuję rozważyć "wpisowe" do następnego turnieju po 5 PLN.
Każdego stać na piwo, a dzięki temu nagrody jakieś sensowne będą :)

Jeden z głupszych pomysłów. Po pierwsze czy nagrody nie są sensowne? Nie walczymy przecież o złote kalesony. Moja opinia o wpisowym jest następująca: wpisowe odstraszają wiele osób od wzięcia udziału w danej kompetycji. Też po co jest ten turniej? Aby coś na nim wygrać czy aby dobrze spędzić czas? Pomysł gwarantuję, że nie wypali bo na turniej zgłosi się za mała liczba osób.

[ Dodano: 2016-10-07, 23:03 ]
PS: Czemu mi się wyświetlił filtr antyspamowy gdy chciałem umieścić ten post bez dzielenia?zbędnego
PS2:No i znów się wyświetla gdy próbuję to dodać. Dziwne.

[ Dodano: 2016-10-07, 23:04 ]
PS3: Nawet nie mogę tego zedytować. Świetnie.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Meditation 
Serenity



Wiek: 34
Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 30
Wysłany: 2016-10-07, 23:40   

New Year napisał/a:
Jaki problem jest zainstalować gg?


Nawet nie trzeba instalować. Można z niego korzystać online na oficjalnej stronie.

New Year napisał/a:
Jeden z głupszych pomysłów. Po pierwsze czy nagrody nie są sensowne? Nie walczymy przecież o złote kalesony. Moja opinia o wpisowym jest następująca: wpisowe odstraszają wiele osób od wzięcia udziału w danej kompetycji. Też po co jest ten turniej? Aby coś na nim wygrać czy aby dobrze spędzić czas? Pomysł gwarantuję, że nie wypali bo na turniej zgłosi się za mała liczba osób.


Moim zdaniem, nagrody to drugorzędna sprawa (w tym turnieju). Chodzi o dobrą zabawę, a przede wszystkim o to aby pograć. Na obecnym AW zapisało się sporo graczy, a ilu jest aktywnych?
Jeszcze pamiętam z turnieju PCII w 2006 (z obowiązkowym wpisowym), zapisało się 30 graczy i każdy grał. Takie wpisowe bardziej zobowiązuje i motywuje do gry. Spróbować zawsze można, a potem porównać frekwencje i zadecydować, która opcja jest lepsza.

Pozdrawiam ciepło.
 
szachinista 
Zawodowy hazardzista

Dołączył: 07 Paź 2016
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-10-09, 18:43   

Jak widać przydałby się Poradnik "krok po kroku".

Poświęcę trochę czasu i napiszę wam o kolejnych problemach.

1. Ściągnąłem ten plik. Nazywa się HoMM3 HD Latest.
Zainstalowałem. Zmieniłem język na Polski.
Wtedy pojawił się błąd:

Critical Error. HD_LAUNCHER_CRASH_LOG.TXT was generated.

Dałem OK. Kolejny błąd:

Nie można utworzyć pliku C:\Program Files\Heroes of Might and Magic III\HD_LAUNCHER_CRASH_LOG.TXT
Czy chcesz otworzyć nowy plik?


Równocześnie otworzyło mi pusty notatnik. Kliknąłem TAK. Zamknąłem notatnik z plikiem bez tytułu.
Podejrzewam, że coś nie tak z tłumaczeniem.

Próbowałem włączyć w wersji angielskiej. Przycisk Launch nie działa (załącznik). Pole combi w lewym górnym rogu jest puste, bo tam nie ma czego wybrać.

Na stronie programu nie znalazłem wyjaśnienia:
https://sites.google.com/site/heroes3hd/eng/screenshots

2. Wpisowe 5 PLN.
New Year. Nie ma głupich pomysłów. Są tylko głupie odpowiedzi.

Wpisowe jest luźnym pomysłem. Jeśli zależy adminowi na ilości, to bez wpisowego. Jeśli chcemy graczy z minimum zaangażowania, to jakiekolwiek wpisowe jest wskazane. Widziałem w 1. rundzie wiele walkowerów. Niezdecydowanych można na wstępie wykluczyć zamiast sztucznie pompować ilość uczestników.

3. Ja się nie dziwię, że jeden gość napisał, że mu szkoda życia. Mnie też się nie chce grać na ogromnych planszach. Wolę BO1 lub BO3 na najmniejszych planszach S. Przy systemie szwajcarskim jest gwarantowane 8 rozgrywek. Jak mam to grać na planszy XL, to wolę sobie dać spokój.

Lepszy gracz powinien udowodnić swoją wyższość także na planszy S, czyż nie? Nie jestem ekspertem, więc mnie poprawcie, jeśli czynnik losowy jest bardzo duży na małych planszach.

Widzę, że macie mało chętnych do turnieju. Mniejsze plansze na pewno zwiększyłyby frekwencję. Plus Poradnik "Podstawy podstaw" :) Fanów H3 jest wielu, ale jak widzę "na dzień dobry" ile przeszkód jest po drodze (jakiś program, który nie wiadomo skąd ściągnąć), żeby w ogóle DOŁĄCZYĆ DO TURNIEJU, to nie dziwię się, że chętnych jest kilkunastu, kilkudziesięciu góra.

P.S. Kliknąłem załącznik do postu. Wylogowało mnie! Dobrze, że sobie prewencyjnie ten tekst zapisałem w schowku, bo przenigdy w życiu nie chciałoby mi się pisać go drugi raz.
Admin, sporo korekt na forum jest do zrobienia widzę :/

HDMod1.PNG
Plik ściągnięto 150 raz(y) 135,19 KB

HDMod1.PNG
Plik ściągnięto 60 raz(y) 135,19 KB


http://SureBety.pl - szkoła zakładów bukmacherskich
 
Meditation 
Serenity



Wiek: 34
Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 30
Wysłany: 2016-10-09, 19:21   

szachinista napisał/a:
Jak widać przydałby się Poradnik "krok po kroku".
Poświęcę trochę czasu i napiszę wam o kolejnych problemach.

1. Ściągnąłem ten plik. Nazywa się HoMM3 HD Latest.
Zainstalowałem. Zmieniłem język na Polski.
Wtedy pojawił się błąd:

Critical Error. HD_LAUNCHER_CRASH_LOG.TXT was generated.

Dałem OK. Kolejny błąd:

Nie można utworzyć pliku C:\Program Files\Heroes of Might and Magic III\HD_LAUNCHER_CRASH_LOG.TXT
Czy chcesz otworzyć nowy plik?


Równocześnie otworzyło mi pusty notatnik. Kliknąłem TAK. Zamknąłem notatnik z plikiem bez tytułu.
Podejrzewam, że coś nie tak z tłumaczeniem.

Próbowałem włączyć w wersji angielskiej. Przycisk Launch nie działa (załącznik). Pole combi w lewym górnym rogu jest puste, bo tam nie ma czego wybrać.


Też miałem z tym problemy.
Na fotografii widać, że masz starszą wersję HD Moda. Pobierz nowszą (zrób aktualizację).
Ustaw opcje wedle upodobań, kliknij "Create Shortcut", zapisz skrót np. na pulpicie i odpalaj grę przez zapisany skrót. Jeśli nie pomoże, to się odezwij.

szachinista napisał/a:
3. Ja się nie dziwię, że jeden gość napisał, że mu szkoda życia. Mnie też się nie chce grać na ogromnych planszach. Wolę BO1 lub BO3 na najmniejszych planszach S. Przy systemie szwajcarskim jest gwarantowane 8 rozgrywek. Jak mam to grać na planszy XL, to wolę sobie dać spokój.


Z tego co wiem, to turniejowo nie ma tu XL. Jeśli obaj gracze zgadzają się na XL, to towarzyski meczyk, czemu nie? Inaczej to Lki i Mki.

szachinista napisał/a:
Fanów H3 jest wielu, ale jak widzę "na dzień dobry" ile przeszkód jest po drodze (jakiś program, który nie wiadomo skąd ściągnąć), żeby w ogóle DOŁĄCZYĆ DO TURNIEJU, to nie dziwię się, że chętnych jest kilkunastu, kilkudziesięciu góra.


Piszesz o zbyt długim czasie gry, a zaufaj staremu graczowi - HD Mod znacznie ułatwia i przyśpiesza grę. Bez tego, samo rozdzielanie jednostek, przekazywanie artefaktów, wykup armii, itp. zajmowałoby o wiele dłużej. Do tego dochodzi plik CrAnim, który przyśpiesza animację jednostek. Spróbuj, a nie pożałujesz.


Pozdrawiam ciepło.

Edit: Mój błąd. Nie zauważyłem, że Jebus jest XL. Jeśli nie chciałbyś grać XL, to można się umówić z drugim graczem na inny rozmiar. Jeśli obaj wyrazicie zgodę, to nikt nie będzie was ścigał za zagranie mniejszej mapy. Oprócz tego, można zapisać grę (zapisy chronione hasłem, również zasługa HD Moda) i dokończyć w innym terminie.
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-10-09, 22:15   

szachinista napisał/a:
3. Ja się nie dziwię, że jeden gość napisał, że mu szkoda życia. Mnie też się nie chce grać na ogromnych planszach. Wolę BO1 lub BO3 na najmniejszych planszach S. Przy systemie szwajcarskim jest gwarantowane 8 rozgrywek. Jak mam to grać na planszy XL, to wolę sobie dać spokój.


Każdy kij ma dwa końce. Ogólnie rozumiem Twój punkt widzenia, może nawet jakaś instrukcja krok po kroku się przyda. Ale co do zbyt długich gier, to pamiętaj, że nawet taki jebus, niby XL, a jak grają profesjonaliści, to zazwyczaj w trzecim tygodniu kończą. I okazuje się, że grają krócej niż amatorzy takiego balance'a M. Nawet czasem dużo krócej. Na prawdę, rozmiar mapy to tylko liczba, póki nie gramy jakichś 8xl8 albo spiderów/blockbusterów <jak się mylę, to wstaw jakieś inne temple>, to nawet te XL trwają bardzo krótko.

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
szachinista 
Zawodowy hazardzista

Dołączył: 07 Paź 2016
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-10-11, 21:46   Problem z HoMM3 HD 4.202 RC5 Launcher

Update HD Moda oczywiście nie działa.
Po jego kliknięciu ten sam błąd krytyczny co poprzednio z plikiem TXT.

W google nie znalazłem nowszej wersji.
Użyłem także wyszukiwania niepersonalizowanego z parametrem &pws=0.

To co z tą instrukcją krok po kroku admin? :)
Kiedy będzie?

P.S. Chciałbym, ale nie mogę :]

hd1.PNG
Plik ściągnięto 349 raz(y) 102,7 KB


http://SureBety.pl - szkoła zakładów bukmacherskich
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-10-11, 22:54   Re: Problem z HoMM3 HD 4.202 RC5 Launcher

szachinista napisał/a:
To co z tą instrukcją krok po kroku admin? :)
Kiedy będzie?

Nieprędko. Pewnie nawet nie tej jesieni. Na razie nie ma co na nią liczyć.

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
diabeł 
rtęci...



Dołączył: 30 Maj 2017
Posty: 21
Wysłany: 2017-06-03, 10:48   

Tak poczytałem sobie waszą konwersację, co prawda na temat nieaktualny, ale wiedza nadal tak.
Szachista miał sporo spostrzeżeń, no nick sugeruje światłość i bystrość niestety nie było to w parze.
Kolega zwrócił uwagę na bezzasadność gry w duże mapki na turnieju. Prawda jest taka że wielkość mapy wpływa na taktykę gry. Inna jest taktyka i inny bohater na małej mapce, a inny na dużej. Małe mapki zawężają grę. Sprowadzając ją do mechanizmów bardzo okrojonych, aby pozbyć sie elementu losowego, przez co tak na dobra sprawę h3 nie przypomina h3, bo traci sie na wielu innych mechanizmach.
Co do błędów na forum to ważność sesji ustawiona jest na krótki czas i bez odświeżenia strony sesja się kończy, a sesja to łączność pakietowa, udająca to że jesteśmy zalogowani itp.
Jest ona ustawiona na pewien czas po stronie serwera tzn bazie, bo po stronie przeglądarki do zamknięcia strony. Aby sie przed tym zabezpieczyć sa dwa sposoby, kopiujesz to co spociłeś na wszelki wypadek przed wysłaniem, albo otwierasz sobie druga zakładkę i ją odświeżasz jeśli pokaże ci że jesteś wylogowany na to musisz sie zalogować przed wysłaniem, na tej drugiej zakładce.
szachinista napisał/a:
Critical...Error. HD_LAUNCHER_CRASH_LOG.TXT was generated.
Nie można utworzyć pliku C:\Program Files\Heroes of Might and Magic III\HD_LAUNCHER_CRASH_LOG.TXT
Czy chcesz otworzyć nowy plik?

Co do błędów z plikami to pewnie chodzi o prawa dostępu, lepiej jest to wszystko zainstalować na innej partycji a nie w C.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group