Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Zagłębie Esportu 2016 (2 edycja)
Autor Wiadomość
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2016-04-03, 19:24   Zagłębie Esportu 2016 (2 edycja)

Jak zapewne prawie nikt nie wie, w Sosnowcu odbył się dziś, w ramach eventu o nazwie podanej w tytule posta, turniej offline w h3. Mały, bo z 16 osób, które miały być (tyle było miejsc i wszystkie zajęte były) przyszło nas 10 osób, ale odbył się o dziwo sprawnie. W jeden dzień rozegrano cały turniej - a większość map nie była arenami (choć chyba zdarzyły się 2 areny lub 1), ale losowymi eMkami (template wbudowany w grę, nie wiem, jaki gra wybiera dla eMek). Z graczy znanych heroesowej społeczności był oprócz mnie Kwasi, którego gdzieś keidys wcześniej spotkałem (pewnie w jakimś turnieju onlinowym) w Heroesowym świecie. Mój udział w turnieju zakończył się w 1 rundzie po porażce właśnie z owym graczem, który później bez najmniejszych problemów wygrał cały turniej. Fajne wydarzenie, nie wiedziałem, że da się przeprowadzić oflinowy turniej h3 na nie-arenach. Limit czasu na turę wynosił 4 minuty, co wydaje się sensownym limitem w wypadku offlinowego wydarzenia (wiadomo że jak się na necie gra po kilkanaście godzin to jest OK, ale to troszkę co innego). Za rok - miejmy nadzieję, że się uda - kolejna odsłonja Zagłebia Esportu z kolejną edycją turnieju h3. Mam nadzieję również, że tym razem zostaną podjęte pewne środki (lista rezerwowych lub nieograniczona ilość miejsc?) w celu przeprowadzenia troszkę większego turnieju (a w wypadku listy rezerwowych - takze uniknięcia ksozmarku jakim jest ilosć uczestników nierówna potędze dwójki). Nie jestem i najpewniej za rok także nie będę członkiem ekipy organizacyjnej (przynajmniej oficjalnie :D), ale serdecznie zapraszam każdego - niezależnie od ilości godzin zagranych w multiplayerze - na przyszłoroczną edycję, jeśli takowa się odbędzie, bo wydarzenie przednie :)
P.S. Nie, nie wiem, po co napisałem tego posta - po prostu musiałem się tym podzielić :)

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-04-03, 19:42   

Bardzo fajny event, coś jak zlot JB na mniejszą skalę. Chętnie zobaczyłbym coś takiego we Wrocławiu, zawsze to ciekawiej spotkać się z przeciwnikiem twarzą w twarz. Jak wyglądała gra z Kwasi, może jakiś raporcik w rodzaju tych z AW?:P

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-04-03, 20:02   

Fajne wydarzenie, do Sosnowca mam blisko, szkoda, że nie wiedziałem wcześniej :D

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2016-04-03, 20:17   

No cóż, to była druga edycja, wiec za rok na 99% będzie kolejna -a le rok temu heroesów nei było, impreza sie rozkręca. Za rok pewnei będzie jeszcze więcej gier (ponoc ma być starcraft, ale to są teorie typu przeciek o kolejnej wersji czegoś tuż po tym, jak poprzednia wyszła czyli bardzo niepewne). Point is, że to była pierwsza edycja więc następna pewnei będzie lepiej dopracowana. Ale to zdecydowanie turniej noob-friendly, więc raczej prywatnie prosiłbym Yarzzappowatych Dawidowatych czy Razerowatych ludzi o nieprzyjechanie i nieodarcie ludzi z marzeń :D
Hrabo - mecz był na bardoz dziwnej mapie, eMka, ale jakieś relikty i topie - wszystko co choć troszkę dobre (tpyu pandory cyz te relikty) bronione przez jakieś hordy drzewców, grupy beszkemotów itd... Spora część mapy przez to odcięta... A ja z towerem, który nie lubi biednych map. No i Kwasi dostał 2 konsy - 2jkę i maksymalną, obie zrobił (jak - nie wiem, ale z pewnością był to plejs turnieju, zwłaszcza maksymalna)... A ja nawet nei miałem cytadeli w pierwszym ani dżinów w drugim. Ani żadnego ulepszenia poza gremlinami. Także to była totalna szarża z szabelką na czołgi licząc, że przeciwnik nie ma czołgów. Otóż miał i gdy zobaczyłem armie wcisnąłem alt ef cztery i podałem mu rękę xD. Potem mogłem już spookojnie przez cały turniej latać dookoła stołu (10 komupterów, wiadomo, że nie takich progamingowych bo takie były zajete przez CSowców i LoLowców, ale po prostu 10 kompów dookoła stołu rozstawionych, gdzie pary ustawiały isę jakkolwiek byle nie koło siebie) i pomagać ludziom połączyć się, ustawić ustawienia mapy przed startem czy odpowiedzieć, czy dane zagranie łamie FMG czy nie.
Ravciozo - no to za rok wpadnij :P Zresztą jak ten lub dowolny inny turniej H3 będzie isę odbywał a ja będę o tym wiedział i nei znajde o tym info na Akademii - dam znać.

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-04-03, 21:07   

Dago napisał/a:
Ravciozo - no to za rok wpadnij :P


Ufff, na szczęście to jest n00b-friendly ;]

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-04-03, 22:13   

Ravciozo napisał/a:
Fajne wydarzenie, do Sosnowca mam blisko, szkoda, że nie wiedziałem wcześniej :D

Wielka szkoda, że nikt nie wiedział wcześniej! :-? Może i Sosnowiec nie jest jakoś blisko, ale jakbym wiedział z większym wyprzedzeniem, chętnie bym zajrzał. Może nawet nie koniecznie jako gracz (pewnie i tak by mnie wszyscy zlali już w pierwszej rundzie :-P ), ale fajnie by było zobaczyć taki event ;-)
 
Cez 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 163
Skąd: Wschód
Wysłany: 2016-04-04, 09:00   

Zacna inicjatywa. Każda forma promowania coraz lepszej gry w h3 jest godna uwagi.
Co do czasu 4 minut na turę na eM-ce, to w ekstremalnych sytuacjach byłbym w stanie się na nią zgodzić.
Fakt, że przegrałeś z Kwasim, to nie ujma. W końcu to zwycięzca Turnieju Master Akademii Wojny 2013 w kategorii Amator, więc pojęcie o grze ma.
 
 
SCS 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 332
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2016-04-04, 11:26   

Chętnie bym się wybrał, ale nic wczesniej nie wiedziałem. Jezeli będzie bliźniaczo podobna impreza w Krakowie to z pewnością się zjawię ;)
 
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-04-04, 13:50   

Dago napisał/a:
mecz był na bardoz dziwnej mapie, eMka, ale jakieś relikty i topie

Za rok przekonaj organizatorów do jakichś sensownych templatów:P

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2016-04-04, 16:12   

hrabo napisał/a:
Dago napisał/a:
mecz był na bardoz dziwnej mapie, eMka, ale jakieś relikty i topie

Za rok przekonaj organizatorów do jakichś sensownych templatów:P


Postaram się, by za rok obowiązującą mapą było balance M, lub może pc2m, a w wypadku braków czasu - nadal arena AK2.4 (chyba że powstanie do tego czasu AK2.5 xD). W tym roku obowiązywała randomowa eMka (a więc template wbudowany w grę), ot, tak to jest, jak nagle z gracza stałem się graczo-koordynatorem nigdy wcześniej nie robiąc żadnego turnieju w życiu. Happens. Na pewno to sie poprawi za rok, jeśli nie bedzie miał nci przeciwko organizator. Tak samo postaram się o mniej felerny sposób organizowania ilości graczy (czyli zamiast 16 miejsc i koniec - 16 miejsc + lista rezerwowa lub nawet 32 osoby + lista rezerwowa w wypadku większego zainteresowania. Ale mówię jakbym był jakąś osobą decyzyjną a nie jestem ;)

Cytat:

Chętnie bym się wybrał, ale nic wczesniej nie wiedziałem. Jezeli będzie bliźniaczo podobna impreza w Krakowie to z pewnością się zjawię ;)


Nic mi o tym nie wiadomo, bo Kraków to nie moja okolica. Ta ekipa, która zrobiła Zagłebie Esportu jeśli znów będzie coś robić - to na 101% w Sosnowcu :) Ale życzę powodzenia bo każdy turniej h3 = dobrze.

Cez napisał/a:
Zacna inicjatywa. Każda forma promowania coraz lepszej gry w h3 jest godna uwagi.
Co do czasu 4 minut na turę na eM-ce, to w ekstremalnych sytuacjach byłbym w stanie się na nią zgodzić.
Fakt, że przegrałeś z Kwasim, to nie ujma. W końcu to zwycięzca Turnieju Master Akademii Wojny 2013 w kategorii Amator, więc pojęcie o grze ma.


Indeed, zacna. Choć to był jeden z najmniejszych turniejów (przy gigantach typu CS czy LoL po kilkadziesiąt drużyn, czy nawet 70+ osobach na Fifie) to jednak bardzo fajny. Co do 4 minut na turę - dobrze, że to rozumiesz. Po pierwsze, to turniej offline, czas jest na wagę złota. Po drugie to eMka, jeśli w turze oponenta nei parzymy herbaty tylko myślimy nad ruchem idzie bez problemu sie wyrobić. Po trzecie - niedzielni gracze ledwo mogli przełknąć 4minutowe tury Kwasiego, 6 minut by już nie przeżyli ;)
A co do porażki - wiem, że żadna ujma. Dobry gracz, choć jak twierdzi dawno nei grał, a na turnieju swoim (jak mniemam ulubionym, bo wybrał go w 2 z 4 gier, gdzie jedną z gier była arena więc zamek losowy a w finale ja go podkusiłem do zmiany zamku na loch - ze skutkiem 3 stacków na Shaktim i easy wygranej po szybkim rushu) bastionem zawsze wybierał Kyrre, a nie Ivora, ale grał świetnie.

Ravciozo napisał/a:

Dago napisał/a:
Ravciozo - no to za rok wpadnij :P


Ufff, na szczęście to jest n00b-friendly ;]

Ironia? Czy co? Bo nie czaję.

heroes3 napisał/a:
Wielka szkoda, że nikt nie wiedział wcześniej! Może i Sosnowiec nie jest jakoś blisko, ale jakbym wiedział z większym wyprzedzeniem, chętnie bym zajrzał. Może nawet nie koniecznie jako gracz (pewnie i tak by mnie wszyscy zlali już w pierwszej rundzie ), ale fajnie by było zobaczyć taki event


Koniecznie jako gracz! Skoro jesteś mocno aktywny na forum i czytujesz posty nt. gry, to już daje Ci spore szanse. Ujmę to tak - wielu graczy toczyło swe gry po 2 miesiące na tych eMkach, więc nie wierzę, by byli o klasę czy dwie lepsi od Ciebie ;p Choć nie wiem, jak grasz.

No i może w sumie to dobrze, że "nikt nie wiedział wcześniej"? By same prosy poprzyjeżdżały i by się zupełnie inny klimat zrobił. No i miejsca - wszystkie 16 - w miarę szybko się wypełniły. A przyjechało za tego 10 osób. Ale już pisałem, że postaram się, by za rok w tej kwestii nastąpiły zmiany :). Ale nie mnie o tym decydować, za rok raczej też będę graczem, a nie członkiem ekipy Zagłębia Esportu. Przynajmniej oficjalnie. ;)

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-04-04, 17:50   

Dago napisał/a:
Koniecznie jako gracz! Skoro jesteś mocno aktywny na forum i czytujesz posty nt. gry, to już daje Ci spore szanse. Ujmę to tak - wielu graczy toczyło swe gry po 2 miesiące na tych eMkach, więc nie wierzę, by byli o klasę czy dwie lepsi od Ciebie ;p Choć nie wiem, jak grasz.

Jeżeli tylko będę wiedział z dużym wyprzedzeniem, co najmniej dwutygodniowym, to myślę że bez problemu uda mi się wygospodarować czas. W sumie, co mi szkodzi spróbować się w takim turnieju ;-) Także w przyszłym roku koniecznie wcześniej musisz podać news'a kiedy i gdzie zapisy ;-)
A jak gram... No komp to nie jest jakieś wielkie wyzwanie, więc szczerze mówiąc zagram to się dopiero okaże :-)
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-04-04, 18:04   

Pół ironia, pół nie :)

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
[HA]Imm0rt4l 
will never die



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 103
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-04-04, 18:37   

Tydzień temu kolega Marduk mówił mi, że podobny turniej odbył się bodajże w Kielcach:) Tam chyba tury były po dwie minuty;p, zaś nagrodą bony na bar:) Udział brali sami amatorzy na poziomie tych, o których wspomina Dago i też było ich niewielu (chyba 8). Marduk tam tylko sędziował, ale podobno zagrał jakieś pojedynki pokazowe, gromiąc hardo swoich przeciwników, tak więc dla graczy na wyższym levelu musiałby być organizowany zupełnie oddzielny turniej. W każdym razie fajnie, że ktoś to organizuje, no i może jest nawet więcej takich mini eventów w Polsce. Oby było jak najwięcej i z większą ilością graczy :)
 
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-04-05, 01:50   

Dago napisał/a:
Postaram się, by za rok obowiązującą mapą było balance M, lub może pc2m

Dago napisał/a:
Po trzecie - niedzielni gracze ledwo mogli przełknąć 4minutowe tury Kwasiego

Dago napisał/a:
wielu graczy toczyło swe gry po 2 miesiące na tych eMkach

To może nie ładuj im od razu szkoły życia na balance tylko jakieś 2sm2c z zylionem hajsu na ziemi i bez konieczności ciężkich walk od pierwszego dnia, łatwiej im będzie zacząć:P sam na tym czasem grywam ze znajomymi i template jest odbierany pozytywnie.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2016-04-05, 19:38   

heroes3 napisał/a:
Jeżeli tylko będę wiedział z dużym wyprzedzeniem, co najmniej dwutygodniowym, to myślę że bez problemu uda mi się wygospodarować czas. W sumie, co mi szkodzi spróbować się w takim turnieju Także w przyszłym roku koniecznie wcześniej musisz podać news'a kiedy i gdzie zapisy
A jak gram... No komp to nie jest jakieś wielkie wyzwanie, więc szczerze mówiąc zagram to się dopiero okaże


O turnieju wiedziałem od jakiegoś miesiąca - dwóch, nie wiem dokładnie. Jak tylko się dowiem od źródła (lub zobaczę plakat w autobusie xD ale liczę że jednak będę dalej z organizatorem w dobrej komitywie i się dowiem od niego) że jest nowa edycja tego turnieju lub jakiś inny turniej h3 to napiszę. No właśnie też nie wiem, co Ci szkodzi wziąć udział w turnieju gdy wpisowe to 2 złote polskie.

@Ravciozo - wyjaśnij jak jełopowi, bo łapanie ironii w słowie pisanym internetowym nie idzie mi za dobrze wiec totalnie nie wiem, co miałeś na myśli.

@Immortal - no dokładnie, miło, że w Kielcach było coś takiego... Ale to był osobny event czy tak jak tu, część większego wydarzenia gamingowego?

Hrabo, no bez jaj, że balance to jest trudny template. Trudny to jest panic.

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group