Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 3 dni
Odpowiedz do tematu
Heroes 3 Złota Edycja pod Windows 8
Autor Wiadomość
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2015-05-31, 10:23   Heroes 3 Złota Edycja pod Windows 8

Witam serdecznie :-)
Ponieważ w najbliższej przyszłości czeka mnie wymiana lapka na nowy, a dostanie nowego lapka z windowsem XP lub 7 graniczy już z cudem (wręcz niemożliwością), muszę zdecydować się na windowsa 8.
I tu moje pytanie, ponieważ nie mogę znaleźć nic na forum, a w necie informacje pojawiają się różne.
Jak się sprawuje Heroes3 (chodzi konkretnie o Złotą Edycję) pod Win8? Są jakieś problemy, trzeba wgrywać jakieś łatki, czy wszystko śmiga bez zarzutu?
Z góry dziękuję za informacje i czekam na opinie.
 
Anonimowy

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 2
Wysłany: 2015-07-29, 12:09   

Mam Heroes 3 złotą edycje i działa na w8
 
Eratian


Dołączył: 18 Lip 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-07-30, 19:08   

Ja mam Win 8 (ponarzekałem, ale w sumie jest bardzo OK ), oryginalną Heroes Complete I-IV i gra działa raczej bez zarzutu, choć czasami gra przestaje odpowiadać. Co ciekawe na trybie zgodności wogóle się nię włącza :P Problem możesz mieć z rozdzielczością na nowym lapku i ze skalowaniem (te czarne pasy po bokach ekranu). Ale gra, przynajmniej na razie, się nie wyłącza, 3:4 można rozciągnąć, a rozdzielczość załatwi HD mod. Jedyny problem jest taki, że nie możesz uruchomić kampanii "Wojenny Zamęt". :)
P.S. - Nie bój się Win 8. Jest jak 7 z kilkoma drobnymi zmianami. Ogólnie stare gry na tych systemach chodzą podobnie, bo i systemy są podobne to ja na moim lapku początkowo musiałem się użerać z KAŻDĄ grą :D
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2015-07-31, 09:05   

Eratian napisał/a:
Jedyny problem jest taki, że nie możesz uruchomić kampanii "Wojenny Zamęt". :)

A udało Ci się ten problem rozwiązać?
Ja miałem (przy Złotej Edycji) ten sam problem, kiedy uruchamiałem 'obraz płyty' zainstalowany na dysku. Oczywiście nie ściągnięty skądś, tylko samemu zrobiony z oryginalnej płyty. Wsadziłem cd, działało. Zrobiłem obraz, nie działało. Pomogło właśnie ustawienie zgodności z Win 98.
 
Eratian


Dołączył: 18 Lip 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-08-02, 11:59   

U , mnie jak już mówiłem, gra z trybem zgodności w ogóle się nie uruchamia. Kolega miał lapka z Win 8.1 i o dziwo jemu działała ta kampania. Więc założyłem u niego zapis i przegrałem na swojego kompa :) Mam dalej taki zapis jeżelibyś potrzebował :)
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2015-08-03, 11:27   

Na razie z braku funduszy reanimowałem starego gruchota z Win7 i działa mi wszystko. Także dzięki za dobre chęci, póki co nie potrzeba. Ale w razie co, polecam wgrać na serwer, zapisać gdzieś na pen-drive, tak żeby się nie straciło, może ktoś inny będzie potrzebował. ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group