Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zamknięty przez: Malekith
2015-06-15, 09:38
Drzewko turniejowe i nowy system rozgrywek dla Master AW Pro
Autor Wiadomość
altaeir 


Pomógł: 19 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1043
Wysłany: 2015-03-31, 22:23   Drzewko turniejowe i nowy system rozgrywek dla Master AW Pro

Drzewko wygląda tak:
http://zapodaj.net/8ae61461cab11.jpg.html
Tkrol, zuro007, Cez, Dawidu91 są graczami czerwonymi w 1 grze, w drugiej grze niebieskimi. W przypadku dogrywki znów są czerwonymi.
Pary wylosowałem przy pomocy programu do losowań online. Cyfra gracza to numer podczas zapisów do turnieju i za pomocą programu wylosowałem po 2 cyfry. W razie wątpliwości proszę pisać pw, udostępnię print screeny losowań.

Mapy wylosowane dla każdej z par to:
Tkrol-Imm0rt4l -> Battle for Honor
zuro007-Hudzin -> North vs South
Cez-yarzapp -> Insanity
Dawidu91-woj84 -> Paranoia
Gry toczone są do 2 zwycięstw, po 1 grze następuje zamiana zamków. W przypadku 1:1 dogrywka odbywa się na mapie Giant War 1.5 Dogrywki są przeprowadzane przy odrzucaniu zamków: niebieski pierwszy odrzuca miasto, potem gracz czerwony.Po odrzuceniu każdego z nich po 3 miasta, niebieski wybiera czym chce grać z pozostałych 3. Potem Czerwony dobiera miasto. Bohaterowie również dobierani przez graczy. Dogrywki grane są do 1 zwycięstwa.

Pierwsza faza trwa do 26.04.2015 Raporty proszę umieszczać do odpowiedniego działu na forum najlepiej z opisem i jakimiś screenami w celu wzbogacenia forum.
Mapy na kolejne fazy zostaną wylosowane później.

Co do drzewka turniejowego to nie bardzo na nim widać jak ma przebiegać rozgrywka, ale będzie to wyglądać tak że wygrani z par przechodzą do drzewka wygranych, przegrani na lewą stronę. Każdy z drzewka wygranych w przypadku porażki dostaje szansę w drzewku przegranych.
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-04-21, 11:26   

Czesc, zglaszam, ze bedzie opoznienie w naszym meczu z Cezem, za dwoma posiedzeniami nie udalo sie zamknac pierwszego meczu. Wina lezy po mojej stronie, nie mam zbyt wiele wolnego czasu, a mam tez na glowie turniej Przebudzenie (organizacja, sedziowanie i granie).


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
[HA]Imm0rt4l 
will never die



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 103
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-04-21, 20:26   

Ja z tkrolem chyba też się nie wyrobię, bo jakoś nie możemy na siebie trafić, a przeczuwam, że będziemy mieli dogrywkę (2 gra w trakcie, na dniach ja skończymy). Jestem więc za przedłużeniem rundy przynajmniej do 1 maja.
 
 
altaeir 


Pomógł: 19 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1043
Wysłany: 2015-04-23, 09:40   

Przedłużanie będzie miało tylko sens jeśli rzeczywiście byście rozegrali co wam zostało. Pytanie czy dodatkowy tydzień spowoduje że dokończycie swoje gry. Wydaje mi się że 4tyg na max 3 gry to dużo. Gdybym miał potwierdzenie że rozegracie wszystkie gry po przedłużeniu terminów bez wahania bym się zgodził. Jednak jeśli doszło by do sytuacji gdzie rozegralibyście 2gry po których byłby remis i nie skończyli dogrywki, była by to tylko strata czasu. Nie wiem jak wygląda sytuacja w parze Hudzin/zuro, a to też jest ważne ile osób ma problem z czasem.

Proszę o wypowiedź czy ewentualne przedłużenie terminów o tydzień spowoduje że dokończycie swoje gry. W innym przypadku proszę o propozycje jak chcecie rozwiązać problem: liczy się aktualny stan, czyli dalej przechodzi ten który ma 1 grę wygraną czy w jakiś inny sposób.
 
Cez 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 163
Skąd: Wschód
Wysłany: 2015-04-23, 10:43   

Ja i yarzapp powinniśmy dziś wieczorem skończyć pierwszą grę. Drugiej na pewno nie rozegramy do pierwotnego terminu (26.04). Jeśli chodzi o ewentualne przedłużenie o tydzień i grę rewanżu (a być może również dogrywki), to dużo zależy od ilości wolnego czasu po obu stronach, która jak wiadomo nie jest duża.
Jeśli yarzapp się zgodzi, to możemy grać tylko do tego jednego zwycięstwa. Z mojej strony była by akceptacja takiego rozwiązania.
 
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-04-23, 11:25   

Granie do 1 zwyciestwa to IMO zaprzeczenie idei przyjetego schematu rozgrywek.
Nie widze nic zlego w przedluzeniu pierwszej fazy nawet o miesiac, jesli bedzie taka potrzeba. Poniewaz jest juz jeden turniej w trakcie, nalezalo sie liczyc z tym, ze nie kazdy sie wyrobi z oboma.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Dawidu91


Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 136
Wysłany: 2015-04-23, 11:31   

może odrazu o rok? :lol: i skończymy turniej na emeryturze... zapisując się na turniej chyba byliście świadomi że gracie 2 turnieje... jak dla mnie to olaliście pierwsze tygodnie i teraz czasu brakuję a w 4 tyg nie mieć skończonej 1 gry to zdeka przesada... jak ktoś ma dogrywkę to jeszcze można przedłużyć o góra tydzień ale czekanie w nieskończoność na drugą turę jest bezsensu...
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-04-23, 12:11   

Moja propozycja byla, zeby poczekac na wyniki Master AW amator i wtedy zrobic wiekszy turniej. Poszlo jednak inaczej. Idac Twoim tokiem rozumowania Dawidu, to mogly sie zapisac 3 osoby do turnieju, to po co w ogole robic turniej? Skoro juz wystartowal i ludzie sie jako tako zaangazowali to najlepiej jest poczekac, az dokoncza swoje gry. Amen.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
[HA]Imm0rt4l 
will never die



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 103
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-04-23, 16:35   

My z tkrolem skończymy 2 grę jeszcze w tym tygodniu. Tak więc jeśli będzie przedłużona runda o tydzień, powinniśmy się spokojnie wyrobić z ewentualną dogrywką, Jeżeli któryś z nas nie będzie dostępny przez ten tydzień więcej razy, najwyżej odpadnie przez w/o i tyle. Ja jestem w stanie grać średnio co drugi wieczór w tygodniu. Pytanie do tkrola ile czasu znajdzie na grę w najbliższym tygodniu.
 
 
Dawidu91


Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 136
Wysłany: 2015-04-23, 17:55   

to by się nie odbył i tyle... jak się zapisujesz to chyba wiesz ile masz czasu. a samo zapisywanie się żeby się zapisać jest trochę bezsensu. Altaeir też pisał o długości turnieju i systemowi żeby to nie trwało jakoś długo a teraz wyjdzie że i tak będzie się ciągnąć pół roku.
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-04-24, 09:22   

I co, zle? Przeciez chodzi o to, zeby sobie pograc. To nie jest wyscig szczurow, a przede wszystkim zabawa...


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
altaeir 


Pomógł: 19 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1043
Wysłany: 2015-04-26, 15:38   

Wstępnie termin zostanie przedłużony o tydzień do 03.05.2015 , zobaczymy czy dogracie coś więcej, bo jak się nic nie ruszy trzeba będzie przemyśleć zawieszenie rozgrywek... Pisałem do pary Hudzin/zuro jak wygląda ich sytuacja i dowiedziałem się że mają ostatnią grę do dokończenia. Jeśli okazało by się że w trakcie tego dodatkowego tygodnia tkrol/Immo dokończyli by 2 grę i tak samo w przypadku pary yarzapp/Cez, można by było dać dodatkowy czas na dogrywkę gdyby gdzieś było 1:1. Jeśli nie będzie postępów, to tak jak pisałem albo bierzemy pod uwagę dotychczasowe wyniki, albo anulujemy turniej. Cudów nie oczekuję ze względu na parę dni wolnego w maju(sporo osób pewnie gdzieś pojedzie) i ciekawsze sposoby spędzania wolnego czasu przy tak ładnej pogodzie niż h3, ale 5tygodni to naprawdę bardzo dużo czasu...
 
tkrol 



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 20
Wysłany: 2015-04-26, 17:25   

My na pewno skończymy. Ja się zgadzam z Dawidu, że powinno się przestrzegac ustalonego terminu. Ewentualne wyjątkowe sytuacje należy rozpatrywac wg mnie indywidualnie.
 
altaeir 


Pomógł: 19 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1043
Wysłany: 2015-05-08, 08:35   

Ponieważ nie ma nikogo na miejsce yarzappa, a show must go on, zdecydowałem się wejść za niego. Jeżeli ktoś z ligi chce dołączyć niech pisze, tylko niech to będzie w miarę sprawnie zrobione. Jak nie to ja będę grać ;P

Aktualne drzewko


Mapy na kolejne fazy:
Imm0rt4l vs Hudzin -> Insanity
Cez vs Dawidu91 -> Boomerang

Tkrol vs Zuro007 -> Desert War
Altaeir vs Woj84 -> Giant War 1.5

Dogrywki na mapie Paranoia. Termin na rozegranie gier to 31.05.2015.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group