Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zamknięty przez: Malekith
2015-11-08, 12:20
Dyskusje turniejowe
Autor Wiadomość
SCS 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 332
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2015-06-02, 18:52   

Witam wszystkich.

Po ostatnich perturbacjach które dopadły turniej myślałem nad jego inną formą gdyby jakaś kolejna edycja miała nadejść, obecna jest dobra, ale jak widać po ilości zaangażowanych graczy jest wiele problemów z rozgrywaniem gier, choćby kilku.

Co powiecie na dowolną formę turnieju bez grup?
Podobnie jak tutaj mamy listę 32 gracz, lecz nie mamy podziału i każdy może grać z każdym.

Jest 32 graczy którzy mogą rozgrywać mecze między sobą, za zwycięstwo dajemy 3 punkty natomiast porażka to 1 punkt. Punkty za przegraną? Dokładnie tak, dobrze nagradzamy zwycięzców, lecz nawet przegrani dostają punkt za zaangażowanie w grę. Maksymalnie dwóch graczy mogło by rozegrać 3 gry między sobą.

Wyniki meczów przesyłać będziemy do osoby koordynującej rozgrywki, i po pierwszej fazie (1-2 miesiące) odpadnie 16 osób z najniższymi wynikami, kolejny miesiąc to pozostawienie 8 graczy z najwyższą ilością punktów, z tym że punkty będą się sumować wraz z tymi z pierwszej fazy. Co ważne wyniki zostaną zaprezentowane wraz z końcem pierwszej fazy, tak aby nikt nie był pewny czy ma już wystarczającą ilość punktów.

Jeżeli zostanie 8 graczy dzielimy ich w pary 1-8,2-7,3-6,4-5 itd.

Co myślicie o takiej wstępnej myśli? Wymaga wielu poprawek i dopisków, ale myślę że taka forma mogła by być ciekawa.
Ostatnio zmieniony przez SCS 2015-06-02, 20:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 870
Skąd: z jaskini mbehemota
Wysłany: 2015-06-02, 19:28   

Jeżeli gracze wybieraliby z kim mieliby grać, to słabiaki by grali ze słabiakami, a z takim SCSem pewnie nikt by nie chciał grać xD Lepiej niech zostanie jak jest.

https://cdn.discordapp.com/attachments/423457907317669898/642878021015044126/9LPPDD2GQOnd.gif
Członek Stowarzyszenia Pogromców Map i honorowy mapmaker IV stopnia.
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2015-06-02, 19:40   

Nie, bo mocni chcieliby grać między sobą, bo słabi nie chcieli by grać z nimi, a oni chcielbi mieć punkty wiec z dwojga złego graliby ze sobą. System NIESPRAWIEDLIWY, ale DOBRY bo a) ciekawy (emocjonujący, nietypowy) i b) ma szansę ZADZIAŁAĆ (tzn jest opcja że dzięki temu by się udało to rozegrać). Jestem za.

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2015-06-02, 19:53   

Ciekawy pomysł. Eliminuje problemy z nieaktywnymi graczami. Liczba graczy nie ma znaczenia (może być 10, 25, 17, 32 - cokolwiek).

Oczywiście aby to zadziałało trzeba by było narzucić pewne zasady. Należałoby ustalić terminy do których trzeba mieć rozegraną odpowiednią liczbę gier - gracze nie spełniający warunku zostaliby usunięci z turnieju (lub powinni podać dobre uzasadnienie dlaczego nie zagrali). Gracze unikający rozgrywek mogliby zostać zgłoszeni i ukarani ujemnymi punktami.
 
 
SCS 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 332
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2015-06-02, 20:00   

Nie jestem żadnym dobrym graczem, udało się wygrać, ot co.
To nie jest pomysł na obecny turniej tylko na być może przyszłe rozgrywki.
Weź też pod uwagę to że ciężko będzie zrobić rekonesans co do każdego gracza, będzie wielu niewiadomych, pamiętaj również ze każda gra(nawet z wiele lepszym) to punkty, doświadczenie i Poznawanie potencjalnych rywali w dalszych częściach turnieju.
Kończąc pierwszą turę można podawać jedynie zdobyte punkty bez dokładnych wyników poszczególnych gier.
 
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2015-06-03, 23:18   

Mnie jak powiedziałem się podoba. To, ze nie zawsze się wie, kto jest lepszy to akurat raczej mało prawdopodobne :) tzn moze na początku troszkę tak, zwłaszcza jeśli podmiot badjący siłę przeciwnika sam nie nalezy do "starych wyjadaczy", ale jednak myślę, że już po ok.2 grach byłoby widać, co dany gracz sobą prezentuje - heroes 3 od piłki nożnej tym się różni, że w herosach gracz znacząco słabszy zwyczajnie nie ma żadnych szans z dużo lepszym dopóki nie poprawi swoich umiejętności, więc przegrana ze słabym graczem to (prawie) nigdy nie jest "potknięcie" czy "wypadek przy pracy". Ale swoją drogą co z tego? Czy to, że turniej będzie sprawiedliwy, czy nie, czy gracze będą wiedzieć więcej czy mneij, czy to w ogóle wszystko ma znaczenie jakieś? To nie jest esport, tylko e-rekreacja. Czy w turnieju, w założeniu adresowanym głównie do graczy nie będących mistrzami świata w ą grę i nieoferującym nagród pieniężnych/rzeczowych (mówię o nagrodach, a nie pamiątkowym kubku xd) ważne jest to, kogo faworyzują zasady, czy to, żeby ludzie w ogóle grali i dobrze sieprzy tym bawili?

Jak dla mnie sprawa jest bardzo prosta.

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
Żelazko 
krzemo mnie zbił



Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 43
Wysłany: 2015-06-27, 15:15   

Wpisać w pasku startowym psr otworzyć exe psr. Nie musicie się martwić że zabraknie wam jakiegoś screena. ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Strona 10 z 10
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group