Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Odpowiedz do tematu
Inferno
Autor Wiadomość
Homm3 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 23
Dołączył: 21 Lip 2017
Posty: 187
Wysłany: 2017-08-31, 11:09   

Bardzo dobre miasto przekonałem się do niego tydzień temu :mrgreen: gdy na arenie poznałem atuty cerberów i czartów!
zalety:
-silne jednostki!
-przy dobrej grze mamy ogrom demonów (ostatnio na xl bez kajdan wojny miałem 550 demonów!a dodam że dopiero uczę się grać tym miastem)
-dobre budynki specjalne (pomagają w przemienianiu armi na demony!słyszałem że dużo osób poświęca cerbery na demony ja się narazie do tego nie przekonuje bo wdg mnie cerbery są za silne strategicznei by tak robić!)
- dobra klasa wojownicza
wady:
-drogie
-taktyki na wskrzeszanie demonów z ciał poległch sojuszników trzeba się nauczyć!
 
zrealowanydawid


Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 39
Wysłany: 2017-09-06, 14:07   

Na jakim poziomie wy gracie (zaczynacie grę) na tych multi? Tak czytam, diabły -> pierwszy tydzień?
Wielu z was wypisuje w różnych tematach o aniołach w pierwszym tygodniu, grze bez kapitolu?
Rozumiem rush kapitolu raczej nie jest najlepszą opcją, bo stoimi w zamku potem długo i nie expimy nic, ale co jeśli zwyczajnie nie ma kasy na mapce, albo trafiają ci się dość mocni strażnicy pod skrzynkami?
Jak gracie na 130% to może i tak, ja gram ze znajomymi na 160, nie jestem amatorem, grywałem z różnyi osobami, wygrywam ok 90% gierek, grałem na multi, i zawsze optymalna taktyka to na 7 dzien było właśnie w większości zamków zagranie pod jedną fajną jednostkę przed polulacją na cytadeli, oprócz fortecy, bo tam raczej ciężko mówić o budowaniu gargulców, golemów i magów przed ratuszem.

A co do demonów i tych różnych screenów, opowieści, ze na początek 2 miesiaca można mieć 300 demonow? ;d
Albo 5k szkieletów? xD
Przecież mapy muszą być budowane specjalnie pod farming, nie pofarmisz na strzelających, lub jednostki o dużym ruchu.
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2017-09-06, 14:13   

zrealowanydawid napisał/a:
A co do demonów i tych różnych screenów, opowieści, ze na początek 2 miesiaca można mieć 300 demonow? ;d
Albo 5k szkieletów? xD
Przecież mapy muszą być budowane specjalnie pod farming, nie pofarmisz na strzelających, lub jednostki o dużym ruchu.

Farming demonów i szkieletów. Słyszałeś o tym? Jeżeli nie to poszukaj.

zrealowanydawid napisał/a:
Jak gracie na 130% to może i tak, ja gram ze znajomymi na 160, nie jestem amatorem, grywałem z różnyi osobami, wygrywam ok 90% gierek, grałem na multi, i zawsze optymalna taktyka to na 7 dzien było właśnie w większości zamków zagranie pod jedną fajną jednostkę przed polulacją na cytadeli, oprócz fortecy, bo tam raczej ciężko mówić o budowaniu gargulców, golemów i magów przed ratuszem.

Te osoby, które publikują takowe screeny są zazwyczaj lepsze w walce od ciebie i dla nich zdobycie krypty w pierwszym tygodniu to żaden problem. Jeżeli tego nie umiesz zrobić to się nie dziw, że taktyka na anioły itd. nie działa.

PS: W plikach są do pobrania zapisy w których ktoś zdobywa 1000 szkieletów w 14 dni.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2017-09-06, 14:22   

zrealowanydawid napisał/a:
nie jestem amatorem, grywałem z różnyi osobami, wygrywam ok 90% gierek


Jeśli nie ogarniasz strategii na multi takich jak masowy farming demonów/szkieletów, wczesne branie banków po surowce i armię, to jesteś amatorem, win record z randomami nie ma znaczenia. Zresztą nawet ta wiedza to jeszcze nie bycie prosem, zobacz sobie grę ludzi z ligi HW na yt.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2017-09-06, 15:50   

Gra się zwykle 160procent, ale w miarę częste jest nadal jeszcze 130 procent. Polecam najpierw czegoś się nauczyć, a potem formułować opinie. Polecam kanały dobrych graczy an YT - Gomunguls Gomunguls, Maretti0, a jeśli musisz mieć komentarz, by się odbrze bawić, najlepszy balans "jakość skilla/jakość komentarza" ma Tyranuxus, zresztą nasz , polski, tutejszy (ale komentuje po angielsku). Do tego jeszcze ew. Huanitopp jak najdziesz coś z koemntarzem, też porządny klikacz. Meridiana i mekicka to już nie podaję, bo i tak ich wsyzstkich neidasz rady obejrzeć, a tamci pierwsi IMO silniejsi. Jak nie umiesz w inglisz l;ub po prostu wolałbyś koniecznie mieć ten polski komentarz to (hyhy) obczaj moje filmiki, choć poziomu aż tak wysokiego to próżno tam szukać, to i tak jest on bliższy do tego ww. panów niz do gry na kapitol i innych takich pomysłów :DD

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
zrealowanydawid


Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 39
Wysłany: 2017-09-06, 20:55   

Prosem nie jestem, bo nie gram z zawodowcami, i w sumie z tego powodu gram właśnie trochę bardziej "normalnie" niż "prosi" :D
Co by nie było chciałbym zagrać z takim prosem, obejrzałem dago jakieś twoje 2 mecze na yt i powiem ci, że ta taktyka się sypie jak gra trwa troszkę dłużej.
Ciągle tylko przerzucasz te armie, w wiekszości wypadków można byłoby to lepiej zoptymalizować, nie kupujesz rady miasta, co zwraca się w 5 dni, nie wspomnę o tym, że kupujesz tawerny w nowych miastach i tam też tegoź budynku nie stawiasz, a jak przychodzi pewny moment, kiedy już mapa jest obczyszczona z badziewia masz dochód dziennie rzedy 3-4k razem z tym co naskrobiesz, nie masz 2 jednostek, o tym, żeby ulepszyć jednostki 7 lvla nie ma mowy, bo w sumie na mapach co widziałem jak grasz nie ma kopalni złota :D

Ale nie, nie kupować eko, a co 2 zdanie, "brakuje mi żłota".

Może jednak warto pomieszać te taktyki, az tylu bohaterów? Rozumiem schemat, doskonale, ale zagraj na 160%, nie kupisz wtedy tylu, a jesli tylu nakupisz to nic nie zbudujesz :D
Rozumiem w sumie teraz zakup 2 bohaterów w pierwszym ruchu, bo obaj mają sporo armi, również bardzo podoba mi się zamysł tego, że armia lata po mapie, ale czy konieczny jest aż takie zamieszanie? Przez to główny boh traci dużo exp, może lepiej zagrać pod main boha i stworzyć drugiego tez dośc mocnego który szedłby w nieco inny rejon?

I w tego drugiego może nie tyle co np pakować kasę w płatny atak czy moc ale jakoś trzymać jego poziom, zbierac bonusowe statystyki, bo skoro i tak walczysz nie tylko głównym bohem, a masz też niektóre walki gdzie zdarza ci się coś tracić to lepszym bohem można byłoby stracić mniej :)

Co by nie było twoje filmiki pokazały mi, że trzeba o wiele agresywniej wchodzić w mapę.
Więcej może póki co pisał nie będę, bo troche musze to wszystko potestować :)
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2017-09-07, 13:49   

Niech ktoś uciszy tego pieniacza bo mnie cierpliwości brakuje. Człowieku, co ty piszesz? Jaka mapa oczyszczona ze złota? Kiedy? O jakiej dacie ty mówisz? O 2 miesiacu? O trzecim? Na Emce/eLce? Nie sądzisz, że do tego czasu juz dojdzie do starcia miedzy graczami?
Można się kłócić do rady miasta wyłacznie - problem jest taki, że zwraca sie w 5 dni, a to cholernei dużo czasu. Jak mapa może mi isę skończyć w 2 tygodniu, to nie wiem, czy chcę w np 5 turze psotawić radę maista w pobocznym mieście - bo szanse są duze, że "zwróci " mi się i da np. tylko 500 złota dodatkowo (gra potrwa 6 dni od kupienia rady). A ja wyjebałem 2,500 na to zamiast na herosa, jednostki itd... Jeśli gra potrwa dużo dłuzej to tak, świetnie, i czasem zdaża mi isę we wczesnych turach psotawic w pobocznym mieście radę, zwłalszcza, jak mam duzo pieniedzy. No oi to jest paradoks rady miasta - buduję ją, jak mnei stać, a wtedy mi nie jest aż tka potrzebna, a gdy mam problemy z kasą, to to ostatnie, czego ptorzebuję - wywalenie dwóch i pół patyka w błoto, by MOZE saie zwróciło keidyś, a moze nie. A potem w 7 turze breaknie na zamek i mam z 20 procent szans do tylu w bilansie szanse na to że wygram - szanse na to że przegram xD. Dochód rzędu 3-4 k dziennie? Co nskrobię? Stary, taki dochód to jest marzenie, raczej nieosiągalne na wielu mapach przy poprawnej grze XD. Nie mam dwóch jednostek ? A któych :D? Ulepszenie 7 poziomu? A po cholerę mam to robić, gdy gra kończy się w 2, 3 tygodniu? A nawet neichby i 4tym. Jak obrobię smocze utopie, to psotawie a mozei ulepszę siódemki. A jak nieto uwierz, że ta agresja wczesna da mi dużo, dużo więcej, niż jakieś ratusze i kapitole XDDD. NIE, nie budować eko, bo to straszna strata tempa. Jak ty zbudujesz ratusz, to znaczy, że wyjebałeś (policz se sam, ile to kasy, ale tawerna, rada, gildia, market, kuźnia. Bez tawerny, jak startowe miasto. i tak, gildię i targ postawisz i tak czesto, to se je odlicz, No niech ci bedzie./... I tak masz radę, ratusz i kuźnie - 3 tury w błoto w głównym mieście 9jak to pobocznem iasto to dolicz koszt dodatkowej gildii i tawerny)... Jak ty wywalisz w 2 tygodniu tą kasę w ekonoemię, a ja w armię, to nei trzeba być geniuszem by wiedzieć, kto wyghra, gdy się wtedy spotkamy. Ani kto wiecej obrobi z mapy w tym tygodniu, jeśli się nei spotkamy. Mapa musiałaby trwać miesiace, przynajmnije 2, bym obrobił mapę ze WSZYSKTIEGO, w kategorii złota. A nie trwa.

Na 160 nie kupię tylu bohateró. Ok... To obejrzyj moje gry na 160 procent z tyranuxusem. Porażka za porażką, ok, ale 1. jakoś daję radę też budować "aż tyle boahterów", i 2. mój rywal wygrywa tam właśnei tą sama taktyką, tlyko zagrana po prostu lepiej, bo jest lepszym graczem i tyle. Bohater jest największym dobrem jakie jest. Dlatego, że ma punkty ruchu. Budynek ani jednostki nei zbiorą ci nic z mapy. A bohater bardzo bardzo szybko. 8 bohaterów (a często 8+ tyle, ile masz miast) to docelowa ilość na każdje mapie, jeśli gra ptorwa wystaarczajaco dlugo. Proste pytanie - czy w grze, o tkróej mówisz, miałem problem ze złotem, ale nei patrz na to oc ja móię, tylko zagraj samemu i porównaj, ile w twojej taktyce miałbyś rzeczy i czy w porównaniu do tego mam problemy ze złotem, czy brakuje mi na jendostki itd i budynki i czy mam tego mneij, niozty bys miał. A potem porównaj poziom bohatera, ilosć odkrytej mapy itd.

Teraz mój ulubiony fragment. Świetnie, ze odkryłeś, że 2 pierwsszych bohateow w każdym tygodniu daje armię, szkoda że po 17 latach od premiery. Świetnie, że rozumeisz sens zakupu 2 boahteów, szkoda, ze nei rozumeisz sensu zakupu dalszych 5. Podoba ci się , ze biegaja po mapie... To czemu ma ich byc tylko 2 XD? Zamieszanie? Co maszn am yśli przez zamieszanie? To, że zbieram w 1 2 a często i 3 tygodniu (jak nei zawsze xd) więcej kasy z mapy tymi bohaterami, niz Ty naprodukujesz w tym czasie kapitolem? Główny bohater ma pewne limity, nazywaja się one "punkty ruchu" ma ich od 1500, do 2000, zależnie od szybkosci najwolniejszej jednostki w armii na począktu tury. Plus logistyka, plus artefakty do ruchu, plus stajnei, ja naprawdę rozumiem, to tylko taki skrót, by nei omawiać całej gry w jednym poście 9a i tak jak widzę muszę to robić). Główny boahter NIE traci ekspa, bo on caly czas z czymś walczy, a jak straci jedną turę, to kosztem tego, by armia przeleciała całą mapę i zrobiła o wiele wiele wiecej, niż on dalby w tym czasie radę. Poza tym, doswiadczenie z zabicia mnóśtwa chochlików, to coś koło... nei wiem, 100? 200 ekspa? Nie sądzisz, że to sie nei opłaca, by po to gonic mainem? ;)) Main przez całą takagrę straci nei iwęcej niż moze 2k ekspa w 2 tygodnie myślę. Poprawcie mnie ktoś, jak się mylę. Myślę, że to będzie nawet nie jeden level pod koniec gry. Może lepiej zagrać pod main boha - a właśnei to robię XD i zwykle ma on na imieWystan - i drugiego mocnego? A moze lpeiej nie? Tzn OK, często gracze używają dwóch, a czasem i więcje mainów (czyli np 2 mainó i 6 skałtó, 3mainów i 5 skałtów), w lategame zwlaszcza, na dużych mapach zwłalszcza, i to, ze tego nei robię ot mój duzy blad bo w tą stronę idzie obecnie zdaje isę strategia i msuzę isę w tym pouczyć. Ale to nie jest proste, gwarantuję. Naomiast typ orponuejsz zrezygnować ze szczurów i zamiast ich graćn a dwóch bohateów, obaj mainowie? ABSURD! W ten sposó NIGDY żadnego złota nei zbierzesz. A ruch jednego bohatera to śmiesznie mało, w porównaniu do tego, co robi w jednaturę sprawny chain.

To przykre, że tak ciężko idzie Ci ogarniecie, że twoja taktyka nei ma szans. Jeśli jednak chcesz, bardzo chętnei udowodnie Ci to w starciu, zagramy mapkę, jak chcesz to na 160%, i zobaczymy, czyja wizja gry jest lepsza.

Cieszę siejedynie, ze przynajmniej cos z tego wyniosłeś (agresywne wejscie w mapę). Lepiej pomału sie uczyć, niz w ogóle ;)

I całkiem sero móię otym meczu, jest teraz lobby w hota, to nei bedzie problemu isę połączyć, ja sam muszę w końcu znów coś nagrać, a Ty mówiłęś, ze chciałyś zagrać z "prosem". No ja prosem też nei jestem, ale to akurat mnbie postawiłęś za wzór "prto taktyk" - którym nei jestem, zapewniam ;) - no to możesz bezpośrewdnio w praktyce potestować, czy to , co napisałeś w tym - w mojej ocenie nietrafionym - poście, ma rację bytu w prawdziwej bitwie ;)

[ Dodano: 2017-09-07, 14:51 ]
New Year napisał/a:

PS: W plikach są do pobrania zapisy w których ktoś zdobywa 1000 szkieletów w 14 dni.


A to nie był czasem nei tyle "ktoś' , co Malekith?

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2017-09-07, 16:38   

Tak, to Malek

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
zrealowanydawid


Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 39
Wysłany: 2017-09-10, 16:11   

Dago napisał/a:
Niech ktoś uciszy tego pieniacza bo mnie cierpliwości brakuje. Człowieku, co ty piszesz? Jaka mapa oczyszczona ze złota? Kiedy? O jakiej dacie ty mówisz? O 2 miesiacu? O trzecim? Na Emce/eLce? Nie sądzisz, że do tego czasu juz dojdzie do starcia miedzy graczami?
Można się kłócić do rady miasta wyłacznie - problem jest taki, że zwraca sie w 5 dni, a to cholernei dużo czasu. Jak mapa może mi isę skończyć w 2 tygodniu, to nie wiem, czy chcę w np 5 turze psotawić radę maista w pobocznym mieście - bo szanse są duze, że "zwróci " mi się i da np. tylko 500 złota dodatkowo (gra potrwa 6 dni od kupienia rady). A ja wyjebałem 2,500 na to zamiast na herosa, jednostki itd... Jeśli gra potrwa dużo dłuzej to tak, świetnie, i czasem zdaża mi isę we wczesnych turach psotawic w pobocznym mieście radę, zwłalszcza, jak mam duzo pieniedzy. No oi to jest paradoks rady miasta - buduję ją, jak mnei stać, a wtedy mi nie jest aż tka potrzebna, a gdy mam problemy z kasą, to to ostatnie, czego ptorzebuję - wywalenie dwóch i pół patyka w błoto, by MOZE saie zwróciło keidyś, a moze nie. A potem w 7 turze breaknie na zamek i mam z 20 procent szans do tylu w bilansie szanse na to że wygram - szanse na to że przegram xD. Dochód rzędu 3-4 k dziennie? Co nskrobię? Stary, taki dochód to jest marzenie, raczej nieosiągalne na wielu mapach przy poprawnej grze XD. Nie mam dwóch jednostek ? A któych :D? Ulepszenie 7 poziomu? A po cholerę mam to robić, gdy gra kończy się w 2, 3 tygodniu? A nawet neichby i 4tym. Jak obrobię smocze utopie, to psotawie a mozei ulepszę siódemki. A jak nieto uwierz, że ta agresja wczesna da mi dużo, dużo więcej, niż jakieś ratusze i kapitole XDDD. NIE, nie budować eko, bo to straszna strata tempa. Jak ty zbudujesz ratusz, to znaczy, że wyjebałeś (policz se sam, ile to kasy, ale tawerna, rada, gildia, market, kuźnia. Bez tawerny, jak startowe miasto. i tak, gildię i targ postawisz i tak czesto, to se je odlicz, No niech ci bedzie./... I tak masz radę, ratusz i kuźnie - 3 tury w błoto w głównym mieście 9jak to pobocznem iasto to dolicz koszt dodatkowej gildii i tawerny)... Jak ty wywalisz w 2 tygodniu tą kasę w ekonoemię, a ja w armię, to nei trzeba być geniuszem by wiedzieć, kto wyghra, gdy się wtedy spotkamy. Ani kto wiecej obrobi z mapy w tym tygodniu, jeśli się nei spotkamy. Mapa musiałaby trwać miesiace, przynajmnije 2, bym obrobił mapę ze WSZYSKTIEGO, w kategorii złota. A nie trwa.

Na 160 nie kupię tylu bohateró. Ok... To obejrzyj moje gry na 160 procent z tyranuxusem. Porażka za porażką, ok, ale 1. jakoś daję radę też budować "aż tyle boahterów", i 2. mój rywal wygrywa tam właśnei tą sama taktyką, tlyko zagrana po prostu lepiej, bo jest lepszym graczem i tyle. Bohater jest największym dobrem jakie jest. Dlatego, że ma punkty ruchu. Budynek ani jednostki nei zbiorą ci nic z mapy. A bohater bardzo bardzo szybko. 8 bohaterów (a często 8+ tyle, ile masz miast) to docelowa ilość na każdje mapie, jeśli gra ptorwa wystaarczajaco dlugo. Proste pytanie - czy w grze, o tkróej mówisz, miałem problem ze złotem, ale nei patrz na to oc ja móię, tylko zagraj samemu i porównaj, ile w twojej taktyce miałbyś rzeczy i czy w porównaniu do tego mam problemy ze złotem, czy brakuje mi na jendostki itd i budynki i czy mam tego mneij, niozty bys miał. A potem porównaj poziom bohatera, ilosć odkrytej mapy itd.

Teraz mój ulubiony fragment. Świetnie, ze odkryłeś, że 2 pierwsszych bohateow w każdym tygodniu daje armię, szkoda że po 17 latach od premiery. Świetnie, że rozumeisz sens zakupu 2 boahteów, szkoda, ze nei rozumeisz sensu zakupu dalszych 5. Podoba ci się , ze biegaja po mapie... To czemu ma ich byc tylko 2 XD? Zamieszanie? Co maszn am yśli przez zamieszanie? To, że zbieram w 1 2 a często i 3 tygodniu (jak nei zawsze xd) więcej kasy z mapy tymi bohaterami, niz Ty naprodukujesz w tym czasie kapitolem? Główny bohater ma pewne limity, nazywaja się one "punkty ruchu" ma ich od 1500, do 2000, zależnie od szybkosci najwolniejszej jednostki w armii na począktu tury. Plus logistyka, plus artefakty do ruchu, plus stajnei, ja naprawdę rozumiem, to tylko taki skrót, by nei omawiać całej gry w jednym poście 9a i tak jak widzę muszę to robić). Główny boahter NIE traci ekspa, bo on caly czas z czymś walczy, a jak straci jedną turę, to kosztem tego, by armia przeleciała całą mapę i zrobiła o wiele wiele wiecej, niż on dalby w tym czasie radę. Poza tym, doswiadczenie z zabicia mnóśtwa chochlików, to coś koło... nei wiem, 100? 200 ekspa? Nie sądzisz, że to sie nei opłaca, by po to gonic mainem? ;)) Main przez całą takagrę straci nei iwęcej niż moze 2k ekspa w 2 tygodnie myślę. Poprawcie mnie ktoś, jak się mylę. Myślę, że to będzie nawet nie jeden level pod koniec gry. Może lepiej zagrać pod main boha - a właśnei to robię XD i zwykle ma on na imieWystan - i drugiego mocnego? A moze lpeiej nie? Tzn OK, często gracze używają dwóch, a czasem i więcje mainów (czyli np 2 mainó i 6 skałtó, 3mainów i 5 skałtów), w lategame zwlaszcza, na dużych mapach zwłalszcza, i to, ze tego nei robię ot mój duzy blad bo w tą stronę idzie obecnie zdaje isę strategia i msuzę isę w tym pouczyć. Ale to nie jest proste, gwarantuję. Naomiast typ orponuejsz zrezygnować ze szczurów i zamiast ich graćn a dwóch bohateów, obaj mainowie? ABSURD! W ten sposó NIGDY żadnego złota nei zbierzesz. A ruch jednego bohatera to śmiesznie mało, w porównaniu do tego, co robi w jednaturę sprawny chain.

To przykre, że tak ciężko idzie Ci ogarniecie, że twoja taktyka nei ma szans. Jeśli jednak chcesz, bardzo chętnei udowodnie Ci to w starciu, zagramy mapkę, jak chcesz to na 160%, i zobaczymy, czyja wizja gry jest lepsza.

Cieszę siejedynie, ze przynajmniej cos z tego wyniosłeś (agresywne wejscie w mapę). Lepiej pomału sie uczyć, niz w ogóle ;)

I całkiem sero móię otym meczu, jest teraz lobby w hota, to nei bedzie problemu isę połączyć, ja sam muszę w końcu znów coś nagrać, a Ty mówiłęś, ze chciałyś zagrać z "prosem". No ja prosem też nei jestem, ale to akurat mnbie postawiłęś za wzór "prto taktyk" - którym nei jestem, zapewniam ;) - no to możesz bezpośrewdnio w praktyce potestować, czy to , co napisałeś w tym - w mojej ocenie nietrafionym - poście, ma rację bytu w prawdziwej bitwie ;)

[ Dodano: 2017-09-07, 14:51 ]
New Year napisał/a:

PS: W plikach są do pobrania zapisy w których ktoś zdobywa 1000 szkieletów w 14 dni.


A to nie był czasem nei tyle "ktoś' , co Malekith?


Albo źle coś napisałem, albo nie zrozumiałeś, miałem na myśli, granie właśnie tym jednym głównym main champem, i drugim pobocznym "mainem", który miałbym lvl załóżmy połowę niższy niż main, ale nie byłby to już kompletny barszcz, bo tego ci brakuje w taktyce, że często prowadzisz nie tak łatwe walki bohami na 1,2 lvlu :)

Co do ilości bohaterów, no to fakt jak jesteś w stanie nawet idąc full wojo przejść początkowych strażników to może i się spłacą, jeśli odkryjesz bardzo dużo terenu na początku gry, albo jeśli będziesz w stanie to zrobić.

Co do budynków potrzebnych do zbudownania ratusza, zastanów się jeszcze raz, targowisko budujesz zawsze w każdym zamku żeby miec kursy, gildie w głównym też raczej musisz zbudować :D
Kuźnia w niektóych mistach jest potrzebna do jednostek.

Widzę co by nie było napędziłem temat ;d

Przetestowałem trochę te taktyki, idzie tak ugrać jak jest sporo skrzynek, ale mimo to starałem się połączyć wojo i eko, i robiłem tak, że na start kupowałem 2 bohów, co mi dawało sporo woja, na 7 dzien mialem prawie ratusz jakies 2 dobre jednotki i cytadele, a w nowym tygodniu kapitol + 6,7 siedlsik, roznie to bywa.

A jak już zrobisz ratusz, to warto i kapitol, bo i tak zamek masz zbudowany -> ale to tylko myślenie z ekomicznego punktu widzenia.

Podłącz to wszystko z tym, że np grasz nekrosami, i biegasz po mapie tymi ulepszonymi wampirkami, i nie potrzebujesz więcej jendostek wykupywać, żeby dobrze czyscic mapke.

Wiadomo, jak wjedziesz we mnie dość wcześnie, nie mam szans, bo nie potrafię tak operować bohaterami aby przesyłali sobie tak wojsko, aby było ono lepiej wykorzystywane w każdej turze, zdaję sobie sprawę, że do tego potrzeba większej liczby bohaterów, a mając 3, raczej to nawet nie ma sensu, bo na starcie dwóch leci odkrywać mapę, a tym głównym po prostu sie czyści co sie opłaca, i faktycznie nie mając 4 bohaterów można odpuścić sobie myślenie o tym, aby wykorztstywać wojsko w kilku miejscach, aby zdobyć to co w danej chwili potrzebujemy.

Aby się tego nauczyć wystarczy pograć sobie normalne gry z kompem, żadne multi nie jest otrzebne.
W sumie masz też sporą rację, jak zrobisz smoki, dostaniesz średnio 40k, co ci pozwoli trochę poszaleć.

Pisać można dużo, nieskończenie.
Granie pod eko ma wielką wadę, nie idzie przed 3 tygodniem mieć więcej niz 4 bohaterów, bo się z kasą nie da wyrobić, a 3 tygodnia jak już masz do wykupienia masę wojska, znów nie ma kasy na bohaterów, i tak naprawdę jakąś sprawność grająć w eko, lub kontrolę i mobilność uzyskuje się w 4 tygodniu, trochę długo, jednak będę ciągle próbował jakoś pomieszać te taktyki, ale wiadomo, będzie to miało rację bytu tylko na 160% i tylko na XL.
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2017-09-10, 18:06   

Pisać można dużo. Zagrać grę będzie znacznie prościej. Naprawdę, proszę kogoś lepszego ode mnie, by odpisal na te zarzuty, bo ja boję się że popełnię błędy i zdezinformuję tu jeszcze rozmócę.

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
zrealowanydawid


Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 39
Wysłany: 2017-09-10, 19:59   

Nie oczekuje idealnej odpowiedzi bo jej nie ma :D
 
tyranuxus


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2016
Posty: 48
Wysłany: 2017-09-10, 20:18   

No nie, juz sie skonczylo :C
Bylem gotowy isc po popcorn i czytac dalej. XD
Ogolnie, to rozumiem dawida, kiedys tez tak gralem(okej, moze troche mniejszy nacisk na eko, ale kapitol byl moim kumplem). Jest to taktyka, ktora nie da ci zwyciestw na PvP. Od kiedy zaczalem ogladacgrac gry multiplayer, zaczalem poznawac i uczyc sie tej gry na nowo. Najzwyczajniej w swiecie, kolejnym krokiem w rozwoju, jesli chodzi o umiejetnosci, jest zauwazenie, ze cos jednak nie dziala(i jest to KappaTol rush). Polecam pograc bardziej agresywnie, pamietaj, ze wiekszosc gier konczy sie w przedziale Week 2 - Week 4. Wtedy bohaterowie maja po okolo 30 statystyk i armie liczaca 10+ ulepszonych T7, 50+ Lv6. Oczywiscie dodajac mnostwo innego typu rzeczy, jak ksiazki, magia, mnostwo miast, odkrytej mapy, 2-3 silnych pobocznych. Porownaj to do tego, co masz grajac pod KappaTol Rush i wyciagnij wnioski.
Powodzenia
 
zrealowanydawid


Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 39
Wysłany: 2017-09-11, 10:30   

Możesz to zauważyć, że coś jest nie tak jak dostaniesz od kogoś, skąd miałbym wiedzieć? :D
Na poziomie półamatorskim nie trzeba mieć mocnej armi, w 2 tygodniu bo rzadko kiedy ktoś wychodzi wtedy z własnej strefy, chyba, że jakiś portal jest który to umożliwi.

Nie wiem o co się spinacie, ja tylko opowiadam, podobne myślenie ma załóżmy pozostałe 90% graczy, którzy lubią ta grę i może jeśli to czytają będzie to pomocne w rozwoju, o jakim popcornie mówisz, nie mamy chyba 14 lat, zeby się z takich rzeczy nabijać? :)

Byłem przekonany do swojej taktyki, bo nie widziałem wcześniej, że jednak możliwe jest rozgrywanie bitew w taki sposób, w tak wczesnej fazie, z takimi przeciwnikami ponosząc takie straty :)

To klucz w rozwoju, i doświadczenie / wyczucie w decyzjach kogo można podjechać.
Mimo wszystko wydaje mi się, że wiadomo eko nie wygra, ale wczoraj grałem taką mapkę, gdzie naprawdę nie dałbym rady przejść straźników, było 2 wyjścia z małego obszaru, w obu grupach czempioni lub królewskie nagi w ilosci 10-19, i co? :)
Obszar który mogłem poczyściłem wojem od 2 bohaterów i tym wykuponym pierwszego dnia, choć takich map na filmikach nie widuję, więc pewnie takie gry są restartowane.
 
Volkor
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-11, 12:47   

Po tym jak Dago i tyranuxus wyłożyli Ci o co chodzi, a Twój ostatni post jest o tym, że nikt nie zrobił Ci nigdy wjazdu tak wcześnie, jedyne co się narzuca to to, że faktycznie nie grałeś z pro playerami.
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2017-09-11, 17:07   

Podbijam. I nie wiem no, JA bym swój poziom nazwał półamatorskim może :P if u know what i mean...

A tak, takich map nei widujesz, bo gra sie templaty, które im nie sprzyjają (po ludzku -0 mądre i dobrze zaprojektowane się gra ;p)... A jeśli taki kfiatek się trafi to idzie restart.

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 18 z 19
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group