Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Odpowiedz do tematu
zjawy i zombie na szkielety ?
Autor Wiadomość
Xardas
Xardas


Dołączył: 13 Wrz 2012
Posty: 29
Wysłany: 2013-10-30, 14:47   zjawy i zombie na szkielety ?

Witam serdecznie :D mam takie pytanko gramy sobie z kumplem mapki losowe ja teraz bede gral nekromancja.i mam takie pytanko czy zombie i zjawy wykorzystujecie w walce czy zamieniacie na szkielety ? bo z jednej strony no to zombie jak na 2 poziom wytrzymale ale powolne,zjawy z kolei sa slabe tyle ze punkty zabieraja i tak mysle czy zamieniac tych dwoch oddzialow w szkielety.bo w sumie na tydzien okolo 100 by bylo :) co o tym myslicie ?
 
Red 



Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 55
Wysłany: 2013-10-30, 15:08   

Na początku myślałam, że to jakiś temat na Halloween :D

A co do Twojego pytania, wydaje mi się, że to całkiem rozsądne rozwiązanie. Zombie są strasznie powolne i praktycznie nieprzydatne, ale co do zjaw musiałabym się zastanowić. W sumie, to faktycznie są słabe, sama rzadko ich używam, ale poczekaj może na opinię herosowych wyjadaczy. ^^
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-10-30, 16:03   

Moim zdaniem średnio się to opłaca, jak jest średnio z kasą to po prostu nie wykupuję tych jednostek żeby zaoszczędzić a nawet jak kasy starcza to wolę zostawić zombiaki do obrony zamku a zjawy ewentualnie nosić na mięso. Nekromancja daje takie profity, że te kilkadziesiąt szkieletów tygodniowo nie zrobi za dużej różnicy.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Xardas
Xardas


Dołączył: 13 Wrz 2012
Posty: 29
Wysłany: 2013-10-30, 17:17   

Mikus no wlasnie sie nad tym zastanawialem czy sie oplaca czy nie a z tymi szkieletami to wiesz tez roznie moze byc gram juz dlugo w herosy ale na ten pomysl wpadlem ostatnio.gralismy nekropolia vs bastion.1 na 1. i tylko po jednym zamku wiecej na mapie nie bylo.i po 3 miechach mialem 2000 szkieletow -nekromancja,dyplomacja,siedliska.i okazalo sie ze byly jedna z glownych sil napedowych !!mialem taktyke wiec wcisnalem ich w kat zeby ich chronic w 1 turze,potem w natepnej przyspieszenie i w nastepnej klonowanie i powiemCi ze robily sieczke.oczywiscie jakbym ich nie chronil to roznie moze byc ale mysle ze odpowiednio uzytew takiej ilosci moga zrobic roznice.dlatego wlasnie pomyslalem ze zjawy i zombie moze warto poswiecic :)
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-10-30, 17:54   

Tego mi nie musisz tłumaczyć, to oczywiste, że szkielety to główna siła nekropolii i to na nich opiera się głównie ten zamek jednak jak sam zauważyłeś nie jest ciężko nazbierać ich spore ilości tak więc zamiana zjaw i zombie wydaje mi się zbędna, chyba że na początku kiedy tych szkieli nie mamy zbyt wiele.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2013-10-30, 23:02   

Upiory są bardzo skuteczne, gdy rozdzielimy je po 1 dla pobocznego bohatera i wbijemy się tym w maina przeciwnika. Czasem można zredukować manę do 0, co właściwie gwarantuje wygraną.

Inna opcja to 1 upiór + fala śmierci - taki bohater może łatwo wybić większość skautów przeciwnika.
 
 
SCS 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 332
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-10-31, 18:06   

Zombie polecam zostawiać do obrony zamku, zawsze podzielone odeprą więcej niż szkielety, a zamiana w szkiele daje mało profitu.

Zjawy zostaw, pięknie mogą ściągnąć manę, przy początku regeneracja też pomaga blokować strzelaków
 
 
Mały Farciarz
Vae Victis



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 52
Wysłany: 2013-11-03, 01:21   

Zombie- tak, zjawy- nie.

Są jednak odstępstwa od takich sytuacji. Jeżeli mamy 6 silnych jednostek i zbliża się walka finałowa, to na szkielety zamieniamy wszystkie zbędę jednostki, nawet gdyby to byli mnisi.

Sytuacja odwrotna, mamy złą sytuację i możliwe, że będziemy się bronić w zamku, wtedy zostawiamy zombie, ponieważ mają dość hp, by przedłużyć walkę. Oczywiście pod warunkiem, że zombie będę stanowić jeden ze slotów, inaczej należy je przerobić.

"Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty."
Stephen King
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group