Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Maxymalizacja Nekromancji
Autor Wiadomość
Samurize 
The Fallen One



Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 101
Wysłany: 2015-03-06, 20:44   

Ja zaś tego nie stosuję, z kilku powodów. Po pierwsze, na tak wielkich mapach jakoś nie opłaca mi się orbitować wokół macierzystego zamku przez taki okres czasu, przeżynam się do przodu najpóźniej w drugim tygodniu i tylko konwoje z wojskiem mnie odwiedzają. Po drugie... liczne grupki na wielkich mapach i tak się napotyka, więc niby można hodować własne, tylko... czy warto czekać? :)

Hunt down the weak, Predators of the sea...
 
 
DevilAdam



Dołączył: 20 Lut 2015
Posty: 99
Wysłany: 2015-03-07, 08:28   

Faktycznie jak ktoś pisał na forum, szkielety są zbyt silne i potrafią rozgromić już w liczbie 300 większość armii po lekkim dopalaczu dla nich.

Czy się opłaca ? I tak i nie, ja jestem zdania że te jednostki do których mamy blisko to zdecydowanie przemiana ich po walce jest sensowna, pozostałe w okolicy innym bohaterem.
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2017-03-01, 15:53   

A tak sobie wydłubię temat, żeby nie zakładać nowego z jednym pytaniem ;-)
Mam 'płaszcz nieumarłego króla' i mistrzowską 'nekromancję'. Czy wskrzeszając up.lisze będzie ich o 1/3 mniej, niż gdybym wskrzeszał nieulepszone lisze? Czy będzie ich tyle samo bez względu na to, które wskrzeszam?
Bo jak ma ich być o 1/3 mniej, to ja dziękuję. Mapa bogata, stać mnie na upgradzik :mrgreen:
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2017-03-01, 16:09   

Malekith napisał/a:
preeemys napisał/a:
mały tip jeżeli nie zostawicie wolnego slotu na wojska a będziecie mieli ulepszone Lisze czyli arcy lisze to dostaniecie wskrzeszenie arcylisze, bezkosztowo
Ale dostaniemy wtedy o 1/3 mniej jednostek, niż w przypadku nieulepszonych.

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2017-03-01, 19:46   

Ok. Dzięki wielkie, nie doczytałem :-P
 
diabeł 
rtęci...



Dołączył: 30 Maj 2017
Posty: 21
Wysłany: 2017-06-01, 11:45   

Spawaczek napisał/a:
Czyli tak dodatkowo, kogo najlepiej atakować by pozyskiwać jak największe profity z nekromancji

Matematyka, ogranicznikiem jest liczba jednostek zabijanych, a więc trzeba atakować tam gdzie jest ten ogranicznik jak największy, czyli duże grupy, mrowie, setki itp. Walcząc z bohaterem jeśli chcesz ożywiać atakujesz szkieletami najliczniejsza grupę. Ilość atakujących wpływa znacznie na całość obrażeń i nawet warto zrobić to jako pierwszemu, chociaż czasami warto uderzyć w najwyższy poziom jeśli się uda. Dla mnie osobiście nekromancja jest jedna z najsłabszych ras, coś tam u niej brakuje, to chyba przez te smoki
Spawaczek napisał/a:
Przykładowo w Heroes 5 ta umiejętność działa w pełni prawidłowo.

Gdyby tak było to h5 byłoby kultowe a tak nie jest
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2018-05-13, 12:49   

Szybciutkie pytanie:
1) Czy każdy bonusy za nekromatrony się sumują? Innymi słowy czy jeśli mam bohatera z mistrzem nekromancji i dajmy na to trzy nekropolie każda z nekromatronem, to będę miał bohatera z nekromancją na poziomie 60%?
2) Taka samo pytanie o więzienie dusz. Czy jeśli mam bohatera z mistrzem nekromancji i więzieniem dusz, to będę miał bohatera z nekro na poziomie 50%?
3) A co jeśli nam bohatera z mistrzem nekromancji, amuletem grabarza, kapturem wampira i butami trupa, a na dodatek dwie nekropolie (każda z nekromatronem) i jedna z nich z graalem? Czy wtedy wyjdzie mi bohater z 30% + 5% + 10% + 15% + 10% +10% + 20% = 100% nekromancji?
Pytam bo jeśli tak jest, że sumuje się w prosty sposób procenty, to dość łatwo jest dojść do 100% nekromancji i wcale nie trzeba wtedy Isry, żeby wskrzeszać legiony szkieletów.
(oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie da się wskrzesić więcej niż poległo w walce, ani o wyższym hp)
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2018-05-13, 21:29   

Nekromatrony się sumują, więzienia pewnie też. Ale mylisz procenty z punktami procentowymi. Gdy zwiększasz nekromancję np. o 10%, a masz 10, to nie dostaniesz 20 - tak działają punkty procentowe. Gdy zwiększasz swoją nekromancję na poziomie 10% o 10%, to masz 1,1*10%, czyli 11%. Tak działają wszystkie bonusy i specki. Nie myślałeś może nigdy czemu Tazar na 17 lvlu otrzymuje w ogóle obrażenia?

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2018-05-14, 08:14   

Ok, czyli opis w grze jest mało precyzyjny, bo specka czy też nekromatrony albo artefakty zwiększają nekromancję ale o x punktów procentowych, a nie o x procent.
Dzięki!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 2
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group