Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Malekith
2013-06-10, 14:47
the empire of world II
Autor Wiadomość
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2013-06-18, 21:23   

Musisz mieć najpierw miejski portal, a potem się tam pchać. Wczytaj sobie przed wejściem na morze i podpowiedź: podbij the royal i okolice
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-06-20, 15:31   

No to super ta mapka zrobiona :-/ Tak coś czułem, że mam dostęp to zbyt dużej ilości terenów, powinno być to zablokowane. Nawet nie wiem czy mam save przed wpłynięciem tam...

EDIT

Save miałem ale mapki tak czy tak chyba nie skończę, jestem już na terenach ostatniego przeciwnika ale gra się blokuje w pewnym momencie jak puszczam turę, nic nie idzie zrobić jedynie wyłączyć h3 przez menadżer urządzeń. Mimo wszystko mapka na + choć dwójka lepsza a na pewno trudniejsza ;-)

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
SCS 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 332
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2014-10-17, 23:02   

Czy ta mapa bezwzględnie wymaga logistyki?
 
 
king_lpk

Wiek: 41
Dołączył: 27 Gru 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-12-27, 18:34   

Witam mam ogromną prośbę do doświadczonych graczy czy ktoś mógłby stworzyć opis jak przejść tę mapę, łącznie z ukrytymi przejściami. z góry dziękuję
 
tactic


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Gru 2016
Posty: 41
Skąd: z Polski
Wysłany: 2016-12-27, 23:17   

ja mógłbym ci pomóc przejść tę mapę ale nie napisze ci jak przejść tę całę mapę bo to będzie strasznie dużo pisania,a obecnie nie chce mi się tyle pisać.Jeżeli chciałbyś mojej pomocy to odpisz
 
tyranuxus


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2016
Posty: 48
Wysłany: 2016-12-27, 23:40   

Ja właśnie zacząłem grać tą mapę, a że nagrywam na YT, to cały proces przechodzenia tej mapy będzie dostepny do obejrzenia. Wersja ENG. :)
 
tactic


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Gru 2016
Posty: 41
Skąd: z Polski
Wysłany: 2016-12-28, 00:08   

a chcesz jakieś porady do tej mapy,np jakie skille wybrać itp.
 
tyranuxus


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2016
Posty: 48
Wysłany: 2016-12-28, 01:46   

Jestem w 142 teraz. Mam już wybrane wszystkie 8 skili. :)
Mam Dowodzenie, Madrosc i Ziemie - to musialem miec.
Mam tez 3 dodatkowe, ktore bylo napisane, ze musze miec, aby wygrac, czyli Ogien, Woda i Znajd. Drogi.
2 pozostałe wybralem sobie Logistyke i Taktykę. :)
Zmienilbys cokolwiek? Wiecej wskazowek narazie podziekuje, chce sam odkrywac i bawic sie ta mapka :D
 
tactic


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Gru 2016
Posty: 41
Skąd: z Polski
Wysłany: 2016-12-28, 11:54   

jeżeli chciałbyś robić speedruna to wziąłbym nawigacje zamiast magi ognia.jeżeli nie to wziąłbym zamiast taktyki łucznictwo albo atak a zamiast magii ognia inteligencje.Mi niestety nie udało się zrobić takiego bohatera bo zamiast inteligencji musiałem wziąć magie ognia która moim zdaniem jest bezużyteczna na tej mapie(chyba że lubisz używać berserka to nie)
 
tyranuxus


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2016
Posty: 48
Wysłany: 2016-12-28, 15:34   

Jeżeli gram daje możliwość używania Berserka to znaczy, że prawdopodobnie bez niego niemożliwym jest wygranie planszy. Więc z chęcią popatrzę jak cala armia przeciwnika wytnie się nawzajem w pień. :D
Taktyka zawsze lepsza od Łucznictwa, zawsze! Bez niej straciłbym mnóstwo wojska i trudniej byłoby mi walczyć. Nie wiem na jakim poziomie wtajemniczenia w tej grze jesteś Ty, ale mogę śmiało powiedzieć, że na poziomie 20+ posiadanie Łucznictwa nie wiele zmienia. To samo tyczy się Ataku. Dlaczego? Jeśli jesteś zainteresowany mogę Ci wytłumaczyć, ale wszystko bazuje na liczbach, wiedzy, jak liczy się obrażenia zadawane przez jednostki. Jak silnik gry to liczy. :)
 
tactic


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Gru 2016
Posty: 41
Skąd: z Polski
Wysłany: 2016-12-28, 16:18   

Ja akurat nie użyłem ani razu w tej mapie berserku.Co do taktyki ja jej nie wziąłem do głównego bohatera a strat od terenu bastionu w ogóle nie ponosiłem nawet w fb .Natomiast ja używałem tylko archaniołów,czempionów,kapłanów i kuszników dlatego wolałem wziąć łucznictwo zamiast taktyki.Ja wiem jak liczy obrażenia ta gra(albo mi się wydaje,jeżeli się mylę możesz mnie poprawić),np jeżeli mamy 1 punktu ataku więcej od jego punktów obrony to zadajemy mu 5% większe obrażenia.Maksymalna ilość o jaką mogą się zwiększyć nasze obrażenia wynosi 400%.Natomiast jeżeli mamy o 1 punkt ataku mniej od ilości jego obrony to zadajemy mu obrażenia mniejsze o 2,5%.Maksymalna ilość o jaką nasze obrażenia mogą zmaleć wynosi 50% albo 70%(nie jestem pewny).Dopiero po podliczeniu tego gra podlicza bonus z posiadania ataku albo płatnerstwa.Co do mojego wtajemniczenia przeszedłem m.in unleashing the bloodthirsty SOD czy Wild Lands - Mushketeer.A jeszcze jedno wiesz może gdzie jest kula firmamentów na mapie wayfarer
 
tyranuxus


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2016
Posty: 48
Wysłany: 2016-12-28, 18:48   

Co do powyższego, to tak, zgadza się. Minimalne obrażenia to 30%. Posiadanie Łucznictwa(expert = 50%) nie zwiększa drastycznie obrażeń, jeśli posiadamy więcej Atk od Def naszego przeciwnika, co jest dość częste. Posiadając Archaniołów(=wskrzeszenie) + prawdopodobnie Klonowanie pozniej, kazda walke możemy wygrac bez utraty jednostek. Ile czasu zajelo Ci wygranie tej mapy? Czy nie ukonczyles jej? :D
Aporpo Wayfarer, nie wiem gdzie jest, wiem jednak, że duzo trzeba szukac na ten specyficznej mapie. W przyszlosci, nawet moze po EotWII zagram Wayfarer. Z tego co pamietam prawdopodobnie jest ona gdzies u gory mapy na srodku. Szukaj bohaterow za teleportami, tajemnych wejsc do podziemii. Tak pamietam ze streema TheKnownWorld, ale nie wiem, czy to była na kulka powietrzna, czy inna ukryta wlasnie tam. :)
 
tactic


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Gru 2016
Posty: 41
Skąd: z Polski
Wysłany: 2016-12-28, 19:57   

Mapę przeszedłem w 14 miesięcy.Mapę grałem pierwszy raz dlatego tak długo.Polecam ci zobaczyć jak tę mapę przeszedł RoseKavalier . Przęszedł on tą mapę w 332 i zajeło mu to ok2-3h(chyba że coś robił po za kamerą) .Co do tej kuli to dzięki TheKnownWorld ją znalazłem.Kula była u bohatera ukrytego za teleportem który prowadził do necro(był tak schowany że ciężko go było znaleść. A w tej mapie zwykle albo mamy stratę statystyk albo mamy je minimalnie lepsze więc łucznictwo się przydaje
 
king_lpk

Wiek: 41
Dołączył: 27 Gru 2016
Posty: 4
Wysłany: 2017-01-01, 15:07   

Dzięki za szybką odpowiedź. Zacznę od filmików tyranuxusa na youtube, w razie dalszych problemów będę pisał. P.S. CHCIAŁ BYM POCHYLIĆ GŁOWĘ nad stopniem zaawansowania graczy, po poczytaniu forum zrobiłem się bardzo " malutki" a w H3 gram od początku jej powstania. WIELKI SZACUN
 
tyranuxus


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2016
Posty: 48
Wysłany: 2017-01-01, 22:01   

Prawie pokonałem drugiego przeciwnika na tej mapie. Jest nawet ciekawie. Mapa zrobiona z pomyśleniem, jest jednak sporo "off-road" rzeczy, które można pominąć. Ja zdecydowałem zrobić je wszystkie, więc oczywistym jest, że mapę ukończę później. Uważam, że jest ona do wykonania w 3-4 miesiące, bo jeśli się ją zna i pomija niekonieczne walki i miejsca, to można zyskać sporo. Tak jak wspomniałem, ja ją przejdę dogłębnie, wolniej. Jeśli ktoś również jest zainteresowany moimi zmaganiami, to dla ułatwienia podsyłam link do pierwszego odcinka.
Spoiler:
--- Pokaż ---

https://www.youtube.com/watch?v=JPcI3bRJVjI

Póki co nie było walk, które trzeba było powtarzać, próbować jakiś dziwnych tricków, co jest trochę na minus dla tej mapki. Mnóstwo Archaniołów i Klonowanie jest zbyt potężne ... :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 4 z 5
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group