Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 3 dni
Odpowiedz do tematu
Filmy
Autor Wiadomość
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2014-12-17, 22:14   

http://www.filmweb.pl/fil...a+2-2014-574322

Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-12-19, 11:59   

Taxidermia (2006) - po recenzji od Mandy musiałem obejrzeć i przyznam jej rację - bardziej patologicznego filmu jeszcze nie widziałem ale mi się spodobał :-) Jak ktoś lubi niekonwencjonalne (i obleśne) kino to na pewno się nie zawiedzie. 6.5/10.

Rodzinne rewolucje (2014) - bardzo lubię Sandlera to i obejrzeć wypadało, może nie padłem ze śmiechu ale oglądało się naprawdę przyjemnie, ciężko tu coś więcej napisać, na pewno nie jest to kolejna z durnych amerykańskich komedii. 6.5/10.

Chef (2014) - podobnie jak wyżej choć tutaj mniej humoru, przyjemny, rzekłbym nawet rodzinny film z umiarkowaną dawką humoru i, co dla mnie ważne, bez zbędnego wplatania w to wszystko wątku miłosnego (choć na to się zapowiadało). 7/10.

Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął (2013) - historia na tyle ciekawa co absurdalna. Trochę skojarzyła mi się z Forrestem Gumpem, podobnie opowiedziane życie i wplecione historyczne wydarzenia, w których rzekomo uczestniczył główny bohater. Na plus zdecydowanie ciekawa historia i świetnie wykreowana postać Allana, minusem dla niektórych może być to, że tu bardziej od żartów śmieszny absurdalność wydarzeń. 7/10.

Jack Strong (2014) - okazuje się, że i thriller Polacy potrafią czasem zrobić na dobrym poziomie. Film opowiada historię polskiego pułkownika, który decyduje się na współpracę z CIA, sama fabuła być może nie porywa ale jeśli chodzi o realizację to naprawdę nie mam się do czego przyczepić. Film, mimo że długi oglądałem z zaciekawieniem i przez większość czasu trzymał mnie w jako takim napięciu. 7.5/10.

Most do Terabithii (2007) - ściągając ten film spodziewałem się czegoś zupełnie innego, jeszcze bardziej w klimatach fantasy, dostałem za to film familijny z dozą fantastyki. Jak dla mnie film przeciętny i ratuje go tylko końcówka, która kompletnie zbiła mnie z tropu i całkowicie zaskoczyła stąd też dam 6.5/10.

Paranormal Activity - Naznaczeni (2014) - ciągle zastanawiam się kiedy przestaną żerować na popularności jedynki i skończą tę serię ale też oglądam raz po raz kolejne odsłony mając nadzieję, że może będą choć trochę tak dobre jak część pierwsza. Czas najwyższy chyba dać sobie spokój bo raz za razem wychodzi coraz większy gniot a ten jest zwieńczeniem ich wszystkich. Przyznam zupełnie szczerze, że pierwsze 30minut napełniło mnie entuzjazmem i nadzieją bo fabuła zdecydowanie miała potencjał, już pal licho oklepany motyw z kręceniem wszystkiego "z pierwszej ręki", zapowiadało się naprawdę nieźle. Niestety dalsza część filmu niezmiernie mnie rozczarowała i ledwo dotrwałem do końca śmiejąc się tylko pod nosem z żenujących scen i durnych pomysłów scenarzystów. Zdecydowanie odradzam. 4/10.

Bez litości 2 (2013) - kolejny dowód na to jak Polacy potrafią spierdolić tytuł filmu... "Bez litości"? Seriously? Rzadko zdarza mi się oglądać sequel nie widząc wcześniej jedynki jednak tutaj nie miało to większego znaczenia, jedynkę zresztą nawet zacząłem kiedyś oglądać ale przerwałem jak to mam w zwyczaju i jakoś zapomniałem dokończyć. Mniejsza z tym, wiedziałem o co chodzi w fabule i film nie zaskoczył mnie niczym, ot, historia porwanej, bitej i gwałconej nastolatki i jej odwet na oprawcach. Co nas tutaj może zaskoczyć? Nic, no może poza metodami wykańczania ofiar bo praktycznie od początku do końca wiemy co będzie dalej. Jeśli ktoś lubi klimaty gore (ja lubiłem, chyba wyrosłem) to można z braku laku obejrzeć, zwykły widz będzie raczej zniesmaczony. 4/10

Millerowie (2013) - nie pamiętam, czy wspominałem o tej komedii. W każdym razie będzie krótko - dobra, lekko głupawa komedia, mi dupy nie urwało jak niektórym co wnioskuje czytając ich recenzje ale film warty obejrzenia. 6.5/10

Koneser (2013) - jeden z lepszych filmów, które oglądałem ostatnimi czasy. Ciekawa historia, dobra gra aktorska i zaskakujące zakończenie. 8/10

Zniewolony (2013) - również dobry film, oglądałem go ze sporym zaciekawieniem. Historia być może nie porywa bo słyszało się takich wiele jednak realizacja już zasługuje na brawa a w szczególności świetnie wykreowane i zapadające w pamięć postacie. Mam szczęście szczególnie do Paula Dano, to drugi film, w którym go zobaczyłem i znowu zagrał niezłego popierdoleńca, zaczynam go lubić :-) 7.5/10

Aż poleje się krew (2007) - zapomniałbym wspomnieć o tym filmie gdyby nie poprzedni i rola Paula Dano, od razu przypomniała mi się jego rola w tym filmie, tutaj był chyba jeszcze bardziej popaprany, o miano największego szajbusa na ekranie musiał jednak powalczyć z Danielem Day'em i pojedynek przyznam był całkiem wyrównany. To te dwie postacie przykuwają uwagę widza i to na nich się głównie skupiamy, fabuła schodzi na drugi plan ale wcale nie jest to minusem. 7.5/10.

Sierpień w hrabstwie Osage (2013) - ciężko szukać historii bardziej popierdzielonej rodzinki (no, może pomijając Adamsów). Reżyser atakuje nas coraz to bardziej pomylonymi członkami rodziny i wtajemnicza nas w ich konflikty co wychodzi mu bardzo płynnie, film nie nudzi, nie ma często spotykanych w tego typu filmach przestojów, gdzie akcja (o ile można to nazwać akcją) urywa się a my mamy ochotę przysnąć albo przewinąć film do kolejnej kłótni. Dobra produkcja, pozytywnie mnie zaskoczyła. 7.5/10.



Było tego dużo dużo więcej ale rozpiszę się jeszcze za dzień lub dwa bo to męczy i z każdym kolejnym opisem mam ochotę go spłycić byle szybciej poszło.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2014-12-28, 10:47   

Byłem wczoraj na 3 części Hobbita, i nie ukrywam że jestem trochę zawiedziony. Końcówka zniszczona nie miłosiernie, nie wiadomo na koniec kto przejął samotną górę, co się stało z poszczególnymi bohaterami. Droga powrotna Bilbo do Shire również pominięta. Jednak ogromny plus to pokazanie armii Daina. Jako adaptacja książki wypada średnio.
 
Loki 



Wiek: 32
Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 56
Wysłany: 2014-12-28, 11:40   

Władca pierścieni - oczywiście. Hobbit - nie! Jak ktoś nie czytał książki, a chce ciekawą historię poznać to niech ją przeczyta. Jak można 300 stron rozbić na 3 części po 3 godziny? Już same reklamy mnie zniechęciły - nie ma polotu, wszystko jakieś takie komputerowe.
 
Mandraghora 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 578
Wysłany: 2015-01-21, 19:02   

Mikus napisał/a:
Taxidermia (2006) - po recenzji od Mandy musiałem obejrzeć i przyznam jej rację - bardziej patologicznego filmu jeszcze nie widziałem ale mi się spodobał :-) Jak ktoś lubi niekonwencjonalne (i obleśne) kino to na pewno się nie zawiedzie. 6.5/10.


A propos niekonwencjonalnych filmów i patologii - "Kieł" w reżyserii Giorgosa Lanthimosa. Ryje mózg równo. Na przykładzie rodziny bardzo fajnie pokazano mechanizm propagandy. ;>

Life is complex: it has both real and imaginary components.
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-01-21, 20:28   

Mandraghora napisał/a:
A propos niekonwencjonalnych filmów i patologii - "Kieł" w reżyserii Giorgosa Lanthimosa. Ryje mózg równo. Na przykładzie rodziny bardzo fajnie pokazano mechanizm propagandy. ;>

Z pewnością przyjrzę się temu tytułowi ;-)

A póki co trzecia część Hobbita. Bardzo mieszane uczucia miałem po wyjściu z kina, z jednej strony spartolony początek, dla ten mnie cały atak smoka wyglądał jak wyjęty z bajki a jego śmierć to kompletna porażka. Sama bitwa prezentowała się genialnie na dużym ekranie choć również i tutaj zdecydowanie przekombinowali, większość orków czy innych stworów wyglądała dziwnie a czasem wręcz śmiesznie, za dużo bajerów im dodali sprawiając, że wyglądały kuriozalnie. Na plus imponująco wyglądające sceny walk (nawet Legolasowi się w końcu strzały skończyły). IMO najgorsza część, choć może zmienię zdanie jak już wszystkie odświeżę w edycji rozszerzonej. 7/10

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Mandraghora 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 578
Wysłany: 2015-01-21, 20:37   

Jeśli pójdę na 3 część do kina, to tylko z powodu głosu Smauga i zajebistości Thrandzi. Wcale nie jestem płytka, wcale. Na całej reszcie już dawno postawiłam kreskę.

Life is complex: it has both real and imaginary components.
 
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2016-08-23, 15:25   

Czy użytkownik Mikus ma konto na filmweb.pl?
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-08-24, 04:18   

Owszem, nick jak stary tutaj tj. Mikus773, aczkolwiek nie bardzo się tam udzielam, czasami wystawiam oceny danym filmom ale nie przeglądam żadnych for czy proponowanych mi filmów.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2016-08-24, 14:40   

Lol772 zapłacze jak zobaczy, że stawiasz średnią Drogówkę na równi z bardzo dobrym Długiem. Nie oglądał tych filmów, ale jak obejrzy to potwierdzi.
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-08-24, 15:13   

Może ktoś to ocenił z mojego kompa bo zupełnie Długu nie kojarzę patrząc na zdjęcia, obejrzę i zweryfikuję. Swoją drogą brakuje mi "połówek" na filmwebie, czasem mam tak, że coś jest za dobre na 7 ale za słabe na 8. Jaki nick masz? Muszę kiedyś przysiąść dłużej i pooceniać tam filmy bo robię to zawsze przy okazji i mam ocenioną tylko małą część z tego co widziałem.

PS Obecność 2 polecam, dawno mnie tak nic w kinie w fotel nie wbiło.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2016-08-24, 15:21   

is4N

ogólnie cześć ocen mam za wysoką, staram się z tym walczyć- skoro jest skala 1-10 to trzeba twardo oceniać.
połówke to se możesz golnąć do filmu, ale na filmwebie to jest zbędne imo
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-08-25, 04:29   

Też tak mam, wczoraj wszedłem i trochę ocen zweryfikowałem, z wiekiem nam się gusta zmieniają. Staram się też oceniać po gatunkach, Kac Vegas ma bodajże 9 u mnie i nie umywa się na przykład do 12 gniewnych ludzi, którym dałem taką samą ocenę ale jako komedia jest IMO świetny.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Gruby1968 



Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 42
Wysłany: 2016-08-29, 18:45   

Najlepsze filmy moim zdaniem to stare dobre polskie produkcje z lat tak około 1991-2005. Do moich ulubionych zaliczają się Psy(1992), Kroll(1991), Psy 2 Ostatnia Krew(1994), Sara (1997) , Chłopaki nie płaczą(2000, gra o tym samym tytule też spoko :-) ), Kiler(1997) [choć tak o dziwo, nie do końca za nim przepadam ,w przeciwieństwie do 99% Polaków :-D , podobnie z częścią drugą), Symetria(2003, jedna z ostatnich ról Ś.P Janusza Bukowskiego) i jeszcze długo by wymieniać...
Z tych najnowszych bardzo mi się spodobał film pt. "Pitbull nowe porządki" ,będący "powrotną" rolą mojego ulubionego aktora - Bogusława Lindy ;-) . Szkoda ,że Pazura (starszy, mój drugi ulubiony aktor) nie poszedł w jego ślady, tylko wydurnia się w Internecie... Jego wybór...
Jak widać gustuje tylko w samych polskich filmach, mam uraz i wstręt do filmów amerykańskich i innych zagranicznych, na które od lat panuje wszechobecny "kult".
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2016-08-29, 19:01   

Ja z kolei za polskie filmy jeszcze się nie zabierałem za mocno. Jedyne co mogę powiedzieć, że Smarzowski średnio mi podchodzi. Mój nick na filmweb to ACMilanista
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 63 z 66
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group