Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Wystąpił błąd podczas próby otwarcia pliku [MULTI]
Autor Wiadomość
Vojan 
make my day


Wiek: 28
Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 31
Skąd: GD
Wysłany: 2012-07-13, 11:17   Wystąpił błąd podczas próby otwarcia pliku [MULTI]

Witam.
Heroesy mam ze złotej klasyki, lecz jedna płyta jest uszkodzona, więc musiałem pobrać grę z neta.
Postanowiłem, że pogram z sąsiadem (ma tą samą kopię gry co ja). Odpaliliśmy gamerangera, założyliśmy pokój i startujemy. Normalnie widzę jak on wybiera mapki, wybieramy zamki, czatujemy i ogólnie jest pozytywnie i wesoło.
Lecz gdy dochodzi moment startu gry i wielkich emocji, podczas ładowania wyskakuje mi ten oto błąd:



Pobranie gry z innego źródła nie naprawia problemu. Wczoraj poświęciłem temu kilka godzin, lecz nie znalazłem rozwiązania. Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi coś doradzić? Będę wdzięczny.

Pozdrawiam,
Wojtek.


PS. Jeśli komuś przeszkadza wklejony obrazek, to proszę napisać. Wrzucę jako link.
 
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-13, 12:52   

Vojan napisał/a:
PS. Jeśli komuś przeszkadza wklejony obrazek, to proszę napisać. Wrzucę jako link.

Spoko, jest w porządku.

Bladego pojęcia nie mam, o co chodzi i co to za plik, który nie chce się wczytać. Podaj może więcej informacji, to spróbujemy coś zaradzić. Więcej informacji w sensie:
- Czy obaj próbowaliście hostować?
- Tę samą wersję w sensie ściągnął dokładnie to, co Ty?
- Czy na singlu odpala się bezproblemowo?
- Czy jeżeli założysz sobie przez GR singla i odpalisz, to masz to samo? A kolega?
- Czy kolega ma ten sam problem?
- Jakie macie systemy operacyjne?
- Czy próbował któryś z Was grać z kimś innym przez Game Ranger?
- Czy próbowaliście innego programu, np. Hamachi i występował ten sam błąd?


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Vojan 
make my day


Wiek: 28
Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 31
Skąd: GD
Wysłany: 2012-07-13, 13:17   

Więc tak:

1. Tak, obaj próbowaliśmy hostować. On dołączał do gry i chyba za mnie grał komputer. Mnie wywalało do pulpitu, a jego nie.

2. Tak. Ściągnął te same Heroesy z tego samego linka

3. Singiel działa bez problemów.

4. Singiel przez GR - spróbuję i dam znać. @EDIT - W jaki sposób mam zagrać singla? Przy hostowaniu jest od 2 do 8 graczy, i gdy próbuje sam zagrać z kompem, klikając START, wyskakuje mi komunikat, że brakuje graczy.

5. Kolega nie ma problemów. Wszystko gładziutko gra.

6. Ja mam na laptopie Win Vista 32bit. W domu będę w przyszłym tygodniu i sprawdzę tam też. Sąsiad ma XP'ka 32.

7. On grał i działało mu wszystko - ja nie próbowałem jeszcze. @EDIT - dołączyłem do pokoju, klikam Join, odpala się gra, jest klepsydra i po chwili gra wraca do windowsa bez żadnego błędu. Trochę to dziwne.

8. Przez hamachi nie mogliśmy do siebie dołączyć niestety. Nawet ściągaliśmy te Heroes33.exe, podmienialiśmy itp, lecz to nie załatwiło sprawy. Przerzuciliśmy się na GR i mam właśnie ww. błąd.



Podsumowując - idę wypróbować singla przez GR i grę z kimś innym. Odezwę się. Dziękuję za zainteresowanie i odzew.

Pozdrawiam,
Wojtek.
Ostatnio zmieniony przez Vojan 2012-07-13, 13:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-13, 13:26   

Vojan napisał/a:
Ja mam na laptopie Win Vista 32bit.

A fuj, nie zdziwiłbym się, gdyby to był winowajca.

Vojan napisał/a:
Singiel przez GR - spróbuję i dam znać. @EDIT - W jaki sposób mam zagrać singla? Przy hostowaniu jest od 2 do 8 graczy, i gdy próbuje sam zagrać z kompem, klikając START, wyskakuje mi komunikat, że brakuje graczy.

Na GR można ustawić maksymalną liczbę graczy. Nie możesz np. włączyć mapy losowej, dać 1 gracza ludzkiego i kilka CPU i odpalić? Łapy nie dam odciąć, ale wydaje mi się, że powiino byc to mozliwe.

Pozdrawiam, yarzapp.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Vojan 
make my day


Wiek: 28
Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 31
Skąd: GD
Wysłany: 2012-07-13, 13:30   

Niestety nie mogę ustawić mnie i kilku CPU. Gra prosi o minimum 2 graczy żywych.

A co do Visty - kto wie? Ale czy w takim razie nie powinno być wtedy więcej takich problemów w necie? Bo google mi nic nie powiedziały, Vista to dość "powszechny" system, a Heroesy to znana gra :|.
 
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-13, 13:36   

Twój problem jest mocno nietypowy, więc może być ciężko coś znaleźć o tym. A sprawdzałeś, czy w katalogu Data ten dziwaczny plik binarny się znajduje u Ciebie, albo u sąsiada? Ja w tej chwili jestem w robocie i nie mogę niestety sprawdzić, jak to u mnie wygląda. Nawet nie wiem, czy tu chodzi o katalog Data herosa, konfiguracji vistowego interfejsu routera, czy cholera wie tam czego ("./" oznacza bieżący katalog, więc pewnie hirkowy, ale kto tam wie tę Vistę).


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Vojan 
make my day


Wiek: 28
Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 31
Skąd: GD
Wysłany: 2012-07-13, 13:40   

Właśnie cholera, ani on ani ja nie mamy takich dziwacznych plików. Powoli tracę nadzieję. Najwyżej odezwę się w przyszłym tygodniu i powiem czy na dużym piecu poszło.


@EDIT - działa. Wystarczyło uruchomić jako administrator. O ja głupi... Niepotrzebnie zawracałem gitarę. Dzięki za pomoc :).
 
 
Yaa

Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 1
Wysłany: 2015-11-21, 20:49   

Witam.

Mam identyczny problem. Przy grze Wieloosobowej (TCP/IP) gdy chcę się podłączyć do gry otrzymuję komunikat "Wystąpił błąd podczas próby otwarcia pliku .\DATA\RMT*SMRC.BIN!" (Przy próbie hostowania podobny komunikat)

Grę posiadam z CD-Action, zainstalowałem na 2ch komputerach z Win 8.1. Na jednym wszystko działa, drugi ma problem. Uruchamianie jako administrator nie pomaga.

Może ktoś spotkał się z podobnym problemem?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group