Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tarnoob
2012-01-21, 20:32
Historia forum
Autor Wiadomość
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2012-01-15, 23:55   Historia forum

Chciałem się dowiedzieć kilku rzeczy, a może nawet złożyć całą historię w jedną całość, na razie mam kilka pytań:
Kiedy Tarn został i przestał być adminem? Kiedy usunąłswoje pierwszekonto i ile miał tam postów?
Kiedy Malek i Paweł dostali modów?
W jakim czasie moda mieli lol, Atos itd.?
Na razie tyle, liczę na pomoc userów, którzy dłużej tu są ode mnie.
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2012-01-16, 00:52   

http://www.heroes3.eu/forum/viewtopic.php?t=1093
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2012-01-16, 07:55   

Jeżeli byłby w stanie ktoś cierpliwy to poprowadzić to mogłoby coś z tego być. Ja moda dostałem w kwietniu 2009 roku.
Dokładnie nie pamiętam, ale Tarnoob konto usunął sobie gdzieś pod koniec 2008 roku. Miał tam około 1k postów.
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2012-01-16, 09:02   

Pierwszymi modami - jak zarejestrowałem się na forum (19 luty 2008) - byli: matej64, krzemo, Tarnub (później Tarnoob).Kilka tygodni później Tarn dostał Admina, a po pewnym czasie krzemo i matej stracili moda na rzecz lola772, po jakimś czasie moda dostał Adolf39 (później kamil39) i Atos (Michał3103). Atos po tygodniu (może dwóch) zrezygnował, a lol i kamil po niecałym roku stracili prawo do moderowania forum gdyż ponad pół roku nie byli na nim aktywni. Podczas panowania lola i kamila pojawił się krzemo który powrócił na stanowisko moda na krótki czas (jego działalność ograniczała się do straszenia i wyzywania nowych, a i zbanował mnie z lolem 18 warnami).
Później dodam resztę i wtrącę co nieco do już istniejącej historii.

 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2012-01-16, 22:18   

Dzięki za informacje.
Majer od zawsze był adminem? Tarnoob w momencie kasacji wciąż był adminem? Ktoś orientuje w konkretnych datach z tymi modami? A jakieś słynne awantury z lat 08/09? Coś o tej z krzemem np.? Albo sprawa multi Pawła?
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2012-01-16, 22:29   

Leance napisał/a:
Tarnoob w momencie kasacji wciąż był adminem?

Z tego co wiem to sam sobie usunął konto więc musiał być adminem.
 
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2012-01-17, 08:01   

Pamiętam kłótnię pomiędzy Skwerem i Krzemem, w której przyjąłem stronę Krzema, i żałuję bo ta decyzja kosztowała mnie dużo prestiżu, który straciłem.
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2012-01-17, 08:44   

Leance napisał/a:
Tarnoob w momencie kasacji wciąż był adminem?

Amitamaru napisał/a:
Z tego co wiem to sam sobie usunął konto więc musiał być adminem.
Swoim kontem nie mógł usunąć, więc założył drugie konto dał uprawnienia admina i tym nowym kontem usunął swoje główne.
Leance napisał/a:
Majer od zawsze był adminem?
Chyba nie. Wiem, że był kilka dni Juniorem Adminem, a wcześniej moderatorem.

[ Dodano: 2012-01-17, 08:46 ]
lol772 napisał/a:
kosztowała mnie dużo prestiżu, który straciłem.
Aby coś stracić to najpierw trzeba to posiadać. Jeżeli mówić już o prestiżu to według mnie zyskałeś go dużo później.
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2012-01-17, 15:27   

Źle sformułowałem troche. Chodziło mi raczej o dobrą reputację.
 
Tarnoob 
stary wyjadacz



Pomógł: 24 razy
Wiek: 28
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 611
Skąd: Warmia
Wysłany: 2012-01-19, 01:16   

To też Ci przyszło z czasem. :-D Na początku byłeś chyba największym, bo i jednym z niewielu, spamerem. Krzemo i ja nieźle Cię tepiliśmy.

Była swojego czasu awantura z Kamilem. Pisał jak jakiś homo erectus – do dzisiaj można sobie sprawdzić. Chyba go nawet zbanowałem, bo się nie chciał podporządkować, ale z czasem ban minął.

Skwer chyba był zbanowany nie raz. Możliwe, za pierwszym razem sam chyba miałem udział w tym wyroku. Jeżeli się nie mylę, to Majer potem Skwera ściągnął spowrotem, żeby poprawić sobie PR, rozruszać towarzystwo i zrobić nam prezent. :-P

Skwer miał pierwotnie nick skwer123.
Shakti działał tutaj gdzieś od lata 2007, czyli początków forum.

[ Dodano: 2012-01-19, 17:30 ]
Sprawdziłem dzisiaj w Grocie Adminów:
– adminem zostałem w marcu 2008 z łaski mBeha.
– w kwietniu tego samego roku sam zaproponowałem Kamila (wtedy Adolfa) na moderatora i mu dałem te uprawnienia. W podobym czasie do modów dołączył też lol772
– w maju moderatorem został Atos (obecnie Michał3103)
– w czerwcu Atos podał się do dymisji, a Shakti dołączył do moderatorów

[ Dodano: 2012-01-19, 17:32 ]
W sumie nie zaszkodziłaby też jakiś podział historii forum na okresy. W historii powszechnej wyróżnia się starożytność, średniowiecze, nowożytność i współczesność, w historii Chin bodaj XXIV dynastie, a w historii starożytnego Egiptu m.in. stare, średnie i nowe państwo oraz okres późńy. Jakie okresy byście zaproponowali tutaj?

Rozród nie jest prawem człowieka.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2017-01-04, 17:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2012-01-19, 22:14   

Tarnoob napisał/a:
Jakie okresy byście zaproponowali tutaj?

Za mojego urzędowania wyróżniłbym kilka ważnych wydarzeń:
- W sierpniu '09 modem został Malek, nie wiem, czy przed dostaniem tej funkcji Paweł sam był modem, czy stało się to kosztem kogoś (lola?), zaś chwilę później zacząłem się udzielać ja i Gandalf oraz Animataru
- Święta, powrót Atosa i Tarnooba, początek aktywności Akolity i page'a, awantura i chwilowy ban zlatana
- W okolicach maja powrót krzema (i kilku innych na chwilę), początek aktywności yarzappa, Maszkarry, Leae'i
- Inspirujące rozmowy moralno-filozoficzne w lipcu, w tym czasie legenda dawidaxd, początek FLP
- Następnie ja bym wstawił etap masowej imigracji z forum: odchodzi page (lipiej), Akolita dostaje bana (sierpień), Animataru też (wrzesień), po słynnych rozróbach i akcjach przeciwko Pawłowi i Skwerowi odchodzi krzemo, na samiuśkim początku stycznia zostaje wywalony zlatan.
- Rok '11 to arena rozwoju wielu nowych użytkowników, m.in. Tilogoura, mikusia, Seta i wielu innych, których aktywność obecnie spada

Jeśli ja miałbym bawić się w wydzielanie okresów (a to uwielbiam :-) ), to ja bym zrobił tak...

Nie mam na tyle rzetelnej wiedzy, by oceniać czasy przed moim przybyciem, ale od ugruntowania się moderatorstwa Pawła i Malka do początku aktywności Akolity dałbym jeden okres.
Potem wielki okres burd, awantur, ale i wielu ciekawych inicjatyw dałbym od pojawienia się Akolity do bana dla zlatana, a tu wyróżnił 3 podokresy:
*początek uczestnictwa w forum Akolity - powrót krzema
*powrót krzema - listopadowe awantury (odejście krzema)
*listopadowe awantury - upadek zlatana
No i od końca zlatana do teraz.
Na razie na forum niewiele nowego się dzieje, wielu użytkownikom spada aktywność, jednak nie doszukiwałbym się symptomów "nowego okresu" w chwili obecnej.
Zachęcam do podawania kolejnych cennych faktów (mile widziane jakieś określenia w czasie) i zachęcam do dyskusji, nie tylko Tarnooba.
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2012-01-19, 22:22   

Leance napisał/a:
W sierpniu '09 modem został Malek, nie wiem, czy przed dostaniem tej funkcji Paweł sam był modem, czy stało się to kosztem kogoś (lola?)
Było jeszcze dwóch moderatorów, mianowicie Kamil39 i Lol772. Nie byli aktywni na forum bardzo długo, a więc musiałem wszystko sam moderować. Postanowiłem porozmawiać na ten temat z administracją i zaproponowałem, aby nastąpiła wymiana moderatorów nie uczestniczących w życiu forum. Doradziłem administratorom Malekitha, a oni się na to zgodzili. Malak początkowo nie chciał być modem, musiałem długo go namawiać.
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2012-01-19, 22:27   

Cytat:
18-19. 07.09r.

Gruntowne zmiany na forum. W skład zmian wchodzą:
- Nowy mod (Malekith)


Ja zarejestrowałem się 05.08.09. To znaczy, że lol i Kamil przestali być modami zaledwie 2 tygodnie przed moim przybyciem? Z tego okresu pamiętam, że tego drugiego na forum już w ogóle nie było, za to ten pierwszy pojawiał się bardzo rzadko (potem dopiero lol wrócił do regularnego odwiedzania forum).
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2012-01-19, 23:32   

Paweł napisał/a:
Malak początkowo nie chciał być modem, musiałem długo go namawiać.
A nie było czasem tak, że odmówiłem, a potem założyłeś temat na forum z wyborami nowego moda? Potem to przemyślałem i zgłosiłem się, że chcę, a temat został wywalony.
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2012-01-20, 10:41   

Malekith napisał/a:
A nie było czasem tak, że odmówiłem, a potem założyłeś temat na forum z wyborami nowego moda? Potem to przemyślałem i zgłosiłem się, że chcę, a temat został wywalony.
Tak czy inaczej wychodzi na to samo. W końcu się przekonałeś i zostałeś modem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 6
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group