Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Yarzapp's games
Autor Wiadomość
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-19, 01:22   Yarzapp's games

Zacząłem robić porządek z zapisami na moim kompie, których jest dosłownie od groma, a na innych kompach też nieco tego jest.
Zacząłem to pakować i opisywać, będę tutaj te gry systematycznie wrzucał, jeśli ktoś byłby zainteresowany.
Niestety maksymalny dopuszczalny rozmiar załączników to 1MB, więc muszę wrzucać przez uploader.



Zacznę może od gry z Mardukiem w ćwierćfinale turnieju Master AW, która prezentuje możliwości malkowego templa Fear. Dość ciekawa gra, gdzie Marduk miał koło swojej strefy nasrane dwelli chłopa, trochę tych chłopów udało mi się na początku nakraść, po czym w nekropolii przerobiłem je sobie na szkielety, template ten jest nastawiony na szybkie scout wary, toteż warto zwrócić wagę, jak rozdzieliłem wojsko na początku.

Kod:
Yarzapp's Games:

opponent:                     Marduk - Poland
template:                       Fear
size:                              L
my colour:                       red
my town:                    fortress
my starting hero:               Bron
my main hero:                   Bron
opponent's colour:              blue
opponent's town:          stronghold
opponent's starting hero:    Tyraxor 
opponent's main hero:        Tyraxor
date:       2011-05-29 to 2011-06-02
end:                             125
winner:                      yarzapp

short description:  Master AW quarterfinal


http://s000.tinyupload.co...945784150345274


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
Ostatnio zmieniony przez yarzapp 2015-01-29, 23:39, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2011-11-19, 01:26   

Wrzucaj, ja chętnie sobie poprzeglądam savy :)
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2011-11-19, 01:30   

A wild yarzapp appears
Yarzapp uses awesome english skillz
It's not very effective - *quarterfinal
 
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-19, 01:38   

Opisy po angielsku w podobnej formie są umieszczone w każdej paczce, ponieważ część z nich trafi też na zagraniczne fora.
Malekith napisał/a:
*quarterfinal

oj, czepiasz się literówek, nie chce mi się tego poprawiać.
[EDIT] No dobra, poprawiłem.

[ Dodano: 2011-11-19, 01:53 ]
No to dzisiaj jeszcze jedna gra, z Inomagiciem na 2sm4d3, jest to czysto towarzyska gra, nie z żadnego turnieju, ale niesie ze sobą jedną dosyć istotną naukę: choćby sytuacja wyglądała fatalnie (Inomagic wjechał mi w 124 z full armią + miał dwell roga i anioła z konserwy, a ja w 1 tygu zero dwelli i nawet zamku nie postawiłem, ponadto nie miałem kasy na wykup w 2 tygu), jednak zamiast wystawić się mu lub desperacko zaatakować, po prostu wykupiłem, co się dało, zostawiłem mu swój zamek i poszedłem szukać szczęścia w TZ. Było tam parę fajnych rzeczy, niestety piekielnie ciężkie walki dla właściwie pierwszotygodniowego woja (np. 90 diamentowych golemów). Po kilku dniach w końcu zabrakło mięsa, więc i tak ostatecznie poddałem tę grę, ale przynajmniej zrobiłem wszystko, co się dało.


Kod:
Yarzapp's Games:

opponent:                    Inomagic - Poland
template:                    2sm4d(3)
size:                             L+U
my colour:                       blue
my town:                      dungeon
my starting hero:              Shakti
my main hero:                  Shakti
opponent's colour:                red
opponent's town:              rampart
opponent's starting hero:        Ivor
opponent's main hero:            Ivor
date:        2011-08-08 to 2011-08-08
end:                              131
winner:                      Inomagic

short description: Really poor map, when I saw him with big army at the beggining of 2nd week, I bought what possible and run to TZ, very hard fights there and finally had to give up, good example that one never should give up before trying all chances, I think it was quite close here.


http://s000.tinyupload.co...947113892541010


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
Ostatnio zmieniony przez yarzapp 2015-01-29, 23:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2011-11-19, 17:54   

Masz coś ze stronga?
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2011-11-19, 18:01   

Na pewno coś się znajdzie :) Z tego co się orientuje to yarzap dużo gra strongiem.
 
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-20, 12:12   

Póki co mam spakowane trzy gry twierdzą. Oto one:

Gra z Szeryfem do Battle of Sites, ja stronghold on tradycyjnie tower na mapie pc2m. Gra nie wymaga w sumie obszerniejszego opisu.

Kod:
Yarzapp's Games:

opponent:                      Szeryf - Poland
template:                 balance pc2
size:                               M
my colour:                       blue
my town:                   stronghold
my starting hero:             Tyraxor
my main hero:                 Tyraxor
opponent's colour:                red
opponent's town:                tower
opponent's starting hero:       Neela
opponent's main hero:           Neela
date:        2011-09-17 to 2011-09-17
end:                              127
winner:                       yarzapp

short description: Battle of Sites Heroes Alliance vs. World of Heroes

http://s000.tinyupload.co...354056217355952

-----------------------------

Druga gra również pochodzi z Battle of Sites, z graczem suicid_pe.iarba z Rumunii, jest to balance L ja gram strongiem, on dungiem. Graliśmy na regu loh.
Dokładny opis gry umieściłem w raporcie na wohu:
Cytat:
yarzapp (stronghold, Tyraxor) def suicid_pe.iarba (dungeon, Shakti) balance L, 135
Gra się zaczęła całkiem nieźle, jedna z bocznych stref okazałą się strongiem, więc wbiłem tam 113 przez 35 żywiołaków ziemii, trochę sobie pobiegałem, znalazłem nieco hajsu (generlanie od 2 dnia na 7 hirkach jechałem). Tyrax szybko dostał logę, a w wozie znalazłem buty szybkości, więc gra zaczęła nabierać rumieńców. W 115 zauważyłem, że w bocznej strefie za górami mnóstwo złotych golemów strzeże czegoś podejrzanego. Postanowiłem to zbadać i okazało się, że to jest dwell beha! Spiąłem się więc jak się da i postawiłem do 117 behy w zamku, niestety choćbym się skichał nie starczyło na tego beha z dwella, więc w 2 tygu miałem "tylko" 5. Na pustynię miałem śmiesznego guarda (39 żywiołaków umysłu bez upa), więc przymierzałem się do wbicia tam w 122, gdyż miałem ponad 80 wilków. Niestety ten plan pokrzyżowała mi w 121 nagarnia. Jedyna naga, która po moralu dochodziła do wilków, skorzystała z takiej możliwości i uwaliła mi 17 wilków. Po tym incydencie postanowiłem chwilowo odpuścić sobie psychole i udałem się do drugiej bocznej strefy, która okazała się dungiem! Niestety, w 1 tygu nie wiedząc jeszcze o dwellu beha, zająłem nieopatrznie także dwell goblina, więc z dodatkowego beha w 2 tygu nici. W owej strefie pokazała się również konserwa po 20 z upem. I tam doszło do zabawnej sytuacji: jeden z gryfów postanowił sobie zmoralować i mógł mi uwalić z 10-15 wilków, jednak zamiast tego postanowił ubić jedynkę goblina :lol: . Możliwe, że przestraszył się blessa na wilkach.
W 126 stwierdziłem, że czas najwyższy zajrzeć na pustynię i w 131 wjechać do przeciwnika. Na pustyni w krypcie znalazłem art +1 speeda i robiło się coraz lepiej. Do przeciwnika stało 41 up czempionów. W 131 na 89 upg krowach (mój drugi strażnik pustyni) musiałem dobić sobie powietrze, gdyż bez tego mógłby być problem z czempami. Krowy sobie w 1 turze zmoralowały i zdjęły jedynkę goblina, więc zrobiło się mało fajnie. Musiałem rzucić bless na behy i liczyć na trochę farta, niestety jeden z dwóch stacków po 22, które musiałem walić behem, po zjechaniu do 6 zabił beha wzrokiem (zgodnie w sumie ze statystyką), no ale trudno powietrze sobie dobiłem i czempy nie stanowiły już problemu. Niestety nie doszedłem przeciwnikowi do zamku więc sobie wrócił i zakisił się tam, żeby wykupić wojo (ja w 131 full rekrut). Main town jego był ulokowany tak, że sobie mogłem go tam uwięzić i czekać, aż mnie zaatakuje, a szczury w tym czasie plądrowały jego teren. Jak mnie już w 135 zaatakował to miałem przewagę praktycznie we wszystkim (12-8-3-3 vs 6-6-5-1), wojo 2 anioły, 9 behów, 98 wilków, 190 goblinów, 15 ptaków, a on miał 211 trogla, 35 beholderów, 18 upg meduz, 10 mantykor, 3 anioły i 35 harpii, zagrałem mocno od niechcenia fb tracąc zdecydowanie za dużo woja, ale behy zostały nienaruszone mimo to.


Kod:
Yarzapp's Games:

opponent:            suicide_pe.iarba - Romania
template:                     balance
size:                               L
my colour:                       blue
my town:                   stronghold
my starting hero:             Tyraxor
my main hero:                 Tyraxor
opponent's colour:                red
opponent's town:              dungeon
opponent's starting hero:      Shakti
opponent's main hero:          Shakti
date:        2011-10-26 to 2011-10-31
end:                              135
winner:                       yarzapp

short description: Battle of Sites Heroes Alliance vs. Life of Heroes

http://s000.tinyupload.co...392736942852728

------------------------------------

I jeszcze jedna gra z Battle of Sites, tym razem na templu 8mm6a z graczem Javdet, i również tu załączam opis gry z raportu na wohu (graliśmy na regu HW):
Cytat:
Javdet (bagno, Tazar) def yarzapp(strong, Gundula) 8mm6a XL+U 147

Mapa zaczęła się fatalnie, prawie bez armii na start, bieda z kasą okrutna, wszedłem szczurem do jednej z podziemnych stref, a tam coś takiego:
droga idzie z portalu w górę, a w dół jest tz, do zbicia horda gryfów, mnóstwo krów i horda oczek, blokują przy okazji tę drogę, jedyna dobra wiadomość, to że nie zmarnowałem mainem dwóch dni, więc poszedłem do drugiej strefy, a potem do strefy grodu. Niestety jedyne, co tam znalazłem ciekawego, to hive, strzeżny jednak przez hordę upg pogazów. Pierwszy tydzień skończyłem z 1-3 + ptaki w zamku. W 2 tygu poszedłem więc do TZ po drodze bijąc 56 mieczy w tym 12 up, 9 ptakami bez upa 37 wilkami i 5 goblinami, żeby zdobyć mieczyk +4. W 125 wbiłem się to TZ i znalazłem tam dwell anioła (mój komp miał castle więc pojawiła się iskierka nadziei). Poza dwellem anioła w mojej TZ był jedynie jeden hive z 4 ważkami i nic więcej ciekawego nie widziałem. W 133 zabrałem kompowi zamek i w istocie stanął on na wysokości zadania budując mnichów i kapitol. Zacząłem się rozkręcać, komp miał w swojej sterfie 2 nagarnie, ważkarnię, cyklopiarnię, 3 krypty i parę innych fajnych rzeczy. Do końca trzeciego tygodnia zbudowałem behy w mojej twierdzy oraz anioły w castlu i rozbudowałem gildię do 4lvl. Niestety nie ucieszył mnie widok czarów (frenzy i spacer po wodzie), ale mogłem już korzystać ze zwojów 4lvl przynajmniej. Potem wyruszyłem na poszukiwanie pomarańczowego kompa, który miał stronga. W 136 Javdet zrobił sobie utopię i zgarnął czapkę 5lvl czary oraz zbroję +4a/d, więc zaczynało się robić ciekawie. W 4 tygu Javdet wbił się do swojej TZ, która była tak wypasiona, że szkoda gadać, nasrane bibliotek, jakieś arty, konserwy, czarodziejski smok z puchy itd. Mając do dyspozycji DD 2 razy na turę, czyścił wszystko ładnie, w 145 nieopatrznie wlazłem do jego bocznej strefy i zostałem zaatakowany, wojsko wprawdzie miałem lepsze od niego, Gundula 20-10-6-6 właściwie bez żadnych artów, a on staty 10-22-17-11, przeciwko jego implozji niewiele mogłem zrobić, wykupiłem się z czym się dało i chciałem coś jeszcze powalczyć, ale jak zauważyłem, że lata sobie z DD i w 147 był już w mojej strefie castla, to z braku perspektyw na dalszą grę, postanowiłem nie przedłużać i poddałem.


Kod:
Yarzapp's Games:

opponent:                      Javdet - Ukraine
template:                       8mm6a
size:                            XL+U
my colour:                       blue
my town:                   stronghold
my starting hero:             Gundula
my main hero:                 Gundula
opponent's colour:                red
opponent's town:             fortress
opponent's starting hero:       Tazar
opponent's main hero:           Tazar
date:        2011-10-23 to 2011-10-31
end:                              147
winner:                        Javdet

short description: Battle of Sites Heroes Alliance vs. Heroes World

http://s000.tinyupload.co...254481939215212

[ Dodano: 2011-11-23, 21:25 ]
Dzisiaj z Malkiem skończyliśmy balance do master AW, gra zdecydowanie godna wrzucenia tutaj, więc pewnie niebawem wrzucę, jeśli są jeszcze jakieś zamówienia to piszcie tutaj. Jeśli macie jakieś pytania do gier (np. jak udało mi się zrobić jakąś walkę z tak dużymi stratami, czy gdzie tak głupio straciłem wywernę), to też walcie śmiało, postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości.

[ Dodano: 2011-11-23, 22:12 ]
No dobra, to teraz obiecana gra z Malkiem (opis gry zamieszczę może w temacie z raportami Master AW):

Kod:
Yarzapp's Games:

opponent:                    Malekith - Poland
template:                     balance
size:                               L
my colour:                       blue
my town:                        tower
my starting hero:                Aine
my main hero:                    Ivor
opponent's colour:                red
opponent's town:              inferno
opponent's starting hero:      Marius
opponent's main hero:          Marius
date:        2011-08-27 to 2011-11-23
end:                              225
winner:                      Malekith

short description: Master AW 2011 - semifinal - game 1.


http://www.legendyheroes....4/saves/120.rar

[ Dodano: 2011-11-28, 17:02 ]
Brakujące dwie gry z Battle Of Sites:

W 136 Term mnie zaatakował z 9 many, dzięki czemu udało mi się odeprzeć atak, wykupił się z 4 aniołami, po czym wykupił się w tym mieście, co mi właśnie zajął, ja go zaatakowałem Gelarem ze strzałką za 100dmg, jednak dwa razy wszedł mu resist i raz zmoralował, więc uwaliłem tylko jednego anioła. Shakti uwalił mu kolejne dwa, on mi dwa lwy i znowu spierdzielił.
Tej gry niestety nie udało mi się dokończyć, gdyż Rusek wprawdzie nie poddał, ale nie mogłem go namówić na skończenie gry, jednak przewagę miałem już naprawdę dużą.
Kod:
Yarzapp's Games:

opponent:                        TERM - Russia
template:                       8mm6a
size:                            XL+U
my colour:                       blue
my town:                      dungeon
my starting hero:              Shakti
my main hero:                  Shakti
opponent's colour:                red
opponent's town:             fortress
opponent's starting hero:        Bron
opponent's main hero:            Bron
date:        2011-11-05 to 2011-11-27
end:                              147
winner:                       yarzapp

short description: Battle of Sites - Heroes Alliance vs. heroes.by

http://s000.tinyupload.co...704276983762450


A to gra, która jest ciekawa ze względu na bardzo luźny regulamin. Było dozwolone praktycznie wszystko, wliczając w to nekromancję, brak ograniczeń dla confa, DYPLOMACJĘ, brak fmg i tak dalej i tak dalej. Jedyne restrykcje to było chyba no red rush i resty w ciekawym formacie: suma dni w których wzięto restart to 4, czyli można wziąć np. 4x111, albo 2x112, albo 1x114. Niestety regulamin ten jest nieco śmieszny w tak poważnym turnieju, no ale trzeba było grać. W 132 poddałem, gdyż dzięki kartografowi widziałem, że przeciwnik ma dyplomację, ponadto miał mnóstwo ważkarni, nasrał 70 wywek i zrobił trzy utopie, też miałem dyplomację, ale do mnie się nie dołączały jednostki z treasure zone. Nie jest ta gra niestety jakimś specjalnym pokazem skilla z mojej strony, wręcz przeciwnie, a to warto zwrócić uwagę, jak Neonandy pięknie obrobił mapkę do końca drugiego tygodnia, na marginesie wygrał wszystkie swoje 5 gier w tym turnieju, gracz z najwyższej półki. Ciekawostką jest, że grał babką od sokolego wzroku.

Kod:
Yarzapp's Games:

opponent:                    Neonandy - Ukraine
template:                     Anarchy
size:                             L+U
my colour:                        red
my town:                 random/tower
my starting hero:              random
my main hero:                    Cyra
opponent's colour:               blue
opponent's town:      random/fortress
opponent's starting hero:      random
opponent's main hero:           Sanya
date:                      2011-10-15
end:                              132
winner:                      Neonandy

short description: Battle of Sites, Heroes Alliance vs. Heroes Portal

http://s000.tinyupload.co...476226721237357


BTW. Ludzie piszcie tu coś, komentujcie, pytajcie, inaczej moje wysiłki nie mają sensu, a mój post zajmuje już ponad 5 ekranów!


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
Ostatnio zmieniony przez yarzapp 2015-01-29, 23:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2011-11-30, 16:28   

tl;dr
 
 
nunquam 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 71
Wysłany: 2011-12-01, 14:03   

yarzapp napisał/a:
Ludzie piszcie tu coś

tu coś

W savach Yarzapp vs. All 4:4

yarzapp napisał/a:
Neonandy pięknie obrobił mapkę do końca drugiego tygodnia, na marginesie wygrał wszystkie swoje 5 gier w tym turnieju, gracz z najwyższej półki.

A co to za "igrok"? A, wszystko jasne. Nie dziwne, że wygrał w końcu miał dostęp do matriksa.
 
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-12-12, 03:34   

Ktoś prosił o sejwy jebusa dungiem? Zacząłem grę na jebusie losowymi zamkami z pewnym Rumunem (suicid_pe.iarba) i wylosowałem loch z Gunnarem, jak skończymy, to wrzucę, jeszcze jakieś zamówienia? Lepiej tutaj pisać, to po jakimś czasie jak coś znajdę to będę pamiętał, żeby wrzucić, wpisy z SB mogą mi uciekać z pamięci.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2011-12-12, 14:52   

yarzapp napisał/a:
jeszcze jakieś zamówienia?
Tak, poproszę cheezburgera bez sera na wynos.
 
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Pomógł: 25 razy
Wiek: 29
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1066
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2011-12-12, 15:18   

Malekith napisał/a:
yarzapp napisał/a:
jeszcze jakieś zamówienia?
Tak, poproszę cheezburgera bez sera na wynos.



Szanse jeden na milion maja to do siebie, że sprawdzają się w 9 na 10 przypadków.
 
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-01-23, 15:31   

Co do jebusa lochem, to w sumie nic ciekawego, bo mapę miałem koszmarną, więc chyba jednak nie będę umieszczał, bo i po co. Za to niedługo wrzucę sejwy z turnieju BoME na LH (te, które są tego warte, bo np. emocjonyjący półfinał z klimsonbless'em, gdzie poddał jebusa w 114 to sobie odpuszczę (szkoda, bo też to był jebus lochem, no ale znowu nie ma co pokazywać).

[ Dodano: 2015-01-28, 14:25 ]
Czy jest ktos jeszcze zainteresowany tym tematem?
Odkopalem pare naprawde dobrych gier, ktore moge udostepnic.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
freestyle01 


Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 38
Wysłany: 2015-01-28, 16:26   

ja :)
 
 
SCS 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 332
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2015-01-28, 17:00   

Yarzapp masz jeszcze walkę z neonandy? Brzmi ciekawie, smaczku dodaje ta bohaterka od sokolego wzroku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 3
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group