Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Cytadela (Fortress)
Autor Wiadomość
Hektor
Oszołom



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 318
Skąd: mam wiedzieć?
Wysłany: 2011-07-09, 13:46   

Pytanie do rozbudowy, opłaca się bardziej w 1 dniu walnąć up lizaków czy stawiać wiwki?




 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2011-07-09, 14:03   

Wiwki i tak musisz zbudować, lizaki poza templem balance niewiele robią...
 
 
Hektor
Oszołom



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 318
Skąd: mam wiedzieć?
Wysłany: 2011-07-09, 14:37   

Ja właśnie o PC2 myślę.




 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2011-07-09, 14:43   

Na PC2 i tak lepiej postawic Wiwki. Lizaki ulepsza sie w 2 tyg, chyba ze zwiekszenie dmg otwieraloby droge do waznej strefy/artefaktu.

 
 
Tarnoob 
stary wyjadacz



Pomógł: 24 razy
Wiek: 28
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 611
Skąd: Warmia
Wysłany: 2012-05-02, 19:23   

Ciekawostka: budynek zamku w Cytadeli przypomina trochę mezopotamski ziggurat.

Rozród nie jest prawem człowieka.
 
 
Lowcakur 
von Hackfleish



Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 910
Skąd: Drakmoor
Wysłany: 2012-05-02, 19:28   

Tarnoob napisał/a:
budynek zamku w Cytadeli przypomina trochę mezopotamski ziggurat.


Ciekawostka: Budynek zamku w Zamku przypomina zamek.

Ciekawostka: Loch prawdopodobnie jest zbudowany pod ziemia

Ciekawostka: Forteca przypomina zamek Bialej Czarownicy z Narni

Ciekawostka: Cytadela przypomina bagienna utopie

Ciekawostka: Inferno jest miastem zamieszkanym glownie przez kosmitow!

Ciekawostka: Nekropolia nie ma domkow, a nagrobki

Ciekawostka: Bastion jest zamkiem lesnym

Ciekawostka: Twierdza jestnajbardziej ofensywnym miastem

Ciekawostka: WZ zostalo dodane zamiast Forge

One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
Set 
Yashiko



Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 210
Wysłany: 2012-05-02, 20:32   

Akurat ciekawostka Tarna nie była aż taka na siłę dodawana :D

Dzięki Łowco kur za info.

Żeby nie było offtopu to nadal uważam cytkę za moje najbardziej ulubione miasto i mam nadzieje że zostanie one dodane w h6 pomimo tego że nie wejdzie mi na kompa.

'' Bóg? Jam tam sobie chcesz...
Ale w siebie uwierzyć MUSISZ''

''Sam fakt że żyję, jest wystarczającym pretekstem, aby czynić wszystko''
 
 
Kisiel 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 320
Wysłany: 2012-05-02, 21:08   

Lowcakur napisał/a:

Ciekawostka: Budynek zamku w Zamku przypomina zamek.


Nie no, to jest arcymistrzostwo.

"The problem with stupid people is that they’re too stupid to realize how stupid they are."
 
Lowcakur 
von Hackfleish



Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 910
Skąd: Drakmoor
Wysłany: 2012-05-02, 21:32   

Kisiel napisał/a:
Nie no, to jest arcymistrzostwo.


Dziekuje bardzo. Jedyny co lapie sarkazm ^^

Co do Cytki, jej architektura(a raczej jej brak) przypomina mieszanine kultur Srodkowoamerykanskich i Azjatyckich.

One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-05-02, 21:40   

Lowcakur napisał/a:
Dziekuje bardzo. Jedyny co lapie sarkazm ^^

Tak, cała reszta wzięła to na poważnie ;-)

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2012-05-03, 08:55   

Ciekawostka: Loch nawet gdy znajduje się na powierzchni, zbudowany jest pod ziemią.
 
Lowcakur 
von Hackfleish



Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 910
Skąd: Drakmoor
Wysłany: 2012-05-03, 15:22   

Cytat:
Ciekawostka: Loch nawet gdy znajduje się na powierzchni, zbudowany jest pod ziemią.


Masz racje, nie zauwazylem tego! Dziekuje Ci, Lolu, kolejna zagadka rozwiazana przes nasza druzyne "AW". Wszystkie strony traktujace o HoMM III sa z nas dumne

One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
Tazar 
SLAYER KURCZĘ!!!


Wiek: 29
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 3
Skąd: Tatalia
Wysłany: 2012-06-14, 10:20   

Cytadela to moje ulubione miasto ma ciekawy klimat,miasto wygląda pięknie i wspaniali bohaterowie
1.Gnoil-niby nic ale na tazarze ładnie kosi lub broni strzelców
2.reptilion-IMO najbardziej niedoceniana jednostka w grze.Słaby dmg ale coś tam ustrzeli.po za tym przeciwnik często skupia swój atak na nich więc reszta armii ma trochę luzu
3.Ważki-jak dla mnie cudo.ładny zasięg, dwa niezłe czary, duźy def a i pokąsać potrafi
4.bazyliszki-osobiście ich za bardzo nie lubię ale skamienienie potrafi ładnie namieszać
5.gorgony-och i ach jednoska idealna.dużo życia świetna umiejętność, a i dużo wytrzyma.Niestety strasznie wolna jak na ten zamek
6.Wywerny-są jak rolex.niby niepotrzebne ale warto mieć ;-) IMO dobra jednostka szybko się nią otwiera kopalnie na początku a i potem potrafi pokąsać
7.Hydry-jednostka bardzo dobra.wielopolowy atak dużo robi przydatne do rozbijania wielkich grup potworów gdy sami za dużo jednostek nie mamy

coś o bohaterach
1Wystan-Swietny hirek na S optrafi ładnie namieszać
2Korbac-niedoceniany ale lubię nim grać dodatkowa moc dla ważek
3.Tazar-IMO najlepszy hirek całej gry na wysokich lvlach nie do pokonania(no może crag hack z którym jeszcze nie udało mi się wygrać :-> )

o magach nie będę pisał bo nie znalazłem żadnego godnego mojej uwagi

no,to tyle ;-)
 
 
KoVValski 

Wiek: 26
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 1
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-09-20, 20:04   

Cytadela. Moje ulubione miasto. Tan klimat strachu zawsze towarzyszył mi gdy słuchałem muzyczki i patrzyłem się na tło. Czułem, że za chwile wyskoczy jakiś bazyliszek i mnie po prostu zniszczy. Bagno kojarzyło mi się zawsze z czymś obrzydzającym, odrażającym a nie strasznym i budzącym grozę jak to właśnie twórcy Herosów zrobili. Ale do rzeczy.
Cytadela jest dobra (tak jak ktoś już to powiedział) dla zdecydowanie doświadczonych i grających strategicznie graczy (nowicjuszom polecam Zamek albo Nekropolię). Cytadela jest typowo defensywnym zamkiem, lecz nie znaczy to, że nie nadaje się do ataku, trzeba mieć tylko poprawną rozkminę na taktyki a ja zaraz powiem jak to robię ;-) Lecz może zacznijmy od początku.

Jednostki: (od razu mówię, że dla mnie nie ma najlepszej i najgorszej jednostki bo każda użyta odpowiednio może coś zdziałać, wystarczy wiedzieć do czego i jak ją użyć)
Gnoll: Niczym w zasadzie się nie wyróżnia. Ni to def ni to atak ni szybkość. Dobry na początku do ataku bo mamy ich sporą ilość. Potem lepiej zastąpić ją czymś ze zdobytych zamków, ale nie lekceważmy jej bo czasami to one mi ratowały skórę.
Jaszczuroludź :) : Jedyna strzelająca jednostka w tym zamku, trzeba zawsze o nią dbać i chronić jak umiemy (najlepiej bazyliszkami). Jaszczuroludziowie (Robię to specjalnie :) ) W dużej ilości przydają się niezsamowicie zwłaszcza jeżeli mamy łucznictwo na mistrz oraz artefakt dający plusy dla strzelców.
Ważka: Bardzo wszechstronna jednostka. I do ataku i do obrony nadaje się bardzo dobrze (może trochę bardziej do ataku). Ma sporo defa co wraz ze skillami bohaterai różnymi artefaktami daje naprawdę fajną zabawę. Mogą podlecieć do przeciwnika stojącego naprzeciw niej na najbardziej oddalonym polu (ulepszone). Oraz osłabiają (też ulepszone).
Bazyliszki: Genialny obrońca naszych jaszczuroludziów. Gdy coś podleci no nich szybko mogą go rąbnąć porządnie a na dodatek czasami zamienić w kamień, jest to o tyle przydatne, że wydaje mi się ale im więcej mocy ma bohater tym dłużej trwa skamienienie. Bazyliszki są dość wolne i jeżeli nimi atakować to naprawdę nie za często (chyba, że jesteśmy pewni wygranej).
Gorgony: Królowie (albo królowe nie jestem pewien :) ) cytadeli. Z dobrą obroną, atakiem i na ulepszonych umiejętnością zabijania spojrzeniem robią R-Z-E-Ź!! i to jaką. Zdarzyło mi się, że przeciwnik zmasakrował mnie całego a tak każuali oślepił moje gorgony na początku bitwy (było ich chyba z 20). Zniszczyły wszystko co im stało na drodze i tylko dla tego, że przeciwnik nie zwracał na nie z początku uwagi bo były oślepione.
Wiwerny: To jest już typowo ofensywna jednostka bo dość kiepski deff i punkty życia rekompensuje szybkością i atakiem (oraz zatruciem na ulepszonych). Lubie nimi współpracować z ważkami i robić sieczkę dla strzelców wroga. Minusem jest to, że trzeba się nieźle starać by przeżyły (mówię o większych bitwach).
Hydry: Bardzo dobre, wszechstronne i tanie jednostki. Atakują wszystkich obok siebie poza naszymi) oraz powstrzymują kontroatak. Jeżeli dobrze wyskillujemy bohatera na obronę to jest ona prawie nie do pobicia. Walczę nią w zasadzie w środku tzn. zatrzymuje atakujących.
Przejdźmy do innych aspektów tego zamku.
Jako pierwszego bohatera zawsze brałem Styg albo Alkina.
(to jest ważna sprawa). Granie czarami w tym zamku ma sens i to spory ale jest to gra ofensywna (jednostki się bronią a czarami walimy aż miło). Nie można zapomnieć o rzucaniu także czarów wspomagających i osłabiających wroga. Polecam bohaterami szukać wszystkiego co da im: Moc - do siły rzucania czarów (lepiej Styg) oraz obronę do wiadomo czego (Styg i Alkin. Alkinem polecam umiarkowanie w moc i atak. Wiedzy wystarczy wam na obu tyle ile dostaniecie z lvlup.
Ważnie jest także żeby pamiętać, że to zamek defensywny i nie pchać się od razu wszędzie gdzie się chce. W pierwszym tygodniu polecam zrobić kapitol oraz zdobyć tartak i kamieniołom (o ile takowe można zdobyć :) ).
Ważne jest także zdobycie drugiego zamku. (najlepiej innego typu). Będzie można wymienić niepasujące dla nas jednostki na inne które uważamy za lepsze.
Artefakty (ważna sprawa) najlepiej z obroną lub wiedzą (bo nie mamy wiedzy za dużo).
I na koniec powiem, że wszystko co tu napisałem jest moją subiektywną opinią i wynika z moich doświadczeń i stylu gry.
Pozdrawiam i liczę, że pomogłem.
KoVValski
 
SCS 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 332
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-09-20, 21:09   

Odniosę się tylko do wątku o bohaterach, stawianie na wiedźmy nie ma najmniejszego sensu, magia i tak będzie bardzo słaba (porównując do innych magów) a jednostki dodatkowo osłabione słabymi statystykami bohatera.
Słuszna opcja to oczywiście Tazar w pierwszej kolejce, nie ma lepszego bohatera w tym zamku, jeżeli nie Tazar to Wystan świetnie czyszczący w początkowej fazie gry, Alkin zaczyna ze świetnymi skillami ale spec średni.
Pierwszy tydzień to up. jaszczury, zamek i wiwki, jeżeli na mapie jest kasa to reszta stworzeń (bogato hydry, biednie byki)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 22 z 25
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group