Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 3 dni
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Malekith
2012-12-30, 04:37
USER ROKU

User Roku - dobry pomysł?
Nie, nie potrzeba takiego zamentu na forum.
29%
 29%  [ 12 ]
Tak, ale potrzeba kilka poprawek.
19%
 19%  [ 8 ]
Tak i jak najszybciej trzeba wprowadzic go w życie!
51%
 51%  [ 21 ]
Głosowań: 41
Wszystkich Głosów: 41

Autor Wiadomość
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-12-07, 19:47   

Skwer napisał/a:
Dlaczego?
A pamiętasz, co stało się ostatnim razem? Po tym jak trzy osoby (w tym ja) zagłosowały na alta, posypała się lawina głosów na alta (niekiedy bardzo kiepsko uzasadnionych...). Akurat on w mojej opinii zasłużył na tytuł, ALE nie zmienia to faktu, iż pozostało wrażenie, że wystarczyło kilka głosów i reszta już poleciała za stadem.:/ Jeśli tak ma to wyglądać, nie widzę sensu...( wiem, wiara w ludzi nie jest moją mocną stroną).
Oczywiście jest to tylko moje odczucie i nie zamierzam kłócić się o to, czy User Roku jest, czy nie jest dobrym pomysłem. Jeśli dojdzie do skutku (a myślę, że dojdzie...) na pewno oddam głos, aczkolwiek waham się pomiędzy dwoma osobami.

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
zlatan 



Pomógł: 9 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 1163
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: 2010-12-07, 20:00   

Można tez zrobić tajne głosowanie, poprzez wysyłanie PW. Na koniec organizator wyjawia wyniki, podając jednocześnie kto na kogo głosował... I daje to jednocześnie okazję do pokłócenia się, wymyślenia jakiegoś skandalu, posądzenia organizatora o przekręt, itp :-)
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-12-07, 20:16   

zlatan napisał/a:
Można tez zrobić tajne głosowanie, poprzez wysyłanie PW.

To dobry pomysł, kiedyś proponowany przy okazji KKM. Myślę, że np. taki Paweł byłby godny zaufania i nie próbowałby fałszować wyników (ew. na końcu głosowania każdy przyznałby się, na kogo głosował).
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Pomógł: 25 razy
Wiek: 29
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1066
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2010-12-07, 20:58   

zlatan napisał/a:
I daje to jednocześnie okazję do pokłócenia się, wymyślenia jakiegoś skandalu, posądzenia organizatora o przekręt, itp


Jak to kiedyś zauważył bartman.. odbędzie się teraz jawne głosowanie, czy wprowadzić tajne głosowanie :mrgreen: absurd goni absurd.

Szanse jeden na milion maja to do siebie, że sprawdzają się w 9 na 10 przypadków.
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2010-12-08, 09:01   

Zgadzam się z Gandalfem Poprzednia edycja usera roku nie byla obiektywna, bo po 3 głosach na alta z dobra argumentacja posypała sie fala glosow na jego osobę, rowniez mysle ze zasłużył na wygraną, ale nie wszyscy byli świadomi swojego wyboru i ulegli sugestii.
Co do tajnych głosowań to rowniez mialem taki pomysł, ale niech userzy sami to roztrzygna.
Pisze z telefonu wiec nie ma polskich znaków, bo wstawiac mi sie nie chce.
Tak na marginesie to mysle ze wiem kto wygra tą edycję:)
 
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2202
Wysłany: 2010-12-08, 14:34   

Jak dla mnie to nie ma sensu. Nikt nie pamięta kto przez cały rok udzielał się na forum i miewał pomysły. wpadnie jakiś świeżak na 4 miesiące, nabije dużo postów i tyle go widzieli. Jak robić głosowanie to tajne, bo jak już pisaliście ludzie ulegają sugestii pozostałych.
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2010-12-08, 19:27   

Lista kandydatów jest bardzo dobrze sporządzona. Osoby wytypowane były aktywne przez większość roku. Co do sposobu głosowania, cóż ja jestem za tajnym głosowaniem, ponieważ unikniemy w ten sposób odczuć, że głosujący sugerowali się głosami poprzedników. :-)

Według mnie trzech użytkowników znacznie odstaje od innych jeżeli chodzi o aktywność w ostatnim roku, ale nie podam ich nicków teraz. ;-)
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2010-12-08, 21:17   

Jezeli tajne głosowanie to tez od razu z argumentacja
- tak dla pewności ze wszyscy zdają sobie sprawę z tego na kogo i za co głosują na niego.
 
 
LaEa 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 1178
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2010-12-13, 01:40   

Jak zacznie się głosowanie, prosiłbym o przedstawienie wszystkich kandydatów, zasad, praw, zakazów oraz czasu trwania, aby pozbyć się bałaganu i wątpliwości.
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2010-12-17, 08:41   

Moje propozycje co do głosowania:

1. Głosujemy standardowo w temacie.
2. Wysyłamy głosy do prowadzącej głosowanie osoby.
3. Wysyłamy głosy do prowadzącej głosowanie osoby, przed rozpoczęciem głosowania, a później głosujemy w temacie - dzięki temu nikt już nie powinien sugerować się głosami innych, no może po za osobą która je otrzyma:]

 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-12-17, 17:50   

Numer 3 to jak dla mnie dużo zachodu, ale dzięki temu nie będzie raczej sugerowania się głosami innych, a zarazem trudno będzie oskarżyć kogoś o manipulację. W każdym razie na pewno jestem przeciwny opcji nr 1. ;-)

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Internal 


Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 189
Wysłany: 2010-12-18, 16:47   

Mi z kolei opcja nr.1 najbardziej odpowiada, poniewarz manipulacja a sugerowanie się wypowiedziami innych to dwie różne rzeczy, poza tym czasemi lepiej jak głos zostanie zasugerowany, niż jak użytkownik będzie strzelał w losowego kandydata.


 
LaEa 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 1178
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2010-12-18, 17:20   

Internal napisał/a:
poniewarz
Ponieważ*

Tylko zrozum to, że musi być sensowna argumentacja, zanim głos zostanie zaliczony, więc nie będzie strzelania.
 
 
Internal 


Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 189
Wysłany: 2010-12-18, 17:24   

LaEa napisał/a:
Internal napisał/a:
poniewarz
Ponieważ*

Tylko zrozum to, że musi być sensowna argumentacja, zanim głos zostanie zaliczony, więc nie będzie strzelania.


Mam urojoną dysortografie, ale sory.

Niby tak ale wypowiedzi innych pomogą wykreowac opinie o userach, co pomoże przy argumentacji.


 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-12-18, 17:33   

Cytat:
Niby tak ale wypowiedzi innych pomogą wykreowac opinie o userach, co pomoże przy argumentacji.

Jak ktoś głosuje tylko po to, by głosować i nie ma pojęcia o co w tym właściwie chodzi, to lepiej, żeby w ogóle nie tego nie robił.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 6
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group