Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Gra przez internet.POMOCY!!!!!!
Autor Wiadomość
Sir fronshire 



Wiek: 30
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 65
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2009-06-13, 12:20   Gra przez internet.POMOCY!!!!!!

Jeśli chodzi o grę przez internet to jestem zupełnie zielony :P. Chciałem z moim sąsiadem pograć sobie w homm właśnie przez neta. Zainstalowałem hamachi, utworzyłem sieć, kolega do mnie dołączył, włączam Homm, gra wieloosobowa, tc\ip, no i zaczynam hostować, następnie włącza się ekran w którym można wybrać scenariusz itp., ale jest podana tylko moja nazwa. Kolega mówi ze szukając gry, wpisywał moje IP (to z hamachi, oraz to z homm) ale wyświetlał się komunikat "nie znaleziono podanego numeru IP". Więc postanowiliśmy ze to on utworzy sieć. Zrobiliśmy zupełnie to samo, tylko ze w tym przypadku to ja szukałem gry. Wpisałem IP kolegi ( znowu to z hamachi oraz z heroes) ale znów pojawił się komunikat "nie odnaleziono podanego numeru ip"...co robić??? może robię coś źle, proszę o pomoc... (od razu mowie ze granie przez Game spy nie wchodzi w grę bo mam wewnętrzne IP)

Erathio, ojczyzno moja!!!
 
 
altaeir 


Pomógł: 19 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1043
Wysłany: 2009-06-13, 13:58   

Hmmm,jak gracie przez hamaka,to wpisujecie tylko ip przypisane przez ten program.W haśle nic nie dajecie.Proponuję wyłączyć firewalla oraz zaporę Windy.Kiedyś maiłem podobny problem,ale go rozwiązałem nie wiem jak. :-P Chyba coś zmieniałem w opcjach połączeń internetowych.Wiec możesz poszperać.No a teraz,mam problem którego nigdy nie rozwiązałem do końca.Gdy łażę po necie muszę robić restart kompa i dopiero się łączyć przez neta.Tego też możecie spróbować.A i co do tego wyłączania firewalla,to nie musi być tak drastycznie od razu,najpierw spróbuj dodać hamaka do wyjątków żeby,połączenia nie były blokowane.
 
Sir fronshire 



Wiek: 30
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 65
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2009-06-13, 14:51   

wyłączyłem zaporę(kolega też) ale tylko dla hamachi i hommIII, może zadaje głupie i banalne pytania ale co to jest ten firewall i jak to wyłączyć??po wyłączeniu tylko zapory systemu problem nadal się pojawiał... :/

Erathio, ojczyzno moja!!!
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2009-06-13, 15:57   

A macie identyczne wersje gry?
 
 
Sir fronshire 



Wiek: 30
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 65
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2009-06-13, 20:10   

wersje gry są identyczne, ponieważ kolega zgrywał sobie ode mnie instalke...

[ Dodano: 2009-06-20, 18:26 ]
dupa!!! homm III przez neta nie działa i jestem skazany na IV...już mi się żygać chce jak patrze na jednostki wędrujące po mapie bez bohatera..niech się ktoś zlituje i mi pomoże.Altaeir, mógłbyś mi wytłumaczyć o co chodzi z tym firewall'em??

Erathio, ojczyzno moja!!!
 
 
altaeir 


Pomógł: 19 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1043
Wysłany: 2009-06-21, 18:28   

Sir Fronshire --> gg coś wymyślimy i przeszukam archiwum gg.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group