Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Polska czcionka w edytorze kampanii/map + pytanie.
Autor Wiadomość
Aquariadael 
9



Wiek: 30
Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 11
Skąd: From Here
Wysłany: 2017-12-28, 09:08   Polska czcionka w edytorze kampanii/map + pytanie.

Witam.

Moje pytanie może być dość głupie. Sam nie wiem. Bardzo byłbym wdzięczny za wyrozumiałość. Mam Heroes 3 Complete z dodatkiem HotA i od jakiegoś czasu szukałem spolszczenia aby używać polskich znaków w kampanii i mapach, które robię. Przekopując google trafiłem pod ten adres;

http://www.hota.acidcave.net/newsitem1702.html

Zainstalowałem spolszczenie i wszystko było super. Zamiast krzaków były polskie czcionki w odpalonych kampaniach, które ściągnąłem w internecie.

Bardzo mnie to ucieszyło i od razu zacząłem poprawiać teksty w moich pracach, ale niestety, od razu zauważyłem, że wyskakują "krzaczki" zamiast "Ł" itp...

1-wsze pytanie;
Czy ktoś wie, jak to naprawić?

Jest jeszcze taka jedna sprawa, która mnie również kłopoczę. Zupełnie zapomniałem, że istotna jest wersja mapy na jakiej się je tworzy. Sprawdziłem wersje mojej kampanii, robionej w Heroes 3 Complete odpalając ją z edytora Heroes 3 Złotej Edycji i nie włączyło jej, pisząc, że wersja pliku jest w wersji 28. Czy to jest w porządku, zadziała u większości, jak wrzucę ją do internetu? Czy może właśnie przepadła praca w którą włożyłem tyle czasu?

To tyle.

Bardzo byłbym wdzięczny za wyrozumiałość, a jeszcze bardziej za pomoc. Zdaję sobie sprawę, że takie pytania mogły już paść. Używałem wyszukiwarki na forum, ale brak doświadczenia, który mam w poruszaniu się na forach zawsze mnie ściga. Mam nadzieję, że chociaż trafiłem w odpowiedni dział. :P

Pozdrawiam serdecznie.
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2017-12-28, 14:20   

Po pierwsze najnowsza wersja spolszczenia do hoty to beta4: http://h3.heroes.net.pl/nowina/3680
Po drugie skoro masz edytor map złotej edycji i jednocześnie heroes 3 complete, to czemu nie zainstalujesz hoty na tej złotej edycji? Złota edycja jest po polsku, complete nie.
Po trzecie pamiętaj, że mapy tworzone w hocie nie otworzysz potem żadnym innym edytorem. Jesteś pewien, że wszystko robiłeś w wersji sod?

Wersja "28" to wersja sod. Najlepiej podeślij ten plik, to ci powiem, czy da się to otworzyć.

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Aquariadael 
9



Wiek: 30
Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 11
Skąd: From Here
Wysłany: 2017-12-28, 18:12   

Dziękuję za odpowiedź i link do aktualnej wersji spolszczenia.

Ech, jestem skończonym idiotą, bo ja przez cały ten czas myślałem, że HotA działa i instaluje się tylko na Complete Edition i wszystko tam robiłem z tego powodu. :( Myślalem, że wszyscy rezydują na tej wersji z Hotą, a że średnio się znam na wersjach, to tam działałem, łudząc się, że będzie ok, ale edytora z hoty nie ruszałem, bo wiem, że nie da się jeszcze robić kampanii. No cóż, sam to na siebie sprowadziłem swoją niewiedzą...

Tak, na 100% robiłem wszystko w podstawowym edytorze SoD. Miałem epizod, że straciłem kilka godzin pracy, bo przez nieuwage odpaliłem edytor Hoty i robiłem w nim, ale w pore to dostrzegłem i nie było tragedii.

Czy mógłbym wysłać Ci na maila? Jest to jedyny znany mi sposób na udostępnienie komuś plików. Pewnie da się wrzucić do tematu (nie znam się na forach, rzadko się gdziekolwiek udzielam, ale przypuszczam, że się da), ale jeśli mam być szczery, wolałbym nie wstawiać nic, bezpośrednio do tematu, póki nie skończę. Będzie to moja pierwsza kampania, ktorą doprowadziłem do końca i cały czas nie tracę nadziei, że pomimo tych trudności uda się to umieścić i komuś się może spodobać, choć ta nadzieja uszczuplała. Boję się, że nie znajdę sposobu na spolszczenie tekstu, a to bardzo źle wpłynie, bo sporo się rozpisałem. Nie mówiąc już nawet o prawdopodobieństwie, że może nie ruszyć przez konflikt z wersją. Ech, życie.

Jeśli się zgadzasz, to podeślij mi na PW swój e-mail.

[ Dodano: 2017-12-30, 03:20 ]
Z dużą pomocą Begrezena problem został rozwiązany. A jak gdyby ktoś był na tyle nieogarnięty, jak ja, i miał podobny problem, to... Nie róbcie mapek z polskim tekstem w edytorze Complete Edition, chyba, że macie jeszcze Złotą Edycje. Wystarczy w tamtym edytorze odpalić scenariusz i cieszyć się polskimi znakami. Dodam jeszcze, że u mnie w edytorze Złotej Edycji były też "krzaczki", kiedy używałem polskich liter i myślałem, że się coś psuję, ale w grze te "krzaczki" zmieniły się w polskie litery. Straszny ze mnie nieogar i wątpie, żeby ktoś miał podobny problem, ale kto tam wie. Jeszcze raz dziękuję Ci Begrezen! Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group