Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Odpowiedz do tematu
Poradnik: jak grać multiplayer?
Autor Wiadomość
Adder

Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-07-05, 00:26   Re: Poradnik: jak grać multiplayer?

Maszkarra napisał/a:
Ewentualne problemy:
Pan X: Maszkarra, Ty głupi chyba jesteś. Ja robię jak w instrukcji jest do hamachi, a heroesy mi krzyczą, że nie znaleziono podanego adresu IP! I co?! Głupio Ci teraz?

Odpowiedź: Przeszkodą może być firewall/antywirus/zapora systemowa. Spróbuj wyłączyć. Jeśli to nie pomoże spróbujcie zrestartować komputery.


No generalnie to prawda, tylko bez tego, że jesteś głupi. Wykonałem to co napisałeś w odpowiedzi, ale to samo jest. Jakieś inne propozycje?
 
Indiger 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 25
Dołączył: 10 Mar 2015
Posty: 16
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2017-07-30, 22:10   

Hej, mógłby wytłumaczyć mi ktoś punkt po punkcie jak połączyć sie przez Team Viewier? Bo w sumie nie znalazłem poradnika, jedynie same filmiki rusków na yt i dalej nic z tego nie wiem. Tutaj jak przeglądałem posty to też nic nie znalazłem, najpewniej jestem ślepy xD
 
 
CuoreSportivo 
Cuore Sportivo

Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 1
Skąd: Wuerselen
Wysłany: 2017-08-19, 15:37   

Witajcie, może wiecie czy w HoMM3HD Steam da sie zagrać online? trzeba doinstalować coś, hamachi lub coś innego?
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2017-08-19, 15:52   

CuoreSportivo napisał/a:
Witajcie, może wiecie czy w HoMM3HD Steam da sie zagrać online? trzeba doinstalować coś, hamachi lub coś innego?

Wydaje mi się, że niczego nie trzeba doinstalowywać, bo gra się przez serwery Steam.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
MightyWeed

Dołączył: 15 Wrz 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-09-15, 07:11   

Witam, mam mały problem z grą prze gamerangera.

Więc, jestem z kumplem w poczekalni, wszystko jest ok, żadnej kursywy. Wchodzimy do gry, normalnie wbijamy do pokoju, wybieramy mape itd. Problem pojawia się przy starcie, gdy ja jestem hostem, wczytywanie zatrzymuje się na 99% przy wysyłaniu danych. Gdy hostuje kumpel, mapa się włącza, robi swój ruch i oddaje mi ture. Ja robie swój ruch, chcę oddać turę ale zatrzymuje się na 99% przy wysyłaniu danych.

Od czego to może być? Firewall i antyvirus wyłączony
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 870
Skąd: z jaskini mbehemota
Wysłany: 2017-09-15, 07:31   

o lobby nie slyszales? pobierz sobie hd mod + hote i żadne gamerangery nie bedo potrzebne

https://cdn.discordapp.com/attachments/423457907317669898/642878021015044126/9LPPDD2GQOnd.gif
Członek Stowarzyszenia Pogromców Map i honorowy mapmaker IV stopnia.
 
SCS 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 332
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2017-10-25, 02:00   

Pytanie do znawców tematu, jak lepiej zacząć jebusa L-XL Valeska, gilda magów - anioły+zamek 1/1/7, czy jednak walnąć up do łuków?
Rozegrałem ostatnio masę takich gier w lobby i praktycznie zawsze robiłem anioły+zamek w 1/1/7, natomiast ostatnio rozważałem zmianę taktyki na korzyść kusznika, dodatkowy strzał na turę robi ogromną różnicę, już 16 kuszników pozwala robić pełną kryptę od pierwszego dnia, natomiast już 30 kusz pozwala spokojnie zrobić portal aniołów w pierwszym dniu/tygodniu.
Jakieś rady w tej kwestii?
 
 
Iselor 

Dołączył: 16 Mar 2018
Posty: 8
Wysłany: 2018-03-18, 22:13   

Kompletnie nie rozumiem tych wszystkich modyfikacji na potrzeby turniejów, instalowania dziwnych modów, dodatków, map, rzeczy opcjonalnych, które nie każdy musi znać, lubić, uznawać (Arena Konwentowa, HotA,WoG, itp.). Jest to jeden z tych powodów dla których ignoruję wszelkie sieciowe turnieje. Gram w tą grę od premiery ale tylko wersja zwykła (obecnie Complete z GOGa) i tyle.
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2018-03-18, 22:39   

To trochę, jakbyś wszedł na boisko piłkarskie i powiedział "po ci mi te wszystkie linie, zakazy łapania do rąk, spalone...mam wbić piłkę do bramki i tyle, tak sobie będę grał". Masz prawo, ale czemu tak robić, to nie wiem :/
Wina losu, że deweloper nie może zawrzeć tego "wszystkiego" bezpośrednio do gry :)

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Iselor 

Dołączył: 16 Mar 2018
Posty: 8
Wysłany: 2018-03-18, 22:51   

Bzdurne porównanie. Do uczciwej normalnej gry wystarczy zrobić kilka map turniejowych i tyle. Wersja Complete z GOGa wystarcza. Instalowanie do tego HotA? Po jakiego grzyba? Normalnego gracza to nie interesuje.
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2018-03-18, 23:35   

Iselor napisał/a:
Bzdurne porównanie. Do uczciwej normalnej gry wystarczy zrobić kilka map turniejowych i tyle. Wersja Complete z GOGa wystarcza. Instalowanie do tego HotA? Po jakiego grzyba? Normalnego gracza to nie interesuje.


1.Są mapy stworzone na turnieje. Są też templaty, które też są wykorzystywane.
2.Wszystkie patche, pliki, zasady nie zostały wymyślone na nic. W grze multiplayer chodzi przede wszystkim o skill gracza, a nie o to, że ktoś ma więcej szczęścia. Jeżeli grasz dla zabawy z przyjaciółmi to możesz to wszystko olać. Jednak jeżeli idziesz na turniej to nie dziw się, że są jakieś regulacje.
3.HoTA ma wbudowane serwery, które ułatwiają połączenie się z graczem. Od wieków był problem z połączeniem się za pomocą gamerangera itd. Dlatego większość turniejów zaleca używanie tego moda. Mniej problemów, więcej gry.
4.Zwykłego gracza zazwyczaj nie interesują gry w turniejach.

Iselor napisał/a:
Kompletnie nie rozumiem tych wszystkich modyfikacji na potrzeby turniejów, instalowania dziwnych modów, dodatków, map, rzeczy opcjonalnych, które nie każdy musi znać, lubić, uznawać (Arena Konwentowa, HotA,WoG, itp.). Jest to jeden z tych powodów dla których ignoruję wszelkie sieciowe turnieje. Gram w tą grę od premiery ale tylko wersja zwykła (obecnie Complete z GOGa) i tyle.


1.Jeżeli czegoś nie znasz to co szkodzi się z tym zapoznać. Zasady nie są rygorystyczne, ani też nie są rozpisane na 50 stron. Zresztą jak jesteś początkujący to nic złego Ci inne gracze nie zrobią. Najwyżej cofniecie się turę do tyłu.
2.Jeżeli nie lubisz i nie uznajesz danej części regulaminu to nic złego. Zrozum tylko, że te reguły to nie jest czyjeś widzimisię tylko efekt pracy wielu doświadczonych graczy. Mogą się one nie podobać, ale dzięki nim gra jest najbardziej uczciwa. To tak jak gdybyś w piłce nożnej nie uznawał spalonych. Można dalej grać i czerpać przyjemność z gry. Tylko że trochę się taka gra mija z celem.

Można zawsze powiedzieć, że przecież tutaj chodzi o dobrą zabawę. Jednak zawsze w sporcie chodziło o to, aby były uczciwe zasady, aby najlepszy wygrał. Podsumowując w turniejach uczciwe zasady>przyjemnością i wygodą, w grze solo bądź z przyjaciółmi uczciwe zasady<przyjemność i wygoda. Nie zmienisz tego, bo na tej zasadzie opierają się wszystkie turnieje.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
ArcherID

Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 1
Wysłany: 2019-01-09, 18:40   

Witam, czy mając wersje Heroes of Might and Magic® 3: Complete
mogę zagrać z kolegą co ma wersje "Złota Edycja" ?
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2019-01-09, 20:31   

Tak, będziesz mógł. Aczkolwiek gorąco polecam ściągnięcie Horn of the Abyss. I koniecznie HD moda, bez tego nawet nie ma co odpalać gierki ;)

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Arcadoos 
Osmium Set Blader


Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2019
Posty: 1
Skąd: Bielsko
Wysłany: 2019-01-14, 16:57   

Czy da radę grać z kimś online tak jak w trybie hot seat? Tj. by widzieć wszystkie walki, ruchy etc. z widoku gracza nawet jeśli jest tura tego drugiego? Czy jest to możliwe tylko dzięki Team Viewer?
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2019-01-14, 19:37   

Niestety nie jest to możliwe "w grze"

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 13 z 14
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group