Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Odpowiedz do tematu
Najlepsze miasto

Które miasto jest Twoim zdaniem najlepsze?
Zamek
20%
 20%  [ 4 ]
Bastion
15%
 15%  [ 3 ]
Forteca
0%
 0%  [ 0 ]
Inferno
5%
 5%  [ 1 ]
Nekropolis
15%
 15%  [ 3 ]
Loch
15%
 15%  [ 3 ]
Twierdza
10%
 10%  [ 2 ]
Cytadela
20%
 20%  [ 4 ]
Wrota żywiołów
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 20
Wszystkich Głosów: 20

Autor Wiadomość
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2017-06-04, 19:12   

Najlepsze miasto to takie, którym najlepiej nam się gra :-D
I to chyba będzie najlepsza odpowiedź. Mam swoje typy, ale generalnie nie uważam żeby były najlepsze pod każdy aspektem.
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2017-06-04, 19:52   

Najlepsze jest, sadly, necro :C. Ruskowie zdaje się potrafią licytować spory prelew złota na rzecz przeciwnika, byle je dostać. Dalej najpewniej Zamek (anioły) i twierdza. Może jeszcze cyta (overall świetne jednostki, no i więcej wiwek nei zaszkodzi).

Co innego na mapach poniżej pewnej wielkości. Wtedy to zupełnie inna zabawa. Ale tu nei iwem,. kto najlepszy ;D

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2017-06-04, 20:39   

Rozpatrujemy necro z nerfem czy nie?

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2017-06-05, 10:40   

Trudno oceniać zamki w próżni, to narzucę sobie warunki, w jakich zazwyczaj gram xd
HotA, mapa wielkości M+U/L+-U, template jakiś umiarkowany typu 2sm4d/balance/jakiś autorski w podobnym stylu.
W tej sytuacji moimi faworytami są Zamek, Loch, Cytadela i Cove.
Zamek jest ogólnie mocny, brakuje mu dobrych hirków, za to biorąc Valeskę mam od pierwszego dnia silną armię i później jakoś już idzie. Gra Zamkiem to jest taki easy mode xD
Loch sam w sobie nie jest imo jakiś imba, ale dzięki Shaktiemu/Gunnarowi można dużo nim wykręcić od pierwszych dni. Gra Lochem sprawia mi sporą satysfakcję, zawsze wydaje mi się, że mogę więcej niż inną frakcją.
Cytka zawsze spoko, mocne hirki, niezły strzelec na początku, tankowata armia i potencjał na dużo wiwern.
Cove po prostu lubię, szybko przypadło mi do gustu. Gram Jeremym zamiennie z Anabel dla mocnego otwarcia. Jednostki z zamku same w sobie są nierówne, ale i tak później armia będzie połatana aniołami, wiwernami, cyklopami i może czymśtam jeszcze, także problemu z papierowością wojska się zbytnio nie odczuwa.
 
mka13

Dołączył: 05 Cze 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-06-05, 11:38   

Moim zdaniem na mapy typu kontakt (walka od początku o najlepsze artefakty, kopalnie, zamki etc.) najlepszy jest bastion z bohaterem Kyrre. Ulepszony centaur to zdecydowanie najmocniejsza jednostka na początek gry, umożliwia błyskawiczny start, nie spowalnia bohatera. Szybki start i tania rozbudowa umożliwiają szybki wykup i przejście do drugiej fazy gry. Wykupuję centaury, pegazy, jednorożce i w miarę możliwości smoki i mogę czyścić mapę. Mając bohatera z logistyką + bardzo szybką rozbudowę i szybkie jednostki można wyprzedzić przeciwników, złupić najważniejsze artefakty i wbić wyższy level. Na finałową fazę gry mam zwykle całe hordy jednostek 2 i 5 lvl (obie mają zwiększony przyrost) i elfy (które przez całą grę oszczędzam, czasami używam na początku) + wyższe statystyki i artefakty.

Na wielkie symetryczne plansze (każdy ma swoją strefę z artefaktami, utopiami etc.) najlepsze jest chyba Inferno. Chociaż bastion też tu ma swoje zalety: bohater Mephala z defensywą (moim zdaniem lepsza niż Tazar bo bastion ma przeciętnie silniejsze jednostki i magię niż Cytadela) i budynek skarbiec umożliwiający wykup przy wielu siedliskach i zamkach.

Moim drugim wyborem jest zawsze Zamek (świetny boh z łucznictwem, bardzo silne jednostki ale bardzo drogie).
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3177
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2017-06-23, 09:24   

Wszystko zależy od wielkości mapy. Wydaje mi się, że mimo wszystko najbardziej uniwersalnym miastem w grze jest Zamek, który nadaje się na mapę każdej wielkości. Silne jednostki na każdym poziomie, co tu chcieć więcej? Chyba tylko gildii magów na 5 poziomie ;)
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2017-06-23, 18:55   

I lepszych bohaterów, na przykład. Takich na długą mapę (poza Orrinem)

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Volkor
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-25, 11:25   

Najlepsze według mnie są w tej kolejności:
1. Nekro
2. Zamek
3. Cytadela, Loch, Inferno
Później reszta w zależności od wielkości mapy i surowców.
Najbardziej lubię klimat Cytadeli, są tam potężne tanki, które można wykorzystać pod warunkiem posiadania taktyki, magii powietrza na "majstrze". Brakuje jedynie potężnego bohatera obok Tazara.
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2017-06-25, 12:20   

Volkor napisał/a:
Brakuje jedynie potężnego bohatera obok Tazara.

Żaden zamek nie ma dwóch Tazarów/Cragów/Gunnarów, a większość nie ma nawet jednego:P

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 869
Skąd: z jaskini mbehemota
Wysłany: 2017-06-25, 13:04   

twierdza ma craga i gundule :-D

https://cdn.discordapp.com/attachments/423457907317669898/642878021015044126/9LPPDD2GQOnd.gif
Członek Stowarzyszenia Pogromców Map i honorowy mapmaker IV stopnia.
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2017-06-25, 13:33   

Gundula w hierarchii hirków w mojej ocenie jest niżej niż takie postacie jak Kyrre, Mephala, Corkes, nawet Tyraxxor, Alkin i Monere wydają mi się sensowniejsi. Specką nadrobi to, co straci przez swoją klasę:P Chyba nawet Dessa > Gundula.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Volkor
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-25, 13:41   

Ciekawa dyskusja, właśnie miałem napisać o Kyrre i Mephali żeby dowieść oczywistej teorii. Np. takie Nekro ma Galthrana i Thanta, Zamek ma Sir Mullicha, który wygląda jak kupa, ale ma świetne skille. Zamek i Cytka mają po 1 dobrym bohaterze. Super gra się Lochem, Shaktim lub jakims dobrym warlockiem ;-) Lubię też bohaterów z Fortecy, szczególnie Neelę i Cyrę, Solmyr mi się znudził :-D .
 
Clanger


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 111
Wysłany: 2017-09-05, 21:10   

Najbardziej lubię bastion, ale najlepszy jest zamek.
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2017-09-06, 15:45   

Zamek i cytka mają po jednym dobrym bochaterze - no tak, bo Tazar czy Alkin są źli... Valeska i Orrin są źli... Taaaak.

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group