Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Odpowiedz do tematu
Jeżeli wiedźma, to która?
Autor Wiadomość
Apes85 



Wiek: 38
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 18
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-10-26, 14:44   Jeżeli wiedźma, to która?

Wiem, ze jeśli gra się cytką, to zdecydowanie powinno się brać bohaterów mocy, nie mniej jednak czasami warto zrobić odmianę i spróbować gry bohaterem (choć w przypadku cytadeli, bohaterką) magii. Która wiedźma jest Waszym zdaniem najlepsza, a która najbardziej ulubiona?


Ja powiem o swoich typach, ale jak będzie co najmniej parę odpowiedzi.

P.S. Wypowiadamy się tylko o podstawowych bohaterkach, nie uwzględniamy Adrienne (od bidy Kinkerię możemy brać pod uwagę, bo jest ona wymienna z Voy).
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-10-26, 15:07   

Hmmm, skoro już naprawdę chcemy mainować wiedźmę, to po odrzuceniu wszystkich z bardzo crapnymi umkami zostają Andra ze specką inteligencja - średni crap, Styg ze specką talent - średni crap i Mirlanda z zaawansowaną mądrością, którą teoretycznie można rozwinąć jak się chce.

Skoro już wzięliśmy tę wiedźmę, to pewnie nie po to, żeby robić z niej słabego wojownika. Dlatego stawiam na pierwsze dwie - ich specki przekładają się na obrażenia z magii. Zresztą na takiej eMce mogą nawet być umiarkowanie mocne.

Oczywiście na mapie morskiej można wziąć Voy.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2016-10-26, 17:18   

Raczej trudno znaleźć dobrą wiedźmę z tego powodu, że większość ma bardzo słabe specjalizacje. Voy owszem będzie przydatna na terenie morskim. Inne wiedźmy raczej mają mało do pokazania. Verdish, Tiva, Merist są tak słabe, że nawet nie warto o nich mówić. Mirlanda ma mądrość na poziomie zaawansowanym która nie jest chyba nikomu potrzebna na początku gry. Jeżeli jeszcze okaże się, że nic dobrego nie dostaniemy podczas awansu zostaniemy z bohaterką która ma ekspercką mądrość. To przyda się później ale wtedy nie powinnyśmy mieć problemu ze zdobyciem poziomów i awansowaniu mądrości. Rosic można wziąć od biedy. Zdecydowanie lepsza od niej jest Andra którą osobiście bym wziął gdybym musiał wybrać wiedźmę (na terenie nie-morskim). Stig też można wziąć. Aż tak zła to ona nie jest.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-10-27, 01:21   

Bardzo rzadko grywam cytadelą, praktycznie w ogóle, więc moją wypowiedź potraktujcie jako luźne przemyślenia, a nie opinię eksperta od cytki ;-)
Zacznę od tego, że dla mnie osobiście rozważania o bohaterach mocy w cytadeli i twierdzy troszkę mijają się z celem, bo obydwa miasta nastawione są na walkę i wojsko, nie czary. Więc w obydwu przypadkach, żeby wykorzystać bohaterów mocy, z góry wypadało by założyć, że nastawiamy się na podbijanie obcych zamków i rozbudowę w nich gildii magów ;-)
Z wiedźm idąc po kolei:
Mirlanda - plus za to, że mamy tylko jeden slot zajęty, więc możemy ją sobie po swojemu rozwijać i nie najgorszy nawet czar na start (chociaż znam lepsze, a i specjalizacja w tym czarze niewiele daje), średni bohater ale można było trafić gorzej
Rosic - marna specjalizacja, marne czary na start (ledwo tylko magiczna strzałka), nie brałbym jej
Voy - bardzo dobra, tam gdzie mamy dużo wody. Rzadko takie mapy nam się trafiają, ale jak już przyjdzie nam na niej grać cytką, no to Voy okazuje się niezastąpiona :-)
Verdish - bezsensowny bohater, słaba specjalizacja, namiot medyka który łatwo zniszczyć, a pierwszą pomoc lepiej zastąpić czarem uzdrowienie (fajnie jak się przy okazji ma ekspercką m.wody ;-) )
Merist - jako tako średnio przeciętna, ani na plus, ani na minus. Trochę nie najlepsza umiejętność "nauka", można by lepiej wykorzystać ten slot
Styg - bardzo dobra, jeśli możemy ją wyskillować na wysoki level, a w podbitym zamku trafi nam się jakiś silny ofensywny czar
Andra - jeśli nastawiamy się na duże ilości czarowania, a nie chcemy co rusz wracać do zamku po odnowienie many, to warto ją rozważyć na jakieś XLki ;-)
Tiva - dyskwalifikacja za beznadziejną specjalizację!
Z powyższego, moje osobiste "podium" to:
1) Styg
2) Voy
3) Andra
Ale tak jak pisałem na początku, specem od cytadeli nie jestem :mrgreen:
 
Apes85 



Wiek: 38
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 18
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-10-27, 13:11   

Dzięki za odpowiedzi. Powiem Wam, że w zasadzie na temat wiedźm mam podobne zdanie. Ja akurat lubię grać cytadelą, ale przeważnie jednak Władcami Bestii, a nie Wiedźmami.

Jeśli mam wybierać moją top 3 to wybieram, Andrę, Styg i... tu już później zaczyna się problem. Mirlandy jakoś nie darzę sympatią, choć wiem, że jest to dość znośna heroska. O Tivii raczej mówił nie będę, jak każdy bohater z tą specjalnością jest chyba tylko i wyłącznie przyrodniczą ciekawostką a niżeli realną siłą, choć czasami sokoli wzrok w przypadku bohatera, który tylko siedzi i pilnuje zamku, może się przydać. Voy raczej tylko w nielicznych przypadkach może się przydać, a Rosic, jest kompletnie bezużyteczna. Szkoda że nie ma wśród Wiedźm specjalistki od jakiegoś zasobu, czy złota, bo była by to dobra opcja myślę. Merist, nawet lubię, a przynajmniej mam do niej sympatię, podbija troszku to co w Cytadeli jest na pierwszym planie - obrona, przez co można jeszcze bardziej zminimalizować straty. Podobnie zresztą jest też w przypadku tak nielubianej Verdish, która lecząc będzie minimalizować straty, choć znacznie gorzej w.g. mnie niż wspomniana wcześniej Merist. Kinkeria o której nikt z Was nie wspomniał, będzie najszybciej awansować, co jest przecież też bardzo korzystne i może mieć duży wpływ podczas decydujących starć. Kinkeria myslę wskoczy na podium, więc moja klasyfikacja bedzie wyglądać tak:

Najlepsze wg mnie.
1) Andra
2) Styg
3) Kinkeria

4) Merist, Verdish, Voy, Mirlanda


8) Tiva (jako heroska do zamku)
9) Rosic


Ulubiona wiedźma: Kinkeria.
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-10-27, 14:49   

Aż sobie z ciekawości sprawdziłem, kim jest Kinkeria. Cóż, rzadko grywam w HotA, jeszcze rzadziej cytką w Hocie, więc nic dziwnego że pierwsze o niej słyszę. Pewnie kiedyś z ciekawości spróbuję nią pograć, ale nie wydaje się zbyt interesującym wyborem. Może i na początku pomoże szybciej awansować, więc pewnie na jakiś ubogich S-kach się sprawdzi. Ale na XL-kach, gdzie po osiągnięciu 20ego poziomu więcej zrobi dobry zestaw artefaktów i ew. biblioteka oświecenia, a ewentualny level-up lepiej załatwić jakimś drzewkiem (pomimo podwojonej nauki, i tak by trzeba nastukać za dużo neutrali ;-) na level-up np. z 30 na 31 poziomu potrzeba 100tys. exp., a to dużo), to jej wybór już nie wydaje się taki świetny.
 
Apes85 



Wiek: 38
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 18
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-10-27, 14:56   

heroes3, dobry zestaw artefaktów też jej się może trafić. Sama też może odwiedzać drzewka i biblioteki :) Zresztą, spróbuj kiedyś pograć, może przypadnie Ci do gustu :)
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-10-27, 15:09   

Apes85, żeby nie było, zagram nią kiedyś. Żeby nie ograniczać się tylko do rozważań teoretycznych.
I zgadzam się, że każdy może trafić dobry zestaw artefaktów, albo odwiedzić drzewko/bibliotekę. A skoro każdy to może i każdy bohater będzie miał level-up o 1 poziom na drzewko, bez względu na specjalizację, to czym się ta Kinkiera wyróżnia? Niczym! :-P Dlatego mówię, że przy długich grach i wielu drzewkach, jej specka traci na wartości. Wtedy lepiej brać Andrę/Styg, która przy każdym level-up będzie miała o 5% podwyższone staty (czy to dmg czaru, czy też ilość many).
Choć podejrzewam, że przy S-kach będzie miała większe fory, dając przewagę kilku poziomów już w pierwszych dniach rozgrywki ;)
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-10-27, 15:57   

Nie uwzględniłem Kinkerii, choć gram tylko na HotA, bo jest imo crapem. Nauka nawet z koksem od specki wciąż wymaga wpakowania z nią 2 lvli, potem w midgamie wyrówna się pewnie z innymi bohaterami, a w lategamie będzie zapychała slot.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2016-10-27, 17:05   

Problem z nauka jest taki, że nigdy się nie zwraca. Inwestujemy kilka punktów w to na początku gry (bo później nie ma to żadnego sensu) co zwróci się nam kilkoma poziomami. To tak jak gdybyśmy mieli do wyboru pomiędzy atakiem na ekspercie a 2 punktami ataku. Specjalizacja niewiele ratuje w tej sytuacji.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
Ostatnio zmieniony przez New Year 2016-10-28, 14:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-10-28, 09:02   

New Year napisał/a:
Problem z mądrością jest taki, że nigdy się nie zwraca. Inwestujemy kilka punktów w to na początku gry (bo później nie ma to żadnego sensu)

Mądrością? Czy może mówimy tu o nauce? :roll:
Ja tylko raz (dosłownie raz (!)) miałem taką sytuację, gdzie nauka zapewniła mi dużo większy przyrost exp. Ale to tylko dlatego, że mówimy o fb, gdzie przeciwnik miał setki 7 levelowych stworzeń i temu podobnych. Udało mi się całkiem niezły wynik uzyskać. Ale na przebieg gry nie miało to żadnego wpływu, bo po pokonaniu tegoż bohatera pozostało mi tylko dobić dwóch nobków i mapa wygrana.
Jak mam do wyboru naukę i coś już naprawdę crapowego (typu nawigacja na mapie z małą ilością wody, albo mistycyzm) to wolę naukę. Ale żeby nastawiać się na tą umiejętność... never!
 
page 
Czarnoksiężnik



Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 697
Skąd: Toruń
Wysłany: 2016-11-13, 11:10   

Styg, Andra, Mirlanda mają największe szanse wyjść na ludzi. Odpowiedź hrabo jest prawidłowa.

Gdy się Jowisz z Saturnem schodzi,
Jakże matula pszenica obrodzi!
Miecz jest krzyżem: On na nim umierał,
Na piersi Marsa bogini westchnęła.
 
Huntka
Łowca



Wiek: 40
Dołączył: 04 Lip 2017
Posty: 89
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-08-01, 16:24   

Ta wiedźma która załatwiła Lorda Haarta była fajna 😊
 
Homm3 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 23
Dołączył: 21 Lip 2017
Posty: 187
Wysłany: 2017-08-01, 20:11   

Huntka,
Masz na myśli Adriene.
Fabularnie bardzo fajna.Ale spec bardzo słaby.
Wiedźmy które są że tak poweim średnie (jak na klasę to znaczy dobre)
Andra dobra ale czy zawsze aż tyle tej many potrzeba?Ale jak na wiedźmę to spoko jest
Styg talent choć jak mało mocy trafimy to staje się syfem jeszcze większym niż jest.
Voy na mapy z dużą powierzchnią wody.
Rosic (chyba.Ta od mistycyzmu) regeneracja many czasami pomaga.
Wiedźmy są bardzo słabe za to władcy bestii są jedną z naj klas w h3.
 
Manha 



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Cze 2017
Posty: 14
Wysłany: 2017-09-08, 10:56   

Kinkeria, bo ma świeżość Hoty, z grafiki postaci Adrienne, z przyjemności w grze Mirlanda.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group