Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Odpowiedz do tematu
Mapy z ośmioma playerami
Autor Wiadomość
Apes85 



Wiek: 38
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 18
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-07-19, 10:37   Mapy z ośmioma playerami

Witam. Bardzo lubię tworzyć mapy. Szczególnie upodobałem sobie tworzenie map, na których jest maksymalna liczba graczy. Jest to oczywiście bardziej czasochłonne (nie tylko samo rysowanie, ale też przecież sprawdzanie), ale zabawa płynąca z takiej rozgrywki uważam, że jest przednia.

Chciałbym zapytać czy i Wy lubicie tego typu mapy, czy bardziej gustujecie w 2-4 playerowych scenariuszach?
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2017-07-19, 10:49   

Jeżeli chcesz tworzyć mapę dla 8 graczy to możesz zrobić zbalansowaną XL bądź L. Możesz też zrobić coś w stylu Wojny Tytanów. Rozmiar nie ma znaczenia, tak samo jak liczba graczy (dla mnie). Ważne jest tylko, aby mapa była dobrze zrobiona i żeby gra nie była prostą naparzanką pomiędzy bohaterami.

PS: Zresztą wystarczy zerknąć na listę map z ośmioma graczami ludzkimi i znajdziemy takie perełki jak chaos na kontynencie, zerwany pakt, wojna tytanów itd.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2017-07-19, 13:22   

Chyba największe braki (a może już po prostu przeszliśmy wszystkie ciekawe) ma zbiór map typu sojusz. Naprawdę, jak chcesz sobie w zagrać coś z kumplem w sojuszu hot-seat, to wybór jest mały. Pomyśl o czymś w stylu sojusz 2-3 graczy z możliwością wyboru zamków, na resztę. Lub mapę typu 4 sojusze po dwóch graczy.
Generalnie lubię mapy L/XL+U, na maksymalną ilość graczy (choć oczywiście te z 4-6 graczami też mile widziane), niesymetryczne, na długą i zbalansowaną rozgrywkę. Tego typu mapy zawsze mile widziane.
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2017-07-19, 13:26   

heroes3 napisał/a:
Chyba największe braki (a może już po prostu przeszliśmy wszystkie ciekawe) ma zbiór map typu sojusz.

Prawdopodobnie wynika to z tego, że większość gra solo częściej niż multiplayer, a sojusz z komputerem jest upierdliwy. Dlatego jeżeli ktoś chce sojusz hot-seat to niech przerobi mapę, którą uzna za właściwą i doda sojusze.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2017-07-19, 13:34   

To na pewno jest powód. Ja też większość gram solo, w wolnych chwilach po pracy. Ale jak już raz na pół roku siądziemy do czegoś z kumplami, to zaczyna się jojczenie. Ten chce grać lochem, a tamten bastio, inny nie lubi confluxu, a tamten jojczy czemu jakiś boh jest zablokowany albo w więzieniu... I tak dochodzimy do momentu, gdzie map dla dwóch/trzech w sojuszu z wyborem zamku i bez zbędnej fabuły jest b.mało :-? Masz rację, zostaje przerabianie już istniejących map, bo inaczej to nie mieli byśmy w co grać :lol:
 
Uki25 
Uki

Dołączył: 28 Lip 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-07-28, 22:24   

Mam pytanie, wyslalem mapke na konkurs i dopiero potem wykrylem kilka rzeczy (potwor nie stoi we wlasciwym miejscu, itp) Co teraz zrobic ? Nadeslac od nowa poprawiona ? tamta da sie jakos anulowac ? Co w takiej sytuacji zrobic?
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2017-07-28, 22:25   

Uki25 napisał/a:
Mam pytanie, wyslalem mapke na konkurs i dopiero potem wykrylem kilka rzeczy (potwor nie stoi we wlasciwym miejscu, itp) Co teraz zrobic ? Nadeslac od nowa poprawiona ? tamta da sie jakos anulowac ? Co w takiej sytuacji zrobic?

Do początku drugiej tury wydaje mi się, że można aktualizować mapę. Zawsze możesz usunąć mapę i wstawić nową wersję. Nie będzie to łamało regulaminu.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Listopadek 
Listopadek



Wiek: 29
Dołączył: 21 Lip 2017
Posty: 21
Skąd: TBG
Wysłany: 2017-07-28, 22:32   

Właśnie zastanawiałem się czy po zakończeniu konkursu dodać swoją mape do działu w wersji z sojuszem (czyli po prostu dodać drużyny w opcjach, raczej nic nie musze zmieniać) czy może będzie to uznane za spam bo jak ktoś będzie chciał to sobie zmieni sam
 
Uki25 
Uki

Dołączył: 28 Lip 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-07-28, 22:36   

New Year napisał/a:
Do początku drugiej tury wydaje mi się, że można aktualizować mapę. Zawsze możesz usunąć mapę i wstawić nową wersję. Nie będzie to łamało regulaminu.


A jak usune to mape i wstawie poprawiona to recenzje znikna ?
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2017-07-28, 22:37   

Listopadek napisał/a:
Właśnie zastanawiałem się czy po zakończeniu konkursu dodać swoją mape do działu w wersji z sojuszem (czyli po prostu dodać drużyny w opcjach, raczej nic nie musze zmieniać) czy może będzie to uznane za spam bo jak ktoś będzie chciał to sobie zmieni sam

Nigdy nie uznawaliśmy takie coś za spam. W twoim przypadku zrobiłbym tak samo jak autor tej mapy:
http://www.heroes3.eu/dow...s-in-the-detail

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Uki25 
Uki

Dołączył: 28 Lip 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-07-28, 22:37   

Jest jakas mozliwosc tylko jej zaktualizowania ? Bez usuwania wszystkiego ?
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 870
Skąd: z jaskini mbehemota
Wysłany: 2017-07-28, 22:46   

tak, pod mapą masz różne zakładki dot. mapy, m.in. statystyki pobran, dodatkowe info itp. tam też jest opcja aktualizacji mapy

https://cdn.discordapp.com/attachments/423457907317669898/642878021015044126/9LPPDD2GQOnd.gif
Członek Stowarzyszenia Pogromców Map i honorowy mapmaker IV stopnia.
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2017-07-29, 14:50   

Uki25 napisał/a:
Mam pytanie, wyslalem mapke na konkurs i dopiero potem wykrylem kilka rzeczy (potwor nie stoi we wlasciwym miejscu, itp) Co teraz zrobic ? Nadeslac od nowa poprawiona ? tamta da sie jakos anulowac ? Co w takiej sytuacji zrobic?

Przed 1 sierpnia możesz wprowadzać dowolną ilość aktualizacji. Jakbyś sobie nie radził z aktualizacją, zgłoś się na pw do mbehemot.

Listopadek napisał/a:
Właśnie zastanawiałem się czy po zakończeniu konkursu dodać swoją mape do działu w wersji z sojuszem (czyli po prostu dodać drużyny w opcjach, raczej nic nie musze zmieniać) czy może będzie to uznane za spam bo jak ktoś będzie chciał to sobie zmieni sam

Po konkursie chętnie zobaczymy wersję z sojuszem :-D Tylko zrób to PO konkursie, bo inaczej się skapniemy, która mapa jest Twoją twórczością ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group