Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Heroes of Might & Magic III - problem z uruchomieniem gr
Autor Wiadomość
Adder

Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-07-04, 12:59   Heroes of Might & Magic III - problem z uruchomieniem gr

Witam. Chciałem zagrać wraz z kolegą w HoM&M 3. Jednak problem polega w tym, że gra się nie uruchamia normalnie, ponieważ kiedy ją włączam, pojawia się czarne okno oraz kursor. Na początku słyszę "3DO" a potem pojawiają się te 3/4 obrazki WORLD coś tam. Potem jedynie co się dzieje, to poruszający się kursor, który za każdym ruchem się dubluje i nic więcej. Jest jedynie muzyczka z głównego menu. Z chęcią przedstawiłbym problem nagraniem, lecz na wideo, gra normalnie jest wyświetlana i całe menu. Postanowiłem nagrać więc telefonem, link do nagrania podrzucę na koniec. Mój system to Windows 7.

Co próbowałem zrobić:
- odpalać grę w trybie zgodności KAŻDYM (Windows 98, Windows 2000, Windows XP etc.);
- reinstalować grę (dwukrotnie to robiłem, nie poskutkowało);
- aktualizacja sterowników;
- odpalać grę jako administrator;
- kontakt z serwisem Ubisoft;
- tak, również próbowałem przeczekać, aż wszystko samo "przeminie", bez pomijania, skutkowało to tym samym;
- tak, szukałem rozwiązań problemów, jednak nikt nie miał niczego takiego. Jak ktoś miał coś podobnego to też robiłem sposób, który mu pomógł, ale mnie nie.

Dodam jeszcze, że wcześniej gra mi normalnie działała, a kiedy chciałem do niej wrócić po 2-4 miesiącach, zaczęło się dziać to.

Nagranie: https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
Byłby w stanie mi ktoś pomóc?
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2017-07-04, 13:14   

A próbowałeś z HD-Mod?
 
Michael 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 247
Wysłany: 2017-07-04, 14:45   

Co polecam sprawdzić:
-> Czy zapora/ program antywirusowy blokuje heroes 3?
-> Czy nadałeś odpowiednie uprawnienia dla całego folderu heroes3? (czy dałeś możliwość pełnej kontroli - zapisu, odczytu itd? bo być może po uruchomieniu gra nie może dostać się do odpowiedniego folderu i contentu z wewnętrznej biblioteki gry)
-> Czy sprawdzileś ustawienia ekranu? (nie masz współdzielonego w ustawieniach?)
-> Czy możesz odpalić w ogóle inne gry z plikami wideo? Być może jest to wina starej/ kiepsko działającej karty graficznej? (miałem podobny problem tylko z "titan quest", wyglądało to w zasadzie identycznie do tego co przedstawiasz na filmiku)
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2017-07-04, 14:48   

W pierwszej kolejności zastosuj się do rady pana heroes3, czyli zainstaluj HD moda. Z dużym prawdopodobieństwem pomoże i do tego znacząco ulepszy interfejs.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Adder

Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-07-04, 15:42   

Michael napisał/a:
Co polecam sprawdzić:
-> Czy zapora/ program antywirusowy blokuje heroes 3?
-> Czy nadałeś odpowiednie uprawnienia dla całego folderu heroes3? (czy dałeś możliwość pełnej kontroli - zapisu, odczytu itd? bo być może po uruchomieniu gra nie może dostać się do odpowiedniego folderu i contentu z wewnętrznej biblioteki gry)
-> Czy sprawdzileś ustawienia ekranu? (nie masz współdzielonego w ustawieniach?)
-> Czy możesz odpalić w ogóle inne gry z plikami wideo? Być może jest to wina starej/ kiepsko działającej karty graficznej? (miałem podobny problem tylko z "titan quest", wyglądało to w zasadzie identycznie do tego co przedstawiasz na filmiku)


Nie, zapora nie blokuje.

Tak, nadawałem odpowiednie uprawnienia.

Miałem kiedyś dwa monitory i nigdy nie grałem w Heroes na nich, więc może to przez to. Gdzie mogę zmienić/sprawdzić współdzielenie ekranu?

Mogę.

heroes3 napisał/a:
A próbowałeś z HD-Mod?

hrabo napisał/a:
W pierwszej kolejności zastosuj się do rady pana heroes3, czyli zainstaluj HD moda. Z dużym prawdopodobieństwem pomoże i do tego znacząco ulepszy interfejs.

Wtedy działało, ale ja z kolegą chcę grać przez GameRanger, a wtedy już się nie da połączyć, bo GR sam łączy z oryginalnym plikiem uruchamiającym grę.
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2017-07-04, 16:40   

To czemu nie spróbujecie przez Hamachi/Team Viewer? Gameranger nie oferuje wiele poza brakiem konieczności uruchamiania gry i wpisywania IP.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Adder

Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-07-04, 18:58   

hrabo napisał/a:
To czemu nie spróbujecie przez Hamachi/Team Viewer? Gameranger nie oferuje wiele poza brakiem konieczności uruchamiania gry i wpisywania IP.

Jeśli podasz mi poradnik do Hamachi, który działa i jest aktualny, to zrobię tak i dam znać, czy działa, czy nie.
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2017-07-04, 19:14   

W dziale multiplayer jest przyklejony temat "jak grać multiplayer", polecam.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group