Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Odpowiedz do tematu
Poradnik: jak grać multiplayer?
Autor Wiadomość
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-05-24, 21:11   

No, uaktualniliśmy oboje do najnowszej wersji (ale wcześniej też mieliśmy tą samą starszą i nie łączyło, więc to chyba nie wina wersji)

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-05-24, 22:15   

Mikusiowi zapewne chodziło o niepoprawne użycie słowa "bynajmniej".

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
bilon

Dołączył: 21 Sie 2016
Posty: 1
Wysłany: 2016-08-21, 00:58   rozwiązane błędy hamachi ! wszystko działa

Gdy Hamachi płata figle - nie można wypingowac nikogo z sieci lub w grze "nie odnaleziono IP" należy :
1) wejść w Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe
2a) jeżeli jest widoczna ikonka Hamachi wśród sieci - wejść w właściwości/odznaczyć Internet Protocol Version 6 (IPV6)
3) wejść w właściwości IPV 4 i sprawdzić czy obie opcje uzyskiwania IP i DNS są ustawione na automatyczne oraz wejść w zaawansowane i tu odznaczyć AUTOMATIC METRIC oraz ustawić wartość 1. Zapisać i via la
2b) ściągnąć starszą wersje hamachi : https://drive.google.com/file/d/0B45qwayJgvH1TllVOHNFbDVZVm8/view

i wykonać kroki z pkt 2a i 3.

Dziękuję i pozdrawiam fanów heroesa.
 
Karcio22

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 1
Wysłany: 2016-08-29, 17:43   

Witam. Mam pewien problem. Mamy z kolegami taką samą wersje heroesów oraz gamerangera i bez problemu dołączamy do poczekalni jednak po odpaleniu gry wbija tylko dwie osoby a trzecia ma cały czas ładowanie po czym ją wywala. Losowo wbija albo mnie albo kolege a jedno z nas cały czas widzi ekran menu i klepsydrę. Czy można jakoś grać w więcej niż 2 osoby?
 
Veracruz 
veracruz



Pomógł: 3 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 223
Wysłany: 2016-08-29, 18:11   

Spróbuj przez Hamachi bądź Tungle. Może któres zaskoczy. Co do przyczyn, to jest ich wiele. Najczęstsza jest brak zgodnosci, ale to, w twoim wypadku, raczej nie wchodzi w grę.

Karcio22 napisał/a:
Czy można jakoś grać w więcej niż 2 osoby?


Też pytanie:P

Zwykła kaczka
Ostatnio zmieniony przez Veracruz 2016-08-29, 18:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-08-29, 18:16   

Stawiam na hamachi, sam tak grywam. Ale ta gra miewa swoje humory w tej kwestii i nieraz trzeba pogrzebać w ustawieniach sieciowych, poradnika nie podam bo zwyczajnie próbowaliśmy wszystkie co znaleźliśmy w necie:P

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Veracruz 
veracruz



Pomógł: 3 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 223
Wysłany: 2016-08-29, 18:20   

hrabo napisał/a:
nieraz trzeba pogrzebać w ustawieniach sieciowych


Zapomniałbym. Dobrze ześ o tym wspomniał.

@karcio22: Warto sprawdzić, czy antywirus bądź zapora systemu nie blokuje Ciebie lub któregoś z twoich znajomych.

Zwykła kaczka
 
Krecony99

Dołączył: 20 Lut 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-02-20, 22:10   

Cześć.

Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda czy niekoniecznie.
Otóż mam następujący problem: próbujemy grać ze znajomymi w h3 z modem HD, za pomocą GR.
Na początku wszystko pięknie śmigało, hostowałem grę, łączyło bez problemu.
Za którymś razem pojawił się problem: w momencie hostowania przeze mnie, druga osoba ma ekran startowy z klepsydrą.

Jednak jeśli ta osoba hostuje, mogę dołączyć bez problemu. Sytuacja wygląda identycznie z inną znajomą, ja nie mogę hostować, ona tak.

Jeśli chodzi o system, mam windows10, internet upc, łącze się na kablu. Próbowałem przekierowania portu, wyłączałem WAN, włączyłem UPnP.
Nie mam już pomysłu w czym jest problem, jakieś pomysły?

Pozdrawiam
 
Michael 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 247
Wysłany: 2017-02-21, 00:28   

Skoro początkowo działało to wierzę, że nie jest to problem z różnymi wersjami gry. Zatem możesz:
-> Sprawdzić czy jakaś ostatnia aktualizacja windowsa 10/ programu antywirusowego nie zmieniła praw dostępu GR.
-> Możesz spróbować też ponownej reinstalacji gry/ GR.
-> Polecam też sprawdzić czy po hostowaniu ktokolwiek obcy może do twojej gry dołączyć i czy poprawnie da się ją uruchomić.
 
tyranuxus


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2016
Posty: 48
Wysłany: 2017-02-21, 15:05   

Ja polecam do łączenia się używać programy "hamachi', bardzo prosty w obsłudze, intuicyjny, nie miałem z nim prolemów(a z GR miałem) oraz jest on o niebo lepszy, jesli chcesz grać z dodatkami (Hota) albo zasadami, ktore balansują rozgrywkę np. HW Rules 1.38 itd.

Daj znać, na ile to pomogło :)
 
szeregowiec

Dołączył: 23 Lut 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-02-23, 12:20   

Dołączę się do tematu. Hamachi działa, mam połączenie z kolegą (pingujemy się). Mi w hirkach dobre ip przypisuje, jemu niestety z jego sieci lokalnej, a nie z hamachi. Podejrzewam, że może być problem z priorytetem sieci. Ktoś coś poradzi?
:)
 
tyranuxus


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2016
Posty: 48
Wysłany: 2017-02-23, 13:20   

Mi z połączeniem się(do niektórych, nie wszystkich ludzi) przeszkadzała Zapora. Po jej wyłączeniu( na czas gry) wszystko śmigało. Komunikat mieliśmy coś o "nie znaleziono takiego adresu IP ...(?)". Jeśli nie jesteście tego pewni, sprawdźcie również wersje swoich gier, muszą być identyczne! (ale powinno połączyć o powiadomić o róznych wersjach). Pozdro :P
 
szeregowiec

Dołączył: 23 Lut 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-02-23, 14:27   

Zapory wyłączone.

Problemem nie jest to, że się nie łączymy, bo połączenie między nami jest i działa (pingujemy się bez problemu). Problemem jest to, że adres ip, który wczytuje heroes 3 to adres jego karty sieciowej, a nie adres z wirtualnej sieci. Jeżeli wyłączy się kartę sieciową to wtedy z automatu (bez wyłączania heroes) przeskakuje na ip z sieci vpn tylko problem jest ten, że ją włączy się ją ponowne (internet musi byc rzecież) przeskakuje na ip karty sieciowej. Tak jakby ona miała priorytet.
 
tyranuxus


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2016
Posty: 48
Wysłany: 2017-02-23, 14:32   

W takim razie nie wiem, nie spotkałem się z czymś takim ... :(
 
lobo00@onet.pl 
Lashana

Wiek: 32
Dołączyła: 19 Maj 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-05-19, 20:42   

Przeszukałam wszystkie strony, ale nie znalazłam odpowiedzi na rozwiązanie błędu z którym obecnie się męczę. Mianowicie mam na myśli komunikat, który wyświetla mi GameRanger po próbie odpalenia gdy już po dołączeniu do odpowiedniego pokoju:

<< DirectPlay is not installed correctly. Download and install DirectX >>
<< http://www.GameRanger.com/download/directx/ >>
<< Failed to Start Game (Error: 10) >>

Mam zainstalowanego najnowszą wersję DirectX, więc teoretycznie nie powinno być problemu. Próbowałam ratować się instalowaniem aktualizacji interfejsu programowania aplikacji IDirectPlay4, ale jest to znowu niemożliwe dla nowszych wersji DirectX.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 12 z 14
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group