Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Nowa map-Limes Inferior
Autor Wiadomość
restling 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 381
Wysłany: 2017-03-24, 18:33   

A czy będzie możliwość przeczytania tego opisu? Brzmi naprawdę ciekawie.
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2017-03-24, 18:56   

Dawać ten opis, ciekawi mnie diabelnie jak da się to zrobić na 160%. I jeszcze jedno pytanie - to będzie pierwsza osoba na świecie z takim osiągnięciem czy nie?

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Uhm 
Uhm



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2017
Posty: 32
Wysłany: 2017-03-24, 20:58   

A mi nie trzeba nawet opisu (jak chcecie, to mogę wam zrobić opis jak przejść na 200% :P). Mi za dowód wystarczy sejw z ostatniej tury.

Edit: Po namyśle, odkąd znalazłem edytor sejwów do H3, to już mało czemu ufam. Może autor tego rekordu mógłby się podzielić wszystkimi sejwami, jakie zrobił od rozpoczęcia rozgrywki?
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2017-03-24, 21:48   

Uhm napisał/a:
Edit: Po namyśle, odkąd znalazłem edytor sejwów do H3, to już mało czemu ufam. Może autor tego rekordu mógłby się podzielić wszystkimi sejwami, jakie zrobił od rozpoczęcia rozgrywki?


Czyli pewnie kilkoma setkami xD

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Uhm 
Uhm



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2017
Posty: 32
Wysłany: 2017-03-24, 22:30   

E, może nie. Z pierwszego podejścia do Limes Inferior miałem wszystkiego 53 sejwy na początku 3 miesiąca :P
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2017-03-25, 08:17   

Bo nie wjeżdżają jeszcze Budziole ^^

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Uhm 
Uhm



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2017
Posty: 32
Wysłany: 2017-03-26, 20:31   

Czy tylko mi wątek o Limes Inferior na JB wydaje się podejrzany? Mianowicie 3 użytkowników (Mozatr, Sigelhearwan i Sprocket) niemal włażąc sobie w... wychwala pod niebiosa Sprocketa, jego mapy i wszystko co z nim związane, wykazując przy tym dość szczególną wiedzę o sobie wzajem i zachowując niemal identyczny styl (np. Sigelhearwan i Sprocket w ten sam nieprawidłowy sposób odmieniają przez przypadki "Gorgona":P):

Cytat:
Sigelhearwa: Chcesz powiedzieć, że zdobyłeś zamek 1 (słownie: jednym) Gorgonem?

Cytat:
Sprocket: W takim wypadku nie ma się już bonusowych Reptilionów, ma się tylko 1 Gorgona, i zamku się nim nie zdobędzie.


Spróbujcie przeczytać stronę 3 i 4, przypatrzcie się szczególnie dialogom między 3 rzeczonymi Panami:

http://imperium.heroes.net.pl/temat/1235/3

Nikt nie może przejść pierwszego sejwa (ułatwionego względem oryginalnej mapy, easy level), robi się cicho na forum... nagle bach! Mozatr daje opis całego przejścia.
Drugie Bach! Nikt jeszcze nie przeszedł po Mozatrcie samej mapy nawet na easy (bez ułatwień!), a tu Sigelhearwan przechodzi od razu na 130%! Po czym kurde mijają lata, o innych przejściach ni widu ni słychu i co? i mamy "opis" przejścia na 160%... Mamy dość opisów. Dajcie nam te sejwy.

Ale najlepsze jest to:
Cytat:
Mozatr: Otóż Sprocket wysłał mi pocztą płytke DVD z mapką, sejwami pana Budziola (Sigelhearwan) oraz kilkoma innymi rzeczami. Wszystko jest przecudownie "wydane". Szata graficzna okładki oraz tłoczenie na samej płytce jest doskonałe do tego stopnia, że można by tę płytke wystawić do sprzedaży na pólkach sklepów. Jest wspaniale opisana niczym stworzona przez fachowca od marketingu. Posiadam wszytskie heroski do 4 czesci (czworka to tak nie wiem po co) na oryginałach łącznie z Heroes Chronicles i na pewno płytka z Limes Inferior będzie doskonałą kontynuacją mojej kolekcjonerskiej natury.


No to teraz Panie Sprocket, skoro wysyłasz sejwy na płytach DVD po Polsce długiej i szerokiej, mam nadzieję że masz je gdzieś jeszcze na pięknie tłoczonej płycie, te przejścia Budziola i podzielisz się z nami, bysmy je wszyscy mogli podziwiać. A może by napisać do Mozatra, on z pewnością trzyma je na półce na honorowym miejscu, nie?

Dowody to w sumie nadal żadne, ale... Czy poza nimi (nim?) ktoś przeszedł tę mapę? Na dowolnym stopniu trudności? Panowie? Sprockecie?

?
 
tactic


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Gru 2016
Posty: 41
Skąd: z Polski
Wysłany: 2017-03-26, 21:14   

Z tego co czytałem na jaskini behamota to po za nimi ,1 osoba przeszła tą mapę na 80%.A co do twojej tetorii,myslę że możesz mieć racje ale bez dowodów nic nikomu nie udowodnisz.
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2017-03-26, 21:29   

Hmmm...no nie wiem. Z innych nieścisłości:

"mapkę ukończyłem prawie rok temu i w celu przypomnienia sobie przebiegu rozgrywki pozostały mi jedynie sejwy robione na początku każdego tygodnia"

"Dodam od siebie, że czasami z jednego dnia zbiera mi się z 2-3 sejwy, a przed oczywistymi ważnymi walkami nawet więcej."

Opisy są zrobione całkiem dokładnie...

Co do dziwnej odmiany itp. - bardziej zastanawia mnie to, że wyraźnie widać, który z graczy używa nazw angielskich, a kto polskich...do czasu.
Te podpisy pod postami...kto, poza tymi dwiema/trzema osobami tak robi?


Ale na mój gust to raczej zbieg okoliczności....raczej. Nawet to, że najlepiej w całej Polsce radzą sobie z tą mapą prywatni znajomi jej autora...jakoś to zaakceptuję. Cóż...wątek może i jest dziwny, ale ja nawet nie myślę o jakiejkolwiek nieszczerości. Jednak sejwem nie pogardzę. Sejwem, nie skrinem!

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
SPROCKET

Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 8
Wysłany: 2017-03-26, 23:29   

Uhm, widzę u Ciebie ścisły analityczny umysł :)
Odnośnie trójcy: Mozatr, Sigelhearwan i Sprocket mogę powiedzieć, że - ten ostatni to ja. Sigelhearwan to mój kolega z realnego świata. Mieliśmy tą samą angielską wersję Heroes i podczas wielu wspólnych rozgrywek utrwaliło nam się to samo nazewnictwo. A że źle odmieniamy Grogona... mam nadzieję, że Gorgon wybaczy :)
Mozatr jest pierwszym "obcym", o którym dowiedziałem się, że przeszedł mapę. Przy okazji sporo przegadaliśmy o tym na GG. Faktem jest, że wypaliłem mu potem płytę DVD z z odpowiednio zaprojektowaną okładką, a on wspominał coś, że jako przedstawiciel handlowy firmy cukierniczej odwdzięczy mi się koszem słodkości... ale jakoś chyba zapomniał... w każdym razie wciąż czekam ;)

Powiadają, ze jak się raz coś wrzuci w internet to zaczyna żyć własnym życiem. Tak samo jest z LIMES INFERIOR. Po tamtej dyskusji w Jaskini, czasem jeszcze ktoś się do mnie odzywał, chwalił się, że przeszedł mapkę... ale maksymalnie na 130%. Kojarzę, że ktoś pytał się o zgodę, czy może ją przetłumaczyć na angielski i wrzucić na zagraniczne fora. Zgodziłem się, ale nie wiem jak się to dalej potoczyło. Potem zapomniałem o temacie na parę lat, ale 2 miesiące temu znowu ktoś się do mnie odezwał, napisał maila, że bez większych problemów w 3 dni zrobił na 130%, a jego brat męczy się ambitnie na 160%. Tygodnie mijały, w międzyczasie ów brat zakończył grę z sukcesem, a magik dla którego 130% nie było wyzwaniem zaczął grać na 200%. Podobno idzie mu dobrze, postawił Hydry w 5 tygodniu, a w pierwszej połowie 3 miesiąca podbił czerwonego i niebieskiego. Przypominam - na 200%. Dla mnie SZOK.

3 dni temu napisał do mnie ten, kto ukończył na 160%. Dołączył 52 sejwy, przejrzałem je, jestem pod wielkim wrażeniem. Podałem mu linka do tej dyskusji, może się odezwie. Jeżeli będzie wolał milczeć, poproszę go o pozwolenie na wklejenie opisu i udostępnienie sejwów.

A tymczasem, na koniec, podaję linka z sejwami Sigelhearwan'a:
https://drive.google.com/file/d/0B42GkcqMYcHgSGRUR3M3N2RSZzQ/view?usp=sharing

pozdrawiam
SPROCKET
 
Uhm 
Uhm



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2017
Posty: 32
Wysłany: 2017-03-27, 14:24   

Przepraszam. Przepraszam za moje pomówienia, za niedowiarstwo i chamski sarkazm. Zdębiałem widząc te sejwy. Przejście jest perfekcyjne, nie wątpię że każdy ruch, każda walka były po wielokroć powtarzane. Było też i trochę szczęścia, ale faktycznie, możliwość przejścia Limes Inferior na 130% jest faktem. Jesteście naprawdę pozytywnie zakręceni, wielki szacun dla was. Dzięki. I jeszcze raz przepraszam.
 
SPROCKET

Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 8
Wysłany: 2017-08-29, 21:49   

Minęło parę miesięcy, pora na garść nowości.

Niestety nie odezwał się do mnie Wojownik, który rozpoczął grę na 200%. Być może dało znać o sobie zmęczenie materiału, a może ciągle jeszcze walczy... a może jednak nie da się na tej trudności zawalczyć ;)
Natomiast otrzymałem maila od kolejnego gościa, który przeszedł mapę na 160%. Poprosiłem go by odezwał się tutaj w temacie i osobiście się pochwalił.
Otrzymałem również informację o przejściu 130% i ciekawej obiecującej taktyce na 160%.

Ogólnie bardzo jestem pozytywnie zaskoczony, że mapa wciąż żyje i ludzie wracają do Heroes. Stare gry przechodzę renesans. Okazało się, że nie potrzebna jest super grafika - liczy się bardziej pomysł i grywalność. A Heroes III to być może najlepsza gra jaka kiedykolwiek powstała.

Dla chętnych wystawiam sejwy z przejścia LIMES INFERIOR na 160% :)
https://drive.google.com/file/d/0B42GkcqMYcHgeXZ3eTlmLXZueWM/view?usp=sharing
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2017-08-29, 23:26   

W sumie to dosyć ciekawe jest to, że prawie po 10 latach po założeniu tego tematu dalej chce ci się tutaj pisać o tym, że ktoś mapę ukończył. Szacun :D
 
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2017-08-29, 23:33   

Póki komuś chce się o tym czytać (na przykład mi!), to dobrze, że Sprocketowi chce się pisać :D

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
SPROCKET

Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 8
Wysłany: 2017-10-22, 23:26   

Ciekawostka, w Limes zaczęli grać za granicą. Pewien Rosjanin o nicku Dandy ukończył ją na 200%. Tutaj można pobrać jego sejwy: https://yadi.sk/d/qZ0KikHt3NxAfV
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 7 z 8
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group