Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 3 dni
Odpowiedz do tematu
Problem z grą przez internet
Autor Wiadomość
rader

Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 2
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-03-04, 17:38   Problem z grą przez internet

Cześć,
chcieliśmy dzisiaj z kolegami zagrać sobie przez internet, mamy tą samą wersję gry, na początku próbowaliśmy przez GameRangera, wyglądało to tak, że gdy hostem był kolega, ja w lobby widziałem jego nick i on mój też, natomiast on widział co ja piszę, a ja co on już nie (nie miałem też informacji nt. mapy, poziomu trudności itd.). Gdy ja byłem hostem, widziałem w lobby tylko swój nick. Próbowaliśmy na oryginalnych plikach, później na podmienionym heroes33.exe, bez zmian, miałem komunikat z GR, więc przekierowałem porty, komunikat zniknął, lecz nic się nie zmieniło. Nie mamy żadnego antywirusa, zapora wyłączona. Próbowaliśmy również za pomocą Teamviewera (zgodnie z poradnikiem stąd), nie znajduje gry.
Macie jakieś pomysły o co może chodzić?
EDIT:
Kolega jednak miał włączoną którąś zaporę, wyłączył ją i teraz już przez Teamviewera jest identycznie jak przez GR - on widzi co ja piszę, ja nie widzę co on (obojętnie kto hostuje). Naturalnie, gdy ja hostuję, nie mogę w ogóle wystartować gry (komunikat, że potrzebne 2 osoby), a gdy on startuje, ja nadal zostaję w lobby i nic się nie zmienia.
EDIT2:
Mam windowsa 10.
 
Fobos 
Fobos



Wiek: 24
Dołączył: 02 Gru 2016
Posty: 21
Wysłany: 2017-03-04, 20:08   

Miałem to samo, poszło przez hamatchi. Sprawdź czy macie dokladnie te same wersje gry i te same pliki oraz wersje programow, bo to WAŻNE. Jak pomogłem, mógłbyś dać ,,pomógł"?

Ważniejsze jest nie zwycięstwo, lecz właściwe wykorzystanie zwycięstwa.

https://www.youtube.com/c...wNgj0mR3yWLguEA
 
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2017-03-04, 20:44   

Odpal H3 w trybie zgodności z Win XP, klasyczny sposób na sporo bolączek

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2017-03-04, 20:47   

Zawsze zamiast czatu w grze można używać np. skype czy gadu-gadu. Grę można bez problemu odpalić w oknie (przynajmniej w HD modzie).

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
rader

Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 2
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-03-04, 21:39   

Jak wejdzie kolega na kompa to przetestujemy Wasze opcje, dzięki, dam znać czy pomogło :)

New Year napisał/a:
Zawsze zamiast czatu w grze można używać np. skype czy gadu-gadu. Grę można bez problemu odpalić w oknie (przynajmniej w HD modzie).

To był tylko przykład, nie da się uruchomić gry

[ Dodano: 2017-03-04, 22:15 ]
Włączyliśmy tryb zgodności z XP, kliknąłem hostuj, zawiesiło mi komputer tak, że musiałem go zrestartować, odznaczyliśmy ten tryb i nagle działa o.O A bite 4 godziny dzisiaj się z tym męczyłem. Chyba jedyne co zrobiłem teraz inaczej, to zostawiłem w "hostuj" domyślną nazwę roomu. Nie wiem o co chodzi, ale nagle wszystko śmiga.
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2017-03-05, 00:01   

#Informatyka :v
No nic, cieszę się, że mogłem pomóc, choć chyba nie tak to miało wyglądać. Ważne, że efekt jest i miłej gry życzę :D

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group