Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
YouTube
Autor Wiadomość
Fobos 
Fobos



Wiek: 24
Dołączył: 02 Gru 2016
Posty: 21
Wysłany: 2017-03-03, 22:11   YouTube

Witam. Mam zamiar nakręcić jakąś serię z gry Heroes 3, ale nie za bardzo chciałbym robić to co robią inni Youtuberzy czy kręcić kampani, które wszyscy znamy albo scenariuszy, które przechodziliśmy juz milion razy. Jakby ktoś miał jakiś pomysł to byłbym wdzięczy :lol:

Ważniejsze jest nie zwycięstwo, lecz właściwe wykorzystanie zwycięstwa.

https://www.youtube.com/c...wNgj0mR3yWLguEA
 
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2017-03-03, 22:27   

Może nakręć grę z dowolnej misji/kampanii, ale utrudnij ją sobie np. korzystając tylko z jednostek poziomu 1-4, albo grając bez magii(magiem xD), albo dając fory dla CPU i przez pierwszy tydzień/dwa nie robić nic tylko puszczać tury, żeby zdobył przewagę :-D Albo wszystko na raz :lol: Takich wyzwań jeszcze na jutubach chyba nie było xD

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2017-03-03, 22:29   

"Chciałbym robić coś, co lubię, ale nie wiem co"
:v

Nie pogardziłbym jakimiś dobrymi walkthrough do naprawdę trudnych i nieznanych map, z komentarzem (tzn gdybym takowych potrzebował, ot, przyszło mi do głowy). Nagrywanie gier multi NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE NA ŚWIECIE zawsze na propsie. Jakieś bitwy mocno taktyczne, kiedy wiesz, że zastosowałeś ciekawe taktyki (o ile da się jeszcze zastosować coś nowego, czego każdy nie zna). Może jakieś dobre FB.
Ale jeśli mam być szczery, to jeśli pomysł nie jest czysto Twój i zamierzasz robić to komercyjnie, nie zaczynaj. Szkoda życia. Nie chcę, żeby to źle brzmiało, ale sławny od tego raczej nie będziesz (sławny gracz H3, co się wybił na YT - ktoś, coś?), a roboty trochę jest :/

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2017-03-03, 22:51   

Zawsze można przecież nagrać wszystkie kampanie z WoGa. Jak na razie mamy tylko pojedyncze misje i poradnik na kwasowej grocie (który zresztą mówi tylko o jednej kampanii z "Evil Way Home"). Wątpię, że to zrobisz ale jeżeli się odważysz to będę wdzięczny.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Fobos 
Fobos



Wiek: 24
Dołączył: 02 Gru 2016
Posty: 21
Wysłany: 2017-03-03, 23:04   

Ravciozo, Wiesz, nie mam zamiaru robić tego dla pieniędzy. Doskonale zdaję sobie sprawę, że prawie nikt, kto nagrywał HOMM 3 nie osiągnął czegoś na prawdę wielkiego. Zrobiłbym to głównie po to aby ktoś kto grał w dzieciństwie w hirki przypomniał sobie o tej grze, albo żeby przyciągnąć do niej nowych graczy. Ponad to robiąc jakieś filmy z tej gry mogę zebrać trochę konstruktywnej krytyki i wiele więcej się o niej nauczyć.

Ważniejsze jest nie zwycięstwo, lecz właściwe wykorzystanie zwycięstwa.

https://www.youtube.com/c...wNgj0mR3yWLguEA
 
 
tyranuxus


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2016
Posty: 48
Wysłany: 2017-03-04, 00:59   

Witaj.

Miałem podobne pytanie we własnej głowie z połowę roku temu. Zacznijmy od początku.

Moim głównym powodem, dla którego chciałem ponagrywać na YT była chęć poprawy mojego angielskiego. Aby miało to prawo bytu potrzebna jest systematyczność i powtarzalność. Wpadłem na wspaniały pomysł, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Skoro i tak grałem około 7-10h tygodniowo w Herosów, to dlaczego nie zrobić użytku z tylu godzin spędzanych przed komputerem? Postanowiłem nie rezygnować z gry na koszt nauki(wiadomo, to nie wypali na dłuższą metę) a w zamian za to - połączyć jedno z drugim. Czyli gra w Herosów z angielskim komentarzem. Wydaje mi się, że potężna podstawa jest kluczem w każdym działaniu jakie podejmujemy. Do dzisiaj nagrywam i wrzucam na YT filmiki, codziennie o objętości około jednej godziny. Można więc zauważyć, że jest to sporo godzin.

Jak widać, nie zrezygnowałem z grania w Heroes, a jedynie dodałem coś więcej, co sprawiło, że gra stała się jeszcze ciekawsza oraz przynosi pewnego rodzaju korzyści. Jaki jest Twój powód? Chcesz tylko ponagrywać, bo to jest modne? Nie mam zamiaru źle Ci życzyć, ale ciężko widzę Twoją przyszłość, jeśli odpowiedź jest twierdząca.

Gdy zrozumiałem, dlaczego to robię, pretekst nie był problemem. Nagrywam poprzez gry PvP, poprzez treningi na templatach, po gry Single(na tych dość ciężkich, ciekawych mapach). Zaryzykowałem nawet parę poradników, które są naprawdę dobrym wyborem. Nadal do tego można dorzucić gra na jakiś super śmiesznych mapach, gra w kilka osób przeciwko komputerom, np. gra 1min timer JC, kampanie, coś z WoGiem(nie lubie, nie wypowiem się bardziej czy warto). Ja mam nadal mnóstwo pomysłów co do twórczości. Po prostu zacznij, od dziś, od teraz, a wszystko samo się potoczy.

Teraz to co robię jest częścią mojego życia, nie zarabiam na tym pieniędzy, ale mam grupkę osób, które mnie oglądają i to daje mega kopa. Sam wiele oglądam, czy na YT, Twitch i fajnie jest być po drugiej stronie. :)

Podrzucę link, jeśli chcesz rzucić okiem, a tymczasem życzę powodzenia. Mogę nawet zaoferować grę PvP jeśli masz ochotę. Mój pierwszy filmik to własnie gra multiplayer, więc czemu nie? :) Liczę, że osiągniesz to, czego oczekujesz tylko upewnij się najpierw, czy to jest naprawdę to, co chcesz. :p

Spoiler:
--- Pokaż ---

https://www.youtube.com/user/tyranuxus
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-03-04, 10:11   

Propsuję propozycję Ravcioza, chętnie pooglądałbym przechodzenie najtrudniejszych map (znajdziesz je też tutaj w odpowiednich tematach) z dobrym komentarzem.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
skorpen90004002



Dołączył: 31 Sty 2016
Posty: 28
Wysłany: 2017-03-04, 10:38   

tak! przechodzenie najtrudniejszych map, też to propsuję, np. twoje zmagania z Limes Inferior

Skorpiony powinny wejść do gry jako 7-poziomowe jednostki
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2017-03-04, 11:29   

skorpen90004002 napisał/a:
np. twoje zmagania z Limes Inferior


"O, teraz jakiś ch*j budziol mi wjeżdża, ups przegrałem"
"O, teraz go zaatakuję, ups przegrałem"
"Tylko podnieść ten artefakt, ups przegrałem"
"Hmmm...jakby to zrobić...wiem! Ups, przegrałem"

:v

Nie no, życzę zwycięstw

Btw zobaczyłbym chętnie The Lone Knight w wykazie map do zrobienia walkthrough, ponoć jest świetna do takiego nagrania. Raz próbowałem necro i zablokowałem się (nikt na forum nie odpowiedział) - nie wiem po prostu gdzie iść. A samo walkthrough byłoby o tyle spoko, że mapa wymagająca (ponoć) i (chyba) nie ma do niej jeszcze walkthrough.
Hibernacja Cyklopich Królów 160% (albo 200, ale to chyba niemożliwe) walkthrough też polecam zrobić :D

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
tactic


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Gru 2016
Posty: 41
Skąd: z Polski
Wysłany: 2017-03-04, 17:04   

Podłanczam się do pomysłu nagrywania trudnych map.Jeżeli nie chce nagrywać walktrought do map które już ktoś robił to na pewno nie graj w wayfarer, the empire of the world 2, metataxer revenge, the lone knight, paragon.Ja polecam ci mape unleashing the bloodthirsty w obu wesjach.A co do ravcioza,żeby przejść dalej trzeba pokonać lazurowego smoka
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2017-03-04, 20:37   

tactic napisał/a:
A co do ravcioza,żeby przejść dalej trzeba pokonać lazurowego smoka


1. "Podłączam"
2. No pokonałem (to było ponad pół roku temu) i średnio pamiętam, ale była jakaś chatka...i nie kojarzę co dalej. Poza 140 kryształowymi zwiększającymi się w czasie, czego nie porobię. Znajdę gdzieś tego sejwa i napiszę Ci priva gdzie się zgubiłem
3. Unleashing the Bloodthirsty? Grałem 1,5 roku temu, na naszym forum jest bardzo dużo info o taktykach na tą mapę. Ale raczej jej 95% objaśnienia nie potrzebuje - trzeba wygrywać podobne bitwy. Tylko czasem przyda się pomoc :)

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
tactic


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Gru 2016
Posty: 41
Skąd: z Polski
Wysłany: 2017-03-04, 21:36   

Pisałeś,że musisz pokonać 120 smoków aby przejść dalej a po prostu musisz przywołać łódz na terenie mgły obok 3 zamku
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group