Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Konkurs MapMaker AW, ad 2017, kiedy?

Z jakim wyprzedzeniem powinna być podana informacja o starcie konkursu w 2017 r.?
1 miesiąc
12%
 12%  [ 3 ]
2 miesiące
12%
 12%  [ 3 ]
3 miesiące
40%
 40%  [ 10 ]
4 miesiące
16%
 16%  [ 4 ]
5 miesięcy
20%
 20%  [ 5 ]
Głosowań: 25
Wszystkich Głosów: 25

Autor Wiadomość
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-12-07, 14:00   

Olobambolo, tyle już o tym dyskutowaliśmy, a Ty znowu wracasz do tego syfu.

olobambolo napisał/a:
Piszecie o nadawaniu wagi poszczególnym kategoriom, ale ten system jest z góry skazany na porażkę, ponieważ każdy ma trochę inne spojrzenie na różne składowe dobrej mapy.

olobambolo napisał/a:
W tym miejscu warto by wskazać, czym powinien być system oceny średniej arytmetycznej, składający się z kilku odpowiednich subkategorii.

Czyli chcesz system ważony, w którym poszczególne oceny mają tę samą wagę.

olobambolo napisał/a:
Teraz bardzo ważne, bo wiele osób pisało, że w takim systemie rozmyje się całkowicie właściwy odbiór oceny. Wystarczyło by wprowadzić lepsze opcje wyszukiwania, by móc posegregować mapy na każdej podkategorii z osobna.

Przecież mówimy o konkursie, gdzie chodzi o wyłonienie najlepszej mapy. Najlepszą mapę wyłania się poprzez średnią ocen recenzentów.

olobambolo napisał/a:
Czy poszerzenie skali ocen coś zmieni? Myślę, że tylko trochę pozwoli na odsianie map ewidentnie słabych, od map dobrych i kompletnych. Dalej na skali ocen będzie można się przejechać, bo mapa ze względnie dobrą oceną może okazać się mapą słabą i kiepską.

No właśnie nie, mapa kiepska, ale ładna, dostanie taką samą sumaryczną ocenę co mapa dobra, ale nie kładąca nacisku na wygląd. Bo co to znaczy dobra mapa? Chyba taka, która sprawia dużo przyjemności z gry, a nie taka, która ładnie się prezentuje na screenach?

olobambolo napisał/a:
Kolejnym pomysłem jaki mi przyszedł do głowy, jest stworzenie takiego quasi osobnego działu dla mapmakerów, gdzie mogliby wrzucać mapę jeszcze w wersji beta, celem przeprowadzenia beta map testu, przez innych graczy.


Takie coś już jest. Linku nie podam, bo wisi na głównej stronie forum.
 
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2016-12-08, 09:42   

hrabo napisał/a:
olobambolo napisał/a:
Kolejnym pomysłem jaki mi przyszedł do głowy, jest stworzenie takiego quasi osobnego działu dla mapmakerów, gdzie mogliby wrzucać mapę jeszcze w wersji beta, celem przeprowadzenia beta map testu, przez innych graczy.


Takie coś już jest. Linku nie podam, bo wisi na głównej stronie forum.

Zgadza się, jest Grupa Testerów, ale odnoszę wrażenie, że olobambolo mówi o czymś w rodzaju "poczekalni" w dziale Download - takie pomysły już się pojawiały i zamierzam to wprowadzić (nie potrafię powiedzieć dokładnie kiedy).

olobambolo napisał/a:
Potem w miarę aktualizacji, ocena się zwiększa, ale w obecnym systemie powstaje prawdziwy bałagan.

Niestety z tym bałaganem masz rację, obecnie nie widać która mapa i kiedy jest aktualizowana - chcę to nieco poprawić (każda mapa będzie zawierała informację o każdej aktualizacji + możliwość opisania przez autora jakie były zmiany, może coś w rodzaju facebookowej osi czasu? to temat na osobną dyskusję).
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-12-08, 13:43   

mbehemot napisał/a:
Niestety z tym bałaganem masz rację, obecnie nie widać która mapa i kiedy jest aktualizowana - chcę to nieco poprawić (każda mapa będzie zawierała informację o każdej aktualizacji + możliwość opisania przez autora jakie były zmiany, może coś w rodzaju facebookowej osi czasu? to temat na osobną dyskusję).

Jest straszny bałagan, bo czasem nawet jeśli autor podmieni plik i doda opis o aktualizacji, to tego czasem i tak nie widać.
Nie jestem informatykiem, ale może by tak zrobić dla każdej mapy osobną podstronę. Dodając mapy (aktualizacje) autor dodawał by je na konkretną podstronę. I wtedy wyświetlały by się wszystkie pliki (każda wersja mapy) z datą dodania konkretnego pliku i osobnym przyciskiem "pobierz" do każdego pliku. Opcjonalnie przy każdym pliku jakaś rubryczka z miejscami do wpisywania zakresu zmian.
Co Ty na to?
 
Maxin17


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 64
Wysłany: 2017-01-03, 20:58   

Temat trochę ucichł, a mnie trochę ciekawi co z tym MapMakerem… Mam nadzieję, że mbehemot uchyli rąbka tajemnicy i napisze w jakim okresie roku możemy spodziewać się konkursu i czy będą w tym roku dwie edycje czy tylko jedna. Przydałby się jak najszybciej ten konkurs bo w ostatnim czasie dobrych map jak na lekarstwo, konkurs dałby motywacje do działania.
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 870
Skąd: z jaskini mbehemota
Wysłany: 2017-01-03, 21:09   

zapewne będzie w tym samym czasie co poprzedni i nie sądze żeby dwa takie konkursy w roku to był dobry pomysł ;c
mnie ciekawi ile będzie można wysłać swoich map, czy będzie tak samo jak poprzednio czyli 2xS, 2xM, 1xL, 1xXL

[ Dodano: 2017-01-03, 21:12 ]
btw w downloadzie masz prawie 500 map i mnóstwo nie ma recenzji, więc do boju :*

https://cdn.discordapp.com/attachments/423457907317669898/642878021015044126/9LPPDD2GQOnd.gif
Członek Stowarzyszenia Pogromców Map i honorowy mapmaker IV stopnia.
 
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2017-01-04, 12:43   

Maxin17 napisał/a:
Mam nadzieję, że mbehemot uchyli rąbka tajemnicy i napisze w jakim okresie roku możemy spodziewać się konkursu i czy będą w tym roku dwie edycje czy tylko jedna.

Podobnie jak w ubiegłym roku informacja o konkursie pojawi się w kwietniu/maju, będą 2-3 miesiące na zrobienie mapy i potem podobna ilość czasu na granie.

Maxin17 napisał/a:
czy będą w tym roku dwie edycje czy tylko jedna.

Będzie jedna edycja.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 6 z 6
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group