Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 3 dni
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Rozgrywka na multi - video z komentarzem.
Autor Wiadomość
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2016-12-02, 18:30   Rozgrywka na multi - video z komentarzem.

Jako, że tak często pojawiają się pytania graczy zaczynających przygodę z grą na multi o filmiki na YT pokazujące grę na dobrym poziomie, i najczęściej tychże graczy odrzuca brak komentarza (Maretti0 wrzuca bez komentarza, reszta prosów z komentarzem rosyjskim, Huanito wprawdzie czasem komentuje swoje/innych graczy gry po angielsku... No ale 1. rzadko 2. to jeden huanito 3. po polsku nikt tego nie robi, postanowiłem, że spróbuję swych sił w tej dziedzinie. Nie jestem YTberem, nie mam doświadczenia w tej dziedzinie itd, więc spodziewwam się, że mój komentarz jest tragiczny, a jeszcze większe zastrzeżenia mm do swoich kompetencji jako "nienajgorszego gracza" - jednakże spróbować nei zaszkodzi. :)

Link do playlisty z pierwszego meczu, który podjąłem sie skomentować (była to rozgrywka z Ravciozo'em, cytka vs strong na pc2m... na HotA).

https://www.youtube.com/w...TOFbp0mIQpZGpO3

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-12-02, 18:36   

Potwierdzam i zachęcam, ogląda się przyjemnie, a mamy w planach nagranie również...czegoś ciekawego :P

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Fobos 
Fobos



Wiek: 24
Dołączył: 02 Gru 2016
Posty: 21
Wysłany: 2016-12-02, 18:44   

może też kiedys zaczne nagrywać :p

Ważniejsze jest nie zwycięstwo, lecz właściwe wykorzystanie zwycięstwa.

https://www.youtube.com/c...wNgj0mR3yWLguEA
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-12-02, 22:16   

Obejrzałem w całości, fajna inicjatywa, sam multi nie gram to się chociaż podszkolę, przy materiałach Marettiego usypiałem :-P Nie masz wkurzającego głosu więc dobrze się to ogląda, jedyna rzecz, która lekko wkurza to skakanie między okienkami ale da się przeżyć. Osobiście brakuje mi takiego komentarza w czasie rzeczywistym żeby było słychać jakieś emocje związane z walkami/odkrywanym terenem jednak wiem, że to by nie wypaliło, za dużo w takiej grze zastanawiania się i planowania.

Chętnie obejrzę kolejne potyczki, linkuj tutaj to nie będę zapominał ;-)

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Maxin17


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 64
Wysłany: 2016-12-02, 22:58   

przyjemnie się oglądało sub poleciał
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2016-12-02, 23:27   

Będę linkował ale... JAK TO, MIKUS, myślałem, żeś jest pros hirołsowy :D i hejter hejtujący wszystko co się rusza, a tu mi pokrzyżowałeś oba te poglądy ^ ^ dzięki generalnie.
Co do live komentarza - mogę kiedyś zrobić, ale raczej byłby nudny :D zwyczajnie "odpływałbym", gdy zacząłbym sie ksupiać na tym "co by tu zrobić" w grze... A tak to nie myślałem w ogóle o grze, wiedziałem co się zaraz stanie więc mogłem myśleć "co ja chcę powiedzieć, co tu się dzieje, co cieakwego mogę przekazać komuś, kto gra gorzej.mniej wie/whatever, czy przypadkiem nei popełniłem właśnwei w grze błedu który mogę sobie wytknąć i w ten sposó też może coś wnieść" a tak omentując na żywo pewnie wyłącznie mówiłbym co robię naq zasadzie "no to ruszam teraz pobocznym, pozbiweram SUROWCE, o, mam mało SUROWCÓW, teraz zrobię chaina, no, podałem armię, o zabiję zombie, no, świetnie, dlaczego zabijanie zombie zajmuej tyle czasu, ale muszę je zabic dla ekspa i SUROWCÓW, których strzegą". Myślę, że mógłbym jednak kiedyś spróbować... To raz.
a dwa, myślałem, by wzorem Huanito skomentować grę jakiegoś prosa... Tylko nie wiem, ale chyba mjusiałbym mieć do tego jego pozwolenie :D. No i przede wszystkim nie mam pewności, czy mam skilla dosyć by wgl. mój komentarz gry na poziomie jakiegoś Hellighta czy Marettiego... No nei iwem, czy to, co ja myślałbym, próbując zrozumieć, oc taki pros robi i po co, czy to by było warte nagrania./ Ot, luźna myśl.

Dziękuje wszystkim którrzy odpisali, nie spodziewałem się tylu pozytywnych komentarzy o.O wgl, nei spodziewałem sie tylu komentarzy :D.

[ Dodano: 2016-12-02, 23:28 ]
EDIT: Co do Marettiego - no ja uwielbiałem go oglądać, głównie dla mindfucków "ooo kurwa, to on to poooo to zrobił dwuie tury temu" itd... Ale fakt, zdażyło mi się zasnąć ogladając jego mecz raz. :D.

CO do skakania po okienakch - Bandicam wyłącza nagranie, gdy ma ono 10 minut. Nie lubię, jak mi się wyłącza nagranie w połowie zdania, więc sprawdzałem, jak u mnie z czasem.

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-12-03, 07:57   

Dago napisał/a:
JAK TO, MIKUS, myślałem, żeś jest pros hirołsowy :D i hejter hejtujący wszystko co się rusza, a tu mi pokrzyżowałeś oba te poglądy ^ ^

Wiele razy wspominałem, że nie gram online, na forum już trochę siedzę więc w teorii wiem sporo ale dobrze wiesz jak to się ma do multi, bez praktyki jesteś nikim :-)

Dago napisał/a:
CO do skakania po okienakch - Bandicam wyłącza nagranie, gdy ma ono 10 minut. Nie lubię, jak mi się wyłącza nagranie w połowie zdania, więc sprawdzałem, jak u mnie z czasem.

Wystarczy zwykły stoper obok żeby tego uniknąć ;-)

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2016-12-03, 11:02   

Stoper? hmmm... no może ma to sens :D spróbuję.
A co do praktyki na multi, no nie wiem, nie znałem nigdy nikogo, kto miałby pojęcie o multi z czytania/oglądania, a nie grałby, więc nie wiem. Zawsze uważałem że główny problem to to, ze ludzie nie grajacy na multi zwykle nei wiedzą, że nie wiedza i nei wiedzą, czego nie wiedzą. Ale to tam już ojtam.

A co do tego komentarza na żywo - to jeszcze jest ta kwestia, że h3 to nie jest ani jakiś LoL czy coś, ani piłka nożna (czy coś), żeby krzyczeć "oooo, tak jest, proszę państwa, maksymalna konserwa, jak ja to pokonam? CZY WEJDZIE MORAL TAAAK WSZEDŁ MORAL! Gryfy pokonane, proszę państwa, jakie emocje" ;P ale może się czepiam i nie o to chodziło.

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-12-03, 11:13   

Dago napisał/a:
A co do tego komentarza na żywo - to jeszcze jest ta kwestia, że h3 to nie jest ani jakiś LoL czy coś, ani piłka nożna (czy coś), żeby krzyczeć "oooo, tak jest, proszę państwa, maksymalna konserwa, jak ja to pokonam? CZY WEJDZIE MORAL TAAAK WSZEDŁ MORAL! Gryfy pokonane, proszę państwa, jakie emocje" ;P ale może się czepiam i nie o to chodziło.


A to akurat byłoby bardzo zabawne przeżycie :D

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-12-03, 11:14   

Obejrzałem, bardzo dobry pomysł:D Myślę, że już teraz jesteś autorem najlepszych polskojęzycznych filmików o h3 na yt xD Z komentarzem na żywo jest tak, jak piszesz, dużo lepiej oglądało mi się filmiki prosów z komentarzem zewnętrznym, niż jak ktoś grał i mówił jednocześnie. Poza tym to skipowanie mało istotnych fragmentów jest 10/10, przeciągające się fragmenty gry to chyba największy problem przy oglądaniu h3.

Także podsumowując, obyś nagrywał dalej. Chętnie wystąpiłbym w jakimś odcinku jako przeciwnik, ale czasu teraz może być maławo. :C

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
[HA]Imm0rt4l 
will never die



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 103
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-12-03, 11:18   

GJ Dago, fajnie Ci to wyszło:) Myślę, że nowi gracze mogą się sporo nauczyć z tych filmików:)
 
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2016-12-03, 13:06   

hrabo napisał/a:
Także podsumowując, obyś nagrywał dalej. Chętnie wystąpiłbym w jakimś odcinku jako przeciwnik, ale czasu teraz może być maławo. :C


Zapraszam na solo, lamusie...
... A na serio, bardzso mi będzie miło zagrać meczyk :P jakąś eMkę lub ewentualnie eLkę. No chyba że jednak postanowię się ośmkeszyć i nagrać JC i pokazać "skill" na poziomie KUPY. :)

Immortal - dzięki, miło mi, że tak twierdzisz :) Kurde, szkoda, że nie wpadłem na ten pomysł, gdy grałem z tobą tego Jebusa, którego wygrałem po wyjściu zamkiem na pustynię 142 :P (i po 10 minutowej + walki turze na pustyni - chyab jedyny raz w życiu wyszła mi tura w stylu "level rosja")...

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 870
Skąd: z jaskini mbehemota
Wysłany: 2016-12-03, 13:13   

po co trzymales te umarlaki w cytadelli przez całą grę? tylko dla samej obrony zamku?
PS
filmiki fajne, ale staraj się używać tylko polskich nazw, bo nie każdy może znać te anglojezyczne :-P

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-12-03, 14:22   

Trzymał je, żeby nie mieć -1 morale na wojsku z cytki (choć mięso czasem by się przydało)

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2016-12-03, 14:27   

Begrezen napisał/a:
po co trzymales te umarlaki w cytadelli przez całą grę? tylko dla samej obrony zamku?
PS
filmiki fajne, ale staraj się używać tylko polskich nazw, bo nie każdy może znać te anglojezyczne :-P


Umarlaki trzymałem, bo nie miałem dla nich sensownego użytku. Oczywiscie, że nie stanowiły żadnej wartości obronnej :P po prostu - jak zresztą mówię w filmiku, nieumrali wa rmii to złe morale, bardzo bardzo bardzo niefajna rzecz w early game. Mając 200 szkieletów (tower na pc2m <3) jasne, możemy ich używać wraz z inną armią i nie smutać jakoś bardzo na to morale. Ale na etpaie gry, gdziem ogłyby mi isę przydać te dodatkowe oddziały po prostu wolałem nie tracić morale. A później no... W sumie później mógłbym może ich używać jakby brakło mi na przykład gnolli do osłaniania strzelców, ale to raczej w sytuacji kryzysu, bo morale, morale... Albo mógłbym je jakoś ładnie poświęcić w jakiejś bitwie, ale grając cytką na eMce raczej nie zdaża mi się sytuacja, gdy musiałbym faktycznie sięgać po mięso, to chyba najstabilniejsza armia na tę mapę dla mnie... Nie bardzo wiem, co mam odpisać - trzymałem w zamku, bo nei potrzebowałem w armii, o.

Używam nazw powszechnie używanych chyba jednak w środowisku h3, bardzo ciężko mi jakos inaczej nazywać te rzeczy bo myślę o nich właśnei takimi nazwami. No i dla mnie posługiwanie się w grach na siłę polskim nazwenictwem jakoś tak śmierdzi nieprofesjonalizmem ;p ale może to tylko ja ;D

[ Dodano: 2016-12-03, 14:28 ]
Ravciozo napisał/a:
Trzymał je, żeby nie mieć -1 morale na wojsku z cytki (choć mięso czasem by się przydało)


Wskaż mi, w której bitwie przydaloby mi się mięso ;p (no chyba, że w tej konserwie, której nie obrobiłem - największy błąd tego meczu :D faktycznie. no ale pomijając bitwy których NIE zagrałem xD)

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 6
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group