Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Konkurs MapMaker AW, ad 2017, kiedy?

Z jakim wyprzedzeniem powinna być podana informacja o starcie konkursu w 2017 r.?
1 miesiąc
12%
 12%  [ 3 ]
2 miesiące
12%
 12%  [ 3 ]
3 miesiące
40%
 40%  [ 10 ]
4 miesiące
16%
 16%  [ 4 ]
5 miesięcy
20%
 20%  [ 5 ]
Głosowań: 25
Wszystkich Głosów: 25

Autor Wiadomość
olobambolo 



Wiek: 37
Dołączył: 27 Kwi 2014
Posty: 10
Wysłany: 2016-11-19, 13:34   Konkurs MapMaker AW, ad 2017, kiedy?

Takie proste i zarazem bardzo ważne pytanie.

Kiedy planowana jest kolejna odsłona konkursu?

Fajnie jakby konkurs był zapowiedziany odpowiednio wcześnie, coby każdy uczestnik miał wystarczająco dużo czasu na przygotowanie wysokiej jakości mapy oraz jej dokładne przetestowanie. Przygotowywanie dobrej jakościowo mapy to proces bardzo czasochłonny (zwłaszcza w rozmiarach XL i większych), zwłaszcza dla osób z niewielką ilością czasu wolnego.

P.S. Ja już przygotowuje w domowym zaciszu mapę konkursową. W sezonie letnim z pewnością nie będę miał na to czasu z powodów zawodowych, więc dla mnie i innych z ograniczonym czasem byłoby bardzo wskazane, żeby informacja o orientacyjnym terminie na rozpoczęcie kolejnej edycji została podana z większym wyprzedzeniem niż w 2016 r.

Pozdrawiam wszystkich zapalonych map-makerów.
 
Maxin17


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 64
Wysłany: 2016-11-19, 14:41   

Warto także porozmawiać o samej strukturze konkursu, ja osobiście widziałbym konkurs w 2 turach. W pierwszej wszystko jak do tej pory a do drugiej finałowej awansuje x najlepszych map i z pośród nich wybieramy najlepszą, autorzy mają czas miedzy turami na ewentualne aktualizacje następnie każdy oceniający od nowa może dawać oceny. Moja propozycja wynika z tego, że nie każdy ma czas zagrać w wszystkie mapy konkursowe i czasem można pominąć dobrą mapę lub zrównać oceną przeciętną mapę z perełką. Można także do map finałowych dodać ankietę w której oceniane byłyby podkategorie takie jak: staranność wykonania czy fabuła uważam że znacząco wpłynęłoby to na zainteresowanie konkursem.
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2016-11-19, 15:25   

Jako jeden z najaktywniejszych recenzentów wypowiem się na temat konkursu ale wpierw przytoczę propozycje poprawy konkursu które się przewijały w trakcie poprzedniej edycji.
Cytat:
Tylko użytkownicy zalogowani mają prawo do głosowania (bądź dokładne kontrolowanie co piszą)

Cytat:
Podział map na róźne typy (wielkość mapy)

Cytat:
Update map w czasie konkursu za zgodą organizatora (mapa mavv)

Cytat:
Możliwość zmiany oceny (heroes3)

Cytat:
Niewpuszczanie do konkursu map o bardzo słabej jakości (chociaż o tym już była dyskusja)

Maxin17 napisał/a:
Warto także porozmawiać o samej strukturze konkursu, ja osobiście widziałbym konkurs w 2 turach.

W pierwszej wszystko jak do tej pory a do drugiej finałowej awansuje x najlepszych map i z pośród nich wybieramy najlepszą, autorzy mają czas miedzy turami na ewentualne aktualizacje następnie każdy oceniający od nowa może dawać oceny. Moja propozycja wynika z tego, że nie każdy ma czas zagrać w wszystkie mapy konkursowe i czasem można pominąć dobrą mapę lub zrównać oceną przeciętną mapę z perełką.

Od razu zaznaczę, że jestem przeciwny aktualizowaniu map w czasie konkursu (jak ktoś dał coś zabugowanego to oznacza, że nie przetestował porządnie i przez to obniżam mu ocenę) albowiem uważam, że każdy recenzent powinien mieć styczność z tą samą mapę a nie, że jeden gra w coś zabugowanego a drugi w perfekcyjnie wykończoną mapę. Też bądźmy szczerzy, kto będzie drugi raz oceniał tą samą mapę? Szczególnie, że większość z czołówki to rozbudowane XL nad którymi będzie trzeba trochę posiedzieć. Ile nowych recenzji przybędzie? Może kilka. Reszta albo nie będzie tej mapy recenzowała albo przekopiuje poprzednią recenzję. Jeżeli już chcielibyśmy coś takiego zrobić to możemy zrobić po jakimś czasie taką tabelę z miejscami pt.
1-10 miejsce Mapy w losowej kolejności
11-20 miejsce Mapy w losowej kolejności
itd.

Maxin17 napisał/a:
Można także do map finałowych dodać ankietę w której oceniane byłyby podkategorie takie jak: staranność wykonania czy fabuła uważam że znacząco wpłynęłoby to na zainteresowanie konkursem.

Uważam, że to jest taka dodatkowa rzecz. Jak organizator uzna, że ma czas i chęci to może to zrobić. Jeżeli nie będzie to decydowało o tym kto dostanie nagrodę to może być.

olobambolo napisał/a:
Kiedy planowana jest kolejna odsłona konkursu?

Pierwszy news o mapmakerze AW na portalu pojawił się pod koniec maja. Wówczas zaczęła się pierwsze edycja konkursu (czyli nadsyłanie map). W połowie lipca zaczął się drugi etap który trwał do połowy września. Moim zdaniem te terminy są najlepsze.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-11-19, 15:39   

Jeśli ma to organizować mbeh (nie ma tu dużo pracy organizatorskiej, ale trzeba stronę przygotować itp.), to warto by z nim porozmawiać a propos terminu. Mi tylko zależy na długim czasie na przygotowanie się :)

[ Dodano: 2016-11-19, 15:41 ]
[swoją drogą, chyba powinienem dostać jakąś nagrodę wzorowego forumowicza, bo na stronie głównej, gdzie mamy 5 tematów z forum, we wszystkich moja odpowiedź to ostatnie słowo w wątku xD
(ewentualnie "Nagroda Człowieka, Który Nie Ma Życia")]

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-11-19, 20:41   Re: Konkurs MapMaker AW, ad 2017, kiedy?

olobambolo napisał/a:
Takie proste i zarazem bardzo ważne pytanie.

Kiedy planowana jest kolejna odsłona konkursu?

Fajnie jakby konkurs był zapowiedziany odpowiednio wcześnie, coby każdy uczestnik miał wystarczająco dużo czasu

Chyba najprostszą odpowiedzią jest -> kiedy mbehemot będzie miał czas i możliwość zasponsorowania nagród. Jak dla mnie to mogą być nawet i dwie odsłony w ciągu roku (edycja "wiosenna" i "jesienna"), ale wracamy do punktu wyjścia -> jeśli mbehemot ma na to czas i możliwości!
Fajnie, że już pracujesz nad kolejną mapką ;-) Pewnie część mapmaker'ów już po ostatnim konkursie zaczęła myśleć o czymś kolejnym i nie ma tu co czekać na oficjalne ogłoszenie konkursu. Korzystajcie z wolnego czasu i twórzcie ;-)

Maxin17 napisał/a:
Warto także porozmawiać o samej strukturze konkursu, ja osobiście widziałbym konkurs w 2 turach. W pierwszej wszystko jak do tej pory a do drugiej finałowej awansuje x najlepszych map i z pośród nich wybieramy najlepszą, autorzy mają czas miedzy turami na ewentualne aktualizacje następnie każdy oceniający od nowa może dawać oceny.

Podobnie jak New Year uważam, że to bez sensu. Tzn. fajnie że komuś będzie się chciało poprawić mapę, tak jak część mapmaker'ów wrzuca po konkursie update, ale mnie by się nie chciało drugi raz przechodzić i oceniać tej samej mapy (zazwyczaj wolę nie podchodzić do tej samej mapy 2 razy pod rząd, bo jak ją znam to trochę się przy tym nudzę). Zwłaszcza, że jeśli ktoś poprawi mapę wg moich wskazówek, to wiadomo że dostanie ocenę wyższą nie niższą :roll:
Ja bardziej bym optował za stwierdzeniem -> raz dodanej mapy nie można wycofać przed końcem konkursu! Bo w tej edycji było tak, że nie zdążyłem w coś tam zagrać, bo autorzy wycofali mapy z powodu niskich ocen otrzymanych od innych użytkowników.

Ja ze swojej strony zaznaczam odpowiedź w ankiecie -> 3 miesiące. Nie ma sensu przeciągać tego oczekiwania w nieskończoność ;-)
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 870
Skąd: z jaskini mbehemota
Wysłany: 2016-11-19, 22:41   Re: Konkurs MapMaker AW, ad 2017, kiedy?

heroes3 napisał/a:

Ja bardziej bym optował za stwierdzeniem -> raz dodanej mapy nie można wycofać przed końcem konkursu! Bo w tej edycji było tak, że nie zdążyłem w coś tam zagrać, bo autorzy wycofali mapy z powodu niskich ocen otrzymanych od innych użytkowników.

Jeszcze lepiej byłoby, gdyby autorzy map nie widzieli recenzji do swojej mapy przez cały okres trwania konkursu(czas oceniania), żeby nie było takich sytuacji, że gdy jakiś autor mapy dostaje słabe oceny, to sobie nazakłada jakiś multikont, albo nawet weźmie jakiś znajomych co nigdy tej gry na oczy nie widzieli, ale 5 gwiazdek postawią xD
Kolejna sprawa, to jestem za wprowadzeniem przymusowej oceny tekstowej dla każdego, nawet jeśli miałyby być to 2 małe zdania "fajna mapa. dobry balans." :-P Nie chciałbym kwestionować uczciwości użytkowników, ale te parę zdań o mapie nikomu nie zmarnuje życia. Bo jak ktoś wystawia same gwiazdki to tylko Bóg wie, czy ten ktoś naprawdę w tę mapę grał, czy sobie obniża ocene dla konkurencyjnych map :-/

https://cdn.discordapp.com/attachments/423457907317669898/642878021015044126/9LPPDD2GQOnd.gif
Członek Stowarzyszenia Pogromców Map i honorowy mapmaker IV stopnia.
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-11-20, 00:58   Re: Konkurs MapMaker AW, ad 2017, kiedy?

Begrezen napisał/a:
to sobie nazakłada jakiś multikont, albo nawet weźmie jakiś znajomych co nigdy tej gry na oczy nie widzieli

Tak na 100% nigdy się przed tym nie zabezpieczymy, ale rozwiązanie jest jedno. Głosują tylko zarejestrowani przed datą ogłoszenia konkursu!!! Bo to chyba nie jest jakieś straszne, żeby poświęcić te dwie minuty na założenie konta.
 
White_Drag0n

Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 2
Wysłany: 2016-11-20, 18:12   Re: Konkurs MapMaker AW, ad 2017, kiedy?

heroes3 napisał/a:
Głosują tylko zarejestrowani przed datą ogłoszenia konkursu!!! Bo to chyba nie jest jakieś straszne, żeby poświęcić te dwie minuty na założenie konta.


Problem jest taki, że ludzie chętni do kantowania mogą zacząć zakładać konta nawet teraz, więc na niewiele się to zda. A wiele niezarejestrowanych osób po zobaczeniu ogłoszenia chętnie wzięłoby udział, ja np. założyłem konto specjalnie z okazji tego konkursu. :P

Osobiście proponuję żeby recenzje zawierały co najmniej cztery zdania. "Fajna mapa, ale niedopracowana. Popraw jeszcze trochę szczegółowość" można dopisać praktycznie pod każdą mapą, nie ważne czy się nią zagrało czy nie - bo zawsze się do czegoś można uczepić. Przy bardziej rozbudowanych recenzjach to już widać czy ktoś rzeczywiście zagrał, czy tylko nabija słabą notę.


Jeśli chodzi o sam format konkursu, to nie podoba mi się pomysł z wdrażaniem poprawek w trakcie - nikomu nie będzie się chciało grać drugi raz tej samej XL-ki. Chciałbym zaproponować jednak taki pomysł, że po pierwszej fazie oceniania zostaje wyłonione 5-10 najwyżej ocenionych mapek, które głosujący muszą ułożyć od najlepszej do najgorszej wedle swojego upodobania. Ten etap trwałby tydzień max. 2, żeby ci którzy rzadziej wchodzą na stronę nie przegapili go, oraz żeby ktoś kto nie zagrał jeszcze w którąś z wytypowanych mapek, miał jeszcze czas to nadrobić. Fajnie by było wprowadzić taką fazę, bo czasem zdarza się wystawić kilku mapkom tę samą ocenę, a jedne z nich bardziej się podobają niż inne.

Fajnie by też było dać osobne terminy dla okresu oceniania mapek S/M i osobne dla L+. Lub przynajmniej udostępnić te mniejsze do pobrania na 2 tygodnie przed pozostałymi. Niby powinno być na odwrót, bo to większe mapki powinny mieć dłuższe terminy, ale jednak gdy zacznie się mapę XL, to potem nie ma się ochoty grać M-ek. A w 2 tygodnie łatwo można ocenić sporą część małych i średnich map.
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2016-11-20, 18:31   

White_Drag0n napisał/a:
Osobiście proponuję żeby recenzje zawierały co najmniej cztery zdania. "Fajna mapa, ale niedopracowana. Popraw jeszcze trochę szczegółowość" można dopisać praktycznie pod każdą mapą, nie ważne czy się nią zagrało czy nie - bo zawsze się do czegoś można uczepić. Przy bardziej rozbudowanych recenzjach to już widać czy ktoś rzeczywiście zagrał, czy tylko nabija słabą notę.

Nie ma sensu ustalenia limitów pt. ileś tam zdań ma mieć recenzja. Tutaj nie chodzi o ilość ale jakość! Też pomyślcie o tym jak ten limit miał być sprawdzany. Ktoś i tak musiał by to czytać żeby mieć pewność, że są to 4 sensowne zdania. Wówczas bez problemu można sprawdzać jakość recenzji a to było w regulaminie poprzedniej edycji konkursu. To, że ten punkt nie był właściwie egzekwowany to inna sprawa.

White_Drag0n napisał/a:
Jeśli chodzi o sam format konkursu, to nie podoba mi się pomysł z wdrażaniem poprawek w trakcie - nikomu nie będzie się chciało grać drugi raz tej samej XL-ki. Chciałbym zaproponować jednak taki pomysł, że po pierwszej fazie oceniania zostaje wyłonione 5-10 najwyżej ocenionych mapek, które głosujący muszą ułożyć od najlepszej do najgorszej wedle swojego upodobania. Ten etap trwałby tydzień max. 2, żeby ci którzy rzadziej wchodzą na stronę nie przegapili go, oraz żeby ktoś kto nie zagrał jeszcze w którąś z wytypowanych mapek, miał jeszcze czas to nadrobić. Fajnie by było wprowadzić taką fazę, bo czasem zdarza się wystawić kilku mapkom tę samą ocenę, a jedne z nich bardziej się podobają niż inne.

Jak ktoś nie grał we wszystkie to co? Czołowka to zazwyczaj rozbudowane mapy które szybko się nie ukończy. Z top5 tylko 2 mapy udało mi się przejść i zrecenzować. Inni recenzenci wypadają podobnie. Pomysł dobry ale spali na panewce.

Co do recenzji gości. Są trzy możliwości:
-zostawiamy to tak jak teraz jest. Wynik? Można sobie nabijać pozytywnych recenzji.
-tylko zalogowani użytkownicy głosują. Problem? Kto może głosować a kto nie? (czas założenia konta). Drugi problem? Mała liczba recenzji co może negatywnie się odbić na konkurs. Wynik? Wyniki będą owszem sprawiedliwe ale może się okazać, że będzie masa remisów albo dużo map które nie będą miały wystarczającej liczby recenzji. Gdybyśmy usunęli recenzje gości to cała top 4 poleciała by na dół bo by nie miała wystarczającej liczby ocen. Do tego jeszcze 10 innych map z różnych pozycji.
-recenzje (szczególnie gości) są sprawdzane. Problem? Ktoś będzie to musiał czytać i to głownie zależy od mbehemota czy mu się chce to robić. Wynik? Sprawiedliwy wynik z odpowiednią liczbą recenzji.

PS: Tak po drodze. Co decyduje o tym kto jest wyżej w przypadku remisu?

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-11-20, 20:02   

New Year napisał/a:
PS: Tak po drodze. Co decyduje o tym kto jest wyżej w przypadku remisu?

W przypadku miejsc poza podium to nie ma chyba żadnego znaczenia, po prostu przyznajmy miejsca ex aequo.
W przypadku miejsc premiowanych nagrodą można ustalić, że odrzucamy najgorsze noty i robimy średnią tylko z 5 najlepszych not, albo liczymy która mapa zdobyła więcej ocen "piątek". Trzeba by coś wymyślić.
 
Maxin17


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 64
Wysłany: 2016-11-20, 20:34   

MapMaker to święto dla sympatyków H3 zarazem duża reklama dla forum i wpompowanie w niego życia, dlatego uważam, że wszelkie ograniczenia biernego udziału w konkursie nie przyniosą pozytywnych efektów, szczególnie kategoryzowanie ze względu na czas założenia konta. Sam na forum zacząłem zaglądać niedawno i to właśnie dzięki konkursowi, brałem bierny udział oceniając mapy, ale w nadchodzącym zamierzam czynnie uczestniczyć wystawiając swoją mapę. Oszustwa pojawiają się gdy gra jest o wysoką stawkę, wygrana w takim konkursie to głównie prestiż, jeżeli ktoś chce oszukiwać to znajdzie sposób, ale czy wtedy będzie miał satysfakcje. Chyba większość tutaj stanowią dorośli ludzie którzy umieją przegrywać i obiektywnie oceniać walory mapy, nawet jeśli jakiś bubel znalazłby się w czołówce dzięki oszustwie, koneserzy H3 wyłapie taką nieprawidłowość
 
Michael 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 247
Wysłany: 2016-11-20, 20:36   

@up Z tego co zauważyłem, w przypadku remisu najpierw brana jest pod uwagę ilość recenzji (mapa posiadająca więcej ma przewagę), a następnie ich jakość (stosunek recenzji użytkowników zalogowanych do gości).

Co do samego konkursu to jestem jak najbardziej za takim oto schematem:
Podział konkursu na dwie fazy:
1) Pierwszą w której mapy są oceniane przez wszystkich użytkowników- zarówno zalogowanych jak też gości. (szczerze powiedziawszy ciężko uniknąć nieuczciwości w tej fazie, jednocześnie utrzymując liczbę recenzji odpowiednią do kwalifikacji mapy - co najmniej 5).

2) W drugim etapie zostaje wybranych 5 najaktywniejszych recenzentów z pierwszej fazy, którzy zajmą się oceną top 10 map, które ukończyły etap 1. Oczywiście jeśli któryś z recenzentów miał już swój udział w napisaniu recenzji w poprzednim etapie, to przechodzi do mapy której do tej pory nie ocenił (spośród tych top 10).

Gdy już każdy z 5 recenzentów wystawi swoją opinię do top 10 map, wyznaczana jest średnia 'łączona' uzyskana z obu faz (sumujemy pierwszą uzyskaną z pierwszej fazy oraz drugą uzyskaną z drugiej fazy i dzielimy przez 2). Pierwsze miejsce zajmie mapa z najwyższą średnią 'łączoną'. W przypadku remisu pierwszeństwo ma średnia uzyskana z drugiego etapu.

W ten sposób otrzymalibyśmy w miarę wierną ocenę, na którą składałaby się nie tylko ocena użytkowników niezalogowanych ale również ocena top 5 recenzentów, co do której nikt nie będzie miał wątpliwości.

Sposób działania recenzentów:
W pierwszym etapie:
->początkowo wszyscy recenzenci oceniają mapy spośród wszystkich map obecnych w konkursie. Po zakończeniu pierwszego etapu zostają wyłonieni najaktywniejsi recenzenci (oczywiście muszą to być użytkownicy zalogowani).
W drugim etapie:
->jeśli udało im się zrecenzować którąś z map wchodzących do top 10, przechodzą do oceny pozostałych map, których jeszcze nie ocenili. Ocena którą wystawili z pierwszej fazy, jest liczona drugi raz do oddzielnej średniej wystawianej TYLKO przez top 5 recenzentów.
->jeśli nie ocenili którejś z map z top 10, wówczas mają obowiązek do końca trwania drugiego etapu to zrobić.
->recenzentem z top 5 nie może być żaden twórca mapy wchodzącej do top 10 (rodziłoby to podejrzenia o nieuczciwość w ocenie)
->top 5 recenzenci mają obowiązek wypowiedzieć się w drugim etapie szczegółowo o mapie, którą przechodzą, szkicowo odnosząc się do tych punktów tzn:
1) ocenić grywalność
2) ocenić fabułę
3) ocenić grafikę
4) ocenić topografię terenu
5) dodatkowe walory mapy (można tu zawrzeć co nas w mapie dodatkowo ujęło np. ciekawy pomysł itd)

Uwaga: Przypuszczalnie najaktywniejsi recenzenci zdążą ocenić przynajmniej część tych najlepszych map jeszcze w pierwszym etapie, więc może zdarzyć się tak, że wszystkie mapki z top 10 zostały przez nich ocenione, wtedy mają wolne/ opcje edycji już wystawionych recenzji. :-)

WAŻNE
Po zakończeniu pierwszego etapu:
I) Mapy zostają posortowane w kolejności od najwyższej średniej do najniższej
II) Mapy które nie dostały się do top 10 mają pokazane publicznie dokładnie średnie, recenzje, itd.
III) Mapy które dostały się do top 10 mają wciąż publicznie ukryte średnie, recenzje itd; widoczna jest jedynie ich kolejność w top 10 oraz liczba recenzji top 5 recenzentów.

Po zakończeniu drugiego etapu:
I) Mapy z top 10 zostają posortowane w kolejności od najwyższej średniej 'łączonej' do najniższej
II) Zostają ujawnione wszystkie średnie z pierwszego etapu, drugiego, recenzje z obu etapów itd.
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2016-11-20, 21:06   

Michael napisał/a:
->top 5 recenzenci mają obowiązek wypowiedzieć się w drugim etapie szczegółowo o mapie, którą przechodzą, szkicowo odnosząc się do tych punktów tzn:
1) ocenić grywalność
2) ocenić fabułę
3) ocenić grafikę
4) ocenić topografię terenu
5) dodatkowe walory mapy (można tu zawrzeć co nas w mapie dodatkowo ujęło np. ciekawy pomysł itd)

Coś co przede wszystkim powinna zawierać recenzja to grywalność mapy (w tym błędy wszelakiego typu). Reszta jest dobrowolna. Nie każdemu chce się czytać fabułę. Punkt 3 dla mnie bezwartościowy. Nie wpływa on w żaden sposób na ostateczną ocenę. 4 punkt jest związany z 1 punktem (kilka takich samych budynków obok siebie nie wpływa dobrze na odbiór mapy). 5 punkt dla chętnych. Jak ktoś chce to niech pisze.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Michael 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 247
Wysłany: 2016-11-20, 21:15   

To jest tylko szkic, nie narzucenie komuś swoich pomysłów oceny/ recenzji, moim zamiarem było tylko przedstawienie na jakiej zasadzie mogłoby to przebiegać.
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-11-20, 22:13   

Maxin17 napisał/a:
Chyba większość tutaj stanowią dorośli ludzie którzy umieją przegrywać i obiektywnie oceniać walory mapy, nawet jeśli jakiś bubel znalazłby się w czołówce dzięki oszustwie, koneserzy H3 wyłapie taką nieprawidłowość


No, tylko że właśnie to się zdarzyło w tym roku:P

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 6
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group