Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Gry Podobne do Homm
Autor Wiadomość
FeestQ 


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 919
Wysłany: 2009-07-11, 17:47   

Cytat:
ale z lola i feestQ sa spamerzy


Zapewne wiesz - niestety,bardzo dużo postów na tym forum to spam.

W apostołów nigdy nie grałem,ale gdzieś przy jakiejś recenzji Heroes 3 ta gra była wymieniona jako podobna do HOMM3.
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-07-12, 09:42   

Od tego jest forum żeby pogadać. Niekoniecznie na temat(w końcu Hyde Park)
A co do tematu screen z Disciples
http://i.neoseeker.com/p/...rofilelarge.JPG
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2009-12-06, 13:44   

Jak dla mnie Disciples do HoMMa jest podobny tylko na pierwszy rzut oka. Po dłuzszej rozgrywce mogę stwierdzić, że to zupełnie inne gry. To tak jak porównywać Heroes'y do czegokolwiek z serii Total War "bo jest turowa, bo trzeba rozbudowywać miasta i rozwalać wroga".
 
ProXy 
;)



Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 130
Wysłany: 2009-12-06, 14:54   

Nie przesadzaj, są podobne, w sumie tam bardziej podoba mi się levelowanie jednostek itp. ostatnio gram nawet więcej w D2: Bunt Elfów niż w HoMM'a,

"Umiej być przyjacielem, a znajdziesz przyjaciela."

 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2009-12-13, 00:39   

ProXy napisał/a:
Nie przesadzaj, są podobne, w sumie tam bardziej podoba mi się levelowanie jednostek itp. ostatnio gram nawet więcej w D2: Bunt Elfów niż w HoMM'a,


No to jak mówiłem, chyba tylko w takim stopniu, jak do Rome: TW (oczywiście bez bitew). W Disciplesie rozwijamy swoje jednostki trochę na RPG-owych zasadach. Nie ma ogromnych armii. Ważny jest indywidualizm. W HoMM3 idzie się na ogół, na setki anonimowych jednostek w wielkich oddziałach.
Stolica w Disciplesie jest centrum życia, nie ma stolicy - nie ma nacji. W HoMMie przewaga stolicy nad innymi miastami to tylko wyższy dochód. W Disciplesie nie wystąpią przeciw sobie takie same nacje - w HoMMie tak.
W Disciplesie każdy dowódca jednej klasy jest taki sam. W HoMMie zaś każdy ma indywidualny wygląd, cechy, specjalizację.
A zasoby? W HoMMie bez różnych zasobów się nie obędzie, bez nich nie da rady nic wybudować. W Disiplesie zaś liczy się złoto, manę można sobie darować, jeśli nie lubimy czarować. A czarujemy tylko na mapie. W HoMMie można również w czasie bitwy. W Disciplesie, by przejąć kopalnię trzeba się namęczyć, zaś w HoMMie nie jest to aż tak irytujące (jeśli kopalnia leże pół mapy od najbliższego miasta).
Różnice moge tworzyć w nieskończoność. A podobieństwa (oprócz oczywistych)? Tu juz występują problemy.
Ostatnio zmieniony przez Leance 2009-12-13, 00:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
page 
Czarnoksiężnik



Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 697
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-12-13, 00:43   

Ale w Disciplesie armia prowadzona jest bohatera o wyraźnie lepszych statystykach, niż reszta oddziałów (to porównanie bardziej adekwatne do HoMM IV), dysponującego artefaktami, sztandarami, eliksirami etc. To jedno podobieństwo nie jest wspólne z Total Warami (choć tam są lepsze bronie, pancerze, doswiadczenie)

Gdy się Jowisz z Saturnem schodzi,
Jakże matula pszenica obrodzi!
Miecz jest krzyżem: On na nim umierał,
Na piersi Marsa bogini westchnęła.
 
igalic

Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 2
Wysłany: 2011-08-17, 14:40   

Polecam gre Etherlords. W tej grze wystepuje bardzo fajny system walki, rowniez turowy tak jak w heroes.
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-04-19, 19:50   

W zasadzie nie wiem czy dobry temat wybrałem ale nie mogłem znaleźć ogólnego o grach a po co zakładać nowy. Grał ktoś w Kings&Bounty? Sam zacząłem 3 dni temu i spędziłem przy niej już sporo godzin, naprawdę wciąga. Jakieś tam podobieństwo do Homm jest (żeby mi nikt nie zarzucał że zły temat) bo walki są turowe. Ja póki co nadal na pierwszej kampanii jestem i muszę przyznać że gra jest całkiem długa (przynajmniej jak na te dzisiejsze), sporo wysp do odkrycia i wcale nie jest łatwo a gram na drugim z czterech poziomów trudności.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2012-04-19, 20:08   

Trudno, żeby ta gra nie była podobna, skoro King's Bounty to protoplasta heroes (tobie chodzi o remake oczywiście) :)

Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
 
chvdy

Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 1
Wysłany: 2016-11-04, 19:49   

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam nadzieje że mi pomożecie. Szukam gry podobnej do herosów. Strategia turowa, bohater walszy na polu bitwy, a jeżeli umże to jednostki mogą dalej eksplorować mapę. Oprucz bohatera jednostki także dostają expa, gdy osiągną odpowiedni lvl można je ewoluować. A w zakmu zawsze był mobek który jednym atakiem mógł zabić wszystkie mobki agresora (możliwe że to bug). Pamiętam tylko tyle. Thx za pomoc.
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 870
Skąd: z jaskini mbehemota
Wysłany: 2016-11-04, 21:58   

Disciples? :-D

https://cdn.discordapp.com/attachments/423457907317669898/642878021015044126/9LPPDD2GQOnd.gif
Członek Stowarzyszenia Pogromców Map i honorowy mapmaker IV stopnia.
 
Veracruz 
veracruz



Pomógł: 3 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 223
Wysłany: 2016-11-05, 10:51   

Age of Wonders.

Zwykła kaczka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 3 z 3
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group